A është e ligjshme tregtia binare në Kenia? | Brokerat & Tutorial


Po, tregtimi i opsioneve binare është i ligjshëm në Kenia.

Tregtimi i opsioneve binare në Kenia është i ligjshëm, por jo plotësisht i rregulluar. Qeveria dhe autoritetet keniane nuk kanë vendosur rregulla gjithëpërfshirëse që mbrojnë investitorët kur tregtojnë opsione binare.

Organi kryesor rregullator për industrinë financiare në Kenia është CMA (Autoriteti i Tregjeve të Kapitalit). Që nga themelimi i saj në 1989, CMA ka funksionuar si një organ i pavarur në Kenia për të monitoruar, licencuar dhe mbikëqyrur të gjithë ndërmjetësit e tregut financiar në të gjithë Kenia. 

Tregtarët në Kenia do të përballen me një nivel më të lartë rreziku pasi nuk ka standarde të qarta rregullatore. Ata do të duhet të kryejnë kërkimin e tyre dhe të zgjedhin një ndërmjetës në det të hapur që është i ligjshëm, i autorizuar për të ofruar shërbime dhe i përshtatet nevojave të tyre.

Le të zbulojmë se si të tregtojmë opsionet binare në Kenia në udhëzuesin hap pas hapi më poshtë.

Faktet kryesore rreth tregtisë binare në Kenia

 • Tregtimi Binar është i ligjshëm në Kenia, por nuk është plotësisht i rregulluar.
 • Tregtarët mund të fillojnë të tregtojnë opsionet binare me një depozitë minimale të ulët prej $10
 • Agjentë të ndryshëm me kthim të lartë, si Pocket Option ose Quotex janë në dispozicion.
 • Agjentët binare në Kenia mbështesin metodat lokale të pagesës.

Një udhëzues hap pas hapi për tregtimin e opsioneve binare në Kenia

Sipërmarrje në tregtimi i opsioneve binare në Kenia si një tregtar i ri? Përvetësimi i një kuptimi të plotë të procesit të tregtimit është jetik. Me njohuritë e duhura dhe një strategji të përshtatshme për tregun kenian, opsionet binare mund të japin kthime të konsiderueshme. Udhëzuesi ynë hap pas hapi është rruga juaj drejt tregtisë së suksesshme në Kenia.

1. Zgjidhni një ndërmjetës të disponueshëm të opsioneve binare në Kenia

Tregtarët duhet së pari të verifikojnë statusin rregullator të ndërmjetësit. Agjentët binare zakonisht rregullohen nga organizata të njohura rregullatore, duke përfshirë ASIC, CySEC dhe Autoritetin e Shërbimeve Financiare (FSA), të cilat garantojnë sigurinë e fondeve të tregtarëve.

Është thelbësore të mbani mend se opsionet binare nuk janë të rregulluara në shumë vende. Përveç kontrollit që një ndërmjetës është i rregulluar, tregtarët duhet të rishikojnë gjithashtu madhësinë minimale të depozitave dhe tregtisë për t'u siguruar që ato të përputhen me strategjinë dhe buxhetin e tyre të tregtimit.

Angazhimi me një ndërmjetës të licencuar me madhësi minimale të depozitave dhe tregtisë që përputhen me strategjinë tuaj është thelbësore për të siguruar sigurinë dhe përfitimin tuaj si tregtar. Një ndërmjetës i licencuar do t'ju ofrojë një çmim të drejtë të paprekur nga manipulimi i tregut, duke u siguruar që kapitali juaj të mos jetë në rrezik. Tregtarët e opsioneve binare me bazë në Kenia mund të përdorin cilindo nga ndërmjetësit e mëposhtëm:

Ndërmjetësi:
Rregullorja:
Rendimenti dhe aktivet:
Përparësitë:
Oferta:
5.0/5
12345
/
Rendimenti: 95%+
100+ tregje
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95%
 • Tërheqje të shpejta
 • Sinjalet
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

/
Rendimenti: Deri në 100%
300+ tregje
 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 100% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

5.0/5
12345
MISA
Rendimenti: 97%+
100+ tregje
 • Mirëpret klientët ndërkombëtarë
 • Ofron pagesa të larta: 90% – 97%+
 • Platformë tregtare e nivelit profesional
 • Procesi i depozitimit të shpejtë
 • Aktivizon Tregtinë Sociale
 • Ofron stimuj bonus falas
Llogari e drejtpërdrejtë nga $ 5
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Ndërmjetësi:
Rregullorja:
/
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 95%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95%
 • Tërheqje të shpejta
 • Sinjalet
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
/
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: Deri në 100%
300+ tregje
Përparësitë:
 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 100% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
MISA
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 97%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • Mirëpret klientët ndërkombëtarë
 • Ofron pagesa të larta: 90% – 97%+
 • Platformë tregtare e nivelit profesional
 • Procesi i depozitimit të shpejtë
 • Aktivizon Tregtinë Sociale
 • Ofron stimuj bonus falas
Oferta:

Quotex

Quotex është një platformë tregtare ligjore në Kenia. Një broker i njohur që i jep përparësi përvojës së klientit, Quotex është një shërbim i spikatur për opsionet tregtare dhe derivatet.

Quotex është i njohur për ndërtimin e infrastrukturës dhe për të qenë kompania e parë në industri që ofron opsione binare dhe kontrata për dallimet që Bitcoin dhe kriptovalutat e tjera rikthejnë.

Një gamë e gjerë zgjedhjesh tregtare, duke përfshirë FX, aksione, indekse dhe mallra si argjendi dhe nafta, janë të disponueshme në Quotex. Për më tepër, tregtarët mund të bëjnë transaksione në katër kriptovaluta të njohura: Bitcoin, Ethereum, Litecoin dhe Ripple.

Merrni një bonus depozite falas prej 50% në Quotex me kodin tonë të promovimit "bobroker50"

Ju mund ta përdorni këtë kod bonus vetëm duke u regjistruar në faqen tonë të internetit.

Veçoritë

 • Depozita minimale: $10
 • Llojet e llogarisë: Demo, Live
 • Platforma e Tregtisë: Platforma në internet dhe platforma celulare
 • Instrumentet: Çiftet e monedhave, mallrat, indekset dhe kriptovalutat
 • Tregtia minimale: $1
 • Koha e skadimit: 1 minutë deri në 4 orë
➥ Filloni tregtimin në Kenia: Regjistrohuni me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

IQ Option

IQ Option është themeluar në vitin 2013. Është një i besuar ndërmjetësi i opsioneve binare për kenianët. IQ Options është më i njohur për platformën e tij të besueshme tregtare. Ai ofron një ndërfaqe të qetë të tregtimit të opsioneve binare dhe CFD me tarifa konkurruese. 

IQ Option është një platformë tregtare ligjore në Kenia. Një broker që ofron shërbimet e tij në shumë vende, IQ Option, u lejon tregtarëve të kenë akses të menjëhershëm për të investuar kudo dhe në çdo kohë. Ata janë softuer fitues të çmimeve të njohura nga ekspertët e industrisë, duke i lejuar tregtarët të personalizojnë platformën për t'iu përshtatur më mirë nevojave të tyre. Me mbi 300+ asete të disponueshme, duke përfshirë ato për forex, kriptomonedha dhe mallra, tregtarët mund të tregtojnë në industri të krijuara me kompani të reja.

Me një ndërfaqe intuitive dhe një ekip profesionistësh që ofrojnë mbështetje 24/7, IQ Option është një zgjedhje e parë popullore për fillestarët dhe tregtarët me përvojë. Ata gjithashtu u ofrojnë tregtarëve udhëzues dhe burime për më shumë kërkime dhe njohuri.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pocket Option

Pocket Option është një platformë tregtare ligjore në Kenia - një nga platformat më të hershme me një aplikacion të dedikuar për ndjekjen e tregtisë. Pocket Option mban një licencë të vlefshme brokerimi nga Ishulli Autonom i Mwali. Me veçori të shumta si veçoritë e klientëve VIP, përditësimet e rregullta të ndërfaqes dhe temat e reja të platformës, tregtarët mund ta personalizojnë platformën dhe të tregtojnë në stilin e tyre.

Pocket Option e bën atë një pikë për të sjellë tregti të lehtë për klientët në mbarë botën dhe ato janë të disponueshme në platforma të ndryshme të mediave sociale, duke përfshirë Facebook dhe YouTube.

Veçoritë

 • Rregullorja: Nga MISA
 • Depozita minimale: $5
 • Minimumi për tregti: $1
 • Llogaria Demo: E disponueshme
 • Tregtimi me celular: i mbështetur
 • Instrumentet: Stoqet, Crypto dhe Opsionet Binare
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

2. Regjistrohu për një llogari tregtare

Pavarësisht nga kompania ose lloji i llogarisë që zgjidhni, do t'ju duhet të keni gati disa gjëra përpara se të filloni procesin e hapjes së llogarisë. Informacioni juaj bazë personal do të kërkohet për të regjistruar llogarinë tuaj. Ky informacion përfshin datën e lindjes, numrin e sigurimeve shoqërore dhe natyrën e punësimit.

Do të pyeteni për qëndrimin tuaj ndaj pranimit të rreziqeve financiare dhe për sa kohë parashikoni t'i mbani investimet.

Ju nuk keni nevojë të shqetësoheni nëse përgjigjet tuaja janë të sakta në përqindje apo qindarkë. Ky informacion nuk kërkohet për verifikim dhe përdoret nga ndërmjetësi për të krijuar një profil më të mirë rreziku për të arritur qëllimet tuaja. Nëse rrethanat ndryshojnë dhe ju dëshironi të përdorni klasa më të rrezikshme të aktiveve, gjithmonë mund të ktheheni në seksionin e profilit të sajtit dhe të rregulloni përgjigjet tuaja.

3. Përdorni një llogari demo ose të drejtpërdrejtë

Tregtimi mund të jetë emocionalisht taktik, veçanërisht për fillestarët që provojnë dorën e tyre në tregtimin e opsioneve binare për herë të parë dhe mund të jenë duke investuar paratë e tyre në diçka që nuk e kuptojnë.

Meqenëse emocionet mund të ndikojnë në gjykim, a llogari demo do t'i ndihmonte tregtarët të zhvillonin kontrollin emocional duke i lejuar ata të përjetojnë fitime dhe humbje pa rrezikuar paratë. Kjo mund të ndihmojë në përgatitjen më të mirë të studentëve për tregtimin në të ardhmen me para reale.

4. Zgjidhni një aktiv për të tregtuar

Tregtimi i një numri të vogël aktivesh thjeshton procedurat e tregtimit. Kjo i lejon tregtarët të përqendrojnë më shumë kohën dhe energjinë e tyre në analizimin e një numri të vogël asetesh sesa në një numër të madh.

Tregu shpesh ofron një shumëllojshmëri të aseteve për përzgjedhje. Kur tregtarët fillestarë tregtojnë më pak aktive, ata mund të kuptojnë më mirë efikasitetin e teknikave të tyre të tregtimit dhe të përdorin paratë e tyre më me mençuri. Për një vlerësim më të mirë të tregtimeve të tyre, zgjedhja e aktiveve me më shumë paqëndrueshmëri lejon më shumë mundësi për të ekzekutuar tregti pasi luhatjet e çmimeve janë më të mëdha dhe më të dukshme.

5. Bëni një analizë

Duke identifikuar modelet tregtare, tendencat dhe sinjalet e mundshme që këshillojnë tregtarët kur të hyjnë dhe të largohen nga një tregti, analiza e tregut ndihmon tregtarët në identifikimin e mundësive të tregtimit. Si rezultat, ata mund të hyjnë në pozicione që përputhen me qasjen e tyre tregtare. Tregtarët mund të vlerësojnë shkallën e rrezikut të lidhur me çdo transaksion që bëjnë duke studiuar tregun përpara se të bëjnë një tregti. Tregtarët zakonisht përdorin tregues teknikë që janë të aksesueshëm në platformën e ndërmjetësit.

Treguesit teknikë përbëhen nga 3 kategori:

 • Trendi – Këta tregues tregojnë lëvizje të çmimeve. Ndonjëherë ato quhen edhe si oshilatorë.
 • Momenti – Sinjalet e momentit përdoren për të përcaktuar se sa i fortë është një model. Ato mund të përdoren gjithashtu për të treguar momentet e kthimit në tregtinë tuaj.
 • Paqëndrueshmëria – Treguesit e paqëndrueshmërisë matin shkallën në të cilën ndryshimet e tregut shkaktojnë luhatje të çmimeve.

6. Vendosni tregtinë

Opsionet binare janë ndër kontratat më të lehta të opsioneve për t'u tregtuar pasi tregtarët i bazojnë vendimet e tyre nëse mendojnë se vlera e një aktivi do të rritet apo do të bjerë. Për shkak se ekzistojnë vetëm dy mundësi me opsionet binare, tregtarët që janë të rinj në tregjet financiare i shohin ato tërheqëse. Tregtarët duhet të vendosin se cilin opsion do të investojnë për të përfunduar një marrëveshje opsionesh binare.

Pavarësisht natyrës në dukje të drejtpërdrejtë të opsioneve binare, tregtarët duhet së pari të kuptojnë se si funksionojnë, tregjet dhe afatet kohore në të cilat mund të tregtojnë, përfitimet dhe të metat e këtyre mallrave dhe firmat e autorizuara me ligj për të ofruar opsione binare.

7. Prisni rezultatin

Prisni rezultatin e tregtisë binare
Prisni rezultatin!

Tregtarët ose do të humbnin investimin e tyre origjinal ose do të fitonin një pagesë në varësi të faktit nëse tregtia e tyre ishte apo jo e suksesshme apo e pasuksesshme. Tregtarët duhet të vazhdojnë në monitorimin e rregullt të tregut për të ndjekur progresin e tyre dhe për të bërë rregullime në strategjinë e tyre të tregtimit për të zbutur rrezikun.

Metodat e pagesës Tregtarët Tor në Kenia

Shumica e kenianëve përdorin metoda të transaksionit dixhital në internet dhe kuletat elektronike çdo ditë. Transfertat bankare në internet dhe transaksionet me kartë krediti pranohen gjerësisht në Kenia. Prandaj, kenianëve do ta kenë të lehtë financojnë llogaritë e tyre tregtare me çdo ndërmjetës në internet si Pocket Option ose IQ Option. 

paratë

Vini re se numri i mënyrave të pagesës të disponueshme për të depozituar llogari të ndryshme tregtare mund të ndryshojnë në bazë të rregullave dhe rregulloreve të platformës. Pra, kontrolloni së pari metodën e depozitimit të disponueshëm përpara se të hapni një llogari tregtare!

Disa mënyra popullore pagese janë:

 • MPESA – një shërbim popullor transferimi i parave i bazuar në telefon celular. Tregtarët në Kenia mund ta përdorin atë për të gjetur llogaritë e tyre tregtare.
 • Kuletat elektronike – Në Kenia, përpunuesit e pagesave si PayPal pranohen gjithashtu. Kjo është shpesh një qasje e sigurt pasi llogari të tilla janë të lidhura me llogaritë bankare, gjë që e bën më të thjeshtë konfirmimin e tregtarit dhe ndërmjetësit. Për të përmirësuar efikasitetin dhe transparencën e sistemit, qeveria meksikane po inkurajon adoptimin e metodave të pagesave elektronike në vend të parave të gatshme ose çeqeve.
 • Kartat e kreditit – Shumë banka në Kenia ofrojnë karta krediti ndërkombëtare si Visa, MasterCard dhe American Express, shumica e të cilave pranohen nga ndërmjetësit e përmendur më lart.
Ndërmjetësi më i mirë binar:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Quotex - Tregtoni me fitime të larta

123455.0/5

Quotex - Tregtoni me fitime të larta

 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95%
 • Tërheqje të shpejta
 • Sinjalet
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)
➥ Filloni tregtimin në Kenia: Regjistrohuni me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si bëni depozita dhe tërheqje në Kenia?

Si të depozitoj?

Ju mund të financoni llogarinë tuaj në disa mënyra. Opsione të ndryshme të depozitave janë të disponueshme në varësi të ndërmjetësit. Pasi të keni hyrë në llogarinë tuaj, zgjidhni faqen e depozitave. Këtu mund të zgjidhni mënyrën më të përshtatshme për të shtuar para në llogarinë tuaj.

Për të depozituar fonde, tregtarët mund të ndjekin këto hapa: 

 • Për të depozituar, vizitoni faqen e internetit të ndërmjetësit ose hapni aplikacionin. 
 • Hyni në llogarinë tuaj tregtare.
 • Klikoni në opsionin 'depozitoni fonde' ose 'shtoni fonde' që ofron ndërmjetësi. 
 • Shkruani shumën e depozitës.
 • Zgjidhni një mënyrë pagese.
 • Vërtetoni pagesën.

Pasi tregtarët vërtetojnë pagesën e tyre, ndërmjetësi e vërteton atë dhe financon llogarinë tuaj tregtare me shumën e futur. Ju mund ta përdorni këtë shumë për të tregtuar opsione binare dhe për të fituar fitime. 

Si të tërhiqem?

Shumica e platformave diktojnë se si tërhiqeni bazuar në mënyrën se si keni bërë depozitën. Nëse llogaria juaj është financuar me një portofol elektronik, mund t'ju lejohet të tërhiqni para vetëm në të njëjtin portofol elektronik. Në faqen e tërheqjes, mund të bëni një aplikim për tërheqje. Në varësi të ndërmjetësit, procesi i tërheqjes mund të variojë nga disa orë në javë. Për më tepër, në varësi të vendit ku ndodheni, kushtet mund të ndryshojnë.

Për të tërhequr fonde, tregtarët mund të ndjekin këto hapa: 

 • Zgjidhni opsionin "tërheq fonde" ose "tërheq fondet e mia" në panelin e kontrollit. 
 • Futni shumën që dëshironi të hiqni. 
 • Zgjidhni një metodë tërheqjeje. 
 • Paraqisni kërkesën

Pasi tregtarët vërtetojnë pagesën e tyre, ndërmjetësi e vërteton atë dhe financon llogarinë tuaj tregtare me shumën e futur. Ju mund ta përdorni këtë shumë për të tregtuar opsione binare dhe për të fituar fitime.

Përfitimet e tregtimit të opsioneve binare në Kenia

Pasi të mësoni kaq shumë rreth Tregtisë së Opsioneve Binare, duhet të pyesni veten për përfitimet e tij. 

Pra, le t'i shohim ato:

1. Shpërblime të larta

Tregtimi i opsioneve binare mund t'ju sjellë kthime të larta në investimet tuaja. Krahasuar me instrumentet e tjera të tregtimit financiar si FOREX ose tregtimi me kohë fikse, opsionet binare të tregtimit mund të kthejnë deri në 90% të investimeve tuaja fillestare, ndërsa FOREX siguron një kthim shumë më të vogël prej afërsisht 10%.

Tregtimi i opsioneve binare u ofron tregtarëve një mënyrë për të rritur shpejt kapitalin e tyre. Ky koncept relativisht i ri në Kenia po fiton vrull me shpejtësi për shkak të natyrës së tij me shpërblim të lartë. 

2. Risku Fiks

Megjithëse rreziku është i lartë në tregtimin e opsioneve binare, ajo kurrë nuk mund të kalojë shumën e depozitës suaj. 

Ndryshe nga tregtimi Forex, ku humbjet mund të jenë të pasigurta, kthimet dhe humbjet e mundshme përcaktohen qartë në tregtimin e opsioneve binare.

Si tregtar, ju gjithmonë e dini se sa kapital mund të humbni.

Në varësi të qëndrimit tuaj ndaj rrezikut, ju mund të zgjidhni sa dëshironi të investoni për çdo tregti, që është një përfitim i shkëlqyer i tregtimit të opsioneve binare.

Për më tepër, disa ndërmjetës i shpërblejnë tregtarët e tyre edhe nëse parashikimet e tyre janë të gabuara. Ata ofrojnë 5-15% kthim parash në shumën tuaj të humbur, që do të thotë se tregtarët nuk humbasin aq shumë nga kapitali i tyre edhe nëse tregtitë e tyre nuk funksionojnë.

3. Zero komplikacione

Tregtimi i opsioneve binare është i thjeshtë. Mund të ketë vetëm dy rezultate, tregtarët parashikojnë nëse aktivi do të rritet apo do të bjerë në çmim.

Fillestarët shpesh provojnë duart e tyre në tregtimin e opsioneve binare në llogaritë demo të ofruara nga ndërmjetësit, gjë që u lejon atyre të marrin një ndjenjë të tregut pa humbur asnjë kapital aktual.

Ndërfaqet e platformës së ndërmjetësve të tillë zakonisht janë miqësore për përdoruesit dhe e lehtë për t'u personalizuar, që do të thotë se përdoruesit e rinj mund të kapin platformat shumë shpejt dhe të shpenzojnë më shumë nga koha e tyre duke analizuar tregun ose duke vendosur tregti.

4. Procesi i shpejtë

Ndryshe nga instrumentet e tjera financiare, opsionet binare janë të shpejta. Tregtarët nuk duhet të presin ditë apo muaj për rezultatin e tregtisë së tyre. Tregtimet mund të vendosen menjëherë, dhe rezultatet mund të merren në më pak se një minutë.

Procesi i shpejtë i lejon përdoruesit të tregtojnë disa herë në ditë dhe të rrisin fitimet e tyre. Është më mirë për njerëzit që kërkojnë të bëjnë fitime të shpejta dhe të marrin kthime të shumëfishta në kapitalin e tyre.

➥ Filloni tregtimin në Kenia: Regjistrohuni me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

5. Bollëk Asetesh

Mund të tregtoni me pothuajse çdo aktiv në tregtimin e opsioneve binare. Shumica e aseteve janë në dispozicion për tregtarët për të tregtuar opsionet binare.

Ju mund të vlerësoni tregun dhe të zgjidhni aktivin që pritet të rritet në orën e ardhshme.

aktivet e tregtisë olimpike

Tregtarët shpesh e shohin veten duke punuar mirë me vetëm disa asete; kjo tregti u lejon atyre të investojnë vetëm në ato aktive dhe të rrisin probabilitetin e fitimeve të tyre. 

6. Ju mund ta mbyllni tregtinë tuaj përpara kohës së caktuar

Ndryshe nga tregtimi Forex, ku nuk mund të tërhiqeni pasi të keni investuar, Opsioni Binary ju lejon të tërhiqeni në mes të kohës së tregtimit.

Për shembull: nëse koha juaj e tregtimit ishte 15 minuta dhe, duke hyrë në minutën e 12-të, ju mendoni se çmimi tani do të ulet, ju mund të mbyllni një tregti menjëherë dhe të mbani fitimin. 

ka Asnjë pagesë për mbylljen, dhe vlera e aktivit do të konsiderohet vlera përfundimtare pas mbylljes.

Pra, me tregtimin e opsioneve binare, ju mund të zgjidhni kohën e tregtimit. 

7. Mund të tregtoni disa herë në ditë

ka nuk ka kufi për tregtimin tuaj. Ju mund të tregtoni shumë herë sepse i gjithë procesi i tregtimit mund të kryhet brenda një minute. 

Si tregtar, ju mund të tregtoni për tërë ditën dhe shpejt të dyfishoni investimet tuaja. Disa tregtarë gjithashtu e trajtojnë tregtimin e opsioneve binare si karrierën e tyre me kohë të plotë.

Megjithatë, kërkohet njohuri e gjerë e letrave me vlerë dhe shumë kohë dhe kërkime që tregtarët ta kthejnë tregtimin e opsioneve binare në një karrierë me kohë të plotë. Tregtarët e papërvojë shpesh do ta shohin tregtimin e opsioneve binare si një mënyrë të shpejtë për të marrë para pa i kuptuar plotësisht rreziqet e tregtimit.

Përfundim: Ju mund të tregtoni në mënyrë të sigurtë me ndërmjetësit e duhur në Kenia

Me rigjallërimin e ekonomisë së tyre nga pasojat e pandemisë COVID-19, qytetarët kenianë janë të motivuar të provojnë gjëra të ndryshme që mund t'i ndihmojnë ata të fitojnë disa para shtesë.

Tregjet financiare mund të jenë të ndërlikuara për shkak të faktorit të rrezikut, por shpërblimet e mundshme janë po aq inkurajuese. Investimi në instrumente si Tregtimi i Opsioneve Binare me ndërmjetës të klasit botëror si Pocket Option, IQ Option, Olymp Trade, Binomo dhe Expert Option mund të rrisë ndjeshëm sektorin financiar të Kenias dhe të ndihmojë tregtarët të arrijnë qëllimet e tyre financiare.

Me shpërblime të gjera, kthim parash, demonstrime dhe ndihmë mbështetëse, këta ndërmjetës motivojnë qytetarë kenianë për të eksploruar tregjet financiare.

➥ Filloni tregtimin në Kenia: Regjistrohuni me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ):

Cilat janë rreziqet e opsioneve binare të tregtimit në Kenia?

Tregtimi i opsioneve binare vjen me rrezikun e natyrshëm të humbjes së 100% të investimit të vendosur për tregtinë kur çmimi nuk lëviz në drejtimin që prisni.

A mund të tregtoni opsionet binare falas në Kenia?

Regjistrimi për një llogari demo me një ndërmjetës të besueshëm të opsioneve binare është një mënyrë e shkëlqyeshme për t'i tregtuar këto opsione falas në Kenia. Por duhet të keni parasysh se meqenëse llogaritë demo janë të ngarkuara me para virtuale të rreme, fitimet që bëni me to do të jenë gjithashtu virtuale dhe nuk mund të transferohen në një llogari bankare.

Sa para ju nevojiten në Kenia për të tregtuar opsionet binare?

Shumica e ndërmjetësve të opsioneve binare kërkojnë një depozitë minimale prej 10 USD. Pra, tregtarët kenianë kanë nevojë për rreth 1450 Shilinga Kenyan për të tregtuar opsionet binare.

Rreth Autorit

Percival Knight
Percival Knight është një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, ai tregton tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë duke përdorur shandan dhe fake-breakouts

Shkruaj një koment