Opsionet binare në Zelandën e Re: A është e ligjshme – 4 ndërmjetësit dhe platformat më të mira

Udhëzues tregtimi i opsioneve binare në Zelandën e Re

Zelanda e Re është një vend në jugperëndim të Oqeanit Paqësor. Për shkak të vendndodhjes së saj të izoluar, vendet më të afërta me Zelandën e Re janë mjaft larg. Ata janë: Australia, Kaledonia e Re, Fixhi dhe Tonga.

Tregtimi në një treg tradicional mund të bëhet i mërzitshëm pas një periudhe kohe. Tregtarët në Zelandën e Re dhe gjetkë kanë disa opsione të tjera në të cilat mund të kënaqen. Opsionet binare tregtimi është një nga ato opsione që u mundëson tregtarëve një shkëputje nga tregjet tradicionale. 

Tregtimi i opsioneve binare në Zelandën e Re po fiton popullaritet. Kjo është për shkak se të gjitha llojet e tregtarëve mund të kënaqen me tregtimin e opsioneve binare. Është e thjeshtë për t'u mësuar dhe u ofron tregtarëve një mënyrë të shpejtë për të fituar fitime. 

Këtu është udhëzuesi juaj i tregtimit të opsioneve binare në Zelandën e Re. 

Një udhëzues hap pas hapi për tregtimin e opsioneve binare në Zelandën e Re

Tregtarët në Zelandën e Re kërkojnë të gjenerojnë të ardhura pasive përmes tregtimi i opsioneve binare mund të ndiqni këto hapa. 

#1 Zgjidh një ndërmjetës të disponueshëm të opsioneve binare në Zelandën e Re

Meqenëse opsionet binare po rritin ritmin, janë shfaqur qindra ndërmjetës dhe platforma tregtare në internet. Sidoqoftë, jo të gjitha këto platforma tregtare janë origjinale. Prandaj, një tregtar duhet të jetë pak i kujdesshëm kur zgjedh një ndërmjetës. 

Nga të gjithë ndërmjetësit binare të disponueshëm në Zelandën e Re, tre ndërmjetës kanë licenca nga autoritetet financiare për të ofruar shërbimet e tyre. Shumica e tregtarëve në Zelandën e Re regjistrohen me këta ndërmjetës për të shijuar më të mirën e tregtimit të opsioneve binare. 

Ka një shumëllojshmëri të ndryshme Agjentët e opsioneve binare botëror. Por jo çdo ndërmjetës është i disponueshëm në Zelandën e Re.

Këto janë 4 ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare në Zelandën e Re – Hidhini një sy:

Ndërmjetësi:
Rregullorja:
Rendimenti dhe aktivet:
Përparësitë:
Oferta:
5.0/5
12345
IFMRRC
Rendimenti: 95%+
100+ tregje
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95%
 • Tërheqje të shpejta
 • Sinjalet
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

/
Rendimenti: Deri në 100%
300+ tregje
 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 100% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

5.0/5
12345
Komisioni Financiar
Rendimenti: 90%+
100+ tregje
 • Platformë profesionale
 • Llogari demo falas
 • Depozita minimale $10
 • Webinarët dhe edukimi
 • Pagesa të larta
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

5.0/5
12345
IFMRRC
Rendimenti: 97%+
100+ tregje
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas
Llogari e drejtpërdrejtë nga $50
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Ndërmjetësi:
Rregullorja:
IFMRRC
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 95%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95%
 • Tërheqje të shpejta
 • Sinjalet
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
/
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: Deri në 100%
300+ tregje
Përparësitë:
 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 100% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
Komisioni Financiar
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 90%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • Platformë profesionale
 • Llogari demo falas
 • Depozita minimale $10
 • Webinarët dhe edukimi
 • Pagesa të larta
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
IFMRRC
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 97%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas
Oferta:

#1 Quotex

Quotex. është një nga platformat më të mira tregtare të të gjitha kohërave. Është një top ndërmjetësi i opsioneve binare në Zelandën e Re që u lançua në vitin 2019 dhe mori licencën në vitin 2020. Së shpejti, me rritjen e shpejtë të numrit të tregtarëve në platformë, ajo u bë një nga lojtarët kryesorë kryesorë në industri. Quotex.io është shtëpia e të gjithëve karakteristika moderne dhe mjete për të ndihmuar në mbështetjen e tregtisë pa probleme të opsioneve binare. 

ndërmjetësi kuotash

Në fakt, Quotex.io ka një bollëk të opsionet e pagesës për të lejuar tregtarët për të lehtë depozitat & tërheqjet. Ju nuk keni pse të prisni në radhën dixhitale për të përpunuar depozitat ose tërheqjet tuaja. Do të jetë i menjëhershëm ose brenda një harku kohor shumë të shkurtër. Tërheqjet shpesh marrin pak kohë, pasi bankat ose ofruesit e pagesave e mbajnë atë për verifikim përpara se ta kreditojnë në llogarinë kryesore të tregtarit. 

Merrni një bonus depozite falas prej 50% në Quotex me kodin tonë promovues "bobroker50"

Ju nuk duhet të paguani asnjë lloj tarife transaksioni ose komisioni për çdo shumë të depozitave në platformë. Por ofruesit e pagesave të palëve të treta nuk ofron asnjë garanci për t'ju dhënë një transaksion falas. Pra, kontrolloni të njëjtën gjë me ofruesin tuaj të pagesave për çdo zbritje që ata synojnë të bëjnë në tregtimin e opsioneve binare përmes kësaj platforme. Me të gjitha karakteristika të patëmetë, Quotex.io është zgjedhja perfekte. 

A është i ligjshëm Quotex në Zelandën e Re?

Po, tregtimi i opsioneve binare me Quotex në Zelandën e Re është plotësisht i ligjshëm. Tregtarët nga Zelanda e Re mund të kenë akses dhe të përdorin të gjitha shërbimet dhe veçoritë e kësaj platforme autentike tregtare në internet pa asnjë shqetësim ligjor.

➥ Zgjedhja më e mirë për tregtarët e Zelandës së Re: Regjistrohuni me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#2 IQ Option

IQ Option ka ekzistuar në këtë treg për një kohë mjaft të gjatë dhe është shumë popullor për të ndërfaqe intuitive. Ju mund të merrni qasje të menjëhershme në tuaj llogari duke futur disa nga të dhënat tuaja. Backend-i i platformës është krijuar me teknologji dhe programim superior për të ndihmuar tregtarët të shijojnë saspektet e pashoqe tregtare

Ju vetëm duhet të depozitim një sasi minimale të $10 për të filluar udhëtimin tuaj tregtar mbi IQ Option. Këtu, ju merrni një bollëk të mjetet e tregtimit për të studiuar luhatjen e çmimeve të aktiveve të përzgjedhura. Duke përdorur këto mjete, ju ndoshta do të jeni në gjendje të siguroni shanse më të larta për një tregti të suksesshme.

Uebfaqja zyrtare IQ Option

Me IQ Option, ju mund të kryeni CFD, Forex, Opsione Dixhitale dhe të tjera. Ju nuk duhet të paguani asnjë tarifë përpunimi për tregtimin në këtë platformë. 

IQ Option është një platformë e vlerësuar me çmime që ka fitoi tituj të mëdhenj ndaj emrit të saj. Mund të tregtoni me disa asete mbi platformën, duke përfshirë naftën e papërpunuar, metalin, argjendin dhe arin. Nëse jeni duke kërkuar për një i besueshëm ndërmjetësi i opsioneve binare në Zelandën e Re, atëherë me siguri mund ta konsideroni IQ Option si një zgjedhje optimale. Nuk ka nevojë që ju të paguani asnjë tarifë depozitimi ose tërheqjeje për këtë platformë. 

A është i ligjshëm IQ Option në Zelandën e Re?

Po, IQ Option është i ligjshëm; është një platformë tregtare në internet që shtrin shërbimet e saj për tregtarët që banojnë në Zelandën e Re. Ky biznes u jep klientëve akses në një sistem tregtar të veçantë që u mundëson atyre të tregtojnë një sërë asetesh të njohura.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#3 Olymp Trade

Olymp Trade është përgjegjës për të qenë një nga ndërmjetësit më të mirë për tregtimin e opsioneve binare. Gjëja më e mirë për të është se ka mbi 25000 klientë që tregtojnë mbi platformën e saj çdo ditë. Ju ofron bonuse dhe promovime për të mbajtur motivimin e tregtimit të opsioneve binare në Zelandën e Re. Olymp Trade e ka ofruar atë shërbimet në të gjithë globin që nga viti 2014 dhe po përmirëson veçoritë e tij çdo vit për të qëndruar i përditësuar. 

tregtia olimpike

Gjithashtu, Olymp Trade ka të drejtë të jetë ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare në Forex Expo në 2017. Për më tepër, ai gjithashtu ka një ndërfaqe të lehtë që i ndihmon tregtarët e zënë nga Zelanda e Re të hyjnë në tregtimi me ritme të shpejta platformë. Olymp Trade nuk është vetëm për profesionistët, por është në mënyrë ideale i përshtatshëm për fillestarët gjithashtu. Do të zbuloni gjithashtu se platforma është mjaft e përshtatshme për duke ofruar një përvojë të mirë të përdoruesit

Gjithashtu, ju merrni një bollëk asetesh për të tregtuar mbi këtë platformë. Ju keni mundësi për të tregtuar në aksione, ETF, kriptovalutat, dhe monedhave. Olymp Trade merr a ngarkimi minimal i një 15% fiks nga shuma totale e investuar, dhe konsiderohet si tarifë një nate.

Kjo platformë nuk ngarkon tarifat e mirëmbajtjes së llogarisë ose tarifat e kujdestarisë. Atje jane lloje të ndryshme llogarish për të cilën mund t'ju duhet të paguani një abonim, p.sh. $10. Por kjo është vetëm nëse nuk e keni përdorur llogarinë për 180 ditë rresht. 

A është i ligjshëm Olymp Trade në Zelandën e Re?

Po, Olymp Trade është legal dhe është vendosur si një ndërmjetës i shquar i specializuar në tregtimin e opsioneve binare. Megjithëse u themelua në vitin 2014, platforma, ndonëse relativisht e re, funksionon nën mbikëqyrjen rregullatore të IFMRRC, duke siguruar një opsion të sigurt për tregtarët që vijnë nga rajone të ndryshme në mbarë botën, përfshirë Zelandën e Re.

➥ Regjistrohu me Olymp Trade falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#4 Pocket Option

Pocket Option është në pronësi të një kompanie të quajtur Gembell Limited dhe ka ofruar tregtimin e opsioneve binare që nga viti 2017. Gjithashtu, Pocket Option funksionon nën rregullimin e IFMRRC, CySEC, dhe MiFID, që e vërteton atë vërtetësi në lidhje me temën. Kjo platformë është gjerësisht e njohur për të bonus depozite ofertat. Për çdo depozitë që bëni mbi $50, ju merrni një Bonus depozite 50% me të. 

Filloni tregtimin me Pocket Option

Këto fonde bonus mund të përdoren menjëherë për tregti. Kur të përfundoni kërkesat minimale të tregtimit mbi platformën, ju gjithashtu mund të tërheqni fondet e bonusit në llogarinë tuaj kryesore. Sa më e lartë të jetë depozita, aq më e lartë do të jetë bonus depozite. Pra, sigurohuni që të përdorni këtë veçori të Pocket Option.

Ju merrni një llogari demo mbi platformën për t'ju ndihmuar praktikoni formatin e tregtimit dhe mësohu me ndërfaqen e kësaj platforme. Ju merrni fondet virtuale për të investuar në aktivin tuaj të zgjedhur mbi llogarinë tregtare. Kur jeni mjaft të sigurt për të kryer tregtimin e opsioneve binare, mund të ecni përpara me llogari live për të bërë tregtinë tuaj të parë me para reale. Edhe pse minimumi depozitim është e lartë, shuma minimale e tregtisë për Pocket Option është $1

A është i ligjshëm Pocket Option në Zelandën e Re?

Po, Pocket Option është një firmë legale brokerimi e opsioneve binare që operon në Zelandën e Re. I njohur për shërbimet e tij me cilësi të lartë, Pocket Option ka fituar njohje në mesin e tregtarëve në vend. E rëndësishmja, Pocket Option është plotësisht i licencuar për të operuar brenda Zelandës së Re, duke siguruar përputhjen me standardet rregullatore lokale.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#2 Regjistrohu për një llogari tregtare

Regjistrohuni për llogarinë tuaj tregtare binare në Zelandën e Re
Regjistrohuni për llogarinë tuaj tregtare binare në Zelandën e Re

Çdo tregtar duhet së pari të vlerësojë të mirat dhe të këqijat e zgjedhjes së një ndërmjetësi. Pasi zgjedhja e tij e ndërmjetësit të bëhet e dukshme, ai mund të regjistrohet për një llogari tregtare të drejtpërdrejtë. 

Për t'u regjistruar me një ndërmjetës në dispozicion, një tregtar mund të:

 • Vizitoni faqen e internetit të ndërmjetësit. 
 • Klikoni në opsionin 'Regjistrohu
 • Futni detajet
 • Kliko 'konfirmo' 

Pasi të përfundojë konfigurimi i llogarisë suaj, ndërmjetësi do t'ju kërkojë të zgjidhni një lloj llogarie. 

› Regjistrohu për ndërmjetësin e opsioneve binare Quotex në Zelandën e Re

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik.)

#3 Përdorni një llogari demo ose një llogari tregtare të drejtpërdrejtë

Përdorni llogarinë demo ose të drejtpërdrejtë për tregtimin binare në Zelandën e Re

Tani, një tregtar mund të fillojë tregtimin pasi të zgjedhë një lloj llogarie. Zakonisht, ndërmjetësit ofrojnë disa lloje llogarish për tregtarët. Tregtarët mund të zgjedhin llojet e llogarive bazuar në përvojën e tyre tregtare. 

Megjithatë, mund të filloni me një llogari demo e opsioneve binare nëse nuk keni ndonjë përvojë tregtare. Ju nuk do të keni nevojë të investoni fondet tuaja reale me një llogari demo. Nga ana tjetër, tregtarët me përvojë mund të fillojnë tregtimin me agjentët e disponueshëm në Zelandën e Re me një llogari tregtare të drejtpërdrejtë. 

Një llogari demo do të funksionojë ashtu si llogaria juaj e tregtimit të drejtpërdrejtë. Ju mund ta përdorni atë për të përcaktuar se çfarë mund t'ju ndihmojnë të korrni vendimet tuaja tregtare. 

#4 Zgjidh një aktiv për të tregtuar

Asetet e opsioneve binare
Asetet e opsioneve binare

Një tregtar më në fund mund të zgjedhë një aktiv që dëshiron të tregtojë me opsione binare. Tregu i opsioneve binare në Zelandën e Re është i gjerë. Pra, ju mund të keni qindra asete themelore në dispozicionin tuaj. 

Një tregtar duhet së pari të kënaqet në analizën e tregtimit të opsioneve binare përpara se të bëjë ndonjë tregti. 

› Regjistrohu për ndërmjetësin e opsioneve binare Quotex në Zelandën e Re

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik.)

#5 Bëni një analizë të duhur

Bëni një analizë

Pas zgjedhjes së një aktivi themelor, tregtarët duhet të kënaqen me analizimin e tregut për të ditur nëse një aktiv themelor është i vlefshëm. Agjentët e opsioneve binare në Zelandën e Re kanë të gjitha tiparet që i bëjnë ata të dallohen. 

Tregtarët mund t'i përdorin këto veçori për të bërë një analizë të duhur. 

 • Tregtarët mund të bëjnë disa mjete dhe tregues tregtimi të dobishëm për të kryer një analizë të përsosur. 
 • Ata mund të ndjekin trendet. 
 • Ndjekja e lajmeve është një tjetër strategji e shkëlqyer për të lejuar tregtarët të përfitojnë nga tregtimi. 
 • Tregtarët mund të përdorin gjithashtu disa tabela tregtare, të tilla si shandanët, etj., për të ditur lëvizjet e çmimeve të një aktivi themelor. 

Pra, tregtimi i opsioneve binare përfiton tregtarët për sa kohë që ata ndërtojnë strategjitë e duhura tregtare. Dështimi i tyre për ta bërë këtë mund t'i përfundojë ata në humbje. 

#6 Vendosni tregtinë tuaj

Vendosni tregtinë e opsioneve binare në Zelandën e Re
Vendosni tregtinë

Më në fund, mund të vendosni tregtinë tuaj të opsioneve binare pasi të keni bërë një analizë të përsosur. Por, së pari, ju duhet të zgjidhni çmimin e goditjes dhe skadimin e tregtisë së opsioneve binare. 

#7 Prisni për rezultatet

Prisni rezultatin!

Nëse keni bërë një analizë të përsosur, rezultati juaj i tregtimit të opsioneve binare do të jetë një situatë fituese. Sidoqoftë, dështimi juaj në parashikimin e tij do t'ju lërë pa asgjë, 

Mire qe e di!
Pasi tregtia juaj e opsioneve binare të skadojë, do të dini nëse keni fituar para ose keni vuajtur vetëm nga humbjet. Pra, për ta kthyer tregtinë tuaj të opsioneve binare në një situatë fituese, një tregtar duhet të fokusohet në improvizimin e analizës së tij. 

Tani që jeni të plotë me udhëzuesin tregtar të Zelandës së Re, le të shqyrtojmë më shumë informacion rreth tregtimit të opsioneve binare. 

› Regjistrohu për ndërmjetësin e opsioneve binare Quotex në Zelandën e Re

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik.)

Lloje të ndryshme të opsioneve binare

Përpara se të diskutonte rregulloret se si të tregtoni opsionet binare, qeveria ka përmendur lloje të ndryshme opsionesh binare qytetarët e Zelandës së Re mund të bëjnë tregti. Llojet janë si më poshtë:

 • Lartë dhe poshtë: Ju si tregtar duhet të kuptoni nivelet e larta dhe të ulëta të tregut të tregtimit. Kur të ndodhë skadimi, duhet të parashikoni nëse çmimi do të shkojë më i lartë apo më i ulët se çmimi i goditjes.
 • Opsioni me një prekje: Ju duhet të parashikoni nëse çmimi do të arrijë objektivin më i lartë apo më i ulët se çmimi i goditjes në opsionin me një prekje. Nëse objektivi goditet edhe një herë para skadimit të kontratës, do të fitoni. Nëse parashikimi juaj është i gabuar, do të përfundoni duke humbur para.
 • Opsioni i diapazonit: Në rastin e opsionit të diapazonit, ju duhet të rregulloni një çmim me të cilin dëshironi të shisni aktivin tuaj në treg përpara se të skadojë kontrata. Nëse çmimi i shitjes qëndron nën ombrellën tuaj, ju do të merrni një pagesë fikse. Nëse çmimi është jashtë ombrellës suaj të parashikuar, do të humbni para.
Zgjidhni dhe parashikoni tregtinë

A është e ligjshme tregtimi binar në Zelandën e Re?

Ka qindra ndërmjetës që ofrojnë shërbimet e tyre të ndërmjetësimit në Zelandën e Re. Ata mund ta bëjnë këtë vetëm sepse tregtimi i opsioneve binare është i ligjshëm në këtë vend. 

Autoriteti i Tregut të Ri Financiar është rregullatori i të gjitha autoriteteve financiare në Zelandën e Re. Ai ofron licenca për të gjithë ndërmjetësit që ofrojnë shërbime të ndërmjetësit të opsioneve binare në Zelandën e Re. 

Tregtimi i opsioneve binare në Zelandën e Re është mjaft i ri në funksionim. Ne e dimë se tregtarët janë kënaqur me tregtimin e opsioneve binare për një dekadë apo më shumë. Sidoqoftë, tregtarët në Zelandën e Re kanë hasur në këtë formë të tregtimit të derivateve vetëm kohët e fundit. 

Mire qe e di!
Vetëm pas vitit 2017 tregtarët në Zelandën e Re mund të kënaqeshin me tregtimin e opsioneve binare. Para kësaj, tregtarët nuk mund të hynin në tregtimin e opsioneve binare ose në ndonjë treg të lidhur themelor. Me ndryshimin e rregullave, tregtarët kanë një mënyrë të shpejtë për të fituar para. 
› Regjistrohu për ndërmjetësin e opsioneve binare Quotex në Zelandën e Re

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik.)

Mënyrat e pagesës për tregtarët në Zelandën e Re

Metodat e pagesës për tregtarët binare në Zelandën e Re

Tregtarët mund të shijojnë tregtimin e opsioneve binare nëse e shohin të përshtatshëm depozitimin dhe tërheqjen e fondeve. Sidoqoftë, që kjo të ndodhë, tregtarët duhet të jenë në gjendje të kenë qasje në metodat e tyre të preferuara të pagesës. 

Prandaj, është mirë që të gjithë agjentët e disponueshëm në Zelandën e Re ofrojnë metodat kryesore të pagesës për tregtarët. Këto mënyra pagese përfshijnë:

Transfertat bankare

Kjo mënyrë pagese duhet të jetë në listën e mënyrave të pagesës pa ndonjë konfuzion. Kjo është për shkak se shumica e tregtarëve përdorin transferta bankare për të financuar llogaritë e tyre ose për të tërhequr prej tyre. 

Për të përdorur këtë mënyrë pagese, tregtarët duhet ta zgjedhin atë. Agjentët në Zelandën e Re nuk paguajnë asnjë tarifë ose komision për përdorimin e transfertave bankare. Megjithatë, bankat e tyre përkatëse mund të vendosin një tarifë. 

Kriptovaluta

Një tjetër metodë pagese që është e zakonshme për tregtarët është kriptomonedha. Transaksionet e kriptomonedhave po shohin një rritje në tregtimin e opsioneve binare për shkak të sigurisë që vjen me të. 

Ju mund të përdorni të gjitha kriptovalutat kryesore, si Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, etj., për të tregtuar opsione binare. Pagesat që bëni duke përdorur kripto janë të shpejta. Ata kreditohen në llogarinë tuaj tregtare menjëherë. 

Kartat e kreditit dhe debitit

Kur zgjedhin një mënyrë pagese, tregtarët në Zelandën e Re kanë një zgjedhje për të zgjedhur pagesat me kartë. Ju do të jeni në gjendje të përdorni të gjitha kartat kryesore të kreditit dhe debitit për të shtuar në bilancin e llogarisë suaj tregtare. Pagesat e bëra përmes kartave janë të menjëhershme. Megjithatë, nëse përdorni kartën tuaj për të tërhequr fonde, mund t'ju duhet të prisni 2-24 orë për të marrë fondet tuaja. 

Kuletat elektronike

Këto janë një metodë tjetër e shpejtë për të financuar llogarinë tuaj tregtare dhe për të tërhequr fonde. Ekzistojnë disa kuleta elektronike që ndërmjetësit në dispozicion në Zelandën e Re i mbështesin. Për shembull, mund të përdorni Neteller, Skrill, etj., për të depozituar dhe tërhequr fonde nga llogaria juaj tregtare. 

Të mirat dhe të këqijat e tregtimit të opsioneve binare në Zelandën e Re

Tregtimi i opsioneve binare, si çdo formë tjetër tregtare, ka disa pro dhe kundër. Këtu janë disa. 

Përparësitë e tregtimit të opsioneve binare janë:

 • Tregtarët e të gjitha niveleve mund të hyjnë lehtësisht në tregtimin e opsioneve binare. 
 • Tregtimi i opsioneve binare është i thjeshtë për t'u mësuar; çdo tregtar mund ta mësojë atë brenda pak orësh ose ditësh. 
 • Tregtarët nuk kanë nevojë të investojnë shumë para në tregtimin e opsioneve binare. Fillimi me një shumë minimale të depozitës është e mundur. 
 • Ai u ofron tregtarëve një mënyrë të thjeshtë për të fituar fitime shpejt. 
 • Tregtarët kanë një zgjedhje për të vendosur tregti me një kohë skadimi prej 60 sekondash, 5 minutash ose më shumë. 
 • Tregtimi i opsioneve binare i lejon tregtarët të kenë akses në disa aktive themelore. Meqenëse ata duhet të hulumtojnë përpara se të bëjnë ndonjë tregti, ata mësojnë shumë!

Disavantazhet e tregtimit të opsioneve binare janë:

 • Tregtimi i opsioneve binare përfshin një sasi të madhe analizash tregtare. Pra, tregtarët që nuk kryejnë një analizë të duhur teknike mund të humbasin fondet e tyre. 
 • Kjo formë tregtimi nuk është e disponueshme në të gjitha vendet. 
 • Tregtimi i opsioneve binare ka një histori pak skeptike. 
 • Tregtarët mund ta gjejnë këtë formë të tregtimit të varur dhe mund të kënaqen me tregtimin në mënyrë të përsëritur, duke rrezikuar fondet e tyre. 
› Regjistrohu për ndërmjetësin e opsioneve binare Quotex në Zelandën e Re

(Vërejtje për rrezikun: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik.)

Rreziqet e tregtimit të opsioneve binare

Përveç të këqijave të tregtimit të opsioneve binare, çdo tregtar duhet të jetë i kujdesshëm për disa rreziqet e tregtimit të opsioneve binare

 • Arritja në propozimin po/jo që duhet të arrijë një tregtar mund të jetë e rrezikshme. Çdo tregtar duhet të përdorë plotësisht mjetet dhe treguesit teknikë të disponueshëm për të parashikuar rezultatet. 
 • Meqenëse është e lehtë për t'u mësuar, tregtarët mund të besojnë gabimisht se dinë gjithçka rreth tregtimit të opsioneve binare. Kjo situatë mund të bëjë që ata të tërheqin më shumë humbje. 
 • Disa ndërmjetës të opsioneve binare mund të paraqesin se janë të vërtetë. Megjithatë, nëse ndonjë tregtar ulet me këta ndërmjetës, ai mund të humbasë të gjitha paratë e tij. 
 • Mund të jetë sfiduese për të gjetur një aktiv themelor për tregtimin e opsioneve binare. Një tregtar duhet të bëjë shumë kërkime. Përveç kësaj, çdo gabim në gjykimin e rezultateve mund të bëjë që ai të humbasë të gjitha paratë e tij. 

Rregullimi financiar në Zelandën e Re

Më parë, ndërmjetësit lokalë nuk kishin rregulla për të vepruar brenda Zelandës së Re për shërbimet e tregtimit të opsioneve binare. Por në prill 2017, rregullat u ndryshuan dhe u zbatua edhe për tregtimin e opsioneve binare. Që nga rregulla të përditësuara, të gjitha kompanitë financiare brenda Zelandës së Re që ofrojnë kontrata tregtare afatshkurtra brenda një periudhe skadimi 3-ditor duhet të kenë Licenca FSP (Licenca e Ofruesve të Shërbimeve Financiare)

Shumica e aspekteve të tregtimit të opsioneve binare vendosen brenda tre ditë ndërprerje, për të cilin ra nën këtë rregull të rinovuar. Prandaj, ndërmjetësit lokalë ishin të pambrojtur. Atyre iu kërkua të merrnin licencimin me rregullore zyrtare për të operuar brenda vendit.

Kjo rregullore është vendosur në përputhje me Akti i sjelljes së tregjeve financiare të vitit 2014. Dhe ky akt solli gjashtë kategori të reja licencimi për operatorët e tregut financiar. Zelanda e Re, me rregullore të përshtatshme, ka bërë tregtimin e opsioneve binare legale brenda vendit. FMA ka një seksion të dedikuar në platformën e saj për tregtarët që të marrin arsim në lidhje me tregtimin e opsioneve binare.

Autoritetet janë rreptësisht duke ndaluar tregtarët nga vendosja e basteve të tyre me ndërmjetës lokalë të parregulluar. Ju mund të ktheheni në ndërmjetësit në det të hapur, pasi kanë licencimin ligjor për të operuar me tregtarët ndërkombëtarë dhe ofrojnë karakteristika të patëmetë. 5 më të mirat janë renditur në këtë udhëzues! 

Përfundim: Tregtimi i opsioneve binare është i disponueshëm në Zelandën e Re

Pra, tregtimi i opsioneve binare në Zelandën e Re është po aq i thjeshtë sa këto hapa. Një tregtar duhet vetëm të zgjedhë një ndërmjetës të besueshëm që i shtrin shërbimet e tij në Zelandën e Re. Pocket Option, Quotex dhe IQ Option ofrojnë shërbime të klasit botëror midis disa ndërmjetësve. 

Tregtimi i opsioneve binare në Zelandën e Re është pa probleme. Sidoqoftë, një tregtar duhet të punojë në ekspertizën e tij tregtare dhe ta nivelojë atë. Për këtë, ai mund të përfshijë disa strategji tregtare në udhëtimin e tij tregtar. Ai mund të përpiqet të dalë me analiza teknike eksperte për të vendosur tregti fituese. 

➥ Zgjedhja më e mirë për tregtarët e Zelandës së Re: Regjistrohuni me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ) në lidhje me opsionet binare në Zelandën e Re:

Cila platformë është më e mira për tregtimin e opsioneve binare në Zelandën e Re? 

Nga të gjithë ndërmjetësit që ofrojnë shërbime ndërmjetësi në Zelandën e Re, kryesojnë Pocket Option, Quotex dhe IQ Option. Këta ndërmjetës ofrojnë shërbime të klasit botëror për përdoruesit e Zelandës së Re. Ata gjithashtu kanë një licencë për të vepruar në vend. 

Ndërsa tregtoni opsione binare në Zelandën e Re, a ekziston rreziku i humbjes së parave?

Po! Tregtimi i opsioneve binare mund t'ju bëjë të humbni para pasi është i rrezikshëm. Përveç kësaj, me siguri do të humbni para nëse nuk bëni analizën e duhur teknike. Prandaj, tregtarët duhet të përpiqen të bëjnë një analizë teknike të saktë dhe eksperte. 

A mund të fitoj para duke tregtuar opsione binare në Zelandën e Re?

Ju mund të fitoni para duke tregtuar opsione binare në Zelandën e Re. Ju duhet të zgjidhni një aktiv themelor, të analizoni tregun dhe të vendosni tregtinë tuaj. 

Sa para ju nevojiten në Zelandën e Re për të tregtuar opsionet binare?

Kapitali i kërkuar për tregtimin e opsioneve binare në Zelandën e Re ndryshon në bazë të ndërmjetësit tuaj, strategjisë dhe tolerancës ndaj rrezikut. Zgjidhni një ndërmjetës brenda buxhetit tuaj dhe praktikoni menaxhimin e përgjegjshëm të rrezikut.

Cilat janë metodat e zakonshme të pagesës për agjentët e opsioneve binare në Zelandën e Re?

Kartat Visa dhe MasterCard, telat bankare dhe kuletat elektronike janë metoda të depozitimit të përdorura shpesh për kompanitë e opsioneve binare në Zelandën e Re. Tregtarët mund të menaxhojnë më lehtë llogaritë dhe transaksionet e tyre me ndihmën e këtyre metodave.

Cilat janë rreziqet e opsioneve binare të tregtimit në Zelandën e Re?

Tregtimi i opsioneve binare në Zelandën e Re mbart rreziqe të larta për shkak të natyrës së tij spekulative dhe mungesës së rregullimit. Tregtarët përballen me një shans të konsiderueshëm për humbje financiare dhe thjeshtësia e opsioneve binare mund t'i errësojë këto rreziqe.

A mund të tregtoni opsionet binare falas në Zelandën e Re?

Tregtimi i opsioneve binare gjithmonë përfshin rrezikun e kapitalit dhe në përgjithësi nuk ofrohet falas në Zelandën e Re ose gjetkë. Tregtarët parashikojnë luhatje të çmimeve të aktiveve, me fitime ose humbje bazuar në saktësinë e parashikimit.

Rreth Autorit

Percival Knight
Unë kam qenë një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, unë tregtoj tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë përdorimi i shandanëve dhe fake-breakouts

Shkruaj një koment