Përkufizimi i kohës së skadimit të opsioneve binare

Koha e skadimit në tregtimin e opsioneve binare është momenti kur mbaron tregtia. Në thelb është koha kur kuptoni nëse keni fituar apo humbur tregtinë. Dështimi për të zgjedhur një kohë të saktë të skadimit mund t'ju bëjë të humbni të gjitha paratë tuaja të investuara. 

Pasi të zgjidhet koha e skadimit, mund të prisni derisa të skadojë opsioni. Atëherë mund të dini nëse e keni humbur bastin ose keni fituar investimin e dikujt. 

Aktivi i opsioneve binare të ndryshme ka kohë të ndryshme skadence. Prandaj, mund ta kuptoni kohën e skadimit të opsionit binar duke analizuar tregun. 

Shihni video shpjegimin këtu:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iV2hhdCBpcyB0aGUgQmluYXJ5IE9wdGlvbnMgZXhwaXJ5IHRpbWUgYW5kIHdoYXQgaXMgaXQgZ29vZCBmb3IgKGV4cGxhaW5lZCkiIHdpZHRoPSI2NDAiIGhlaWdodD0iMzYwIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUtbm9jb29raWUuY29tL2VtYmVkLzlaeEhtMWIzZExRP2ZlYXR1cmU9b2VtYmVkIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3c9ImFjY2VsZXJvbWV0ZXI7IGF1dG9wbGF5OyBjbGlwYm9hcmQtd3JpdGU7IGVuY3J5cHRlZC1tZWRpYTsgZ3lyb3Njb3BlOyBwaWN0dXJlLWluLXBpY3R1cmUiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=

Elementet kryesore që ndikojnë në Kohën e Skadimit

Disa gjëra si tregtimi i lajmeve dhe indikatorët ndikojnë koha e skadimit. Pra, më parë ju filloni të tregtoni, lexoni lajmet aktuale financiare për të ditur se çfarë po ndodh në tregun e opsioneve. 

Ju gjithashtu duhet të lexoni grafikët e opsioneve binare me kujdes përpara se të zgjidhni një kohë skadimi për të shmangur gabimet e kushtueshme. 

Llojet e kohërave të skadimit për opsionet binare:

Këtu janë tre lloje të kohërave të skadimit që mund të zgjidhni në varësi të ndërmjetësi i opsioneve binare dhe aktivet e tregtimit. 

Koha e shkurtër e skadimit

Ajo fillon nga 30 sekonda dhe shkon deri në 300 sekonda. Me një kohë të shkurtër skadimi, mund të largoheni nga tregu në vetëm pak minuta. Është në dispozicion për lloje të kufizuara asetesh. 

Koha mesatare e skadimit

Kjo kohë skadimi është e disponueshme për të gjitha llojet e aseteve dhe mund të zgjasë deri në disa orë. 

Koha e skadimit afatgjatë 

Koha e skadimit afatgjatë mund të zgjasë deri në një vit. Ju mund të zgjidhni këtë kohë skadimi për opsionet e larta/të ulëta. 

Llojet e skadimit:

Në tregtimin e opsioneve binare, ekzistojnë dy lloje të skadimeve. 

Skadon Afati 

Skadimet e afateve janë afati kohor në të cilin një tregti përfundon dhe parashikimet tuaja bëhen të vërteta. Përdoret kryesisht në opsionet e kufirit dhe Tregtimi binar i opsioneve të prekjes.

Skadon konfirmimi

Skadimi i konfirmimit është afati kohor kur përfundon një tregti, dhe ndërmjetësi krahason performancën aktuale të tregut dhe parashikimin e tregtarit. Përdoret në opsionet e shkallëve dhe opsionet e larta/të ulëta.

konkluzioni 

Zgjedhja e një kohe të saktë të skadimit mund të jetë e frikshme. Por ju mund ta bëni këtë proces të lehtë duke mbajtur një sy në tendencat e lajmeve. Gjithashtu, ju mund të mësoni bazat e tregtimit të opsioneve binare për të menaxhuar kohën e skadimit. 

Lexoni artikuj të tjerë të rëndësishëm në fjalor binar.

Rreth Autorit

Percival Knight
Unë kam qenë një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, unë tregtoj tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë përdorimi i shandanëve dhe fake-breakouts