5 llogaritë më të mira demo të opsioneve binare 2023 falas dhe pa kufi

Të gjithë e kemi dëgjuar konceptin e të provuarit përpara se të blejmë. Por a e dini se ky koncept është i zbatueshëm në tregtimi i opsioneve binare gjithashtu? 

Ka një lajm të mirë për tregtarët fillestarë që kanë frikë të ndërmarrin rreziqe ose tregtarët që nuk janë të sigurt se si funksionojnë opsionet binare. Ata tani mund të krijojnë llogarinë e tyre demo dhe të bëjnë transaksione me para virtuale pa humbur paratë e tyre reale. 

Shihni 5 llogaritë e praktikave më të mira për tregtimin e opsioneve binare:

Ndërmjetësi:
Rregullorja:
Rendimenti dhe aktivet:
Përparësitë:
Oferta:
5.0/5
12345
IFMRRC
Rendimenti: 95%+
100+ tregje
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Tërheqje të shpejta
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

/
Rendimenti: 94%+
300+ tregje
 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 100% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

5.0/5
12345
IFMRRC
Rendimenti: 90%+
100+ tregje
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta
 • Platformë profesionale
 • Depozita/tërheqje të shpejta
 • Llogari demo falas
Llogari e drejtpërdrejtë nga $50
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

5.0/5
12345
Komisioni Financiar
Rendimenti: 90%+
100+ tregje
 • Platformë profesionale
 • Llogari demo falas
 • Depozita minimale $10
 • Webinarët dhe edukimi
 • Pagesa të larta
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

4.8/5
12345
VFSC
Rendimenti: 90%+
100+ tregje
 • E rregulluar dhe e sigurt
 • Tregtimi i kriptove
 • Kthime të larta
 • Ekzekutim i shpejtë
 • Tregti sociale
 • Depozitë minimale e ulët prej $ 50
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Regjistrohu falas

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Ndërmjetësi:
Rregullorja:
IFMRRC
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 95%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Tërheqje të shpejta
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
/
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 94%+
300+ tregje
Përparësitë:
 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 100% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
IFMRRC
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 90%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta
 • Platformë profesionale
 • Depozita/tërheqje të shpejta
 • Llogari demo falas
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
Komisioni Financiar
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 90%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • Platformë profesionale
 • Llogari demo falas
 • Depozita minimale $10
 • Webinarët dhe edukimi
 • Pagesa të larta
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullorja:
VFSC
Rendimenti dhe aktivet:
Rendimenti: 90%+
100+ tregje
Përparësitë:
 • E rregulluar dhe e sigurt
 • Tregtimi i kriptove
 • Kthime të larta
 • Ekzekutim i shpejtë
 • Tregti sociale
 • Depozitë minimale e ulët prej $ 50
Oferta:

Mos harroni se duke qenë se jeni duke përdorur para të rreme, nuk mund të humbni as para dhe as të fitoni. Pra, gjithçka është një demonstrim për ju që të mësoni rreth opsioneve binare në një mënyrë më të mirë. 

Kur përdorni një llogari demo binar, ju gjithashtu keni një shans për të mësuar rreth ndërfaqja e ndërmjetësit binar në një mënyrë më të mirë. Në këtë mënyrë, ju mund të kuptoni se si funksionon ky tregtim ekzotik i opsioneve financiare dhe nëse ndërmjetësit janë të dobishëm apo jo. 

Shikoni udhëzuesin tim të plotë të videos:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iVG9wIDUgQmluYXJ5IE9wdGlvbnMgZGVtbyBhY2NvdW50cyAobm8gcmlzayBUcmFkaW5nISkgLSBGcmVlIHByYWN0aWNlIGFjY291bnRzIiB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLW5vY29va2llLmNvbS9lbWJlZC9SMnhuTTlqUkpEcz9mZWF0dXJlPW9lbWJlZCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhY2NlbGVyb21ldGVyOyBhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlOyB3ZWItc2hhcmUiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Quotex!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Përkufizimi: Çfarë është një llogari demo?

Duke folur për llogarinë demo, ajo është një kopje e plotë e një llogarie tregtare të drejtpërdrejtë, por do të mund të përdorni vetëm fondet virtuale. Llogaria ju lejon të tregtoni pa humbur para. A llogaria demo është një mënyrë e shkëlqyer për të testuar strategji të ndryshme tregtare dhe duke fituar përvojë praktike në mjete të ndryshme, tregtimin e marzhit dhe më shumë. Përveç kësaj, ajo nuk skadon kurrë. 

IQ-Option-demo-account-screenshot

Për më tepër, përmes disa klikimeve të thjeshta, mund të lëvizni midis llogarisë tuaj të tregtimit demo dhe llogarisë së tregtimit të drejtpërdrejtë. Përdoreni atë dhe ulni ssi dhe gabimet e bëra për shkak të tregtimit emocional.

Lista e 5 llogarive më të mira demo të opsioneve binare:

E shihni, përdorimi i një llogarie demo të tregtimit të opsioneve binare është logjik dhe i arsyeshëm. Sepse në këtë mënyrë, as nuk humbisni paratë tuaja të fituara me vështirësi dhe as mendjen tuaj për të kuptuar se si funksionon tregtimi i opsioneve binare. 

Nëse jeni të interesuar, zgjidhni një nga pesë llogaritë më të mira demo të opsioneve binare falas dhe pa kufi të përmendura më poshtë. 

#1. Quotex

Llogari demo Quotex

Nga të gjitha llogaritë demo të ndërmjetësit të opsioneve binare, kjo është më e reja. Ky tregtim dixhital inovativ filloi në vitin 2019 dhe është bërë shpejt popullor. 

Quotex.io është licencuar nga IFMRRC, dmth. Qendra e Rregullimit të Marrëdhënieve me Tregun Financiar Ndërkombëtar. Kjo platformë lejon përdoruesit nga Hong Kongu, SHBA dhe Kanadaja të hapin një llogari demo falas. 

Për të filluar me, Quotex.com ofron $10,000 në fonde të rreme për tregtarët. Kjo i lejon tregtarët të përdorin të gjitha paratë e rreme për të fituar një përvojë më të mirë. Dhe nëse jeni gati të përdorni një llogari të drejtpërdrejtë, duhet të bëni një depozitë të vogël prej $10. 

Për të përdorur Quotex, duhet të vizitoni faqen e internetit, pasi nuk ka asnjë aplikacion binar celular. Për më tepër, ju mund të kontaktoni ekipin e klientit direkt nga platforma. Ai gjithashtu ofron sinjale të ndryshme, mjete të opsioneve binare dhe tregues për tregtarët që i kuptojnë opsionet binare në një mënyrë më të mirë. 

Këtu janë disa arsye për të zgjedhur Quotex.com për llogarinë tuaj binar demo:

 • Tregtim i përshtatshëm

Ajo ka një ndërfaqe të thjeshtë, e cila është e lehtë për t'u mësuar dhe nuk shpërqendron tregtarët. 

 • Shpejtësi perfekte

Së bashku me një ndërfaqe të thjeshtë, Quotex.io ka gjithashtu shpejtësi të përsosur pasi përdor teknologjinë moderne. 

 • Sinjalet e integruara

Për të ndihmuar tregtarët të krijojnë një strategji më të mirë dhe më efektive, kjo platformë ka gjithashtu sinjale të integruara. Ky sinjal inovativ ofron rreth 87% saktësi. 

 • Treguesit e tregtimit

Për të rritur gjendjen e llogarisë, Quotex.com gjithashtu ka tregues të dobishëm tregtimi. 

Me këtë platformë, ju mund të konfiguroni llogarinë tuaj demo dhe të filloni të tregtoni shpejt. 

Regjistrohu: Ju mund të hapni llogarinë tuaj demo duke futur ID-në tuaj të emailit dhe të filloni tregtimin pa asnjë rrezik. 

Praktikoni: Pasi të keni një llogari demo, mund të praktikoni dhe të mësoni më shumë rreth tregtimit të opsioneve binare. 

Depozitimi dhe tregtimi: Pasi të jeni gati, mund të krijoni një llogari të drejtpërdrejtë, të depozitoni dhe të fitoni. 

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Quotex!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)


#2. IQ Option

Llogari demo IQ Option

Nëse jeni duke kërkuar për platformën më të mirë të përgjithshme tregtare, IQ Option duhet të jetë zgjedhja juaj. Kjo sepse u lançua në vitin 2013 dhe që atëherë, kjo platformë ka regjistruar kaq shumë përdorues. 

Një gjë për të cilën ka funksionuar IQ Option është ndërfaqja e tij miqësore për përdoruesit. Kjo platformë mund të operohet drejtpërdrejt ose nëpërmjet faqes së saj të internetit ose përmes aplikacionit të saj. Sidoqoftë, përdoruesit e SHBA-së, Kanadasë, Australisë, Koresë, Sudanit, Belgjikës dhe disa vendeve të tjera nuk mund ta përdorin këtë platformë ndërmjetësi. 

Ashtu si Quotex.io, edhe IQ Options ofron $10,000 para virtuale. Megjithatë, tregtarët mund të përdorin vetëm rreth 13 asete. Pjesa tjetër e shumës do të jetë në dispozicion të tyre pasi të bëjnë një llogari të drejtpërdrejtë. 

Nëse dëshironi të filloni tregtimin e vërtetë me këtë platformë demo të tregtimit të opsioneve binare, falas dhe të pakufizuar, mund të krijoni llogarinë tuaj të drejtpërdrejtë dhe të bëni një depozitë të vogël prej $10. 

Këtu janë disa arsye për të zgjedhur IQ Options. 

 • Ndërfaqe e personalizueshme 

Për të marrë një përvojë më të mirë tregtare, ju mund të personalizoni IQ Option sipas nevojave tuaja. Për shembull, mund të zgjidhni midis ngjyrës, llojit të grafikut dhe më shumë. 

 • Platforma fituese e çmimeve

Është një platformë ndërmjetësi e vlerësuar me çmime. Gjithashtu, është vlerësuar nga disa ekspertë të industrisë. 

 • Mbështetje 24/7

Meqenëse IQ Options disponohet në 13 gjuhë të ndryshme, gjithmonë mund të gjeni mbështetjen më të mirë këtu. 

 • Tërheqje të lehta

Ju mund të përdorni cilindo nga opsionet e disponueshme të pagesës për të tërhequr paratë tuaja. 

Kjo platformë ju lejon të konfiguroni llogarinë tuaj demo dhe të filloni të tregtoni shpejt.

Hapja e një llogarie: Regjistrohuni duke përdorur emailin tuaj. Pas kësaj, shtypni enter për të hapur një llogari falas. Faqja do të ridrejtohet dhe ju do të merrni një lidhje konfirmimi. 

Zbulimi i rrezikut: Ju kërkohet të pajtoheni me rrezikun e përfshirë në tregti. Lexoni të gjitha kushtet dhe klikoni në Start Trading. 

Zgjedhja e një llogarie demo të opsioneve binare: Një dritare do të shfaqet para llogarisë suaj nga ku mund të zgjidhni nëse dëshironi të tregtoni nga një llogari demo ose live. Më pas, mund të zgjidhni llogarinë demo dhe të filloni tregtimin tuaj. 

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të opsioneve binare në IQ Option

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)


#3. Pocket Option

Llogari demo Pocket Option

Nëse jeni duke kërkuar për një platformë ndërmjetësi që mund t'ju ndihmojë të krijoni një llogari demo pa regjistrim, zgjidhni Pocket Option. Kjo platformë po i ndihmon tregtarët të mësojnë artin e tregtimit të opsioneve binare që nga viti 2017. 

Pocket Option është një tjetër platformë ndërmjetësi që rregullon Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve të Tregut Financiar. Kjo është arsyeja kryesore pse tregtarët zgjedhin këtë platformë mbi të tjerët. 

Kur konfiguroni llogarinë tuaj me Pocket Option, ju merrni $10,000 para të rreme për të tregtuar dhe mësuar. Dhe nëse ju pëlqen, mund të hapni llogarinë tuaj të drejtpërdrejtë duke depozituar $50. Për të mos përmendur, pasi të keni filluar të tregtoni me një llogari të drejtpërdrejtë, mund të shijoni veçoritë e tregtimit social, arritjet dhe ofertat e kthimit të parave. 

Nëpërmjet veçorive të tregtimit social, ju mund të mësoni rreth lëvizjeve të tregtarëve kryesorë dhe t'i përdorni ato për të bërë një fitim. Dhe mbështetja e saj aktive ndaj klientit është gjithmonë aty për t'ju ndihmuar. 

Këtu janë disa arsye për të zgjedhur Pocket Option.

 • Arsim gjithëpërfshirës 

Kjo platformë ka një seksion arsimor gjithëpërfshirës për të ndihmuar tregtarët të kenë një pasqyrë më të mirë dhe më të qartë në tregtimin e opsioneve binare. Përveç kësaj, ky seksion ka mësime, strategji dhe udhëzues. 

 • Përparësitë tregtare

Ju mund të përdorni avantazhet e tregtimit si ofertat dhe arritjet e kthimit të parave për të marrë një përvojë më të mirë tregtare. 

 • Klientë besnikë 

Për të shpërblyer klientët e saj besnikë, Pocket Option ofron kode promocionale, dhurata dhe bonuse. 

 • Treguesit dhe sinjalet

Për të ofruar një përvojë më të mirë tregtare, kjo platformë ndërmjetësi ka tregues dhe sinjale. 

Me këtë platformë, ju mund të konfiguroni llogarinë tuaj demo dhe të filloni të tregtoni shpejt.

Regjistrohu: Vizitoni faqen e internetit të Pocket Option, dhe më pas mund të regjistroheni lehtësisht qoftë përmes llogarisë suaj Facebook ose llogarisë Google. 

Zbulimi i rrezikut: Klikoni në kutinë Unë kam lexuar dhe pranuar për të vazhduar më tej. 

Praktikoni: Pasi të keni krijuar llogarinë tuaj demo, filloni të praktikoni. 

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Pocket Option

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)


#4. Olymp Trade

Llogari demo Olymp Trade

Po kërkoni një platformë novatore ndërmjetësi që është e shkëlqyeshme për tregtarët VIP? Nëse po, ju mund të zgjidhni Olymp Trade. Kjo platformë e orientuar nga klienti filloi në vitin 2014 për të krijuar mundësi të klasit botëror për tregtarët e rinj. 

Kjo platformë nuk pranon klientë nga Japonia dhe SHBA Edhe pse Olymp Trade është një platformë e shkëlqyer tregtare binare, ajo nuk ofron më shumë fonde demo. Ndërsa një platformë tjetër jep para $10,00, kjo ofron $10,000. 

Këtu janë disa arsye për të zgjedhur Olymp Trade

 • Shuma minimale e ulët e depozitës

Nëse dëshironi të tregtoni nga një llogari e drejtpërdrejtë, mund të bëni një depozitë të vogël prej $35 dhe të filloni të bëni një fitim. Në këtë mënyrë, ju nuk do të humbni një sasi të madhe. 

 • Punoni në fundjavë

Ndërsa shumica e platformave të opsioneve binare nuk funksionojnë gjatë fundjavave, kjo funksionon. 

 • Shumëllojshmëri opsionesh tregtare 

Për të ofruar një përvojë më të mirë tregtare, kjo platformë ofron lloje të ndryshme opsionesh tradicionale. Përveç kësaj, ju mund të zbuloni CFD për të marrë ekspozimin më të mirë në tregun global. 

 • Tregtim pa ndalesë

Kur përdorni Olymp Trade, ju keni një shans për të përdorur disa pozicione. Kjo do të thotë se nuk ka kufizime për tregtarët apo ditët e punës. 

Kjo platformë ju lejon të konfiguroni llogarinë tuaj demo dhe të filloni të tregtoni shpejt.

Regjistrohu: Për të nisur llogarinë tuaj demo me Olymp Trade, duhet të vizitoni faqen e saj kryesore dhe më pas të klikoni në llogarinë demo. Pas kësaj, shkruani ID-në tuaj të emailit dhe do të merrni $1000 për të filluar tregtimin demo. 

Praktikoni: Mund të tregtoni dhe të mësoni nga llogaria demo për të bërë fitime reale. 

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Olymp Trade

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)


#5. ExpertOption

Platforma e fundit e tregtimit të opsioneve binare në këtë listë është ExpertOption. Kjo platformë u lançua për të ndihmuar tregtarët të bëjnë investime të zgjuara. Kjo është arsyeja pse në vitin 2020, kjo platformë ishte një nga tre aplikacionet financiare më të shkarkuara. 

Expert Option është një nga platformat më të besueshme, përdor teknologjinë më të fundit dhe ofron veçori të tregtimit social. 

Me ndihmën e këtyre veçorive të tregtimit, tregtarët mund të gjurmojnë lëvizjet e investitorëve kryesorë dhe t'i përdorin ato për të bërë më shumë fitime. Fatkeqësisht, kjo platformë nuk është e disponueshme për përdoruesit e Puerto Rikos, Koresë së Veriut, Izraelit, Singaporit dhe më shumë. 

Këtu janë disa arsye për të zgjedhur Expert Option:

 • Shpejtësia 

Për të ofruar shpejtësi më të mirë për përdoruesit e saj, kjo platformë përdor teknologjinë më të mirë. Teknologjitë e avancuara gjithashtu parandalojnë vonesat dhe vonesat. 

 • Thjeshtësia

Expert Option është i thjeshtë dhe i shpejtë në përdorim. Për më tepër, është i disponueshëm për platforma të ndryshme si macOS, Web, iPhone, Android, iPad dhe Windows. 

 • Mjetet

Për të ofruar një përvojë më të mirë për tregtarët, Expert Option ofron mjete të ndryshme si linjat e trendit, llojet e grafikëve dhe treguesit

Me këtë platformë, ju mund të konfiguroni llogarinë tuaj demo dhe të filloni të tregtoni shpejt.

Regjistrohu: Për të nisur llogarinë tuaj demo me ExpertOpinion, gjithçka që duhet të bëni është të vizitoni faqen e internetit dhe të klikoni në provoni demo falas. Pasi të konfigurohet llogaria juaj, mund të shijoni të gjitha veçoritë e disponueshme në një llogari reale. 

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Expert Option

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)


Si e praktikoni tregtimin e opsioneve binare?

Tregtarët që duan të investojnë në tregtimin e opsioneve binare, por nuk duan të rrezikojnë një shumë të madhe parash, mund të fillojnë me një llogari demo. 

Për të praktikuar me një llogari demo, ju duhet të zgjidhni një platformë të mirë të llogarisë demo të ndërmjetësve të opsioneve binare. Pasi të keni zgjedhur një platformë, mund të regjistroheni duke futur ID-në tuaj të emailit. Pas kësaj, ju do të merrni para për t'u praktikuar tregtimi i opsioneve binare

Me llogarinë demo të opsioneve binare, ju mund të mbani rreziqet në gji dhe të mësoni artin e tregtimit për të bërë një fitim të vërtetë me një llogari reale. 

Për të mësuar tregtimin e opsioneve binare, duhet të zgjidhni një ndërmjetësi binar në varësi të kostos, rregullimit, platformës dhe depozitës. Më pas, mund të zgjidhni një instrument tregtimi dhe të vendosni për madhësinë dhe kohën e skadimit. Dhe më në fund, ju mund të zgjidhni një opsion duke marrë parasysh të gjitha aspektet që mund të përfitojnë dhe të rrezikojnë tregtinë tuaj. 

Krijo një llogari demo falas të opsioneve binare me $ 10,000

Shembull-of-Binary-Options-demo-account
Shembull i llogarisë demo të opsioneve binare

Një llogari demo e opsioneve binare është një llogari tregtare me para virtuale. Ju mund të tregtoni tregjet në kohë reale të dhënat e tregut falas pa rrezikuar paratë tuaja. Nuk ka nevojë të depozitoni para për të hapur këtë llogari tregtare virtuale. Për fillestarët, është shumë e rëndësishme të praktikoni instrumentin financiar "Opsionet binare” përpara se të investoni para të vërteta.

Disa fillestarë thjesht duan të provojnë produktin financiar. Është e rëndësishme të praktikoni se si funksionon sepse tregtimi Opsionet binare janë shumë të rrezikshme. Nëse bëni një parashikim të gabuar, do të humbni shumën tuaj të investuar. Nga ana tjetër, rreziku është i kufizuar në shumën e bastit. Ky është një avantazh në ndryshim nga produktet e tjera financiare.

Në këtë faqe interneti, unë do t'ju tregoj se si të hapni llogarinë tuaj demo falas të opsioneve binare në më pak se 2 minuta. Është pa rrezik dhe mund ta ngarkoni këtë llogari në pak sekonda nëse humbni para gjatë stërvitjes.

Thjesht futni të dhënat tuaja reale në tabelë/faqe. Përveç kësaj, ju mund të përdorni një ndërmjetës tjetër të opsioneve binare për një llogari demo falas. Unë rekomandoj ndërmjetësin Quotex sepse platforma e tregtimit është shumë miqësore për përdoruesit.

Çfarë ju nevojitet për të krijuar llogarinë demo të opsioneve binare:

 • Emri
 • E-mail
 • Fjalëkalimi i sigurt
 • Numri i telefonit (ndonjëherë)

Regjistrimi është i thjeshtë dhe i lehtë për t'u bërë. Pasi të keni akses në platformë, mund të zgjidhni midis llogarisë reale dhe asaj praktike. Është e mundur të rikapitalizohet llogaria me vetëm një klik. Ju mund të humbni aq shumë para sa të doni. Por është e rëndësishme ta rritni llogarinë si një llogari reale, sepse duhet të vlerësoni tregtimin sikur të jetë para reale.

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Quotex!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llogaritë demo të opsioneve binare pa depozita:

Në përgjithësi, mund të përdorni llogarinë demo binare pa depozita. Për më tepër, ka disa ndërmjetës ku mund të përdorni llogarinë demo pa regjistrim gjithashtu. Sipas kësaj, më pëlqen të përdor një të regjistruar sepse mund të kaloj midis parave reale dhe virtuale në pak sekonda.

Nuk ka nevojë të investoni para për të marrë një llogari demo. Në të kaluarën, disa ndërmjetës donin një depozitë të një shume minimale investimi. Pas kësaj, ata ju japin akses në platformën e tregtimit. Këto praktika janë të vjetruara. Konkurrenca për ndërmjetësit është e madhe dhe 99% prej tyre ofrojnë një llogari praktike pa depozitë.

Ndërmjetësi më i mirë binar:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Quotex - Tregtoni me fitime të larta

123455.0/5

Quotex - Tregtoni me fitime të larta

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Tërheqje të shpejta
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Përdorni tani falas llogarinë tuaj demo 10.000$! Bashkohuni në platformën e tregtimit përmes aplikacionit ose kompjuterit. Ndërmjetësi ju ofron në kohë reale të dhënat e tregut. Nuk ka asnjë ndryshim midis tregtimit me para virtuale dhe reale.

Demo pa regjistrim dhe regjistrohu

Expert Option është një nga ndërmjetësit ku nuk keni nevojë për një formular regjistrimi ose regjistrimi duke përdorur llogarinë e praktikës. Gjithashtu, ka ndërmjetës si Expert Option dhe Pocket Option, të cilat ju ofrojnë këtë shërbim. Thjesht klikoni në "provoni demo falas" dhe ju merrni akses në platformë. Sipas mendimit tim, kjo është një mënyrë shumë e shpejtë dhe e mirë për të hapur llogarinë tuaj të praktikës. Nga ana tjetër, ndonjëherë statistikat dhe historia e llogarisë do të fshihen për shkak të cookies në shfletuesin tuaj. Kjo është arsyeja pse unë rekomandoj të regjistroheni plotësisht me regjistrim.

Përparësitë e llogarisë demo:

 • Rikapitalizoni llogarinë me një klik (këndi i sipërm djathtas)
 • Zhvilloni strategjinë tuaj të opsioneve binare
 • Praktikoni produktin financiar
 • Mësoni të tregtoni me sukses
 • Përdoreni atë pa kufi

Në cilat vende disponohet llogaria demo binar? (SHBA, Indi dhe më shumë)

Një llogari demo e opsioneve binare mund të përdoret në çdo vend në tokë. Nëse jeni tregtar nga SHBA, India, Nigeria ose Kenia, thjesht mund të regjistroheni falas dhe të filloni të praktikoni.

Vendet më të njohura për tregtimin binar demo:

 • SHBA
 • Indi
 • Brazili
 • Rusia
 • Nigeria
 • Afrika e Jugut
› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Quotex!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Asetet e disponueshme në llogarinë demo të opsioneve binare: Forex, aksione, kripto dhe më shumë

Opsionet binare mund të tregtohen me forex, kripto, mallrave, aksione dhe shumë asete të tjera themelore. Varet nga ndërmjetësi që zgjidhni se cilat asete janë në dispozicion. Zakonisht, në llogarinë demo, të njëjtat aktive janë të disponueshme për t'u tregtuar si në llogarinë e drejtpërdrejtë.

 • Forex (eur/usd, gbp/usd, usd/jpy dhe shumë të tjera)
 • Kriptovalutat (Bitcoin, Ethereum, Ripple dhe më shumë
 • Stoqet
 • Mallra (naftë, ar, argjend dhe më shumë)

Pse duhet të përdorni një llogari praktike të opsioneve binare?

Sipas mendimit tim, çdo fillestar duhet të përdorë një llogari demo të opsioneve binare. Në ditët e sotme, krijimi i një llogarie të tillë është falas. Ky është një avantazh i madh, sepse në të kaluarën, nuk ishte falas. Si fillestar, ju duhet të mësoni se si produkti financiar Opsionet binare punon. Ju duhet informacioni dhe përvoja e duhur përpara se të filloni të investoni para të vërteta.

Shumica e tregtarëve bëjnë gabim duke filluar tregtimin pa përvojë. Në llogarinë demo, mund të mësoni më shumë rreth tregjeve. Si rezultat, ju mund të zhvilloni tuajin strategjitë binare për të tregtuar me sukses tregjet.

Grafik i dobishëm për tregtimin e opsioneve binare

Përdorimi i një llogarie demo është si tregtimi në kushte reale por pa para të vërteta. Gjithashtu me këtë llogari, është e mundur të mësoni më shumë rreth platformës së tregtimit të ndërmjetësit. Ka platforma dhe metoda të ndryshme ekzekutimi. Së pari duhet të mësoni se si të ekzekutoni një tregti në treg sa më shpejt që të jetë e mundur.

Llogaria e praktikës është një pjesë e edukimit tuaj për tregtimin me sukses. Çdo tregtar profesionist përdori një llogari demo përpara se të fillonte të tregtonte tregjet reale. Para së gjithash, duhet të përqendroheni në edukimin tuaj personal. Ka shumë video dhe mësime tregtare në youtube. Përveç kësaj, ju mund të përdorni qendrën arsimore të një ndërmjetësi. Shumica e ndërmjetësve ju ofrojnë më shumë se 100 video edukimi, webinare dhe analiza.

Përdorni arsimin pa pagesë për llogarinë-demo-e-opsionet-binare
Përdorni arsimin falas për llogarinë demo të opsioneve binare

Platforma e praktikës duhet të jetë si platforma e parave të vërteta

Ka zëra se disa ndërmjetës manipulojnë grafikët në llogarinë demo për t'i bërë përdoruesit të fitojnë dhe të ndihen mirë. Unë nuk kam përvojë me një teknikë të tillë. Është mashtrim i keq. Për më tepër, fitimi duhet të jetë i njëjtë. Për shembull, disa platforma ju ofrojnë më shumë se 90% fitim në tregtimin afatshkurtër ose afatgjatë. Llogaria e praktikës duhet të funksionojë saktësisht në mënyrën e llogarisë së parave reale.

Nga përvoja ime dhe rishikimet në këtë faqe, do të gjeni ndërmjetësit më të mirë që janë të rregulluar dhe të besueshëm për tregtim me sukses. Përdorni ndërmjetësit e opsioneve binare të cilët janë të njohur dhe të njohur.

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Quotex!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Gjithashtu, tregtimi celular për llogarinë demo të opsioneve binare është i disponueshëm

Normalisht, llogaria e praktikës është e disponueshme për çdo pajisje. Shumica e kompanive ofrojnë një aplikacion për tregtimin celular. Në shumicën e rasteve, aplikacioni celular funksionon pa probleme dhe fleksibël si platforma në internet. Si rezultat, ju mund të përdorni paratë virtuale si paratë tuaja reale. Bëni përvojën tuaj të parë me aplikacionin ose versionin e uebit. Disa tregtarë preferojnë të përdorin aplikacionin mbi versionin në internet.

Në ditët e sotme Tregtimi celular me opsione binare është një pikë e rëndësishme për tregtarët profesionistë. Nuk është e mundur të shikosh portofolin e tyre 24/7. Tregtimi në celular hap mënyra të reja për të qenë më fleksibël.

Mobile-app-with-Binary-Options-demo-account

Çfarë duhet të pyesni veten përpara se të tregtoni opsionet binare:

Për një tregti të suksesshme, duhet t'i bëni vetes disa pyetje. Me opsionet binare, mund të fitoni shumë para në pak minuta. Ju mund të humbni vetëm shumën tuaj të investuar. Por nuk duhet të harroni rrezikun e tregtimit në tregje. Për rezultatet më të mira, përpiquni të praktikoni strategji dhe metoda të ndryshme në llogarinë demo.

 • Çfarë dua të arrij duke investuar para në një produkt financiar me rrezik të lartë?
 • Sa para dua të investoj pas praktikës së llogarisë time demo?
 • Çfarë duhet të bëj pas një tregtie të humbur?
 • Si të reagoj ndaj një goditjeje të humbur?

Binary Options është një produkt financiar i rrezikshëm ku mund të humbni shumën tuaj të investuar. Nga ana tjetër, ju mund të bëni një fitim të madh të aseteve në një horizont të shkurtër kohor. Pavarësisht se sa shumë lëviz tregu në favorin tuaj, ju gjithmonë do të keni një fitim të lartë nëse parashikimi juaj i çmimit është i drejtë. Shumica e fillestarëve tregtojnë emocionalisht dhe në mënyrë irracionale dhe pa një strategji për tregjet. Para së gjithash, duhet të mësoni një strategji të duhur përpara se të investoni para reale. Në menu, ju do të gjeni një të suksesshëm dhe të lehtë "strategji".

Mënyra më e vështirë për të mësuar të tregtoni është të filloni drejtpërdrejt me para të vërteta. Shumica e tregtarëve hedhin në erë llogarinë për shkak të tregtimit emocional dhe menaxhimit të gabuar të parave. Kjo është një temë e zakonshme. Nëse përdorni menaxhim kuptimplotë të parave, emocionet janë më të pakta. Pas një goditjeje të humbur, është e vështirë të fitosh vetëbesim. Sipas mendimit tim, nuk duhet të vini bast më shumë se 2% të gjithë llogarisë suaj. Humbjet mund të përthithen më mirë!

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Quotex!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Depozitat pas kohës së praktikës suaj:

Nëse ndiheni rehat duke tregtuar binarët, mund ta kapitalizoni llogarinë me para reale. Kjo është gjithashtu shumë e thjeshtë dhe e lehtë. Thjesht plotësoni formularin me të dhënat tuaja reale dhe ngarkoni disa dokumente për verifikim. Verifikimi është i nevojshëm përpara se të tërhiqni fitimin tuaj! Përdorni mënyra të ndryshme pagese për të filluar tregtimin me para të vërteta. Quotex ka nevojë vetëm për një depozitë të vogël prej 10$. Mund të filloni tregtimin me një shumë investimi 1$ në platformë. Nuk ka tarifa të fshehura për ju.

Përdorni për depozitën tuaj të parë:

 • Bankwire
 • Kartat e kreditit si MasterCard, Visa
 • Kriptovalutat
 • Kuletat elektronike (Skrill, Neteller dhe më shumë)
 • Depozita minimale 10$
 • Shuma minimale e investimit 1$

Përfundimi i llogarisë demo binare: Mjeti më i mirë për tregtarët e rinj

Edhe pse thjesht mund të filloni të tregtoni me një llogari reale, ju këshillojmë të zgjidhni një llogari demo. Kjo është për shkak se kur përdorni para të rreme, as nuk po humbni dhe as nuk po fitoni. 

Kjo është një nga mënyrat më të mira për t'u njohur me tendencat e tregtimit të opsioneve binare. Për të mos përmendur, llogaritë demo zakonisht kanë karakteristikat që janë reale llogari tregtare binare ka. Kjo do të thotë që një llogari tregtare demo është një mënyrë e mençur për të praktikuar dhe zotëruar artin e tregtimit binar. 

Sidomos për fillestarët, është e rëndësishme të provoni opsionet binare me para virtuale. Përparësitë janë se ju mund të tregtoni me të dhëna reale të tregut pa rrezik. Kaloni nga llogaria juaj demo me 2 klikime në llogarinë tuaj të parave reale nëse ndiheni rehat duke tregtuar me para të vërteta. Për më tepër, është e rëndësishme të zhvilloni strategji të reja në llogarinë demo përpara se ta provoni me para të vërteta!

Nga ana tjetër, mund të përpiqeni të tregtoni aktive të reja ose produkte financiare për të cilat nuk keni ditur më parë. Quotex është një ndërmjetës universal dhe fleksibël. Mund të tregtoni Forex, CFD-të, Stoqet, dhe më shumë në një platformë. Llogaria e praktikës ju lejon të provoni gjëra të reja.

› Regjistrohuni për llogarinë tuaj demo falas të Opsioneve Binare në Quotex!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)


Pyetjet e bëra më shpesh:

A është e sigurt tregtimi i opsioneve binare? 

Nëse nuk keni investuar kurrë në opsione binare, kjo është gjëja e parë që mund t'ju vijë në mendje. Epo, tregtimi në opsionet binare është i sigurt. Gjithashtu, ju këshillojmë të gërmoni pak më thellë internetin për të ditur më shumë rreth tregtimit të opsioneve binare. 

Si të keni sukses në tregtimin e opsioneve binare?

Ndërsa opsionet binare janë një treg tregtar i paqëndrueshëm, disa gjëra mund t'ju ndihmojnë të bëni një fitim të konfirmuar. 
Përpara se të investoni, mund të mësoni gjithçka për tregun; ju mund të zgjidhni një metodë tregtare dhe një ndërmjetës të besueshëm, të provoni përsëri metodën e tregtimit dhe të provoni demo metodën. 

Cili është ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare?

Ndërsa ka kaq shumë ndërmjetës të opsioneve binare nga të cilët mund të zgjidhni, ato të përmendura më lart janë më të mirat. Kjo është për shkak se këto platforma përdorin veçori të ndryshme dhe gjithashtu ofrojnë opsionin e tregtimit të llogarisë demo. 

A është Binary Options mënyra më e mirë për të investuar para?

Opsionet binare janë një mënyrë popullore për të investuar para. Është kaq popullor sepse mund të merrni një kthim të madh në një kohë të shkurtër. Veçanërisht tregtitë 60 sekondash ose më pak janë shumë të shpejta. Me llogarinë e praktikës, mund të provoni tregti më të shkurtra ose më të gjata. Në botën financiare, ka mënyra të ndryshme për të investuar para. Pyetjes mund t'i përgjigjeni vetëm juve. Kjo është arsyeja pse ju duhet të përdorni llogarinë e praktikës.

Write a comment