Llogaritësi i martingales së opsioneve binare

A jeni një tregtar i opsioneve binare dhe përdorni strategji martingale për më shumë fitime dhe menaxhim risku? Përdorni falas kalkulatorin tonë martingale me opsione binare. Në formularin e mëposhtëm, mund të futni shumat tuaja të tregtimit dhe të ktheheni nga ndërmjetësi për të llogaritur të gjitha hapat e martingales.

Hapi Martingale: Investimi minimal në $ Humbja e akumuluar: Fitimi i mundshëm:
1 10.00 $ 10.00 $ 18.00 $
2 22.50 $ 32.50 $ 40.50 $
3 50.63 $ 83.13 $ 91.13 $
4 113.91 $ 197.03 $ 205.03 $
5 256.29 $ 453.32 $ 461.32 $
6 576.65 $ 1,029.97 $ 1,037.97 $
7 1,297.46 $ 2,327.43 $ 2,335.43 $
8 2,919.29 $ 5,246.73 $ 5,254.73 $
9 6,568.41 $ 11,815.14 $ 11,823.14 $
10 14,778.92 $ 26,594.05 $ 26,602.05 $
Ndërmjetësi më i mirë binar:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

123455.0/5

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Si të përdorni kalkulatorin e martingales së opsioneve binare?

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iQmluYXJ5IE9wdGlvbnMgTWFydGluZ2FsZSBTdHJhdGVneSBDYWxjdWxhdG9yIGV4cGxhaW5lZCEgQmluYXJ5b3B0aW9ucy5jb20iIHdpZHRoPSI2NDAiIGhlaWdodD0iMzYwIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUtbm9jb29raWUuY29tL2VtYmVkL0RoMXBjb3dNVW8wP2ZlYXR1cmU9b2VtYmVkIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3c9ImFjY2VsZXJvbWV0ZXI7IGF1dG9wbGF5OyBjbGlwYm9hcmQtd3JpdGU7IGVuY3J5cHRlZC1tZWRpYTsgZ3lyb3Njb3BlOyBwaWN0dXJlLWluLXBpY3R1cmU7IHdlYi1zaGFyZSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==

Strategjia martingale në Tregtimi i opsioneve binare do të thotë që përpiqesh të mos humbasësh fare. Nëse humbni një tregti, ju rritni shumën e investimit për të rikuperuar humbjen e tregtisë më parë. Duke përdorur këtë strategji, ju jeni në gjendje të tregtoni pa humbje nëse keni një bilanc shumë të madh të llogarisë. Por tani mund të mendoni: Uau! Unë mund të printoj para me të! – Nuk është aq e lehtë. Është e mundur të humbni 10 tregti me radhë duke tregtuar opsione binare. Ekziston një rrezik i vogël për strategjinë martingale.

Këtu vjen kalkulatori ynë martingale: Futni shumën tuaj të investimit (shuma fillestare për tregti) dhe kthimin mesatar të Ndërmjetësi i opsioneve binare. Llogaritësi do të bëjë pjesën tjetër dhe do të llogarisë hapat e nevojshëm martingale.

Për shembull:

 • Shuma e investimit $ 10 dhe kthimi prej 80%
 • Pas 5 tregtimeve të humbura
 • Martingale hapi 6
 • Shuma e investimit është rritur në $ 576,65
 • Humbja e akumuluar është $ 1.029,97

Nëse dëshironi të filloni me $ 10, do t'ju duhet një bilanc minimal i llogarisë prej $ 27,000 për të bërë 10 hapa. Në përgjithësi, strategjia mund t'ju japë avantazhe dhe disavantazhe.

Shikoni kalkulatorët tanë të tjerë: