12341
4.0 / 5
Vlerësimi i Ekipi i Binaryoptions.com

Tutorial Binarium për depozitat minimale dhe mënyrat e pagesës

Minimum deposit $5
Payment methods Kartë krediti, Kuleta elektronike, Kripto
Deposit fees $0

Nëse dëshironi të zgjidhni Binarium si ndërmjetësin tuaj të opsioneve binare, duhet të merrni parasysh informacionin e tij financiar. Ju duhet të mbledhni informacion në lidhje me Depozitë Binarium që ju duhet të bëni. Së bashku me këtë, ju duhet të merrni një ide për mënyrat e pagesës që janë të disponueshme brenda platformës. Metodat ideale të pagesës do t'ju ndihmojnë të arrini lehtësinë e depozitimit të fondeve.

Nëse e keni marrë këtë artikull ndërsa kërkoni Depozitë Binarium dhe mënyrat e pagesës, atëherë jeni në vendin e duhur. Lexoni këtë artikull deri në fund për të ditur çdo minutë detaje të mënyrave të pagesës të kësaj platforme ndërmjetësi dhe aspekteve minimale të depozitave.

Depozita minimale Binarium
➥ Regjistrohu me Binarium falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të gjitha faktet në lidhje me depozitën në Binarium:

Këtu është një përmbledhje e të gjitha fakteve të depozitave:

Vlerësimi i depozitave:(4.6 / 5)
💰 Depozita minimale:$ 10
📈 Depozita maksimale:$ 10,000
⚠️ Tarifat e depozitave:Nr
⚖️ Mënyrat e rregulluara të pagesës: po
Kohëzgjatja e depozitës:Fondet mund të kreditohen nga 5-20 minuta. Në disa raste, mund të marrë pak më shumë kohë (në varësi të mënyrës së pagesës)
💳 Depozita me kartë krediti:Mastercard, Neteller, QIWI, Visa, WebMoney, Wire Transfer, Yandex Money
⚡ Depozitat në kriptomonedhë:Bitcoin
🏦 Depozitat e transfertave bankare: Po, transferta bankare lokale dhe transferta bankare ndërkombëtare
🎁 Bonus pa depozite: $ 10
🎁 Bonusi i depozitës:Një bonus mirëseardhjeje
➥ Regjistrohu me Binarium falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të depozitoni para në Binarium – Tutorial hap pas hapi

Këtu është një tutorial i shpejtë se si të depozitoni para në Binarium:

Faqja zyrtare e Binarium

Hapi 1 – Klikoni në butonin e depozitimit

Butoni i depozitimit Binarium
Klikoni në butonin e kuq të depozitave

Gjeni dhe klikoni në butonin e depozitimit, i cili gjendet në këndin e sipërm djathtas në pultin tuaj. Kjo do të hapë faqen e depozitave ku mund të filloni të financoni llogarinë tuaj.

Hapi 2 – Zgjidhni mënyrën e pagesës 

Mënyrat e pagesës për depozitat në Binarium
Mënyrat e pagesës për depozitat në Binarium

Shfletoni opsionet e disponueshme të pagesës dhe zgjidhni metodën më të përshtatshme dhe të preferuar për të bërë depozitimin. Ju mund të gjeni metoda të tilla si SkyCrypto, Qiwi, WebMoney, Bitcoin, Litecoin, Ethereum dhe më shumë.

Hapi 3 – Futni shumën e depozitës

Futja e shumës së depozitës në Binarium
Shkruani shumën e depozitës

Futni shumën e dëshiruar të parave që dëshironi të depozitoni në llogarinë tuaj Binarium. Sigurohuni që të kontrolloni dy herë shumën e futur dhe të siguroheni që ajo bie brenda kufijve të depozitave të platformës.

Hapi 4 – Zgjidhni një bonus depozite nëse dëshironi

Bonus depozite Binarium
Bonus depozite Binarium

Zgjidhni një bonus të përshtatshëm nëse dëshironi të përfitoni prej tij, por mbani mend se bonuset mund të vijnë me kërkesa specifike, si vëllimi minimal i tregtisë. Prandaj, rishikoni gjithmonë termat dhe kushtet që lidhen me bonusin.

Hapi 5 - Plotësoni depozitën

Depozita e përfunduar në Binarium
Plotësoni depozitën

Pasi të keni plotësuar të gjitha detajet e kërkuara, duke përfshirë informacionin e pagesës dhe çdo verifikim të nevojshëm, klikoni në butonin “Paguaj”. Depozita juaj duhet të përpunohet së shpejti dhe fondet do të shfaqen në llogarinë tuaj.

Lloji i llogarisë dhe depozitat minimale brenda Binarium

Binarium, the platforma e ndërmjetësit të opsioneve binare, ka katër lloje të ndryshme llogarish. Këto lloje janë klasifikuar për të ndihmuar në përmbushjen e kërkesave tregtare të të gjitha llojeve të individëve. Në fakt, disa tregtarë duan të ecin ngadalë gjatë ditëve të tyre fillestare të tregtimit. Dhe ka disa tregtarë me përvojë që duan të shkojnë drejt që në ditën e parë.

Prandaj, është një vendim i mençur që Binarium të karakterizojë veçoritë e platformës së tij dhe sipas llojeve të llogarive. Llojet e llogarisë dhe minimumi i tyre Depozitë Binarium shumat janë si më poshtë:

➥ Regjistrohu me Binarium falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Binarium - Llojet e llogarisë

Llogaria bazë #1 Binarium

Të Depozitë Binarium shuma për llojin e llogarisë kryesore është $10. Vetëm për $10, do të jeni në gjendje të hapni një llogari mbi Binarium për të hyrë në veçoritë minimale por thelbësore për opsionet binare tregtare. Edhe me një depozitë të vogël, ju keni aksesin për të kryer një tregti minimale prej $1.

Kur të keni depozituar shumën tuaj minimale për llojin e llogarisë bazë, ju keni akses në $1000 në fondet virtuale për llogarinë demo. Gjithashtu, ju merrni llogarinë demo, edhe me llojin bazë të llogarisë. Do t'ju ndihmojë të kuptoni ndërfaqen dhe mënyrën e trajnimit përpara se të investoni shumë. Të tërheqje koha është rreth pesë ditë pune, ku nuk përfshihen fundjavat.

Nëse jeni një fillestar ose një amator që është i ri në tregtimin e opsioneve binare, atëherë kjo është një paketë e përshtatshme për ju. Nuk duhet të investoni shumë që në fillim. Prandaj, kjo paketë ose lloj llogarie do t'ju ndihmojë të minimizoni humbjet tuaja dhe të kuptoni më mirë modelin e tregtimit. Në këtë mënyrë, ju mund të përgatiteni dhe stërvitni veten për të fituar më shumë me baste më të mëdha në praktikat e ardhshme tregtare.

Llogaria Premium #2 Binarium

Llogaria premium është zgjedhja më e zakonshme dhe popullore e llojit të llogarisë brenda Binarium. Minimumi Depozitë Binarium për llogarinë premium është $500. Dhe ju merrni një bonus deri në $500 në depozitë. Shuma minimale e depozitës është 50 herë më e lartë se lloji i llogarisë bazë, por me veçori shtesë.

Përparësia e parë dhe më emocionuese është që ju të keni akses në tregti gjatë gjithë kohës. Për më tepër, mbajtësit e llogarive premium i përpunojnë tërheqjet në vetëm tre ditë. Së bashku me këtë, do të keni gjithashtu një tregtar personal për t'ju udhëhequr me sugjerimet e duhura për tregtimin e opsioneve binare.

Pjesa më e mirë është se mbajtësit e llogarive premium do të kenë akses në disa mësime tregtare. Këto mësime janë për referencë individuale dhe ju mund të fitoni shumë njohuri strategjike prej tyre. Ju gjithashtu fitoni akses në sinjale tregtare të porositura që do të ndihmojnë me vendime më të mira tregtare.

➥ Regjistrohu me Binarium falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llogaria e biznesit #3 Binarium

Depozitë Binarium prej $5000 do t'ju bëjë të kualifikuar për të qenë pjesë e llojit të llogarisë së biznesit. Pronarët e këtij lloji të llogarisë do të përfitojnë nga të gjitha përfitimet e llojit të llogarisë premium. Por përveç kësaj, mbajtësit e llogarive të biznesit do të kenë gjithashtu akses në strategjinë personale dhe aspektet e zhvillimit të planit të tregtimit. Kërkesa për depozitim është më e lartë, por bonusi maksimal që mund të merrni është $500.

Nëse jeni një tregtar profesionist i cili tashmë ka vite që merret me tregtimin e opsioneve binare, atëherë mund të zgjidhni një llogari biznesi. Ky lloj llogarie do t'ju ndihmojë me strategji më të personalizuara për të siguruar tregti të suksesshme.

Llogaria VIP #4

Ashtu si shumica e ndërmjetësve të tjerë të opsioneve binare, Binarium gjithashtu ka një lloj llogarie VIP për të gjithë profesionistët. Profesionistët që janë të përgatitur mirë në potencialin e fitimit të tregtimit të opsioneve binare nuk do të vendosen kurrë për llogaritë bazë ose primare. Në fakt, ata duan që të gjitha tiparet e një platforme ndërmjetësi të rrisin potencialin shpërblyes.

Binarium është gjithashtu një platformë e njohur me shumë veçori dhe përfitime që shpaloset vetëm në llojin e llogarisë VIP. Për të pasur akses në këtë lloj llogarie, do t'ju duhet të bëni një Depozitë Binarium prej $10,000. Me këtë depozitë, ju do të keni akses në të gjitha përfitimet dhe veçoritë e të gjitha llogarive të tjera gjithashtu. Por së bashku me këtë, ju do të merrni veçorinë e tërheqjes sipas kërkesës.

Ju mund t'i tërheqni paratë tuaja në çdo kohë ose rast pa asnjë periudhë pritjeje. Prandaj, duke e cilësuar atë si llogari VIP, ku nuk keni nevojë të tregtoni me ndonjë skaj të lidhur. Të gjitha veçoritë, përfitimet dhe opsionet janë të hapura për ju! Prandaj, mund të arrini në përfundimin se keni një përvojë fantastike tregtare.

➥ Regjistrohu me Binarium falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Binarium - më shumë rreth kësaj platforme tregtare

Mënyrat e pagesës në Binarium

Është vërtet e rëndësishme të dini për të ndryshmet Depozitë Binarium shuma për llogari të ndryshme. Por ajo që është më e rëndësishme të dini është se si t'i bëni ato depozita në llogarinë tuaj tregtare Binarium. Mënyrat e pagesës janë thelbësore për t'u marrë parasysh. Kjo ndodh sepse nëse platforma e ndërmjetësit nuk ka një mënyrë pagese, me lehtësinë tuaj, ndoshta duhet të kërkoni platforma të tjera.  

Pra, këtu është lista e opsioneve të pagesës që mund të përdorni si për depozitim ashtu edhe për tërheqje në platformën Binarium:

#1 VISA & MasterCard

Shumica e kartave të debitit dhe kreditit janë aktive të bazuara në VISA dhe MasterCard. Binarium pranon depozita dhe transferon tërheqje nga dhe në këto karta. Për më tepër, mund të ketë disa tarifa transferimi për kartat e zgjedhura bankare. Detajet e kartës së kreditit që ndani me Binarium do të jenë nën mbrojtje superiore. 

#2 Neteller

NETELLER është gjithashtu një qendër pagesash në internet, duke përdorur të cilin mund të paguani në internet për pothuajse çdo gjë nëse nuk pranojnë NETELLER. Mund të dërgoni para, të blini kripto dhe madje të tregtoni opsione binare. Binarium pajtohet me këtë mënyrë pagese, pasi NETELLER është mjaft popullor në vende të zgjedhura. 

Binarium - informacioni i kontaktit

#3 Transfertë bankare

Transferta bankare është mënyra më e lehtë e pagesës mbi Binarium dhe kudo tjetër. Duhet të hyni në banking neto, të zgjidhni opsionin përkatës, të futni të dhënat e portalit tuaj bankar dhe të konfirmoni transaksionin. Depozita përfundon. Dhe ju jeni gati të filloni me tregtimin e opsioneve binare. 

#4 Webmoney

WebMoney është një sistem universal për pagesa. Qëllimi i tij fillestar ishte të siguronte një shlyerje monetare globale për bizneset në internet. Ju mund të përdorni këtë portal WebMoney për të transferuar para nga portofoli i tij në llogarinë tregtare mbi Binarium.

➥ Regjistrohu me Binarium falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#5 Qiwi

Qiwi është një portofol elektronik që funksionon në bazë të një llogarie VISA me parapagesë. Është një mënyrë shumë e popullarizuar pagese që njerëzit preferojnë ta përdorin me shpenzime të ndryshme. Gjithashtu, është shpërblyes dhe i përshtatshëm. Pra, është e lejuar që përdoruesit të paguajnë të tyren Depozitë Binarium shuma përmes portofolit Qiwi. 

#6 Free-Kassa

Free-Kassa është një ofrues i shërbimit të pagesave elektronike që lejon bizneset të marrin pagesa nga klientët në çdo mënyrë të monedhës elektronike. Ka mbi 30 terminale pagese për marrjen e pagesës. Binarium pranon gjithashtu pagesa përmes Free-Kassa.

Këto janë opsionet e disponueshme të pagesës me Binarium që janë të realizueshme si për depozitim ashtu edhe për tërheqje. Zgjidhni atë që i përshtatet më shumë komoditetit tuaj!

Binarium - Kalendar ekonomik

Shpjegohet bonusi i depozitës në Binarium

Binarium ofron një bonus falas për çdo depozitë që bëni, dhe ka gjithashtu një sërë programesh të tjera të veçanta bonusi. Bonusi që merrni varet nga shuma që depozitoni. Mund të arrijë në më shumë se 100% nga ajo që keni depozituar! Ka disa kushte për tërheqjen e këtij bonusi. Do t'ju duhet të tregtoni 40-50 herë më shumë se shuma e bonusit.

Kjo do të thotë që do t'ju duhet të tregtoni 4000 – 5000 dollarë nëse merrni një bonus prej 100 dollarësh. Kjo mund të ndodhë shumë shpejt, në përvojën time. Marrja e një bonusi është një mënyrë e mirë për të bërë më shumë tregti dhe për të marrë më shumë shanse për të fituar para.

Probleme me depozitën Binarium që mund të hasni

Nëse keni ndonjë problem me depozitën tuaj, kontaktoni mbështetjen e tyre. Ju lutemi vini re se shërbimi nuk është i disponueshëm në disa vende, kështu që mund të ndodhin probleme me depozitimin. Në disa raste, për shembull, nëse mënyra juaj e pagesës është e bllokuar, duhet të kontaktoni ofruesin tuaj të pagesës. Ndonjëherë depozita juaj mund të marrë pak kohë, por ajo duhet të arrijë brenda 48 orëve. Për çdo problem tjetër në lidhje me depozitën tuaj, ju lutemi kontaktoni ekipin e tyre mbështetës.

Përfundim: Depozita minimale është vetëm $ 10

Ju duhen më pak se 15 sekonda për t'u regjistruar llogarinë tuaj me Binarium. Nuk ka rëndësi nëse jeni fillestar, amator ose profesionist në tregtimin e opsioneve binare; Binarium ju mirëpret të gjithëve. Duhet të filloni ngadalë dhe të eksploroni të gjitha burimet arsimore në këtë platformë.

Kur zotëroni bazat kryesore të tregtimit të opsioneve binare, drejtohuni te llogaria demo për të praktikuar aftësitë tuaja, një mendje e sigurt do t'ju ndihmojë të fitoni më shumë në investime reale. Pra, kaloni kohë në llogarinë demo derisa të fitoni besim. Kur ta keni, vazhdoni të tregtoni me para të vërteta. Bëni tuajën Depozitë Binarium dhe të fillojë me tregtimin.

➥ Regjistrohu me Binarium falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetje të shpeshta në lidhje me depozitat në Binarium

Sa më duhet të depozitoj për të marrë një përmirësim të llogarisë në Binarium?

Lloji i llogarisë që keni në Binarium varet nga sa keni depozituar. Për t'u kualifikuar për llogarinë kryesore, duhet të keni depozituar të paktën $10. Për llogarinë premium, shuma e kërkuar është $500. Për llogarinë e biznesit, $5000, dhe për llogarinë VIP, $10000.

Sa kohë duhet që paratë të kreditohen në llogarinë tregtare në Binarium?

Zakonisht, paratë tuaja duhet të kreditohen në llogarinë tuaj Binarium menjëherë pasi të keni bërë depozitën tuaj. Megjithatë, kini parasysh se mund të ketë vonesa në varësi të mënyrës së pagesës.

Cila është depozita maksimale në Binarium?

Depozita maksimale në Binarium është $10000 për një transaksion të vetëm. Nëse dëshironi të depozitoni më shumë, do t'ju nevojiten transaksione të shumta.

Cila është depozita minimale për Binarium?

Depozita minimale në Binarium është vetëm $10.