11234
1.0 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com
Tërheqja
1.0
Depozitë
1.0
Ofertat
1.0
Mbështetje
1.0
Platforma
0.9

Rishikimi Binarymate – Mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • Mbështetje 24/7
 • Bonus i lartë i disponueshëm
 • Financim i shpejtë i llogarisë
 • Kthehu deri në 95%
 • Ndërmjetësi është jashtë linje dhe klientë të mashtruar

Sinjalizim investitor Binarymate:

Ndërmjetësi Binarymate është jashtë linje dhe ka mashtruar klientët e tij. Është një ndërmjetës i parregulluar pa rregullore! Mos u regjistroni me Binarymate.

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pse dikush dëshiron të tregtojë opsione binare kur ekziston rreziku i humbjes së parave? Kjo për shkak se tregtimi i opsioneve binare është një nga mënyrat më të lehta për të fituar para. Për më tepër, ky tregtim është i thjeshtë për t'u kuptuar dhe i lehtë për t'u ekzekutuar. Pra, ka kuptim të tregtoni opsione binare. 

Uebfaqja zyrtare Binarymate

Për tregtimin e sigurt të opsioneve binare, do t'ju nevojiten shërbimet e një ndërmjetësi. Por cilin ndërmjetës duhet të zgjidhni? Epo, BinaryMate është përgjigja e saktë. Ky ndërmjetës ofron lloje të ndryshme llogarish dhe opsione tregtimi. 

Për më tepër, kjo platformë tregtare është e mbushur me veçori unike si ajo mbështet tregtimin celular, ofron një llogari demo dhe opsione tregtare automatike dhe manuale. 

Por cilat janë veçoritë e BinaryMate? A eshte e sigurt? Cilat janë zgjedhjet e ndryshme tregtare të ofruara nga BinaryMate? Epo, të gjitha përgjigjet për këto pyetje dhe më shumë janë dhënë në këtë përmbledhje gjithëpërfshirëse. 

Çfarë është BinaryMate?

BinaryMate është një platformë tregtare me reputacion që u themelua në vitin 2016. Është një nga ndërmjetësit e paktë të opsioneve binare që kanë marrë reagime pozitive të hershme. Me veçoritë e tij të spikatura dhe avantazhet përfundimtare, BinaryMate ka krijuar një zhurmë në botën e tregtimit. 

Për të filluar tregtimin me këtë platformë tregtare të opsioneve binare, duhet të bëni një investim të vogël prej $1. 

Kur tregtoni me BinaryMate, mund të prisni një normë maksimale pagese prej 90% nëse parashikimet tuaja janë të sakta. Megjithatë, nëse keni spekuluar gabimisht tregun, do të humbni të gjithë shumën. 

Gjëja më e mirë është se BinaryMate mbështet video chat live për të ndihmuar tregtarët. Biseda me video krijon ndërveprim njerëzor midis ndërmjetësit dhe tregtarit. Dhe kjo rrit më tej besimin dhe besueshmërinë. 

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Asetet thelbësore të ofruara nga BinaryMate

BinaryMate ofron më shumë se qindra asete për tregtim. Këto shumë opsione të aseteve janë të disponueshme sepse kjo platformë tregtare ndan shërbimet e saj edhe me platforma të tjera ndërmjetësi. Kjo do të thotë që ju mund të gjeni lehtësisht një aktiv të njohur dhe të filloni tregtinë tuaj. 

Opsionet e aseteve ndahen në grupet e mëposhtme. 

Aksionet

Një nga mënyrat popullore që mund të tregtoni përmes BinaryMate është duke investuar në aksione. Për të ekzekutuar këtë metodë tregtimi, mund të blini aksione të çdo kompanie të caktuar. Dhe pastaj, ju mund të spekuloni lëvizjen e drejtimit të çmimeve. 

Disa nga aksionet e njohura që mund të tregtoni përmes BinaryMate janë TATA MOTORS (INDI), NISSAN, TESCO, HSBC HOLDINGS (LONDËR), PHARMA, VODAFONE, NETFLIX dhe më shumë. 

Monedha

Nëse keni një kuptim dhe njohuri të mirë të monedhës, mund të tregtoni në çifte të ndryshme përmes kësaj platforme tregtare. Për më tepër, tregu i Forex është më i aksesueshëm. Kështu, BinaryMate mund t'ju ndihmojë të bëni një fitim të konsiderueshëm. 

Çiftet e monedhës së përbashkët që mund të tregtoni përmes këtij ndërmjetësi opsionesh janë EUR/USD, USD/CAD, AUD/USD FUTURE, EUR/AUD, USD/CHF, Bitcoin/CNY, Bitcoin/USD dhe më shumë. 

Tregues

BinaryMate ju lejon të fitoni para duke tregtuar në indekse të ndryshme si DOW (SHBA), DAX (GJERMANI), RUSSELL 2000, CAC (FRANCE), ISE 30 (BURSË E STAMBOLLIT), RTS dhe më shumë. 

Mallrat

Grupi i fundit i aseteve ku mund të investoni përmes BinaryMate janë mallrat. Këtu, ju merrni opsione të ndryshme për tregtim si argjendi, platini, sheqeri, vaji, ari, e ardhmja e naftës, e ardhmja e arit dhe më shumë. 

Secili prej këtyre grupeve të aseteve ka të mirat dhe të këqijat e veta. Pra, është më mirë të zgjidhni një pasuri të njohur. Kjo për shkak se atëherë ju mund të kuptoni lehtësisht tendencën e çmimit të një aktivi. Dhe gjithashtu, rreziku i humbjes së parave zvogëlohet kur tregtoni një aktiv të njohur. 

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të filloni tregtinë me BinaryMate?

Për të filluar tregtimin me BinaryMate, mund të vizitoni faqen e tij të internetit dhe të regjistroheni. Pasi të kryhet regjistrimi, do t'ju duhet të bëni një depozitë të vogël prej $250. Shuma maksimale e depozitës për BinaryMate është $50,000. 

Pasi të keni bërë depozitë minimale, mund të filloni tregtimin duke zgjedhur çdo aktiv të njohur. Ju gjithashtu mund të zhvilloni një strategji tregtare për të kuptuar paqëndrueshmërinë e tregut dhe lëvizjen e çmimeve të mallit që keni shitur ose blerë. 

Llojet e llogarisë me BinaryMate 

Tregtarë të ndryshëm në BinaryMate kanë qëllime të dallueshme. Kjo është arsyeja pse kjo platformë ofron tre llogari të ndryshme tregtare. 

Këto llogari kanë shuma të dallueshme minimale të depozitave dhe ofrojnë avantazhe të ndryshme. Pra, bazuar në interesin, qëllimet, buxhetin dhe veçoritë e ofruara, ju mund të zgjidhni çdo llogari tregtare. 

Llogari bronzi 

Llogaria prej bronzi është ajo e përballueshme ndër të gjitha. Ajo ka nevojë për një depozitë minimale prej $250. Shuma maksimale e depozitës për llogarinë prej bronzi është $1000. 

Është zgjedhja e duhur për tregtarët fillestarë që kanë pak përvojë në tregtimin e opsioneve binare. 

Pasi të keni bërë një depozitë minimale, ju keni akses për të bërë biseda të drejtpërdrejta 24/7 me ekipin e mbështetjes së klientit. Përveç kësaj, ju gjithashtu merrni një bonus mirëseardhjeje 20% dhe llogari demo për të praktikuar tregtimin. 

Për të mos përmendur, me llogarinë e bronztë, ju mund të tërhiqni shumën tuaj fituese brenda një ore. 

Llogaria e argjendtë

Për të marrë akses në llogarinë e argjendtë, mund të depozitoni një shumë nga $1000 deri në $3000. Duke paguar këtë shumë, ju mund të shijoni të gjitha veçoritë e llogarisë prej bronzi dhe më shumë. 

Si fillim, një llogari argjendi ju ofron një mundësi për të bërë tre lëvizjet e para pa rrezik. Kjo do të thotë që edhe nëse spekulimet tuaja janë të pasakta, ju nuk do të humbni para. Kjo për shkak se BinaryMate do të kompensojë humbjet tuaja duke ju ofruar një bonus. 

Për më tepër, bonusi i mirëseardhjes për një llogari argjendi është 50%. Ju gjithashtu mund të merrni njohuri për tregtimin e opsioneve binare përmes sesioneve të uebit të klasës master. 

Llogaria Gold

Llogaria e artë është opsioni më i kushtueshëm nga të gjitha, por ia vlen çdo qindarkë. Për të filluar tregtimin me një llogari ari, duhet të bëni një depozitë minimale prej $3000. Shuma maksimale që mund të depozitoni është $10000. 

Pasi të bëhet depozitimi, mund të shijoni të gjitha përfitimet e tregtimit të llogarisë argjendi dhe më shumë. Kjo llogari premium BinaryMate ofron një bonus 100%. Përveç kësaj, ju do të merrni një menaxher personal të suksesit dhe një kartë zvicerane me parapagesë. 

E gjithë llogaria ofron funksion të bisedës live 24/7 dhe opsionin për t'u tërhequr brenda një ore. 

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Karakteristikat e BinaryMate 

Ashtu si BinaryMate, ka shumë platforma të tjera tregtare. Sidoqoftë, veçoritë emocionuese të përmendura më poshtë e veçojnë këtë ndërmjetës nga të tjerët. 

Aftësia për të tregtuar manualisht ose automatikisht

Me BinaryMate, tregtarët marrin një mundësi për të bërë tregti automatike duke përdorur mjetet më të mira. Tregtarët madje mund të bëjnë të gjitha analizat për të tregtuar me dorë. Varet nga preferenca. 

Standardet e Sigurisë së Lartë

Meqenëse BinaryMate është një nga platformat tregtare me vlerësim të lartë, ai përdor teknologji të avancuar për të mbajtur të sigurta fondet e tregtarit të tij. 

Qasje nga çdo pajisje

Nëse po tregtoni opsione binare duke përdorur BinaryMate, mund ta bëni atë nga çdo pajisje. Kjo për shkak se kjo platformë tregtare ka softuerin e saj të pronarit. 

BinaryMate është krijuar në një mënyrë që tregtarët të mund ta përdorin atë në smartphone, tablet, PC dhe Mac. Ndërfaqja e kësaj platforme tregtare funksionon pa probleme në shfletues si Safari, Google Chrome dhe më shumë. Për më tepër, tregtarët mund të shkarkojnë gjithashtu aplikacionin e dedikuar të BinaryMate për të tregtuar kudo dhe në çdo kohë.

Nuk ka vonesa në tregti

Edhe një minutë vonesë në tregtimin e opsioneve mund t'ju bëjë të humbni një tregti fituese. Por tregtia juaj nuk do të vonohet kur përdorni BinaryMate. 

Softueri inovativ i kësaj platforme minimizon vonesën dhe siguron që çdo tregti të vendoset në kohë reale. 

Tërheqja

Ndryshe nga platformat e tjera të tregtimit të opsioneve binare, kësaj nuk i duhen 3-5 ditë për të tërhequr shumën fituese. Një tregtar mund ta tërheqë shumën lehtësisht në vetëm një orë. Shuma minimale që një tregtar mund të tërheqë është $50. 

Një tregtar mund të përdorë Visa, PayPal, MasterCard, American Express, Unipay dhe opsione të tjera të tërheqjes.

Llogaria demonstruese

BinaryMate ofron një opsion llogarie demo për tregtarët fillestarë që duan të praktikojnë dhe kuptojnë tregtimin e opsioneve binare përpara se të përdorin para të vërteta. Pasi të jeni regjistruar në BinaryMate dhe të keni depozituar shumën minimale, mund të hyni në këtë llogari. 

Konkursi 

Tregtarët e BinaryMate mund të marrin pjesë në konkursin që organizon kjo platformë për të ndihmuar tregtarët të bëjnë një fitim të konsiderueshëm. Konkurset janë të disponueshme si për fillestarët ashtu edhe për tregtarët profesionistë. 

Rregullat dhe kushtet e ndryshme të secilës përmbajtje i bëjnë ato emocionuese dhe sfiduese.  

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Karakteristikat e tregtisë:

Karakteristikat e tregtisë në BinaryMate janë tre llojesh. 

Tregti Turbo

Nëse dëshironi të tregtoni disa herë në një kohëzgjatje të shkurtër, mund të përdorni tregtinë turbo. Përdoret kryesisht nga tregtarët që nuk kanë shumë kohë. Tregtia me turbo fillon nga 30 sekonda dhe zgjat deri në 30 minuta. 

Kjo veçori është e dobishme kur një tregtar dëshiron të bëjë një fitim të konsiderueshëm duke përdorur një tendencë ose strategji tregu. Për të mos përmendur, një tregtar gjithashtu mund të humbasë para nëse spekulimet janë të pasakta. 

Tregtime afatgjata

Tregtimet afatgjata janë e kundërta e tregtimeve turbo. Kjo veçori tregtare varion nga një javë dhe zgjat deri në 5 javë. 

Tregtarët që përdorin veçori afatgjatë marrin kohë të mjaftueshme për të analizuar tendencat e tregut, grafikët dhe lëvizjen e çmimeve të një aktivi. 

Tregti brenda ditës

Kjo veçori tregtare vjen midis tregtisë turbo dhe tregtisë afatgjatë. Duke përdorur këtë veçori, mund të parashikoni çmimin e një malli të caktuar për ditën në vijim. 

Për të bërë një tregti brenda ditës, mund të zgjidhni nga 30 aktivet e disponueshme që ofron BinaryMate. 

Përparësitë e BinaryMate

Me veçoritë e tij unike, BinaryMate ka vendosur trendin brenda platformave tregtare binare. Dhe këtu janë disa nga avantazhet e përdorimit të këtij ndërmjetësi të opsioneve binare. 

Fitimet e larta 

Tregtimi me BinaryMate mund t'ju ndihmojë të fitoni një fitim të konsiderueshëm. Kjo për shkak se nëse e keni spekuluar saktë tregun, do të merrni rreth 90% pagesë, që është pagesa maksimale e ofruar nga çdo ndërmjetës i opsioneve binare. 

Pasuri të shumta

Me më shumë se qindra asete, BinaryMate bën të mundur që tregtarët të tregtojnë çdo aktiv të njohur. Nëpërmjet kësaj platforme tregtare, mund të investohet në indekse, aksione, monedha dhe mallra. 

Opsione të ndryshme të dritareve tregtare

BinaryMate e ka bërë tregtimin të lehtë dhe të shpejtë për të gjithë. Ai ofron opsione të ndryshme të dritareve tregtare që fillojnë nga 30 sekonda dhe mund të shkojnë deri në një vit. 

Mbështetje shumëgjuhëshe 24/7

Ndërsa tregtoni me BinaryMate, mund të kontaktoni ekipin e kujdesit ndaj klientit nëse hasni ndonjë vështirësi sepse ato janë të disponueshme 24/7. Gjithashtu, gjuha nuk do të jetë pengesë sepse kjo platformë tregtare ofron mbështetje shumëgjuhëshe. 

Tregtim pa ndalesë

BinaryMate u ofron tregtarëve të tij një mundësi për të fituar më shumë para duke tregtuar pa ndërprerje. Kjo do të thotë që tregtarët mund të vendosin paratë e tyre në opsione binare, madje edhe gjatë fundjavave. 

Për më tepër, ka më pak paqëndrueshmëri të tregut gjatë fundjavave. Pra, tregtarët mund të vazhdojnë të interesohen për fundjavat e mërzitshme duke tregtuar në çdo kohë. 

Investime te ndryshme

BinaryMate bën të mundur tregtimin duke përdorur vlera të ndryshme investimi. Kjo do të thotë që tregtarët mund të investojnë nga $1 në $10,000 për të bërë një tregti të vetme. 

Udhëzim tregtar me përvojë 

Pavarësisht nëse jeni një tregtar fillestar ose thjesht keni nevojë për ndihmë, tregtarët me përvojë të BinaryMate do të jenë aty për ju. Kjo për shkak se kjo platformë ka bërë të mundur tregtimin nën drejtimin profesional të tregtarit. 

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Disavantazhet e BinaryMate

Ashtu si çdo platformë tjetër tregtare e opsioneve binare, kjo platformë gjithashtu ka disa disavantazhe. Këtu janë disa prej tyre. 

Problemet e tërheqjes 

Ndërsa tregtoni opsione binare me BinaryMate, mund të përballeni me një problem në tërheqjen e parave fituese. Por ky nuk është një problem i rëndësishëm sepse çështja mund të zgjidhet shpejt duke kontaktuar ekipin e mbështetjes së klientit. 

Mjete të kufizuara tregtare

Ashtu si ndërmjetësit e tjerë të opsioneve binare, kjo platformë tregtare gjithashtu nuk ofron disa mjete tregtare. Pra, mungesa e mjeteve cilësore të tregtimit mund të jetë një problem. 

Por për të kapërcyer këtë mangësi, BinaryMate ofron burime të ndryshme arsimore si analiza e tregut dhe modelet tregtare. Tregtarët mund t'i përdorin këto mjete për të kuptuar tregun në një mënyrë më të mirë. 

Pasi të keni kuptuar tregun e opsioneve, mund të eliminoni shpejt rrezikun dhe të rrisni përfitimin tuaj. 

Shanse të larta për humbje

Në të vërtetë, veçoria e tregtisë turbo e BinaryMate bën të mundur që tregtarët të tregtojnë disa herë në ditë, por gjithashtu rrit rrezikun e lartë. Kjo sepse nëse spekulimet janë të pasakta ose nëse tregu luhatet papritur, tregtari do të humbasë para. 

Kufizimet e BinaryMate 

Megjithëse kjo platformë e shkëlqyer vjen me karakteristika mbresëlënëse, ka edhe disa kufizime që duhet t'i dini. 

 • Kjo platformë tregtare ngarkon tarifat e tërheqjes. 
 • Nuk ofron mbrojtje negative nga balayage. 
 • Nuk tregton çifte të vogla të këmbimit Forex. 
 • Nuk garanton humbjen e ndalimit. 

Zgjedhja e tregtimit me BinaryMate 

Kur tregtoni me BinaryMate, nuk jeni të kufizuar në përdorimin e ndonjë lloji të vetëm të zgjedhjes tregtare. Kjo për shkak se kjo platformë ofron tre lloje të ndryshme opsionesh, dmth. 

 • 60 Sekondë.
 • Nje prekje. 
 • Standard i Lartë/I ulët.

Tregtarët mund t'i përdorin këto zgjedhje gjatë tregtimit të aktiveve si mallra, monedha, aksione ose indekse me BinaryMate. 

Burimet arsimore në BinaryMate

Karakteristikat inovative të tregtimit e kanë bërë BinaryMate një platformë të besueshme, por pa një kuptim të duhur të tregut, nuk mund të parashikohet lëvizja e çmimit të një aktivi. 

Kjo është arsyeja pse BinaryMate ofron lloje të ndryshme të burimeve dhe mjeteve arsimore si idetë e modeleve tregtare, komentet e ekspertëve dhe analizat e tregut. Tregtarët mund t'i përdorin këto burime për të kuptuar tregun e opsioneve në një mënyrë të detajuar. 

Burimet arsimore ndihmojnë gjithashtu një tregtar të zhvillojë një qasje analitike, e cila i ndihmon më tej ata të kuptojnë se si funksionon BinaryMate. 

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është BinaryMate i sigurt? 

Meqenëse BinaryMate nuk është i rregulluar, siguria është gjëja e parë që i vjen në mendje një tregtari. Por gjëja më e mirë është se kjo platformë tregtare është e sigurt dhe ka marrë disa reagime pozitive. 

Edhe pse ky ndërmjetës i opsioneve nuk është i rregulluar, kompania e saj mëmë, p.sh., Suomen Kerran LP, është e regjistruar ligjërisht në Skoci. 

Në të vërtetë, një licencë rregullatore mund të kishte përmirësuar pozicionin e BinaryMate në treg. Prandaj, platforma nuk është e sigurt për t'u përdorur.

A janë të sigurta paratë me BinaryMate?

Çdo organ i autorizuar nuk e rregullon BinaryMate, por kjo nuk do të thotë se paratë tuaja janë në rrezik. Kur tregtoni opsione binare duke përdorur këtë platformë, paratë tuaja mbahen të sigurta përmes bankës së nivelit 1.

Banka e nivelit 1 është një nivel sigurie që mban kapitalin e tregtarit të sigurt dhe mund të përballojë çdo humbje të papritur financiare. Kjo do të thotë që paratë tuaja të investuara janë të sigurta me BinaryMate. Megjithatë, ju do të humbni para nëse keni spekuluar gabimisht tregun. 

BinaryMate CFD Trading

BinaryMate e bën opsionin e tregtimit CFD të disponueshëm për tregtarët. Pra, së bashku me opsionet binare, tregtarët mund të tregtojnë në një derivat më shumë. 

Me këtë platformë, ju mund të zgjidhni çdo tregtim CFD. Pasi të zgjidhet skeda e tregtimit, mund të shesni ose blini aktivin bazuar në analizën tuaj të tregut. 

Tarifat e pasivitetit

Një tarifë pasiviteti është një shumë që një tregtar duhet të paguajë kur ata nuk kanë tregtuar për një kohë. Nuk ka shuma të standardizuara të tarifave të pasivitetit, sepse ajo ndryshon nga një ndërmjetës në tjetrin. 

Së bashku me brokerin, disa kompani të shërbimeve financiare paguajnë edhe tarifa për pasivitetin. Agjentët e ndërmjetësit në përgjithësi pretendojnë pasivitetin shuma e tarifës

Kur tregtoni me BinaryMate, ju kërkohet të paguani një tarifë të vogël pasiviteti në varësi të llojit të llogarisë me të cilën po tregtoni. 

Tarifat e depozitave

Një tarifë depozite është një shumë që një tregtar duhet të paguajë kur depoziton para në llogarinë e tij tregtare nga llogaria bankare. Krahasuar me metodat e tjera të financimit, ndërmjetësi ngarkon tarifa të larta depozitash kur paratë depozitohen duke përdorur një kartë krediti. 

Gjëja më e mirë është se BinaryMate ngarkon tarifa minimale të depozitave. Por tarifa nuk është fikse pasi ndryshon në varësi të mënyrës së pagesës që përdor një tregtar. 

Tarifat e komisionit

Një tarifë komisioni është një shumë që një ndërmjetës ngarkon për të ndihmuar tregtarët të blejnë ose shesin ndonjë aktiv të caktuar. Çdo ndërmjetës nuk ngarkon të njëjtat tarifa komisioni sepse ndryshon në varësi të disa faktorëve. 

Faktorët në ndryshim përfshijnë lloje të ndryshme aktivesh financiare, lloje tregtare dhe lloje të llogarive tregtare. Një ndërmjetës ngarkon komisione vetëm pasi të përfundojë një tregti. 

Një gjë e rëndësishme këtu është se BinaryMate ngarkon tarifën më të vogël të komisionit për instrumentet CFD. Pra, mund të tregtoni shpejt me BinaryMate pa paguar tarifa të mëdha komisioni. 

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tarifat e tërheqjes

Një tarifë tërheqjeje është një shumë që duhet të paguani kur tërhiqni paratë tuaja nga llogaria BinaryMate. Tarifat varen nga metoda që përdoret për të tërhequr paratë. 

Tarifat e tërheqjes nuk janë fikse sepse tarifat e ndërmjetësit bazohen në tarifat e ndryshme të konvertimit të monedhës, tarifat e përpunimit të transfertave dhe kohë të ndryshme përpunimi. 

Duke përdorur BinaryMate, ju mund të tërhiqni para përmes opsioneve të ndryshme si kartat e kreditit, Perfect Money, MasterCard, Transferta bankare, VISA dhe më shumë. 

A është BinaryMate më i mirë se të tjerët?

Pasi të keni parë avantazhet dhe disavantazhet e BinaryMate, mund të konkludohet shpejt se kjo platformë e tregtimit të opsioneve është e besueshme. Dhe gjithashtu, është më mirë se shumë agjentë të tjerë të opsioneve. 

Ndërsa platforma më tregtare nuk ofron tre tregti pa rrezik, BinaryMate e ofron. Gjithashtu, platformat e tregtimit në përgjithësi nuk ofrojnë mbështetje për biseda video live. Sidoqoftë, kjo platformë ka vënë në dispozicion një veçori video chat për tregtarët. 

Për më tepër, shumica e ndërmjetësve binare nuk lejojnë tregtimin e aseteve të shumta, por përmes BinaryMate, mund të tregtohet asete të ndryshme.  

Përfundimi i rishikimit tim: Mashtrim dhe ndërmjetësi offline!

BinaryMate është një nga disa ndërmjetës të opsioneve binare që lejon një tregtar të tregtojë duke përdorur aktive të ndryshme. Edhe pse platforma është e re, ajo është e besuar nga disa njerëz. Por faqja e internetit është jashtë linje dhe nuk ka rregullore. Ajo mashtronte klientët e saj!

Në avantazhet, BinaryMate ofron një veçori të shpejtë të tërheqjes me një shumë minimale tërheqjeje prej $50. Gjithashtu, ai siguron pagesën më të lartë dhe mbështet video chat live. Për më tepër, kjo platformë tregtare ofron tre llogari të ndryshme tregtare që kërkojnë një shumë të veçantë depozite.  

Disavantazhi më i madh i BinaryMate janë tarifat e tij të larta sepse i duhet një depozitë fillestare prej $250. Por kjo shumë depozite vlen çdo qindarkë pasi platforma ofron veçori mbresëlënëse për ta bërë çdo tregti fitimprurëse.

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Binarymate

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra shpesh (FAQ) rreth BinaryMate:

Çfarë metodash financimi përdor BinaryMate?

Kur tregtoni opsione binare duke përdorur BinaryMate, mund të përdorni mënyra të shumta për të depozituar para në llogarinë tuaj. Ju mund të përdorni kartat e kreditit, VISA, Neteller, Perfect Money dhe metoda të tjera. 

Si është shërbimi ndaj klientit BinaryMate? 

BinaryMate ofron shërbime të bisedës live për tregtarët e saj, të cilat janë të disponueshme në pesë gjuhë të ndryshme, p.sh., anglisht, frëngjisht, rusisht, spanjisht dhe tajlandisht. 
Përveç bisedës me video live, BinaryMate ofron gjithashtu një formular kontakti në internet që mund ta plotësoni për të marrë përgjigje të hollësishme për të gjitha pyetjet tuaja. 

A është BinaryMate globale? 

Një gjë që e ka bërë BinaryMate një ndërmjetës më të mirë tregtar është shtrirja e tij. Kjo platformë i ka vënë shërbimet e saj të disponueshme në 194 vende. Kjo platformë tregtare ka më shumë se 10,000 përdorues në të gjithë botën. 

A është BinaryMate një ndërmjetës kryesor?

Ndërsa është e vështirë të supozohet se BinaryMate është një ndërmjetës kryesor, ai është padyshim një nga ndërmjetësit më të mirë në treg. Kjo për shkak se niveli i lartë i sigurisë së kësaj platforme i mban të sigurta paratë e investuara dhe u jep tregtarëve qetësi mendore kur ata tregtojnë. 

A është i rregulluar BinaryMate?

BinaryMate nuk është i rregulluar, por kompania e saj mëmë, Suomen Kerran LP, është e regjistruar ligjërisht në Skoci.

A është i ligjshëm BinaryMate?

Shumë tregtarë raportojnë se janë viktima të mashtrimit përmes BinaryMate. Meqenëse nuk ka rregullore dhe platforma është jashtë linje, nuk mund të themi se BinaryMate është i ligjshëm.

A është i licencuar BinaryMate?

BinaryMate nuk ka raste rregulluese që mbikëqyrin aktivitetet e ndërmjetësit. Prandaj, platforma nuk është e licencuar. Tregtarët duhet të jenë të kujdesshëm kur investojnë paratë e tyre.

Ku ndodhet BinaryMate?

Kompania mëmë BinaryMates, Suomen Kerran LP, është e regjistruar ligjërisht dhe e vendosur në Skoci.