12345
4.8 / 5
Vlerësimi i Ekipi i Binaryoptions.com

Tërheqja Expert Option: Si të tërhiqni para

Tërheqja minimale $10
Menyra pagese Transfertë bankare, kartë krediti, kuleta elektronike, kripto
Tarifat e tërheqjes $0

Expert Option është një rrjet tregtar online. Ai ofron asete të ndryshme financiare për të tregtuar si forex, kriptovaluta, aksione, etj. Tregtimi në internet nënkupton blerjen dhe shitjen e aksioneve, aksioneve, obligacionet, ose fitime të tjera financiare në një platformë ose rrjet online.  

Expert Option ndodhet në Port Vila, Vanuatu, dhe është një nga rrjetet më të shpejta tregtare dhe është i disponueshëm 24/7. Expert Option është rritur me një ritëm të shkëlqyer në vitet e fundit. Është më e mira për analizën e tregut dhe ka një përvojë shumë të përshtatshme të përdoruesit. 

Faqja e internetit Expert Option

Expert Option doli drejtpërdrejt në 2014 dhe është një nga platformat më të besueshme dhe më të besueshme atje. Kjo platformë ka më shumë se 55 milionë përdorues dhe mjete të ndryshme për investime dhe tregtim.   

Ajo ofron një depozitë minimale të ulët dhe kthime maksimale të larta. Expert Option ka rreth 100 menaxherë llogarish. Është i drejtpërdrejtë dhe i përshtatshëm për t'u përdorur dhe është i aksesueshëm si përmes një kompjuteri ashtu edhe një pajisjeje celulare.

Expert Option është i disponueshëm në Indi, Emiratet e Bashkuara Arabe, Kuvajt, Arabinë Saudite, Katar, Tajlandë, Hong Kong, Afrikën e Jugut dhe vende të tjera. Megjithatë, ai nuk është i disponueshëm në disa vende si Australia, SHBA, Jemeni, Zelanda e Re, Porto Riko, Bangladeshi, Kanadaja, Izraeli, Koreja e Veriut, Sudani, Zvicra.

Si të tërhiqni fonde nga Expert Option?

Është mjaft e lehtë të tërhiqni fonde nga Expert Option pasi të keni krijuar llogarinë tuaj reale. Megjithatë, pasi të keni fituar një fitim të kënaqshëm, do të dëshironi ta tërhiqni atë shumë. Hapat për të tërhequr para nga Expert Option janë shumë të thjeshtë dhe të lehtë për t'u ndjekur:

 1. Hyni në platformën Expert Option dhe klikoni në menunë e këndit të sipërm në të majtë.
 2. Klikoni në opsionin e financave.
 3. Një opsion tërheqjeje mund të shihet në këndin e poshtëm në të djathtë.
 4. Zgjidhni opsionin Tërheqje.
 5. Zgjidhni shumën që dëshironi të tërhiqni nga llogaria.
 6. Zgjidhni një mënyrë të përshtatshme pagese për tërheqjen.
 7. Pasi të keni plotësuar të gjitha të dhënat, klikoni në opsionin 'Kërkesë e re'.
 8. Dhe ju keni mbaruar! Paratë tuaja janë duke u përpunuar.

Do të merrni një email konfirmimi nga Expert Option pasi të keni caktuar kërkesën tuaj për tërheqje. Ju do të merrni një email tjetër kur paratë të jenë përpunuar dhe dërguar në llogarinë tuaj.

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)

Metodat e tërheqjes

Expert Option ka metoda të ndryshme tërheqjeje. Tregtarët mund të zgjedhin nga metodat e shumta të tërheqjes sipas komoditetit të tyre. Të gjitha opsionet e pagesës janë plotësisht të sigurta dhe të sigurta për t'u përdorur. Expert Option ka rreth 20 mundësi pagese për të zgjedhur. Ju mund të tërhiqni fitimet tuaja nga VISA, MasterCard, PayTM, UPI, Skrill, Neteller dhe opsione të tjera të ndryshme.

Metodat e tërheqjes Expert Option

Expert Option ndihmon gjithashtu kuletat elektronike dhe kartat e kreditit. Ju mund të tërhiqni fonde me Visa, Union Pay, MasterCard, etj. Për tërheqjen e parave mund të përdorni edhe një portofol elektronik. Kuletat elektronike që disponohen në Expert Option janë Neteller, Qiwi, Skrill dhe më shumë.

Kur tërhiqni fonde nga Expert Option, kartat e kreditit marrin më shumë kohë se kuletat elektronike. Kuletat elektronike janë më të shpejta gjatë tërheqjes së fondeve.

Shuma minimale e tërheqjes

Shuma minimale e parave që mund të tërhiqni nga Expert Option është $10. Megjithatë, për shkak të kushteve dhe kushteve të Expert Option, nuk mund të tërhiqni para më pak se $10. 

Shuma maksimale e tërheqjes

Shuma maksimale e parave që mund të tërhiqni në ditë nga Expert Option është $10,00,000. 

Tarifat e tërheqjes

Nuk ka tarifa për tërheqje në Expert Option. Prandaj, ju mund të tërhiqni para lehtësisht pa paguar asnjë tarifë shtesë. Megjithatë, mund t'ju duhet të paguani tarifa nëse një sistem pagese ngarkon tarifat për procesin e transaksionit. 

Sa kohë duhet për të tërhequr para nga Expert Option? 

I gjithë procesi i tërheqjes zgjat deri në 2 deri në 3 ose më shumë ditë për të përfunduar. 

Ndonjëherë mund të duhen rreth 10 ditë që fitimet tuaja të përpunohen. Nuk ka nevojë të shqetësoheni nëse transaksioni juaj është vonuar. Nëse e keni bërë kërkesën, do të thotë që ndërmjetësi është në dijeni të situatës dhe aktualisht po punon për përpunimin e fondeve tuaja. Nëse ende nuk jeni të kënaqur me shërbimin, mund të kontaktoni gjithmonë me mbështetjen e Expert Option dhe të pastroni pyetjet tuaja.

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)

Dëshmia e tërheqjes

Nëse dëshironi prova për të gjitha tërheqjet dhe depozitat në llogarinë tuaj, mund të shkoni te opsioni “Historia e pagesave” dhe të shihni të dhënat e të gjitha transaksioneve të kryera. Ju gjithashtu mund të gjurmoni historinë tuaj të tërheqjeve dhe depozitave.

Prova e tërheqjes Expert Option
Prova e tërheqjes Expert Option në aplikacionin celular

Fillimisht, nuk kërkohen dokumente për tërheqjen e parave, por përfaqësuesi mund t'ju kërkojë dokumente specifike, në varësi të mënyrës dhe llojit të tërheqjes. Për shembull, ju duhet të kaloni verifikimin nëse përdorni metoda të ndryshme për të depozituar para dhe një metodë tjetër për të tërhequr para. Megjithatë, nëse keni përdorur të njëjtën metodë për të depozituar dhe tërhequr para, nuk keni pse të kaloni verifikimin. 

Krahasuar me platformat e tjera të tregtimit në internet, Expert është një zgjedhje e shkëlqyer për të hyrë në botën e tregtimit. Ai i lejon përdoruesit të praktikojnë dhe kuptojnë më mirë platformën e tyre përmes llogarisë demo dhe ka mjete dhe teknika të ndryshme të personalizueshme për t'u përdorur sipas komoditetit të përdoruesit.

Si të krijoni një llogari të vërtetë në Expert Option

Për të filluar tregtimin dhe tërheqjen e fondeve, duhet të keni një llogari reale në Expert Option. Për të konfiguruar llogarinë tuaj reale, mund të zgjidhni të regjistroheni nga Facebook, Google ose Gmail. Ju mund ta përdorni atë nga pajisjet celulare ose desktop. Expert Option është i disponueshëm për të gjithë përdoruesit e Android, IOS dhe Windows. Hapat për të krijuar një llogari të vërtetë në Expert Option:

 1. Ekzistojnë dy opsione në ekranin kryesor, "Hyrja" dhe "Llogaria e vërtetë". Klikoni në opsionin "Llogaria e vërtetë".
 2. Nëse dëshironi të regjistroheni nga emaili juaj, plotësoni emailin dhe fjalëkalimin.
 3. Më pas, klikoni në kutinë pranë "Pranoj termat dhe kushtet" nëse jeni dakord me të gjitha termat dhe kushtet e dhëna nga Expert Option. 
 4. Klikoni në "Hap Llogarinë".

Nëse dëshironi të hapni llogarinë tuaj reale duke përdorur llogarinë tuaj "Facebook" ose "Google", thjesht mund të klikoni në njërën nga opsionet e dhëna në ekran. Pasi të keni krijuar fjalëkalimin tuaj dhe të keni hyrë me sukses, do t'ju duhet të aktivizoni llogarinë duke shkuar në emailin që keni futur dhe klikoni në lidhjen e konfirmimit të dërguar nga Expert Option. Pasi të jeni regjistruar me sukses në Expert Option, mund të filloni të bëni tuajin depozitat e parave dhe filloni tregtimin tuaj.

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)

Llogaria demonstruese

Sidoqoftë, nëse nuk jeni të sigurt për fillimin e tregtisë reale, mundeni hapni një llogari demo. Thjesht klikoni në opsionin "Provo Free Demo" dhe jeni gati për të shkuar. Ju nuk keni nevojë për regjistrim për të hapur një llogari demo. Ju mund të praktikoni tregtimin me llogari demo falas. 

Ju merrni $10,000 fonde virtuale për të praktikuar. Ju mund t'i mprehni aftësitë tuaja tregtare falas dhe mund të hyni lehtësisht në tregtinë reale kur të jeni gati. Ju merrni të gjitha veçoritë në llogarinë demo si në llogarinë reale.

Mund të hapni llogari si në pajisjet Android ashtu edhe në IOS.

Asetet për t'u tregtuar në Expert Option

Expert Option ka aktive të ndryshme që mund t'i tregtoni si aksione, kriptomonedha, mallra, etj.

 • Stoqet

Expert Option ofron shumë aksione për tregtim si Google, Apple, Facebook, Netflix dhe shumë të tjera.

 • Kriptovaluta

Ato ju lejojnë të tregtoni shumë kriptovaluta si Bitcoin, Dash, Zcash, etj.

 • Mall

Mallrat që mund të tregtoni në Expert Option janë ari dhe argjendi.

Llojet e llogarisë në Expert Option

Expert Option ofron llogari të ndryshme për përdoruesit e tij, të tilla si llogari Micro, Basic, Silver, Gold, Platinum dhe Exclusive. 

Llogaritë tregtare Expert Option
 • Mikro

Llogaria mikro ka një depozitë minimale prej $10. Llogaria mikro e plotë e tregtisë është vetëm $10. Ju lejohen 10 tregti në të njëjtën kohë. Me një llogari mikro, ju mund të përdorni materiale edukative.

 • bazë

Depozita minimale e nevojshme në një llogari bazë është $50, dhe tregtimi maksimal është $25. Ashtu si në llogarinë mikro, mund të bëni 10 tregti edhe në llogaritë bazë. Ju gjithashtu keni akses në materialet edukative.

 • Argjendi

Në llogarinë argjendi, ju kërkohet të depozitoni një minimum prej $500. Kufiri maksimal i tregtisë në këtë llogari është $250. Ju lejohen deri në 15 tregti në llogarinë argjendi. Ju merrni akses në rishikimet e përditshme të tregut dhe kërkimet financiare së bashku me materialin edukativ.

 • Ari

Depozita minimale e nevojshme për një llogari ari është $2,500 dhe ka një kufi minimal të marrëveshjes prej $1,000. Ju lejohet të bëni 30 tregti në llogarinë e arit. Ekziston gjithashtu një raport i përfitimit prej 2%. Kjo llogari ka disa përfitime shtesë; ata marrin përpunim prioritar të tërheqjes. 

 • Platinum

Në llogarinë platinum, depozita fillestare e kërkuar është $5,000. Do të merrni një rritje të fitimit 4% në këtë llogari dhe nuk ka kufizime në numrin e tregtimeve. 

 • Ekskluzive

Për të pasur këtë llogari, duhet të jeni të ftuar. Nuk është i disponueshëm për të gjithë. Mund të merrni deri në një marrëveshje maksimale prej $5,000 dhe një raport të rritur përfitimi prej 6%. 

Përfundim: Tërheqjet janë të sigurta me Expert Option

Expert Option ka një metodë të thjeshtë dhe të përshtatshme për të tërhequr fonde pa paguar asnjë tarifë transaksioni. Procesi i përgjithshëm i tërheqjes së parave është plotësisht i sigurt dhe i sigurt. Ata madje kanë metoda të ndryshme të transaksionit të parave që ju të zgjidhni sipas lehtësisë suaj. 

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)