11234
1 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com Gati pse mund të na besoni Binaryoptions.com rishikon shërbimet e tregtimit sipas udhëzimeve dhe specifikimeve strikte. Brokerat dhe platformat testohen me para reale dhe kontrollohen të gjitha funksionet që janë thelbësore për tregtarët binare. Ne testojmë sigurinë, ofertën, tarifat, softuerin, mbështetjen dhe shumë më tepër në përvojën tonë dhe raportet e vlerësimit. Si tregtarë me më shumë se 10 vjet përvojë, ne e dimë saktësisht se çfarë është e rëndësishme kur zgjedhim një ndërmjetës të mirë dhe platforma tregtare. Shihni metodologjinë tonë se si të vlerësoni ndërmjetësit.
Tërheqja
1.0
Depozitë
1.0
Ofertat
1.0
Mbështetje
1.0
Platforma
1.0
Rendimenti
1.0

Rishikimi Finmax – A është një mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • Mbështetje personale
 • Uebinarë të drejtpërdrejtë
 • Tregtime pa rrezik
 • Ndërmjetësi është jashtë linje dhe klientë të mashtruar

Sinjalizim investitor Finmax:

Ndërmjetësi Finmax është jashtë linje dhe ka mashtruar klientët e tij. Është një ndërmjetës i parregulluar pa rregullore! Mos u regjistroni me Finmax, FinmaxFX ose FinmaxBO.

➨ Përdor alternativën më të mirë Quotex në vend të Finmax!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Është Finmax a mashtrim apo një ndërmjetës i besueshëm për opsionet binare dhe Forex/CFD? – Ndonjëherë është e vështirë të gjesh një ndërmjetës të mirë sepse përzgjedhja më e mirë e ndërmjetësve është mjaft e madhe. Në këtë rishikim, unë do të kem një saktësi në ndërmjetësin Finmax. A ia vlen të investoni paratë tuaja atje apo jo? Lexoni më shumë rreth kushteve për tregtarët në këtë përmbledhje.

Test: (1 / 5)
Rregullorja:IFMRRC
Llogari demo falas:
Depozita minimale:25$
Shuma minimale e tregtisë:5$
Tregtia sociale:
E veçanta:Opsionet binare, Forex dhe CFD
Fitimi i aseteve:90%+
Mbështetje:Telefon, Bisedë, Email
Finmax-faqja e internetit

Çfarë është Finmax? – Prezantimi i ndërmjetësit:

Finmax është një ndërkombëtar ndërmjetësi për opsionet binare, Forex dhe CFD që nga viti 2015. Kompania është e vendosur në 14 Tsar Osvoboditel blvd. Sofia 1000, Bullgari, dhe një agjent i IK Partners Ltd. Faqja e internetit është në pronësi të Morris Processing Ltd 372 Old Street, Suite 1, Londër, Angli, EC1V 9LT.

Broker thotë se ata ofrojnë shërbimin më të mirë për klientët e tyre. Me ta, është e sigurt të investosh. Tregtarët mund të bastojnë në platformën e tyre me produkte të ndryshme financiare për tregjet në rritje ose në rënie. Ekziston mundësia për të marrë një kthim shumë të lartë nga investimi i parave. Ata pranojnë tregtarë nga e gjithë bota. Në këtë përmbledhje, unë do të vërtetoj deklaratat e tyre dhe do të zbuloj nëse ia vlen të investoni para.

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iRmlubWF4IFNDQU0gb3IgcmVsaWFibGUgQnJva2VyPyDinJogUmV2aWV3IDIwMTkgQmluYXJ5IE9wdGlvbnMsIEZvcmV4IENGRCIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvbDBUY0lwc09EbTA/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==

Qëllimet kryesore të Finmax:

 • Bëni të lehtë tregtimin me mundësinë e fitimit të lartë
 • Një qasje individuale e çdo klienti
 • Transparenca e tregtimit dhe transaksioneve
 • Një platformë fleksibël me një larmi të madhe asetesh
Ndërmjetësi më i mirë binar:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

123455.0/5

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Rregullimi dhe siguria e fondeve të klientëve

Është shumë e rëndësishme të merrni një ndërmjetës të besueshëm për investime financiare, i cili është i rregulluar dhe i licencuar. Finmax është rregulluar për Opsionet binare dhe Forex nga IFMRRC. Gjithashtu, ata morën një bankë evropiane dhe disa çmime të njohura. Faqja është e siguruar nga SSL, Comodo Secure dhe VeriSign Trusted. Para së gjithash, nuk duket sikur Finmax është një mashtrim.

Finmax-rregullimi

Oferta dhe kushtet tregtare Finmax

Finmax ju ofron shërbimin për të tregtuar më shumë se 70 asete të ndryshme. Ka Forex, Mallra, Aksione dhe Kriptomonedha për të tregtuar. Shuma e hapjes së llogarisë është mjaft e ulët në 250$. Gjithashtu, investimi minimal i një tregtie është shumë i ulët me 5$ gjithashtu.

Fitimi i aktivit është ndërmjet 70 – 90%. Kjo varet nga aktivi që ju pëlqen të tregtoni. Aktivet më të tregtuara si EUR/USD morën fitimin më të lartë të aktiveve. Opsionet binare janë shumë fleksibël në platformën Finmax. Ju mund të përdorni tregtimin afatshkurtër duke filluar me tregtimin 30 sekonda dhe tregtimin afatgjatë me një horizont kohor prej më shumë se 2 javësh.

Leva maksimale për Forex dhe CFD Trading është nga 1:200. Me një klikim mund të ndryshoni ndërmjet Tregtimit të Opsioneve Binare dhe Tregtimit Forex/CFD. Kjo e bën platformën shumë fleksibël.

Kushtet më të mira me Finmax:

 • Më shumë se 70 asete të ndryshme
 • Forex, Mallra, Kriptovaluta, Aksione
 • Fitimi i aktivit prej 70 – 90% për Binarët
 • Tregtoni opsionet binare dhe Forex/CFD në një platformë
 • Leva maksimale 1:200
MBËSHTETJE:E DISPONUESHME:TELEFONI:ADRESË:
Telefon, Bisedë, Email24/5+357 (22) 008-85214 Car Osvoboditel blvd. Sofia 1000, Bullgari.

Hidhini një sy platformës tregtare të FiNMAX

Finmax ofron një platformë unike tregtare. Nga përvoja ime, platforma është shumë fleksibël dhe miqësore për përdoruesit. Për fillestarët, nuk duhet të jetë problem të mësojnë të tregtojnë në disa hapa. Për më shumë informacion, fillestarët mund të shikojnë mësime video ose të kërkojnë mbështetjen për shërbim.

Platforma është e disponueshme për kompjuterin tuaj (shfletuesin) dhe një aplikacion për smartfonin ose tabletin tuaj. Në ditët e sotme, tregtia me celular është shumë e popullarizuar. Ju mund të kontrolloni llogarinë tuaj tregtare nga kudo me smartphone tuaj.

Gjithashtu, Finmax siguron transparencë për transaksionet tuaja. Është e lehtë të shihet shumë qartë se çfarë po ndodh tani me tregtinë tuaj në treg. Në anën e majtë, ju shihni gjendjen e llogarisë tuaj personale dhe panelin e tregtimit. Hapni tregtinë tuaj në më pak se 1 sekondë. Ekzekutimi i tregtisë në platformën Finmax është gjithashtu shumë i shpejtë. Nuk ka vonesa dhe probleme të tjera.

Platforma miqësore për përdoruesit u mundëson klientëve të zgjedhin nga një gamë e gjerë kohësh fleksibël skadimi për tregtimin binare. Në varësi të stilit tuaj të tregtimit, ju mund të zgjidhni nga horizontet kohore afatshkurtra, të mesme dhe afatgjata.

Finmax-platforma-trading-screenshot
Pamja e ekranit të platformës tregtare Finmax
➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hartimi dhe analiza

Një pikë tjetër e rëndësishme për tregtarët është grafiku dhe funksionet. Platforma e tregtimit duhet të jetë mjeti më i mirë për analizën tuaj. Tregtarët profesionistë përdorin analiza teknike për tregtimin fitimprurës të opsioneve binare. Kjo përfshin mjetet e vizatimit, treguesit dhe llojet e grafikëve.

Finmax ofron 3 lloje të ndryshme grafikësh në platformë. Shandanët janë lloji më i zakonshëm për analiza. Ju merrni më shumë njohuri për tregun duke përdorur shandan. Do të shihni hapjen, mbylljen, lartë dhe të ulët të tregut në një periudhë të caktuar kohore.

Grafikët:

 • Grafiku i linjës
 • Tabela malore
 • Grafiku i shandanit
 • Grafiku me shtylla

Tregues falas dhe profesional

Treguesit janë gjithashtu të disponueshëm në platformën e tregtimit. Për më tepër, ndërmjetësit ju ofrojnë më shumë se 20 tregues të ndryshëm për tregtim. Treguesit janë formula matematikore për parashikimin e lëvizjes së çmimeve në të ardhmen. Përdorni mesataren lëvizëse, RSI, brezat Bollinger dhe më shumë se 20 tregues të tjerë në platformë. Gjithashtu, ju mund t'i personalizoni ato sipas dëshirës tuaj. Ky është një avantazh i madh për Finmax.

Përdorni mjete teknike vizatimi për më shumë fitim

Mjetet e vizatimit përdoren për analiza teknike. Ato janë mënyra më e mirë për të parashikuar tendencat ose strategjitë e mbështetjes dhe rezistencës tregtare. Përdorni linjat horizontale, linjat vertikale dhe linjat e tendencës për analizë.

Për më tepër, Finmax ofron video mësime dhe uebinarë për përdorimin e saktë të analitikës teknike. Shpesh përditësimi ditor i tregut ju tregon analiza të ndryshme me mjete vizatimi. Gjithçka shpjegohet nga ekspertët e Finmax.

Grafikët e avancuar

Përveç platformës tregtare Finmax, mund të përdorni grafikët e avancuar. Ato janë të disponueshme nga ofruesi më i madh i të dhënave të tregut TradingView.

Finmax-grafikë-nga-Tradingview

Grafikët e avancuar nga TradingView

Ka më shumë tregues, mjete teknike vizatimi dhe funksione të disponueshme. Mund të hapni grafikët e avancuar pranë platformës së tregtimit. Unë rekomandoj përdorimin e 2 ekraneve të ndryshëm për një pasqyrë më të mirë. Si përfundim, ndërmjetësi ofron mjete që u nevojiten tregtarëve. Është e mundur të tregtoni çdo strategji në Finmax duke përdorur tregues dhe analiza teknike. Përveç kësaj, platforma duket e strukturuar. Nuk ka vonesa dhe ekzekutimi i tregtisë është mjaft i shpejtë.

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtim celular nga aplikacioni Finmax

Nga ana tjetër, ju mund të përdorni platformën e tregtimit në smartphone tuaj. Aplikacioni është i disponueshëm për Android dhe iOS. Funksionet janë të njëjta si në versionin e bazuar në ueb. Merrni direkt akses në një gamë të gjerë asetesh dhe produktesh financiare. Gjithashtu, mbështetja është e disponueshme në aplikacion. Përdorni aplikacionin për të kontrolluar portofolin tuaj nga çdo vend në botë.

Finmax-aplikacion celular

Finmax duket si një platformë e besueshme tregtare për fillestarët dhe tregtarët e avancuar. Gama e ofertave është e madhe dhe krahasuar me të tjerat ndërmjetësve nje nga me te miret.

Si të përdorni Finmax? – Tutorial tregtimi

Me Finmax mund të vini bast në tregjet në rritje dhe në rënie në të njëjtën kohë. Ndërmjetësi ju ofron produktet financiare Binary Options dhe Forex/CFD siç u përmend më parë. Opsionet binare janë të lehta për t'u kuptuar dhe shumë më të njohura. Kjo është arsyeja pse unë fokusohem në këtë produkt financiar në këtë seksion.

Si funksionon Finmax? – Është e thjeshtë dhe e lehtë. Ju duhet të bëni parashikimin e duhur për një aktiv për të marrë një pagesë në një horizont të caktuar kohor. Opsionet binare janë si bast mbi një aktiv themelor. Ky produkt financiar ju tregon mundësinë për të realizuar një fitim të lartë duke imagjinuar drejtimin e duhur të tregjeve. Pavarësisht se sa shumë lëviz tregu, çmimi duhet të jetë vetëm më i lartë ose më i ulët se pika juaj e hyrjes. Pas një kohe të caktuar skadimi, tregtia mbyllet automatikisht. Ju mund të zgjidhni midis afateve të gjata dhe të shkurtra.

Shembull: EUR/USD – 75% fitim

Nëse vini bast 100$ dhe bëni parashikimin e duhur, do të merrni një pagesë prej 175$ pasi tregtia të mbyllet. 100$ është kthimi i investimit tuaj dhe 75$ është fitimi juaj.

Siç e shihni në foton e sipërme, tregu mund të shkojë vetëm në 2 mënyra të ndryshme dhe ekziston vetëm mundësia për të bërë një humbje ose një fitore. Ndonjëherë fitimi varet nga aktivi dhe koha e skadimit të tregtisë. Ndërmjetësi ju ofron të praktikoni këtë produkt financiar në llogarinë demo ose t'ju japë një tregti pa rrezik.

Ndërmjetësi më i mirë binar:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

123455.0/5

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Merrni një lloj llogarie më të lartë për më shumë fitim

Siç u përmend më parë Finmax ofron lloje të ndryshme llogarish për tregtarët. Ekzistojnë më shumë se 6 llogari të ndryshme për opsionet binare. Statusi i llogarisë varet nga depozitimi. Është një mënyrë e mirë për të përmirësuar fitimin tuaj në tregti ose për të marrë një bonus falas dhe më të lartë për llogarinë tuaj. Në përgjithësi, më pëlqen sistemi i llojeve të llogarive sepse është unik dhe më i mirë se shumica e ndërmjetësve të tjerë.

Llojet e llogarisë Finmax

Me një depozitë më të lartë ju merrni:

Përparësitë më të mëdha janë kthimi më i lartë i fitimit në llogarinë ari, platini ose VIP. Mund të jetë midis 2 dhe 6%. Imagjinoni nëse bëni 6% më shumë fitim çdo tregti, është një shumë e madhe parash pas 1 jave ose 1 muaji.

Hapni llogarinë tuaj demo me Finmax

Sidomos për tregtarët e rinj dhe fillestarët, një llogari demo është e rëndësishme. Finmax ju ofron një llogari demo të pakufizuar dhe falas. Ju mund ta testoni platformën e tregtimit falas dhe të bëni përvojën tuaj të parë në tregtimin me Binary Options ose Forex/CFD. Fillestarët mund të mësojnë më shumë rreth produkteve financiare me para virtuale. Tregtohet pa rrezik.

Tregtarët e avancuar mund të përmirësojnë strategjitë e tyre ose të zhvillojnë një të re. Llogaria demo duhet të jetë e disponueshme me çdo ndërmjetës. Finmax ju tregon atë shërbim. Nga përvoja ime, nuk ka dallime midis llogarive reale dhe demo. Thjesht ndryshoni me një klikim në platformë llogarinë tuaj midis demo dhe reale.

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të hapni llogarinë tuaj reale

Hapja e një llogarie reale është shumë e lehtë me Finmax. Thjesht regjistrohuni me të dhënat tuaja personale dhe do të keni akses në platformën e tregtimit. Është e mundur depozitimi dhe tregtimi pa verifikim. Unë personalisht rekomandoj që së pari të bëni verifikimin. Ngarko një fotografi të pasaportës dhe faturës së shërbimeve për të marrë akses të plotë në platformën e tregtimit. Tërheqjet pa verifikim nuk lejohen.

Depozitoni në disa hapa me mënyra të ndryshme pagese. Ndonjëherë varet nga vendi juaj. Direkt mund të zgjidhni një bonus për depozitën tuaj të parë. Shuma e depozitës së parë është 250$

Tërheqje dhe depozitim me Finmax

Tërheqja e fitimit tuaj është gjithashtu shumë e lehtë. Përdorni të njëjtën mënyrë pagese si depozitimi juaj për tërheqjen. Në testin tim, tërheqja merr vetëm 48 orë për t'u përpunuar. Me një lloj llogarie më të lartë, është e mundur të merrni tërheqje më të shpejta (24 orë). Si përfundim, tërheqjet me Finmax janë shumë të lehta për t'u bërë dhe me një llogari Bronze, ju nuk paguani asnjë tarifë në tërheqjen tuaj të parë.

Finmax-metodat-pagimi-për-depozita-dhe-tërheqjetFinmax-metodat-pagimi-për-depozita-dhe-tërheqjet

Bonusi i depozitës:

Ashtu si shumica e ndërmjetësve të tjerë, Finmax ofron një bonus depozite për secilin klient. Në llogarinë bazë, bonusi është 25%. Me llojet e tjera të llogarive, bonusi mund të jetë deri në 100%. Një tjetër e veçantë e ndërmjetësit janë tregtitë pa rrezik. Kjo do të thotë që nëse bëni një humbje, ju e paguani atë nga ndërmjetësi. Paratë kreditohen si bonus.

Kushtet e bonusit:

Bonuset janë gjithmonë të lidhura me një kusht. Duhet të bëni një qarkullim të caktuar (vëllim tregtar) pas aktivizimit të një bonusi! Qarkullimi i bonusit Finmax është x40. Kjo do të thotë nëse aktivizoni bonusin prej 100% në depozitën tuaj prej 10.000$, do të merrni edhe 10.000$ të kredituar si bonus. 10.000$ x 40 = 400.000$ qarkullim (vëllimi i tregtimit). Ju mund të tërhiqni paratë tuaja vetëm pasi të keni arritur xhiron 400.000$.

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Testi i mbështetjes dhe shërbimit për tregtarët

Një tjetër pikë e rëndësishme e këtij testi është të kontrolloni mbështetjen dhe shërbimin ndaj klientit. Finmax ju ofron mbështetje dhe shërbim 24/5 përmes telefonit, emailit dhe bisedës. Ata flasin më shumë se 8 gjuhë dhe ndërmjetësi pranon tregtarë ndërkombëtarë. Nëse keni pyetje, FAQ (pyetje të bëra shpesh) ose biseda e drejtpërdrejtë është më e shpejta për t'iu përgjigjur pyetjes suaj. Nga përvoja ime, mbështetja e klientit të Finmax është një nga më të mirat. Ata përgjigjen shpejt dhe me kompetencë.

Gjithashtu, shërbimi për klientët është në nivel të lartë. Ata morën një gamë të madhe menaxherësh llogarish dhe punonjësish mbështetës. Secili tregtar merr të tijën menaxher personal i llogarisë binare. Ju mund t'u kërkoni atyre një stërvitje 1 v 1 ose udhëzime tregtare. Përveç kësaj, ka webinarë dhe analiza ditore për çdo klient. Përmirësoni strategjitë tuaja ose kërkoni për ide tregtare nga Finmax. Si përfundim, është mbështetje dhe shërbim i besueshëm.

Fakte rreth shërbimit:

 • Mbështetje dhe shërbim 24/5
 • Më shumë se 8 gjuhë
 • Mbështetje për telefon, email dhe bisedë
 • Arsim falas
 • Webinare javore falas
 • 1 deri në 1 stërvitje

A është i ligjshëm Finmax? – Mashtrim apo jo? – Rezultatet e shqyrtimit tim: ndërmjetësi jashtë linje dhe mashtrimi

Finmax është shumë interesant për fillestarët ose tregtarët e avancuar. Në këtë përmbledhje, ju tregova faktet rreth ndërmjetësit. Si përfundim, më duhet të them se është një ndërmjetës mashtrimi. Testi im me para të vërteta tregoi se është një kompani jo e besueshme për fillestarët dhe tregtarët e suksesshëm. Faqja e internetit është tashmë jashtë linje.

Platforma është shumë miqësore dhe e lehtë për t'u përdorur, por ju lutemi mos regjistrohuni! Është vendi i duhur për të mashtruar fillestarët në tregje.

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra shpesh (FAQ) rreth Finmax:

A është i ligjshëm Finmax?

Bazuar në përvojat tona dhe në opinionet e shumë klientëve që janë mashtruar nga Finmax, ne duhet të themi qartë se Finmax nuk është legjitim. Shumë tregtarë ankohen për mungesë rregullimi dhe për humbje të mëdha. Ndërmjetësi shënon 1 nga 5 yjet e mundshëm në rishikimin tonë. Nëse na pyesni, ka alternativa më të mira.

Çfarë është Finmax?

Finmax është një ndërmjetës që u ofron klientëve të tij një platformë tregtare. Megjithatë, është raportuar se ka pasur shumë mashtrime dhe mashtrime. Kjo ka shkatërruar besimin e tregtarëve në këtë platformë. Prandaj, Finmax aktualisht është jashtë linje. Për shkak të raporteve të tilla negative, ne rekomandojmë fuqimisht të mos regjistroheni me Finmax, FinmaxFx ose FinmaxBO.

A është i rregulluar Finmax?

Rregullorja Finmax nga Komisioni i Shërbimeve Financiare të Vanuatu (VFSC) dhe nga Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve të Tregut Financiar (IFMRRC) është e diskutueshme. Janë raportuar shumë mashtrime. Kjo është arsyeja që shumë tregtarë pretendojnë se rregullorja është e rreme. Ne përgjithësisht rekomandojmë të mos përdorni ndërmjetësin dhe të zgjidhni një alternativë më të sigurt.

A është i sigurt Finmax?

Ne themi se Finmax nuk është i sigurt. Kjo pasi shumë tregtarë janë bërë viktima të mashtrimit. Ndërkohë, platforma është jashtë linje. Një platformë që është ndikuar negativisht nga aktivitetet e paligjshme nuk mund të konsiderohet e sigurt.