12345
5 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com Gati pse mund të na besoni Binaryoptions.com rishikon shërbimet e tregtimit sipas udhëzimeve dhe specifikimeve strikte. Brokerat dhe platformat testohen me para reale dhe kontrollohen të gjitha funksionet që janë thelbësore për tregtarët binare. Ne testojmë sigurinë, ofertën, tarifat, softuerin, mbështetjen dhe shumë më tepër në përvojën tonë dhe raportet e vlerësimit. Si tregtarë me më shumë se 10 vjet përvojë, ne e dimë saktësisht se çfarë është e rëndësishme kur zgjedhim një ndërmjetës të mirë dhe platforma tregtare. Shihni metodologjinë tonë se si të vlerësoni ndërmjetësit.
Tërheqja
5
Depozitë
5
Ofertat
5
Mbështetje
5
Platforma
5
Rendimenti
5

Rishikimi Focus Option – Mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • Opsionet e kriptove
 • Mënyra të shumta pagese
 • Fitim i lartë deri në 88%+
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Mbështetje personale
 • Regjistrim i shpejtë

Duke folur për tregtimin, tregu i kriptomonedhave po rritet me shpejtësi. Në fakt, ajo është shfaqur si një mënyrë e mahnitshme për të tregtuar lehtësisht asetet dixhitale. Por me popullaritetin e tregtimit binar të kriptove, është rritur edhe numri i platformave që lejojnë tregtimin e tij. Kështu që, zgjedhja e duhur nuk është aq e lehtë

Por mos u shqetësoni sepse ne kemi analizuar plotësisht tregun dhe kemi gjetur platformën më të mirë të tregtimit. Quhet Focus Option. Kjo platformë e jashtëzakonshme është e lehtë për t'u përdorur dhe është bërë e preferuara e një tregtari në asnjë kohë. 

Vazhdoni të lexoni për të mësuar më shumë rreth kësaj platforme. 

FOKUS OPTION FAQJA ZYRTARE
Faqja zyrtare e Focus Option
› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Fakte të shpejta rreth Focus Option:

⭐ Vlerësimi: (5 / 5)
⚖️ Rregullorja:✖ (i parregulluar)
💻 Llogaria demonstruese:✔ (e disponueshme, e pakufizuar)
💰 Depozita minimale10$
📈 Tregtia minimale:1$
📊 Pasuritë:40+ çifte monedhash, 20+ kriptomonedha, 60+ mallra, aksione dhe indekse
📞 Mbështetje:Mbështetje 24/5 e klientit përmes telefonit, bisedës, emailit
🎁 Bonus:Nuk ka bonus në dispozicion
⚠️ Rendimenti:Deri në 88%+
💳 Metodat e depozitimit:Kartat e kreditit (Mastercard, Kartat e vizave), Kartat e debitit, Kriptovalutat (Bitcoin, USDT dhe më shumë), transfertat bankare, mënyrat lokale të pagesës, kuletat elektronike
🏧 Mënyrat e tërheqjes:Kartat e kreditit (MasterCard, Visa Card), Kartat e Debitit, Kriptovalutat (Bitcoin, USDT, dhe më shumë), Transfertat bankare, Mënyrat lokale të pagesës, Kuletat elektronike
💵 Programi i Filialit:Në dispozicion
🧮 Tarifat:Asnjë tarifë depozitimi. Nuk ka tarifa për tërheqje. Zbatohen përhapjet dhe komisionet. Asnjë tarifë e fshehur.
🌎Gjuhët:Anglisht, portugalisht, spanjisht, japonez, malajzian
🕌 islamike llogari:I padisponueshem
📍 Selia:Shën Vincenti dhe Grenadinet
⌛ Koha e aktivizimit të llogarisë:Brenda 24 orëve
› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë do të lexoni në këtë postim

Shikoni videon tonë të plotë të rishikimit rreth Focus Option:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSE9ORVNUIEZvY3VzIE9wdGlvbiByZXZpZXcgLSBJcyBpdCBhIHNjYW0/IChUaGUgVHJ1dGgpIC0gQmluYXJ5IGNyeXB0byBicm9rZXIgdGVzdCIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvUWF3cVJnc3lILUk/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Focus Option? Ndërmjetësi paraqiti:

Focus Option është një i ri ndërmjetësi i opsioneve binare, pasi u themelua në vitin 2021. Kjo mund t'i bëjë disa njerëz të dyshojnë se çfarë ofron ky ndërmjetës. Kompania ka selinë e saj në Shën Vincent dhe Grenadine. Meqenëse sapo është ngritur, nuk ka pasur shumë klientë që kanë kërkuar këtë ndërmjetës që kur filloi. Ndërmjetësi binar ende nuk tregon legjitimitet pasi nuk është nën rregulloren ndërkombëtare. Mungesa e organizimit të licencimit e bën platformën e ndërmjetësit skeptike në lidhje me tregtimin.

Tregtarët, megjithatë, kanë qasje në akses të shumëfishtë tregtar edhe pse sasia e aktiveve tregtare nuk përputhet me sasinë e ndërmjetësve të vjetër dhe të njohur Forex. Tregtarët mund t'i qasen lehtësisht aktiveve të tregtimit falë dizajnit të thjeshtë të platformës tregtare. Platforma është miqësore për përdoruesit, duke e bërë atë që përdoruesit ta kuptojnë.

Megjithëse Focus Option është një ndërmjetës i ri, platformat e disponueshme janë mjaft mbresëlënëse dhe mbështetja e klientit vjen në mënyra të ndryshme, të cilat do të shikohen më vonë në këtë artikull. Pa vonesë të mëtejshme, le të shohim veçoritë e kësaj platforme të ndërmjetësit Forex. Focus Option është më shumë një opsion binar dhe platformë tregtare e bazuar në CFD. 

Të mirat:

 • Gjëja më e mirë për Focus Option është se ofron më shumë se 80 kriptovaluta 
 • Tregtarët mund të zgjedhin nga disa kohë skadimi 
 • Për parashikimin e saktë të tregut, mund të priten pagesa 95% 
 • Llogaria tregtare mund të financohet nëpërmjet Bitcoin dhe Crypto 
 • Tërheqja përpunohet brenda 24 orëve 
 • Depozita minimale është $10

Disavantazhet:

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është i rregulluar Focus Option? Siguria e ndërmjetësit

Rregullorja është një kriter i rëndësishëm vlerësimi për çdo ndërmjetës të opsioneve binare. Fatkeqësisht, Focus Option nuk është i rregulluar, gjë që është një disavantazh. Focus Option është një ndërmjetës që sapo filloi në 2021 dhe nuk ka ende një shoqëri licencimi financiar që e mbikëqyr atë. Nuk ka asnjë garanci që fondet e tregtarëve mbahen në një llogari të veçantë nga ndërmjetësi.

Megjithatë, ne e bëmë testin. Në Focus Option, të gjitha fitimet u paguan menjëherë dhe ishin në llogarinë e tërheqjes pas një kohe të shkurtër. Tregtarë të tjerë kanë raportuar gjithashtu përvoja pozitive me Focus Option. Platforma e tregtimit është e koduar dhe bën çmos për të parandaluar hakimet dhe llojet e tjera të mashtrimeve.

Sigurisht, gjëja më e mirë që garanton që një tregtar është i sigurt është nëse ndërmjetësi ka një licencë nga autoritetet ndërkombëtare të tilla si CySEC, BaFin, FCA, dhe ASIC. Ndoshta në të ardhmen, ndërmjetësi do të jetë nën rregullimin e duhur.

Shihni të gjitha faktet rreth sigurisë:

Rregullorja:Nr
SSL:po
Mbrojtja e të dhënave:po
Vërtetimi me 2 faktorë:po
Mënyrat e rregulluara të pagesës:Po, në dispozicion
Mbrojtja e bilancit negativ:po

A duhet të zgjidhni Focus Option? Pasqyrë e ofertave tregtare dhe aseteve

Përmbledhje e ofertave të tregtimit Focus Option
Përmbledhje e ofertave të tregtimit Focus Option

Po, duhet të zgjidhni Focus Option, pasi ky ndërmjetës i ri ju lejon të tregtoni opsionet binare kripto dhe CFD-të. Ju mund të zgjidhni nga mbi 80 çifte opsionesh kripto, duke i bërë ata një nga ndërmjetësit më të mirë në këtë hapësirë. Përveç kësaj, tregtarët marrin gjithashtu pagesa konkurruese dhe një platformë miqësore për përdoruesit që mund ta përdorin pa sherr. 

Një gjë që e bën Focus Option më të mirën absolute në të llogaria demo është se ajo vjen me $10,000 para bedel. Llogaria demo ofron një mundësi për të tregtuar mbi 80 kriptovaluta, duke përfshirë Litecoin, Ethereum, Bitcoin dhe më shumë. 

Për më tepër, llogaria demo ofron gjithashtu mbi 140 mjete tregtare binare kështu që ju mund të merrni një përvojë të vërtetë. Ju mund t'i tërheqni shpejt paratë pa paguar asnjë komision për tërheqjet ose depozitat. Nëse dëshironi të fitoni pagesën më të lartë, duhet të zgjidhni vetëm këtë platformë pasi ofron deri në 95% pagesa. 

Ajo që është interesante është se ndërmjetësit binare ofrojnë shërbime të kënaqshme ndaj klientit dhe kriptomonedha. Ekipi mbështetës i kësaj platforme tregtare është gjithmonë i gatshëm t'ju ndihmojë në mënyrë që të mos hyni në ndonjë vështirësi. 

Fakte të shpejta rreth ofertave të Focus Option:

Shuma minimale e tregtisë: $1
Llojet e tregtisë:Opsionet binare, opsionet dixhitale
Koha e skadimit:60 sekonda deri në 4 orë
Tregjet: 120+
Forex:po
Mallrat:po
Tregues:po
Kriptovalutat:po
Stoqet:po
Kthimi maksimal për tregti:Deri në 88%+
Koha e ekzekutimit:1 ms (pa vonesa)
› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë e bën Focus Option më të mirë? 

Meqenëse ka shumë platforma të tjera tregtare, është e zakonshme të pyesim se çfarë e bën Focus Option një zgjedhje më të mirë. Ky ndërmjetës tregtar është i ndryshëm nga të tjerët pasi është krijuar për të ndihmuar klientët të fitojnë pagesa më të mira. 

Focus Option është i orientuar nga klienti që mendon më shumë për klientët. Sistemi i tij i siguruar i tregtimit nuk lejon asnjë palë të tretë të vjedhë informacionin e tregtarit. Gjithashtu, fondet e tregtarëve mbahen të sigurta pa asnjë rrezik që hakerët t'i vjedhin ato. 

Focus Option tregtare aktivesh dhe pagesash

Ja çfarë e bën Focus Option një opsion më të mirë: 

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

1. Inovacioni

Ekipi shumë i aftë i Focus Option punon vazhdimisht në mënyrë që të mund të ofrojë veçori të reja për platformën. Inovacioni i vazhdueshëm e bën këtë platformë më të larmishme dhe lehtësisht të aksesueshme nga çdo pjesë e botës. 

Tregtarët që janë regjistruar me Focus Option marrin një mundësi për të përjetuar një mjedis më të mirë tregtimi. Në këtë mënyrë, portofoli i tyre bëhet më i mirë dhe aftësitë e tyre tregtare mprehen. 

2. Integriteti

Ndryshe nga shumë platforma të tjera tregtare, qëllimi i Focus Option është të sigurojë që fondet dhe interesat e klientëve të tij janë të mbrojtura. Platforma nuk dëshiron që tregtarët të pësojnë asnjë lloj humbje. 

Focus Option është e përkushtuar ndaj praktikave dhe politikave që janë krijuar për të përfituar tregtarët. Kjo do të thotë kur regjistroheni në këtë platformë; ju mund të shijoni shërbimin më të mirë tregtar. 

3. Teknologjia 

Teknologjia që përdor Focus Option është e përgjegjshme, unike dhe miqësore për përdoruesit. Ekspertët e kësaj platforme përfshijnë vetëm teknologjinë më të mahnitshme. Kjo është bërë në mënyrë që tregtarët të mund të përdorin Focus Option për tregti afatshkurtra dhe afatgjata. 

4. Kohëzgjatja e shumëfishtë 

Një gjë që e bën Focus Option një zgjedhje më të mirë është koha e shumëfishtë e skadimit. Kur tregtoni përmes kësaj platforme, ju merrni një mundësi për të zgjedhur nga kohë të ndryshme skadimi, duke përfshirë 30 sekonda, 1 minutë, 2 minuta, 5 minuta, 15 minuta, 30 minuta, 1 orë, fund të ditës dhe afatgjatë. 

5. Treguesi i ndjenjave 

Focus Option ju lejon të përdorni treguesin e ndjenjës, i cili ju lejon të merrni një ide për raportet e tregtisë së lartë/të ulët të monedhës. Me ndihmën e treguesve të ndjenjës, mund të fitoni njohuri për gjendjen shpirtërore të tregut. 

6. Nivelet e llogarisë 

Kur regjistroheni me Focus Option, mund të zgjidhni nga lloje të ndryshme llogarish. Lloji i llogarisë ju jep fuqinë për të kontrolluar stilin tuaj të tregtimit dhe për të fituar më shumë përfitime në treg. 

7. Tregtimi me një klikim 

Një aspekt tjetër unik i Focus Option është se ai lejon tregtimin me një klik. Kjo do të thotë që ju mund ta kryeni tregtinë vetëm me një klik të vetëm gjatë tregtimit përmes kësaj platforme. 

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

8. Mbështetje e jashtëzakonshme ndaj klientit 

Ekziston mundësia që mund të hasni në një situatë të ndërlikuar tregtare, ose të hasni diçka të vështirë për t'u kuptuar. Në një situatë të tillë, ju mund të merrni ndihmën e shërbimit të jashtëzakonshëm të klientit të Focus Option. 

Ekipi mbështetës i kësaj platforme tregtare është i vendosur t'ju ndihmojë në çdo situatë në mënyrë që të merrni një përvojë më të mirë tregtare. Mbështetja e klientit të Focus Option është në gjendje të ndihmojë tregtarët e të gjitha niveleve të përvojës dhe t'i ndihmojë ata të përmbushin qëllimet e tyre tregtare. 

9. Mjedisi superior tregtar 

Një gjë që e bën Focus Option një platformë të vërtetë tregtare është mjedisi i tij superior tregtar. Klientët e kësaj platforme mund të shijojnë kushte profesionale tregtare si lidhje me vonesë të ulët dhe çmime premium. 

10. Platformë e avancuar tregtare 

Së fundmi, Focus Option ju lejon të merrni ndihmën e analizave teknike, paraqitjeve të grafikëve dhe treguesve. Platforma ju ofron gjithçka që ju nevojitet për të bërë tregti fitimprurëse.  

Masat e sigurisë për tregtarët dhe paratë e tyre

Siç u pa më lart, Focus Option nuk është ende nën asnjë formë rregullimi, dhe kështu nuk është ende e garantuar se është një ndërmjetës i sigurt për tregtim. Ka shumë agjentë Forex atje që nuk janë legjitimë. Ata janë mashtrime që kërkojnë të vjedhin nga investitorët që tregtojnë në platformë. Megjithatë, ky mund të mos jetë rasti për Focus Option sepse, që nga data e krijimit të tij, nuk ka pasur asnjë lajm për veprimtari mashtruese ndaj ndërmjetësit

Meqenëse ndërmjetësi nuk ka rregullore, llogaria e tregtarit nuk dihet nëse mbahet në të njëjtën ose në një llogari të veçantë nga ndërmjetësi. Sidoqoftë, mund të kontrolloni kushtet ligjore të ndërmjetësit në faqen zyrtare të internetit për rreziqet dhe informacionin e nevojshëm në lidhje me standardet ligjore të ndërmjetësit.

Rishikimi i platformave të ndryshme tregtare të Focus Option:

Tregtimi në internet Focus Option

Paneli i tregtimit të Focus Option

Kur regjistroheni me Focus Option, platforma ju shpërblen me fuqinë për të shfletuar dhe përdorur platformën tuaj tregtare nga kudo. Versioni në internet i kësaj platforme tregtare mund të aksesohet shpejt pa asnjë problem. 

Çfarë është më mirë? Epo, nuk keni nevojë të shkarkoni ndonjë shtesë softuer binar për të përdorur këtë version në internet. Gjithçka që ju nevojitet është një lidhje e qëndrueshme dhe ju jeni gati të tregtoni. Versioni në internet i kësaj platforme të re tregtare është i disponueshëm në gjuhë të ndryshme, duke përfshirë japonisht, portugalisht, anglisht, malajisht dhe spanjisht

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtim celular Focus Option (aplikacion)

Focus Option dëshiron që tregtarët e saj të hyjnë lehtësisht në treg për të mbajtur veten të përditësuar me informacione të rëndësishme tregtare. Për këtë arsye, ai lejon tregtimin përmes celularit. Tregtarët mund të lundrojnë lehtësisht në versionin celular të kësaj platforme tregtare. 

Aplikacioni celular Focus Option

Ashtu si versioni ueb i kësaj platforme, edhe versioni celular është i thjeshtë dhe falas për t'u përdorur. Ju mund të kuptoni shpejt të gjitha funksionet, dhe aplikacioni binar i tregtimit nuk ndihet i ngathët. Përveç kësaj, aplikacioni celular ju lejon të kontrolloni shpejt historinë e transaksioneve pa asnjë problem. 

Aplikacioni i besueshëm celular mund të jetë shkarkohet shpejt dhe përdoret për telefonat inteligjentë, përfshirë iOS. Gjithashtu, fondet tuaja janë të siguruara. Kjo do të thotë që ju mund të tregtoni pa asnjë shqetësim. 

Ju mund të mbani lehtësisht një skedë mbi lajmet dhe analizat ditore të tregut kur hyni në treg përmes platformës celulare ose ueb. Mbajtja e vetes të përditësuar mbi lajmet e instituteve të mëdha financiare dhe bankave ju ndihmon të merrni vendime më të mira tregtare. 

Versioni celular dhe web-i ju japin fuqinë për të nisur tregtinë pa humbur lehtësisht asnjë mundësi fitimprurëse. 

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tregtoni në platformën Focus Option:

Platforma e tregtimit të opsionit të fokusit në një laptop

Tregtimi në platformë është i thjeshtë. Ashtu si çdo ndërmjetës tjetër, tregtari do të duhet të ketë një llogari tregtare në platformën e ndërmjetësit. Kjo do t'i mundësojë klientit të jetë në gjendje të hyjë në platformën e tregtimit. Siç u pa më lart, ju mund të përdorni ndërmjetësin duke përdorur pajisjen tuaj celulare ose desktopin.

Pasi të keni akses në platformën tuaj tregtare, mund të zgjidhni çdo instrument dhe të hapni tregun me të. Zgjidhni aktivin, shumën që dëshironi të vendosni në treg dhe kohën që dëshironi të vendosni pozicionin tuaj të tregtimit. Mos harroni se përpara se të tregtoni në platformë, duhet të keni paratë e nevojshme në llogarinë tuaj tregtare. Kur vendosni tregtinë tuaj, mbani një sy të kujdesshëm në të. Opsioni Binar është një treg i ndërlikuar; një individ mund të humbasë gjithçka që ka në pak minuta. Për të shmangur një të tillë, sigurohuni që të shikoni tregun e çfarëdo aseti që tregtoni.

Nëse e merrni parashikimin tuaj menjëherë pas përfundimit të periudhës së aksioneve, do të merrni një fitim. Por nëse parashikimi juaj është i gabuar, ju do të humbni paratë që keni përdorur për të bërë tregtimin. Platformat e tregtimit të Focus Option janë miqësore për përdoruesit, në mënyrë që tregtarët të mund të tregtojnë siç duhet. Platforma i ndihmon tregtarët të jenë të fokusuar siç duhet gjatë tregtimit sepse nuk ka tërheqje anësore që mund të shpërqendrojnë tregtarin. 

Tregtarët gjithashtu kanë qasje në një llogari praktike në platformë. Kjo llogari ka numrin e aseteve që vijnë me llogarinë e drejtpërdrejtë. Tregtarët mund të përdorin asetet e disponueshme në të për të mësuar se si të tregtojnë përpara se të vijnë në llogarinë e tyre të drejtpërdrejtë. Nëse e keni ende të vështirë të tregtoni në platformat e disponueshme, duhet të kontaktoni mbështetjen e klientit për ndihmën e duhur. 

Si të tregtoni Forex në Focus Option

Si të tregtoni Forex në Focus Option
Si të tregtoni Forex në Focus Option

Një nga gjërat më të rëndësishme që duhet të bëni përpara se të tregtoni Forex është të kontrolloni informacionin dhe përditësimet mbi gjendjen e çiftit të monedhës në të cilën dëshironi të investoni. Brokeri i lejon tregtarët të zgjedhin nga mbi 20 çifte monedhash forex. Kur zgjidhni një, gjeni se si po ecën tregu në të nga bloge të ndryshme përpara se të tregtoni në të. Pasi ta keni, atëherë mund të vazhdoni të vendosni tregtinë tuaj. 

Nëse dëshironi të bëni një tregti për çifte Forex në Focus Option, duhet të keni fonde në llogarinë tuaj tregtare. Ju do ta përdorni këtë fond për të vendosur shumën që dëshironi të vendosni. Vendosni kohën kur dëshironi që tregtia të zgjasë. Opsioni i fokusit i lejon tregtarët të mbajnë pozicione të gjata tregtare në grafik. Pasi të keni vendosur pozicionin tuaj në grafik, shumën e aksioneve dhe kohëzgjatjen, ju jeni gati të shkoni. Shtypni butonin e konfirmimit për të miratuar vendimin tuaj. 

Pasi të konfirmoni procesin, koha juaj e tregtimit do të zgjasë për sa kohë e keni vendosur. Për shembull, nëse është 3 orë, do të duhen 3 orë përpara se tregtia juaj të përfundojë. Brenda kësaj kohe, ju mund të vendosni të shpëtoni nga tregu nëse tregtia nuk po shkon në favorin tuaj, ose mund të qëndroni dhe të merrni shpërblimin tuaj nëse parashikimi juaj është i drejtë. Forex është kaq e lehtë për t'u tregtuar në platformë. Llogaria e praktikës ka në dispozicion Forex, kështu që ju mund ta përdorni llogarinë për të trajnuar veten.

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tregtoni opsionet binare në Focus Option

Maska e porosisë së tregtimit të opsioneve binare Focus Option

Focus Option është i njohur si një kompani e bazuar në opsione, që do të thotë se opsioni binar është i disponueshëm në platformë. Për të kryer opsionin binar me çdo aktiv., zgjidhni shumën që dëshironi të vendosni së bashku me pozicionin tuaj tregtar. Si tregtar, do t'ju duhet të shikoni se si tregtia do të sigurohet që ajo të shkojë pa probleme derisa të kalojë koha.

Në varësi të tregut, do t'ju duhet të vendosni nëse do të qëndroni apo do t'i jepni fund tregtisë. Zakonisht, kur shkon mirë, do të qëndronit dhe do ta shihnit parashikimin tuaj deri në fund, por nëse jo, do t'ju duhet ta braktisni para se të kalojë koha. Lënia e tregtisë para se të kalojë koha ndonjëherë rezulton në mos patur një humbje totale në shumën që keni vendosur.

Tregtarët gjithashtu lejohen të bëjnë tregti opsionet binare në llogarinë e praktikës. Tregtarët mund të përdorin llogarinë demo për të mësuar se si opsion binar punon dhe si t'i tregtoni ato në platformën tregtare Focus Option. Ashtu si llogaria e drejtpërdrejtë, tregtarët mund të kenë akses në numrin e aktiveve tregtare të disponueshme në platformë. Sidoqoftë, llogaria demo nuk është gjë tjetër veçse një llogari praktike, kështu që një fitim ose një humbje nuk ka rëndësi.

Si të tregtoni kriptomonedha në Focus Option

Tregtimi i kriptomonedhave përmes telefonit celular në Focus Option

Crypto është një nga asetet më të rëndësishme në Focus Option. Tregtimi i tij në platformën e ndërmjetësit mund të bëhet si në telefon ashtu edhe në desktop. Tregtarët kanë qasje në mjaft kriptovaluta të disponueshme në platformë. Qasja e tregtimit ndaj kriptos është si tregtimi Forex ose opsioni binar në platformë.

Vendosni për monedhën ose shenjën që dëshironi të tregtoni dhe të kryejë kërkime të gjera mbi produktin. Hulumtimi do t'ju ndihmojë të dini nëse produkti është më i miri për ju për të tregtuar. Pas kërkimit tuaj, ju mund të ktheheni në platformë dhe të bëni procesin normal të vendosjes së një tregtimi, domethënë, zgjedhjen e një pozicioni në grafik, futjen e një shume që jeni gati të vendosni dhe së fundi, kohëzgjatjen e tregtisë.

Pasi të keni konfirmuar tregtinë, kontrolloni herë pas here se si po shkon tregu. Nëse ju fitoni apo humbni varet nëse parashikimi juaj për produktin është i drejtë apo i gabuar. Tregtarët që duan të praktikojnë tregtimin e kriptomonedhave mund ta bëjnë këtë me llogarinë demo nëse dëshirojnë përpara se ta bëjnë këtë me llogarinë e tyre të drejtpërdrejtë.

Si të tregtoni aksione në Focus Option

Si të tregtoni aksione në Focus Option
Si të tregtoni aksione në Focus Option

Bursa është e aksesueshme vetëm për tregtim në aplikacionin celular, por procesi i investimit në këtë aset është i njëjtë me asetet e tjera në platformë. Zgjidhni instrumentin tuaj të preferuar të aksioneve dhe vendosni një tregti në të. Tregu i aksioneve është i prirur për ndryshime, prandaj sigurohuni që të kontrolloni tregun. Parashikimi juaj është ai që përcakton fitoren ose humbjen tuaj. Megjithatë, ju gjithashtu mund të ndihmoni veten të bëni parashikime më të mira duke kryer kërkime të gjera mbi instrumentin e aksioneve që po tregtoni. 

Platforma ka një ndërfaqe të thjeshtë, kështu që ata mund të përqendrohen plotësisht sa herë që tregtarët vendosin një tregti në të. Nëse nuk e mbani një pozicion për një kohë të gjatë, nuk ka nevojë të hiqni syrin nga ai. Në këtë mënyrë, ju e dini kur të ndaloni ose të vazhdoni të mbani pozicionin e tregtimit.

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rishikimi i ofertave dhe kushteve të tregtimit të Focus Option

Numri i aseteve të disponueshme në platformë është i kufizuar. Sidoqoftë, tregtarët kanë ende shumë asete tregtare për të zgjedhur. Ndërmjetësi, megjithatë, ka asete të njohura nga tregtarët që mund t'i përdorin për të vendosur tregti. Asetet e disponueshme në ndërmjetës përfshijnë Çifte Forex, kriptovaluta dhe mallra. Le të kemi informacion më të mirë për asetet e ndryshme të disponueshme në Focus Option. 

Forex

Çiftet e monedhës të disponueshme në Focus Option
Çiftet e monedhës të disponueshme në Focus Option

Tregtarët mund të zgjedhin nga çiftet e ndryshme të monedhave të disponueshme në platformë. Atje jane më shumë se 40 aktive Forex që tregtarët të bëjnë tregti. Disa palë monedhash përfshijnë AUD/CAD, EUR/USD, GBP/CAD, etj. Çiftet e monedhës kanë diferenca dhe leva të ndryshme që janë mbi to. Forex është një aset i mirë për portofolin tuaj, sepse tregu mund të monitorohet më lehtë se asetet e tjera.

Kriptovaluta

Disa nga kriptovalutat e disponueshme në Focus Option
Disa nga kriptovalutat e disponueshme në Focus Option (ka shumë të tjera!)

Focus Option është më i njohur sepse tregtarët mund të tregtojnë kriptovaluta me të. Ndërmjetësi u ofron tregtarëve një sërë kriptomonedhash për të zgjedhur. Ka më shumë se 20 kriptomonedha në dispozicion në Focus Option për tregtarët për të vendosur një tregti me të në platformë. Disa monedha kriptomonedhash janë Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin cash, etj. Ekzistojnë gjithashtu pika dhe leva të ndryshme të përhapjes në platformën tregtare.

Mallrat

Mallrat e disponueshme në Focus Option
Mallrat e disponueshme në Focus Option

Ndryshe nga shumica e ndërmjetësve, asetet e mallrave të disponueshme në platformë janë shumë të ulëta. Kjo e bën platformën e ndërmjetësit të paaftë për të konkurruar me platformat kryesore të ndërmjetësit më shumë se 60 mallra në dispozicion atyre. Focus Option ka vetëm metale të disponueshme në platformë. Këto dy metale janë ari dhe argjendi. Megjithatë, të dy metalet kanë likuiditet të lartë, gjë që i bën ata të mirë. Të dyja gjithashtu kanë përhapje të ndryshme dhe i përdorin ato. 

Stoqet

Disa nga stoqet e disponueshme në Focus Option (ka shumë të tjera!)
Disa nga stoqet e disponueshme në Focus Option (ka shumë të tjera!)

Tregtarët mund të tregtojnë aksione në platformë. Megjithatë, ky aset është i disponueshëm vetëm për ata që përdorin aplikacionin celular. Tregu i aksioneve është një treg i mirë për të hapur tregtinë, veçanërisht si një tregtar i ri. Tregu nuk përfshin shumë rreziqe, duke e bërë të lehtë për tregtarët tregtimin e aktivit.

Tregues

Indekset e disponueshme në Focus Option
Indekset e disponueshme në Focus Option

Ky është një tjetër aset që mund të arrihet vetëm nëse përdorni platformën e aplikacionit celular. Indekset e disponueshme nuk janë aq të shumta sa kompanitë kryesore të Forex, por ato janë të mjaftueshme. Ndërmjetësi ka disa nga indekset më të mira dhe më të dukshme për aksesin e tregtarëve. Para se të zgjidhni ndonjë prej tyre, sigurohuni që të keni kryer gjetjet e duhura rreth tyre.

Tarifat e tregtimit: Sa kushton tregtimi në Focus Option?

Tarifat e tregtimit në Focus Option nuk janë aq të larta sa tarifat për shumicën e platformave ekzistuese. Megjithatë, pipi i diferencës ndryshon nga aktivi në aktiv. Tregtarët nuk tarifohen për depozitat ose tërheqjet që ata bëjnë në platformë. Kjo e bën ndërmjetësin mikpritës, veçanërisht për tregtarët e rinj.

Diferencat mund të shkojnë nga 3 pikë në 1 pikë, në varësi të llojit të llogarisë dhe aktivit që ju, si tregtar, përdorni për të vendosur tregtinë tuaj. Nuk dihet shumë informacion për tarifat e tregtisë së brendshme të platformës pasi ndërmjetësi nuk e përcakton atë në faqen e tij të internetit. Kjo e bën të vështirë për tregtarët të dinë shumën e saktë të tarifave të tregtimit. 

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të regjistroheni me Focus Option 

Regjistrimi në Focus Option është i thjeshtë!

Nëse dëshironi të shijoni mjetet mbresëlënëse të tregtimit të Focus Option, duhet të regjistroheni në këtë platformë. Por do ta bëni këtë? Ju mund ta bëni këtë duke ndjekur tre hapat e thjeshtë. 

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hapi 1: Vizitoni faqen e internetit të këtij ndërmjetësi tregtar dhe klikoni në butonin e regjistrimit. Pas kësaj, duhet të futni detajet e kërkuara dhe të zgjidhni llojin e llogarisë me të cilën dëshironi të filloni tregtimin. Sigurohuni që të plotësoni informacionin e saktë në mënyrë që llogaria juaj të verifikohet shpejt. Nëse Focus Option nuk mund të verifikojë informacionin tuaj, mund të anulojë llogarinë tuaj. 

Hapi 2: Pasi të keni zgjedhur një lloj llogarie, duhet ta financoni llogarinë me tarifën minimale të depozitës. Pasi shuma të transferohet me sukses, mund të përdorni llogarinë tuaj. Mund të përdorni vetëm mënyrat e pagesës për të financuar llogarinë tuaj të përdorur nga Focus Option. 

Hapi 3: Pasi të konfigurohet llogaria juaj, mund të filloni udhëtimin tuaj të tregtimit pa ndonjë sherr. Thjesht duhet të parashikoni nëse çmimi i aktivit bazë do të shkojë përtej ose mbi çmimin e tregut. Për parashikimin e saktë të tregut, do të shpërbleheni me pagesa në autostradë. 

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Lloje të ndryshme llogarish në Focus Option

Çdo tregtar duhet të ketë fleksibilitetin për të përdorur llogari të ndryshme tregtare pasi qëllimet e tyre ndryshojnë. Disa tregtarë thjesht duan mësoni bazat e tregtimit të opsioneve binare, disa duan të përmirësojnë aftësitë e tyre, dhe disa duan të ndërtojnë një karrierë. 

Për fat të mirë, Focus Option e kupton këtë gjë. Kjo është arsyeja pse ajo ofron llogari të ndryshme tregtare. Këto llogari kanë veçori të ndryshme dhe shuma minimale e depozitave të tyre gjithashtu ndryshon. 

Më poshtë janë katër lloje llogarish që Focus Option ofron për tregtarët e saj. 

1. Llogari bronzi 

Llogaria e bronzit në Focus Option
Pasqyrë e llogarisë bronzi në Focus Option

Ky lloj llogarie tregtare është krijuar për fillestarët e rinj në tregun e tregtimit. Shuma minimale e depozitës për këtë llogari është $10. Pasi të keni depozituar me sukses paratë përmes mënyrës së pranuar të pagesës, mund të filloni lehtësisht tregtimin. 

Para se të filloni tregtinë tuaj, këshillohet të praktikoni në llogarinë demo. Në këtë mënyrë, ju mund të merrni një ide të tregtisë reale dhe shanset tuaja për të humbur para do të ishin më të vogla. Me këtë lloj llogarie, mund të prisni një mbështetje të qetë të klientit 24/5 dhe një opsion për tregtim duke përdorur 140 instrumente. Ai përfshin analiza teknike, tregues dhe një plan urbanistik me shumë grafiku. 

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

2. Llogari argjendi 

Pasqyrë e llogarisë argjendi në Focus Option
Pasqyrë e llogarisë argjendi në Focus Option

Një llogari argjendi rekomandohet për tregtarët që kanë një përvojë tregtare. Shuma minimale e depozitës për këtë lloj llogarie tregtare është më e madhe se ajo e mëparshme. Sidoqoftë, ju gjithashtu mund të shijoni më shumë veçori dhe përfitime. 

Së bashku me mbështetjen e klientit 24/5 dhe instrumentet teknike, ju gjithashtu mund të provoni instrumente të përshpejtuara fiat. Për më tepër, ju mund të gëzoni limite më të larta investimi dhe zhbllokoni pagesa më të mira për tregti

3. Llogari floriri 

Pasqyrë e llogarisë së arit në Focus Option
Pasqyrë e llogarisë së arit në Focus Option

Tjetra është llogaria Gold që përdorin tregtarët e zgjuar për të çuar aftësitë e tyre tregtare në nivelin tjetër. Ajo që është interesante për këtë lloj llogarie është se ofron të gjitha përfitimet e dy llojeve të mëparshme të llogarisë dhe më shumë. 

Një nga dy veçoritë shtesë që merrni është sinjalet e tregtimit dhe analiza e tregut. Llogaria Gold e Focus Option ju jep një mundësi për të aksesuar sinjalet ekskluzive tregtare dhe analizat e tregut. 

Ju gjithashtu merrni një menaxher të llogarisë personale. Pra, mund t'i përgjigjeni pyetjeve tuaja përmes menaxherit të llogarisë dhe të shijoni një udhëtim të qetë tregtar. Shuma minimale e depozitës për këtë llogari është më shumë se llogaria Silver. 

4. Llogari platini 

Pasqyrë e llogarisë platinum në Focus Option
Pasqyrë e llogarisë platinum në Focus Option

E fundit është llogaria Platinum, të cilën e përdorin kryesisht tregtarët ekspertë që duan të sjellin një karrierë të fortë tregtare. Duke paguar tarifat minimale të depozitave, ju mund të shijoni dy veçori shtesë: investimin më të lartë dhe ngjarje ekskluzive VIP

Llogaria e platinit ju lejon fitoni deri në 95% pagesa për parashikimin e saktë të çmimit të aktivit. Ju gjithashtu mund të shijoni ngjarje ekskluzive të klientëve VIP për të mprehur aftësitë tuaja tregtare. 

A mund të përdorni një llogari demo në Focus Option?

Sigurisht, tregtarët mund të përdorin një llogari demo në platformën tregtare të Focus Option. Ndërmjetësi ofron një llogari demo që tashmë është financuar për $10000. Megjithatë, paratë në llogari nuk janë reale dhe nuk mund të tërhiqen.

Paratë në llogarinë demo supozohet t'ju ndihmojnë të filloni të tregtoni në platformë. Llogaria demo është një llogari praktike që do t'ju ndihmojë, si një tregtar i ri, të njiheni me mjedisin tregtar të Focus Option. Llogaria demo nuk është e përjetshme dhe do të skadojë pas 30 ditësh nga krijimi i llogarisë.

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të identifikoheni në llogarinë tuaj tregtare Focus Option

Si të identifikoheni në llogarinë tuaj tregtare Focus Option
Si të identifikoheni në llogarinë tuaj tregtare Focus Option

Kur dëshironi të identifikoheni në llogarinë tuaj tregtare, zgjidhni butonin e tregtisë ende në anën e djathtë të faqes. Nëse jeni duke përdorur softuer celular, është ende e mundur të identifikoheni në llogarinë tuaj tregtare. Për t'u identifikuar, tregtari do të fusë fillimisht adresën e emailit të përdorur për të krijuar llogarinë dhe fjalëkalimin e përdorur për të krijuar llogarinë.

Nëse detajet e llogarisë janë të sakta, do të keni menjëherë akses në llogarinë tuaj tregtare për të filluar tregtimin. Sidoqoftë, nëse detajet e llogarisë janë të gabuara, mund të rikuperoni llogarinë tuaj tregtare dhe të filloni të tregtoni me llogarinë tuaj. Procesi i hyrjes në Focus Option mund të bëhet pa stres. 

Verifikimi - Çfarë ju nevojitet dhe sa kohë zgjat?

Procesi i verifikimit është i njëjtë me ndërmjetësit e tjerë. Ndërmjetësi kërkon që tregtarët të paraqesin dëshmi të identifikimit dhe të vendbanimit të pranuar nga qeveria. Për vërtetimin e identifikimit, tregtarët duhet të dorëzojnë Kartën e Identifikimit Kombëtar, Pasaportën Kombëtare ose patentën e Shoferit për të verifikuar emrin, moshën, kombësinë, etj.

Për vërtetimin e rezidencës, është thjesht për të treguar se vërtet qëndroni në vendin ku pretendoni se jetoni. Për këtë dokument, tregtarët mund të heqin një faturë të shërbimeve. Procesi i verifikimit duhet të zgjasë deri në 24 orë. Sigurohuni që dokumentet të jenë autentike; nëse jo, llogaria juaj nuk do të hapet.

Depozita dhe tërheqje në Focus Option 

Ju mund të depozitoni dhe tërhiqni shpejt para nga llogaria juaj tregtare Focus Options. Kjo platformë tregtare pranon një sërë mënyrash pagese në mënyrë që të mund të depozitoni para nga çdo pjesë e vendit. 

Në varësi të llojit të pagesës, shuma mund të përpunohet në çast ose të zgjasë 1 deri në 3 ditë. Gjithashtu, kur kërkoni një tërheqje, do t'i merrni paratë përmes mënyrës që keni përdorur për depozitim. 

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Metodat e depozitimit:

Depozita minimale në Focus Option është $ 10. Ju nuk paguani asnjë tarifë.

 • Kartat e kreditit (MasterCard, Visa Card)
 • Kartat e debitit
 • Kriptovalutat (Bitcoin, USDT dhe më shumë)
 • Transfertat bankare
 • Mënyrat lokale të pagesës
 • Kuletat elektronike

Vini re se mënyrat e pagesës varen nga vendi juaj i banimit.

Metodat e tërheqjes:

Tërheqja minimale është $ 10 në Focus Option. Për transfertat bankare, duhet të tërhiqni të paktën $ 100. Nuk ka tarifa.

 • Kartat e kreditit (MasterCard, Visa Card)
 • Kartat e debitit
 • Kriptovalutat (Bitcoin, USDT dhe më shumë)
 • Transfertat bankare
 • Mënyrat lokale të pagesës
 • Kuletat elektronike

Si të depozitoni para - Shpjegohet depozita minimale

Si të bëni një depozitë në Focus Option
Si të bëni një depozitë në Focus Option

Pasi të keni hyrë në llogarinë tuaj ose të keni krijuar llogarinë tuaj tregtare, do të jeni në gjendje të financoni llogarinë tuaj, kështu që mund të filloni tregtimin. Për të financuar llogarinë tuaj tregtare, klikoni në opsionin e depozitës. Kur ta bëni këtë, do të shihni mënyrat e ndryshme të pagesës për të zgjedhur, zgjidhni atë që ju përshtatet më shumë dhe më pas futni shumën me të cilën dëshironi të tregtoni.

Mos harroni se nuk mund të bëni depozita nën $10 në platformën e ndërmjetësit. Pasi të keni financuar llogarinë tuaj, mund të tregtoni sipas dëshirës tuaj. Financimi i llogarisë suaj tregtare në Focus Option është falas.

Bonuset e depozitave

Nuk ka bonuse depozite në Focus Option. Ndërmjetësi nuk reklamon asnjë bonus për depozitat e para ose pasuese që mund të bëjnë tregtarët. 

Rishikimi i tërheqjes – Si të tërhiqni paratë tuaja në Focus Option

Si të bëni një tërheqje në Focus Option
Si të bëni një tërheqje në Focus Option

Për të tërhequr para, sigurohuni që jeni regjistruar në llogarinë tuaj tregtare. Klikoni në opsionin e tërheqjes. Pasi të klikoni mbi të, do të shihni opsionet e ndryshme të pagesës të disponueshme në platformë për tërheqje. Zgjidhni një dhe shkruani shumën që dëshironi të tërhiqni.

Sidoqoftë, ekziston një shumë minimale nga e cila mund të tërhiqni. Ashtu si depozitat, tregtarët Focus Option nuk ngarkohen për dëshirën për të bërë tërheqje nga llogaritë e tyre tregtare. Duhen të paktën 24 orë që procesi i tërheqjes suaj të përfundojë.

Mbështetja e klientit për Tregtarët

Ndërmjetësi operon një sistem të mbështetjes së klientit që funksionon 24/5. Ata kanë mbështetje të ndryshme për tregtarët. E para është seksioni FAQ. Megjithëse seksioni FAQ është i mirë, disa përgjigje ende duhet të përgjigjen në to. Por tregtarët mund të marrin një pjesë të vogël të informacionit nga faqja FAQ.

Përveç FAQ-ve, ekziston një qendër thirrjesh, bisedë e drejtpërdrejtë dhe adresë emaili që tregtarët mund të përdorin për të marrë përgjigje për pyetjet e tyre të nevojshme. Ata gjithashtu kanë një numër Whatsapp që tregtarët mund të kontaktojnë.

Informacioni i Kontaktit

Gjuhët e mbështetura:Më shumë se 5 të ofruara
Bisedë e drejtpërdrejtë 24/5
Email: [email protected]
Mbështetje telefonike: +(62)21 2002-2012
› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Material edukativ – Si të mësoni tregtimin me Focus Option

Nuk ka materiale edukative për këtë ndërmjetës. Nuk ka kurse, uebinarë apo seminare që organizon ky ndërmjetës. Kjo mund të jetë për shkak se ata janë një ndërmjetës i ri dhe ende po përpiqen të fillojnë, por po, nuk ka materiale edukative.

Tarifa shtesë

Nëse ka apo jo tarifa shtesë, nuk përcaktohet nga ndërmjetësi. Për këtë arsye, nuk mund të dihet nëse ka tarifa shkëmbimi dhe pjesa tjetër. 

Vendet e disponueshme dhe vendet e ndaluara

Ndërmjetësi është i disponueshëm në vendet e mëposhtme:

 1. MB
 2. Japonia
 3. Kenia
 4. Nigeria
 5. Australia

Vendet e ndaluara aktualisht nuk dihen, por ka shumë mundësi që ato të jenë rajone ku tregtarët nuk mund t'i bashkohen kësaj platforme tregtare. 

Krahasimi i Focus Option me ndërmjetësit e tjerë binarë

Nëse jeni duke kërkuar për një ndërmjetës të shkëlqyer binar, Focus Option është një domosdoshmëri. Ne i kemi dhënë platformës plot 5 nga 5 yje për shkak të ndërfaqes së saj unike të përdoruesit dhe karakteristikave të shumta që ajo ofron. Ajo ka një koncept inovativ tregtar që është pranuar mirë nga tregtarët. Një funksion i veçantë i Focus Option është se lejon tregtimin me një klikim. Kjo do të thotë që kur tregtoni në këtë platformë, mund ta ekzekutoni tregtinë me një klik të vetëm.

Fatkeqësisht, nuk ka asnjë bonus në dispozicion në platformë. Rendimenti i lartë deri në 88% e plotëson këtë pengesë. Nëse jeni duke kërkuar për një ndërmjetës binar të besueshëm dhe të mirë me shumë veçori, do t'ju pëlqejë Focus Option.

1. Focus Option2. Olymp Trade3. IQ Option
Vlerësimi: 5/55/55/5
Rregullorja:/Komisioni Ndërkombëtar Financiar/
Opsionet dixhitale: popopo
Kthimi:Deri në 88%+Deri në 90%+Deri në 100%+
Asetet:120+100+300+
Mbështetje:24/524/724/7
Përparësitë:Ofron tregtim me një klikim Bonusi 100% i disponueshëmOfron gjithashtu tregtim CFD dhe Forex
Disavantazhet:Nuk ka bonus në dispozicionJo kthimi më i lartëNuk disponohet në çdo vend
➔ Regjistrohu me Focus Option➔ Vizitoni rishikimin Olymp Trade➔ Vizitoni rishikimin IQ Option

Përfundim: Focus Option është një ndërmjetës i ri dhe nuk u zbulua asnjë mashtrim

Focus Option është një platformë e shkëlqyer tregtare që mund ta përdorni për të hyrë në mënyrë të sigurtë në tregun tregtar. Gjithashtu, ju mund të zgjidhni një nga llogaritë nga katër opsionet që plotëson kërkesat tuaja. 

Kjo Ndërmjetësi i opsioneve binare është shumë e re dhe sapo ka filluar në vitin 2021. Deri më tani nuk kemi mundur të zbulojmë ndonjë mashtrim apo mashtrim. Ka shumë komente dhe përvoja në internet nga përdoruesit që i japin kësaj platforme 5 yje dhe e rekomandojnë atë.

› Regjistrohu me Focus Option falas tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

FAQ – pyetjet më të bëra: rreth Focus Option:

A është i sigurt Focus Option?

Ndërmjetësi nuk mund të thuhet se është i sigurt pasi nuk ka asnjë organizatë rregullatore që drejton platformën. Kjo e bën atë tepër të rrezikshëm për ata që duan të tregtojnë me të. E vetmja e mirë deri tani është se Focus Option nuk është raportuar për asnjë rast abuzimi financiar nga tregtari. 

A është e mundur tregtimi i kopjeve me këtë ndërmjetës?

Jo, tregtimi i kopjeve nuk është i mundur. Tregtarët nuk mund të kopjojnë teknikën e tregtimit të një tregtari tjetër dhe të vendosin një tregti bazuar në teknikën. Çdo tregtar duhet të ketë një strategji tregtare për të pasur sukses në platformë.

A janë bonuset në Focus Option?

Focus Option nuk reklamon asnjë bonus për tregtarët. Kjo mund të nënkuptojë se nuk ka bonus në dispozicion në platformë. 

A është Focus Option një ndërmjetës i mirë?

Bazuar në përvojën tonë, mund të themi se Focus Option është një ndërmjetës i mirë. Edhe pse platforma ka qenë në treg vetëm që nga viti 2021, ajo ofron kushte tërheqëse tregtare me komisione të ulëta dhe përhapje të papërpunuara. Kërkesat për tërheqje përpunohen shpejt dhe ka shumë asete financiare në dispozicion, duke përfshirë mbi 80 kriptovaluta. Platforma performon shumë mirë në krahasimin tonë, kjo është arsyeja pse ne e shohim Focus Option si një ndërmjetës të shkëlqyer.

Cila është depozita minimale në Focus Option?

Depozita minimale në Focus Option është $10.

A është i rregulluar Focus Option?

Jo, Focus Option nuk është i rregulluar. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se është një mashtrim.
Nga përvoja jonë, platforma i paguan fitimet në mënyrë të besueshme dhe në kohë. Prandaj, mund të konsiderohet i sigurt në përgjithësi. Meqenëse platforma u krijua vetëm në vitin 2021, ka një shans të mirë që të shohim që platforma të jetë nën rregullim të mirë në të ardhmen.