Shkarkimi IQ Option: Si të instaloni softuerin në PC, MAC, Android dhe iOS


IQ Option është një ndërmjetësi i opsioneve binare që është në biznes që nga viti 2013. Kjo kompani ka selinë në Shën Vincent dhe Grenadine.

Uebfaqja zyrtare IQ Option

IQ Option ofron një platformë tregtare për desktop, si dhe aplikacione celulare për iOS dhe Android. Ata gjithashtu kanë një shkarkim për PC dhe MAC. Në këtë udhëzues shkarkimi IQ Option, ne do t'ju tregojmë se si ta instaloni softueri dhe aplikacioni i platformës në pajisjet tuaja.

➥ Shkarkoni IQ Option falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Shkarkimi i IQ Option për kompjuterin tuaj: Si të instaloni në Windows

Pasi të keni krijuar një llogari në Faqja e internetit e IQ Option dhe verifikuar adresën tuaj të emailit, hapi tjetër është shkarkimi i softuerit. Ju mund ta bëni këtë duke shkuar në IQ Option faqen e internetit dhe duke klikuar në butonin "Shkarko" në krye të faqes.

softueri i shkarkuar do të jetë një skedar .exe, i cili është një lloj skedari që mund të ekzekutohet në kompjuterët Windows. Për të instaluar softuerin, thjesht klikoni dy herë në skedarin .exe dhe ndiqni udhëzimet në ekran.

opsioni iq për pc
IQ Option për PC

Ka 2 mënyra për të shkarkuar IQ Option në kompjuterin tuaj:

 1. Për të shkarkuar IQ Option përmes dyqani i Aplikacioneve, hapni dyqanin e aplikacioneve në pajisjen tuaj dhe kërkoni për "IQ Option". Pasi ta gjeni, klikoni në butonin "Merr" për ta shkarkuar.
 2. Për të shkarkuar IQ Option përmes faqe interneti, shkoni në www.iqoption.com dhe klikoni në butonin "Shkarko" në shiritin e menysë së sipërme. Më pas, zgjidhni opsionin "Windows" dhe klikoni në butonin "Shkarko IQ Option".
➥ Shkarko IQ Option për PC

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Skedari .exe për të ekzekutuar në Windows mund të gjendet në faqen e shkarkimit IQ Option. Mbani në mend se OS duhet të jetë Windows 7, 8, 8.1 ose 10. Ndërmjetësimi kërkon gjithashtu 130 MB hapësirë ruajtëse dhe 2 GB RAM. Megjithatë, 4 GB RAM do të ishte perfekt.

Pajisjet grafike DirectX 9 kërkohet për sistemin operativ Windows. Thjesht shtypni butonin për të marrë IQ Option dhe skedari .exe do të dërgohet në shfletuesin tuaj të internetit.

Hapi #1 Drejtohuni në faqen e internetit të IQ Option

Për të shkarkuar IQ Option për kompjuterin tuaj Windows, drejtohuni në faqen e tij të internetit.

opsioni iq për pc
Shkarkoni IQ Option

Ose, klikoni në këtë lidhje të dhënë https://iqoption.com/en/download, e cila do t'ju bëjë tokës në faqen e saj të shkarkimit.

Hapi #2 Zgjidhni skedarin e instalimit për pajisjen tuaj

Pasi të zbarkoni në faqe, do të gjeni dy opsione skedari, një për Mac dhe tjetrin për Windows. Zgjidhni Shkarkoni për Windows.msi. Dhe shkarkimi do të fillojë menjëherë.

Në rast se nuk fillon, klikoni përsëri në butonin e shkarkimit!

Instalimi IQ Option
Instalimi IQ Option
➥ Shkarko IQ Option për PC tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hapi #3 Instalimi i IQ Option

Pas shkarkimit të ndërmjetësi i opsioneve binare është i plotë, gjeni dosjen dhe përgatiteni për instalim. Klikoni në dosje, zgjidhni skedarin dhe klikoni mbi të, më pas zgjidhni 'Instalo' për të filluar procesin e instalimit. Do të duhen disa minuta dhe instalimi do të përfundojë.

Pastaj, klikoni mbi Përfundo për të përfunduar procedurën e instalimit.

Shënim: Mos harroni të krijoni një shkurtore të desktopit.

Nisni IQ Option në desktop
Lëshoni IQ Option

Hapi #4 Nisni IQ Option në kompjuterin tuaj

Tani, kthehuni në desktop dhe do të shihni ikonën shfaqet në ekranin tuaj. Klikoni për të nisur IQ Option.

Nisni IQ Option në desktopin tuaj
Simboli i desktopit IQ Option
➥ Shkarko IQ Option për PC tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Po shkarkohet IQ Option për MAC OS

Shkarkimi i IQ Option për kompjuterin tuaj nuk është diçka e madhe. Ja çfarë duhet të bëni.

Hapi #1 Shkoni në faqen e tij zyrtare të internetit

për të shkarko IQ Option, ju duhet të shkoni në faqen e saj zyrtare. Ose thjesht mund të klikoni në këtë lidhje https://iqoption.com/en/download, dhe kjo ju ridrejton në faqen e shkarkimit.

Hapi #2 Zgjidhni skedarin tuaj të preferuar të instalimit

Tani, zgjidhni Shkarkoni për MacOS.dmg.

opsioni iq android
Shkarkimi IQ Option

Sapo të klikoni mbi të, shkarkimi do të fillojë automatikisht. Nëse nuk e shihni duke u shkarkuar, rinisni atë.

➥ Shkarko IQ Option për MAC tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hapi #3 Ruani skedarin .dmg

Tani, pasi të shkarkohet skedari, ruani instaluesin ose IQOption.dmg skedar në sistemin tuaj.

Hapi #4 Transferoni skedarin në dosjen e aplikacionit

Pasi të ruhet, duhet të hapni skedarin. Pasi të keni mbaruar, do t'ju duhet të tërhiqni ikonën e IQ Option te Aplikacion dosje për t'u shfaqur pranë saj.

Hapi #5 Hyrja

Tani, gjithçka që do të bëni është të identifikoheni dhe rifilloni tregtimin tuaj. Dhe nëse keni harruar fjalëkalimin tuaj, përdorni opsionin e rikuperimit, ose thjesht mund ta ndryshoni atë nga profili juaj.

Hyni në IQ Option në kompjuterin tuaj
IQ Option identifikimi në kompjuter

Shënim: Nëse së pari duhet të regjistroheni, shkarkoni aplikacionin. 

➥ Shkarko IQ Option për MAC tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të shkarkoni IQ Option në pajisjen tuaj iPhone ose iOS

Për të instaluar IQ Option në tuaj pajisje iPhone ose iOS, do t'ju duhet të hapni App Store dhe të kërkoni "IQ Option." Pasi të keni gjetur aplikacionin, trokitni lehtë mbi butonin "Merr" për ta shkarkuar atë në pajisjen tuaj.

iq opsioni ios
IQ Option në Appstore

Pasi aplikacioni të ketë përfunduar shkarkimin, mund ta hapni atë dhe trokitni lehtë mbi Butoni "Krijo llogari". për të krijuar një llogari. Pasi të keni krijuar një llogari, mund të identifikoheni dhe të filloni tregtimin.

➥ Shkarkoni IQ Option në iOS falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të instaloni IQ Option në pajisjen tuaj Android?

Shkarkoni IQ Option nga Playstore

Ka katër hapa derisa të mund të tregtoni me tuajin Pajisja Android:

 1. Së pari, do t'ju duhet të shkarkoni aplikacionin IQ Option. Mund ta gjeni në Dyqani i Google Play duke kërkuar për "IQ Option."
 2. Pasi të keni shkarkuar skedarin .apk, hapeni atë dhe trokitni lehtë mbi “Install” për të instaluar IQ Option në pajisjen tuaj android.
 3. Pasi të instalohet aplikacioni, mund ta ekzekutoni atë dhe të identifikoheni në llogarinë tuaj.
 4. Pasi të jeni identifikuar, do të keni mundësi të tregtoni opsione binare nga pajisja juaj Android.
➥ Shkarkoni IQ Option në Playstore

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Dështimi i shkarkimit për IQ Option: Nuk jam në gjendje të shkarkoj softuerin

Gjatë shkarkimit të IQ Option, është mjaft tipike për individët që të kenë shqetësime. Mos u trembni nëse nuk mund ta shkarkoni IQ Option! Faqja e internetit e ndërmjetësit mund të aksesohet dhe procedurat kryhen menjëherë përmes internetit. Kjo është i aplikueshëm për pajisjet mobile, PC dhe laptopë. Mos u frikësoni nëse nuk mund ta shkarkoni IQ Option; nuk do t'ju pengojë të kryeni një aktivitet tregtar.

Përmbajuni udhëzimeve tona nëse doni të ecni përpara dhe instaloni IQ Option. Thjesht trokitni lehtë mbi ikonat e shkarkimit në faqen e internetit ose kërkoni për aplikacionin në dyqanin e aplikacioneve të celularit tuaj për të marrë aplikacionin IQ Option (Apple Store ose Google Play). Ju nuk duhet të paguani asgjë për të hyrë në aplikacion.

Por, mbani parasysh kërkesat minimale për funksionimin e programeve. Nuk do të keni një përvojë ideale tregtare në pajisjen tuaj nëse laptopi juaj nuk i plotëson nevojat minimale operative, si p.sh. posedimi i një kapaciteti RAM prej 2 GB. A minimumi 130 MB hapësirë të lirë kërkohet gjithashtu, siç është një kartë vizuale DX 9.

Për sistemin MAC OSX OS nevojitet një pajisje grafike e hapur në përputhje me GL 2.0. Ekzistojnë parakushte themelore për shkarkimin që duhen ndjekur në masën më të madhe të mundshme.

Kjo është kritike pasi instalimi i softuerit IQ Option nuk ka përdorim nëse makina juaj nuk mund ta mbështesë atë.

Për të përdorur IQ Option në një smartphone, ju duhet të ketë iOS 9.0 ose Android 4.4 ose më të lartë. Sugjerohet që telefonat inteligjentë me versione të mëparshme të këtyre sistemeve operative të përdorin shfletuesit në vend të aplikacioneve. Për të shkarkuar dhe instaluar, duhet të keni gjithashtu 74 MB hapësirë të lirë në smartphone tuaj.

Përfundim: Shkarkimi IQ Option është i disponueshëm

IQ Option është një softuer tregtar i përdorur gjerësisht që ofron një platformë miqësore për përdoruesit me shumë veçori dhe mjetet e analizës teknike. Softueri është i disponueshëm për shkarkojeni në kompjuter, iOS dhe pajisje Android. Instalimi është i lehtë dhe kërkon vetëm disa minuta.

➥ Shkarkoni IQ Option falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rreth Autorit

Percival Knight
Percival Knight është një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, ai tregton tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë duke përdorur shandan dhe fake-breakouts

Shkruaj një koment

 • HENRICH

  thotë:

  ju lutem ju djema më ndihmoni, po e kam të metë të shkarkoj opsionet e iq ju lutem ju djema duhet të ndihmoni

  • Andre Witzel

   thotë:

   Ju lutemi ndiqni udhëzimet në udhëzuesin tonë