Nadex Vlerësime: 1 Vlerësimet e Klientëve | Testi i ndërmjetësit

12341
4 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com
Tërheqja
4.0
Depozitë
4.0
Ofertat
4.0
Mbështetje
4.0
Platforma
4.0
Rendimenti
3.9

Karakteristikat kryesore të Nadex

 • Tregtia e rregulluar
 • Pagesa e lartë
 • I sigurt dhe i sigurt
 • Bonus falas
 • Softuer profesional
Vizitoni faqen e internetit
(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rrezik)
Vlerësimi i përdoruesit
12345
5 / 5
1 Pozitiv
0 Negativ

1 Nadex Shqyrtime të klientëve

Për momentin kemi 1 komente nga Binary Traders rreth Nadex. Nga rishikimet, 100% janë pozitive dhe 0% negative. Në një shkallë yjesh prej 1 deri në 5, kjo rezulton në një vlerësim mesatar prej 5, i cili mund të klasifikohet si pozitive.
Vlerësimi i përdoruesit
12345
5 / 5
Të gjitha (1) Pozitiv (1) Negative (0)
Rishikimi i përdoruesit
12345
5 / 5
 
Andre Witzel 20.10.2021
Nadex është një nga ndërmjetësit më të mirë për Tregtarët e SHBA. Është i rregulluar dhe i sigurt. Ju mund të tregtoni atje të gjitha llojet e opsioneve binare. Platforma është bërë nga tregtarë profesionistë. Depozitat dhe tërheqjet janë të shpejta. Unë mund të rekomandoj platformën!

Rishikimi dhe testimi i Nadex nga një ekspert Binaryoptions.com

Kushdo që tregton opsione binare e di se është e mundur të realizohen fitime të mëdha në një periudhë të shkurtër kohore. Duke qenë se tregtimi gjithmonë përfshin rreziqe, ka disa rreziqe që mund të eliminohen që në fillim. Një prej tyre është zgjedhja e një ndërmjetësi të keq. Në këtë përmbledhje do t'i hedhim një vështrim më të afërt Nadex.

Uebfaqja zyrtare Nadex
Faqja zyrtare e Nadex

Fakte të shpejta rreth Nadex:

⭐ Vlerësimi: (4 / 5)
⚖️ Rregullorja:Rregulluar nga Komisioni i Tregtisë së të Ardhmes së Mallrave (CFTC)
💻 Llogaria demo:✔ (e disponueshme, e pakufizuar)
💰 Depozita minimale$0
📈 Tregtia minimale:1$
📊 Pasuritë:100+, Aksione, Forex, Mallra
📞 Mbështetje:24/7 me email: customerservice@nadex.com
🎁 Bonus: Bonusi i klientit të ri në dispozicion
⚠️ Rendimenti:Deri në 90%+
💳 Metodat e depozitimit:Kartë debiti, Çekë letre (vetëm banorët e SHBA), Transfertë bankare ACH [shtëpia e automatizuar e kleringut] (vetëm banorët e SHBA)
🏧 Mënyrat e tërheqjes:ACH (transfertë bankare), Karta Debiti, Transfertë bankare
💵 Programi i Filialit:Në dispozicion
🧮 Tarifat:Asnjë tarifë depozitimi. Nuk ka tarifa për tërheqje. Tarifa e tregtimit $1. Asnjë tarifë e fshehur.
🌎Gjuhët:anglisht
🕌 Llogaria islame:I padisponueshem
📍 Selia:Chicago, Illinois, Shtetet e Bashkuara
📅 Themeluar në:2004
⌛ Koha e aktivizimit të llogarisë:Brenda 24 orëve

Çfarë është Nadex?

Me tregtimin duke u bërë jashtëzakonisht aktiv në të gjithë globin, platforma të ndryshme tregtare po ofrojnë lloje të ndryshme tregtimi, një prej tyre është Platforma tregtare Nadex.

Nadex, i njohur si Shkëmbimi i Derivatives të Amerikës së Veriut, arrin të shkëmbejë një platformë tregtare të kontrolluara nga CFTC (Komisioni i Tregtisë së të Ardhmeve të Mallrave), i cili ligjërisht i njeh banorët e SHBA-së si klientë. Puna Nadex në SHBA, megjithatë strukturon një pjesë të Grupit IG që është në Londër.

Ato ofrojnë një tregti të hapur, me pozicionet e blerjes dhe shitjes tërësisht të disponueshme për tregtarët dhe duke u dhënë mjete shkëmbimi të mahnitshme dhe komponentë të avancuar për tregtarët e të gjitha niveleve të përvojës. Nadex nuk është një ndërmjetësim, por a Tregtia e fokusuar në CFTC. Nadex fton klientë nga më shumë se 41 vende.

Nadex bazohet në shkëmbimin e opsioneve binare, Knockouts™ dhe diferencat e thirrjeve në tregtinë më të mirë të shkëmbyer mallrat, forex, opsionet binare dhe të ardhmes së indeksit të aksioneve

Një histori koncize e Nadex

 • Duke paraprirë një vështrim të shkurtër në të ardhurat e tregtimit të ditës së fshehtë, ai mund të mbështesë dëshmimin se si Nadex është zhvilluar në tregtinë kryesore të kategorisë së tij. 
 • Shkëmbimi u lançua në 2004 dhe njihej kryesisht si "HedgeStreet". Objektivi në atë kohë ishte të markohej një epiqendër elektrike e fitimit të parave që funksiononte me tregtimin e ndihmave financiare për investitorët me pakicë. 
 • Kur ishte ende HedgeStreet, ishte tregtia fillestare e kompjuterizuar e nënprodukteve e njohur nën domenin e CFTC. Udhëzimet kërkojnë që Nadex të mbajë pjesë të burimeve në aktive të izoluara në organizata të ndryshme monetare në të gjithë vendin.
 • Megjithatë, deri në vitin 2007 HedgeStreet mbylli dyert e saj.
 • IG Group Holdings Plc e themeluar në Mbretërinë e Bashkuar. Mori përsipër shoqatën në vitin 2009, HedgeStreet u riemërua në Amerikën e Veriut Derivatives Exchange (Nadex), me inovacione dhe mjete të përditësuara. 

Edhe pse kompania mëmë është ndodhet në Londër dhe i regjistruar në FTSE (The Financial Times Stock Exchange) 250, selia e Nadex është në Çikago, Illinois.

Të mirat dhe të këqijat e Nadex

Si çdo ndërmjetës, Nadex ka të mirat dhe të këqijat e tij. Fakti që është një ndërmjetësi i rregulluar e mbikëqyrur nga CFTC është veçanërisht pozitive. Për më tepër, kushtet e tregtimit në Nadex janë tërheqëse. Këtu është një përmbledhje e avantazheve dhe disavantazheve të Nadex:

Përparësitë:
 • Llogari demo falas
 • Depozitoni sa të doni
 • Kthim i lartë deri në 90%
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Tërheqje të shpejta dhe të sigurta
 • Bonus falas për klientët e rinj
 • Në dispozicion në shumë vende dhe gjuhët
 • Ndërmjetësi i themeluar që nga viti 2004
Disavantazhet:
 • Jo të gjithë treguesit e tregtimit janë të disponueshëm
 • Vetëm 100+ asete

A është Nadex i rregulluar? Pasqyrë e rregullores dhe sigurisë

Fatkeqësisht, ka shumë ndërmjetës që mashtrojnë tregtarët e tjerë. Kjo është arsyeja pse ia vlen të shikoni dy herë kur zgjidhni ndërmjetësin tuaj binar. Nga përvoja jonë, mund ta themi me besim Nadex është një nga ofruesit kryesorë kur bëhet fjalë për sigurinë dhe mbrojtjen e të dhënave të klientit.

Ndërmjetësi ka qenë në treg që nga viti 2004 dhe vazhdon të bëjë më të mirën për të na ofruar një përvojë e mirë tregtare. Shumë njerëz i besojnë këtij ndërmjetësi dhe është një nga liderët e tregut për tregtimin e opsioneve binare. Kjo nuk reflektohet vetëm në rregullimin e tyre të mirë, por edhe në vlerësimet e shumta pozitive për Nadex.

Këtu janë disa fakte në lidhje me sigurinë e Nadex:

Rregullorja:E rregulluar
SSL:po
Mbrojtja e të dhënave:po
Vërtetimi me 2 faktorë:po
Mënyrat e rregulluara të pagesës:Po, në dispozicion
Mbrojtja e bilancit negativ:po

Ofertat e aktiveve dhe tregtimit të disponueshme në Nadex:

Nadex i lejon tregtarët të interesohen shkëmbimin e tregjeve të burimeve në të gjithë globin. Tregtarët mund të jenë në një treg të caktuar. Pastaj përsëri, ata mund të përdorin çdo një nga zgjedhjet e arritshme për ta. Deri më tani, tregjet e shkëmbyera në Nadex përfshijnë:

 • Indekset e aksioneve/të ardhmen e indeksit të aksioneve:Wall Street 30 (DOW), US Tech 100 (Nasdaq), Japoni 225 (Nikkei), US SmallCap 2000, S&P 500, FTSE 100 etj.
 • Çiftet/tregjet Forex: USD/EUR, JPY/USD, GBP,EUR, CAD/USD,MXN/USD USD/AUD etj.
 • Ngjarjet monetare, për shembull, normat e tepricës.
 • Mallrat: Ar, Naftë bruto, Bakër, Argjend, etj. 
 • Kriptomonedha: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin, etj.
Platforma tregtare Nadex
Nadex është i disponueshëm në pajisje të ndryshme!

Natyrisht, të gjitha shkëmbimet e drejtuara në tregtinë Nadex janë të rrezikut të kufizuar. Tregtarët nuk do të humbasin kurrë më shumë sesa zotohen në fillim. 

Tregtarët janë gjithashtu gati për të përfituar nga një vendim i skadencës, duke përfshirë ndërprerjet brenda ditës, çdo ditë dhe javë pas jave. Treguesit kryesorë të tregtimit Nadex përgjatë këtyre linjave veprojnë në të gjithë këtë fushë. 

Sido që të jetë, gjatë funksionimit, Nadex konkludon se mund të filloni të tregtoni në Forex 5-minutëshe të vetme ose alternativa të çiftëzuara me rekorde afatshkurtra. Seritë e tyre të hyrjes eliminojnë paralelet 60 sekondash ose artikujt e kualifikuar, siç bëjnë disa të nominuar. 

Nadex bën shtoni vazhdimisht gjëra të freskëta, dhe Knock out™ është një zgjedhje e tillë. The Knock out™ është një kontratë që licencon tregtarët të hamendësojnë shkallën e rritjes brenda një varieteti të para-kategorizuar. Etiketat bazë dhe çmimet kryesore kufizojnë arritjen.

Në këto faza, vlerën e marrëveshjes do të transferojë një segment me ecurinë e tregut primar. 

Madhësitë mikro të pjesëve të reja Kontratat Knock out™ ofrojë zgjedhje për shkëmbim me parakushte të ulëta kapitali. Kontratat ofrojnë një rezistencë kërcënimi me montimin bazë të dyshemesë dhe çatisë, qoftë i zgjatur apo i shkurtër. 

Atje jane pa rrëshqitje dhe pa surpriza të frikshme. Megjithatë, kjo pajis fuqinë e ndikimit me rrezikun e mbikëqyrur - Rreziku më i rrezikshëm në çdo tregti është investimi i vetëm i dëshiruar për të blerë atë tregti. 

Kur tregtia është e hapur, dhe parakushtet e investimit tregojnë nuk ka simbole kohore të modifikimit, në një incident, kur u kap për atë periudhë, krijimi i këtyre kontratave si të buta ndihmon në luhatjen e tregtisë që nga tregtia e sotme.

Këtu është një përmbledhje e ofertave tregtare të Nadex:

Shuma minimale e tregtisë: $ 1
Llojet e tregtisë:Opsionet binare, opsionet dixhitale
Koha e skadimit:60 sekonda deri në 4 orë
Tregjet: 100+
Forex:po
Mallrat:po
Kriptovalutat:po
Stoqet:po
Kthimi maksimal për tregti:90%+
Bonus:Në dispozicion
Koha e ekzekutimit:1 ms (pa vonesa)

Rishikimi i platformave tregtare Nadex:

Platforma e tregtimit në desktop Nadex
Platforma e tregtimit Nadex

Nadex ofron tre faza të ndryshme shkëmbimi: një klient i shfletuesit të internetit dhe një aplikacion në zhvillim celular. Klientët mund të ndërlidhen me fazat e ueb-it dhe celularit për të sinkronizuar të dhënat e llogarisë dhe shkëmbimet ndërmjet çdo vegle. Faza demo u jep klientëve të rinj aftësinë për të testuar tregtitë duke përdorur vazhdimisht monedhën kibernetike.

Tregtimi në ueb nëpërmjet Nadex

Faza e shfletuesit të internetit Nadex është ajo e tregtisë pajisje virtuale për shkëmbim. Është i disponueshëm nga çdo kornizë pune Mac, Windows ose Linux. Është i zbatueshëm me format e vonshme të programeve të zonës së punës Firefox, Google Chrome, Safari dhe Web Pioneer. Klientët nuk duhet të shkarkojnë ose blejnë skenën e internetit në mënyrë të pavarur. 

Faza e internetit jep një qasje brenda programit për të eksploruar tregtinë Nadex. Ai i lejon tregtarët të blejnë, shesin dhe ndryshojnë porositë. Tregtarët mund të veprojnë si të tillë pa kërkesën për të dhëna nga një përfaqësues. Brokerat mund të shohin në mënyrë të pakontrolluar ndërsa kostot e tregut ndryshojnë në mënyrë progresive.

Nadex krijon diagramet dhe grafikët për këtë të përfundojë.

Aplikacioni celular i Nadex

Aplikacioni celular Nadex
Aplikacioni celular i Nadex

NadexGO është Faza e qelizës Nadex. Auditimet e aplikacioneve celularë nxitojnë të nxjerrin në pah se oferta e re progresive e Ueb-Application (PWA) e Nadex e quajtur NadexGO është ndoshta më gjithëpërfshirësja në treg. Të qenit PWA nënkupton se nuk ka asgjë për të shkarkuar dhe asgjë për të rifreskuar.

PWA janë grumbullim i shpejtë dhe i ngurtë duke i kushtuar pak vëmendje për të rregulluar shoqërimin. Klientët mund të arrijnë në NadexGO në çdo vend. Është e zbatueshme me klientin kryesor të programit, duke i lejuar ndërmjetësit të rregullojnë të dhënat e tyre në çdo vegël. Plani lejon një dorëzim të thjeshtë midis të dyve.

Llojet e llogarive të Nadex:

Llogari individuale (SHBA).

Llogaria individuale në SHBA është falas dhe e lehtë për t'u hapur (megjithëkëtë, të paktën $250 në financim për të filluar përdorimin e tij për shkëmbim). Ju duhet të shkruani emrin tuaj të plotë, DOB dhe numrin tuaj të sigurimeve shoqërore ose të dhëna të rëndësishme të vizave. 

Llogari individuale (në mbarë botën).

Për të hapur një rekord individual global, duhet të futni emrin tuaj të plotë, numrin e sigurimeve shoqërore ose numrin kombëtar të identifikimit dhe vendndodhjen e plotë të banorit.

Llogaria e biznesit (vetëm vendase)

Një llogari biznesi është i aksesueshëm për elementë si trustet, organizatat, LLC-të dhe partneritetet me vendbanim në SHBA. Për të krijuar një llogari biznesi, duhet të kontaktoni drejtpërdrejt me Nadex (email: accountopening@nadex.com). 

Ju duhet të përfundoni një Marrëveshje regjistrimi të njësisë ekonomike Nadex dhe mirëkuptim Uniform të Pëlqimit, plotësoni një W-9 dhe jepni dëshmi zyrtare identiteti për secilin emër në procesverbal. Ju gjithashtu do të duhet të paraqisni dokumente të identifikuara me llojin e subjektit tuaj.

Llogaria Demo

Llogaria demonstruese Nadex është e mrekullueshme për të kuptuar themelet e opsioneve binare. Është një fazë për tregtim pa humbje të aktiveve të vërteta. Faza demo i jep çdo klienti $25,000 në kapital virtual.

Klientët mund ta shpërndajnë këtë kapital sikur të ishte i vërtetë për të testuar tregtinë Nadex. Është i aksesueshëm për testim si në ueb ashtu edhe në NadexGO fazat. Ju mund të provoni taktikat e skalpingut, qasjet brenda ditës ose disa të tjera.

informacionet dhe modelet e tregut që duken për klientët demo janë të ngjashëm në lidhje me përdoruesit e plotë.

Faza demo gjithashtu i lejon tregtarët të: 

 • Kuptoni paparashikueshmërinë e tregut
 • Kuptoni se si të vendosni kufijtë e duhur të rrezikut 
 • Kuptoni se si të përdorni ndërfaqen tregtare Nadex 
 • Testoni teknikat e shkëmbimit

Klientët mund të mbajnë duke bërë prova në llogaritë e tyre demo edhe në vazhdën e ndjekjes së një rekord të mirëfilltë.

Metodat për të tregtuar në Nadex

Platforma e tregtimit Nadex

Metodat më efektive për tregtim janë si më poshtë:

 • Në anën optimiste, marrja e konfigurimit në faqen e internetit është kryesisht e drejtpërdrejtë. Lëvizni te dritarja 'FINDER' në të majtë të fletës për të zgjedhur një aktiv. 
 • Kjo do të rrisë një qëndrueshmëri të pastër të periudhave të skadimit për t'u parë.
 • Vini re se çdo rast është kronikuar në Kohën Lindore (ET). 
 • Kur zgjidhen reciprokisht rezerva dhe skadimi, hapësira juaj "Market" do të rifreskohet. Pastaj, në këtë fakt, do të hasni në pikat e kostos të disponueshme për tregtim. Në përgjithësi, ju mund të supozoni gati dhjetë nivele për të zgjedhur. 
 • Opsionet binare Nadex variojnë nga 0 në 100. E para është se zgjedhja e qëndrueshme nuk ka mjaftueshëm para, megjithëse kjo e fundit pasqyron një rezultat.
 • Në atë pikë, fatura juaj e tregtimit do të pranojë:
  • Koha e skadimit
  • Niveli i çmimeve 
  • Madhësia e ofertës 
  • Shpenzimet ekzistuese të ofertës dhe propozimit
 • Pastaj, në atë pikë, ju dëshironi të zgjidhni blerjen ose tregtimin dhe madhësinë e saktë të tregtisë. Në mënyrë të ngjashme, ju keni alternativën për të rregulluar koston e blerjes ose të shitjes së sipërme ose nën nivelet ekzistuese për të kontrolluar nëse situata juaj do të "koordinohet". 
 • Si një tregti e menaxhuar, Nadex nuk do të japë kurrë fqinjësinë kontradiktore të tregtisë suaj. Një tregtar tjetër mund të sinkronizojë apelin tuaj. 
 • Ju mund t'i mbyllni tregtitë tuaja kurdoherë. Kjo do t'ju lejojë të njihni fitimet ose të pakësoni humbjet. Së fundi, statistikat e faturës suaj demonstrojnë rezultatet në rast të pamundësisë që keni miratuar që zëvendësuesi të skadojë.
 • Pastaj, në atë pikë, ju duhet të goditni 'vendos porosinë'. Sa herë që udhëzoheni, duhet të keni zgjedhjen për të parë tregtinë tuaj në dritaren e pozicioneve të hapura. 
 • Pavarësisht, nëse përputhet vetëm në një farë mase, ai shkon në ekranin e rendit të punës. Më pas, në atë fakt, do të merrni një mesazh konfirmimi me përmirësimet e tregtisë suaj dhe shtesë kur një apel është i qëndrueshëm.

Llojet e tregtimit në Nadex

Llojet e tregtimit në Nadex

Nadex ofron tre produkte unike monetare. Secila ofron kontrata të veçanta kalimtare dhe korniza themelore të menaxhimit të rrezikut. Opsionet binare janë artikuj magjepsës financiarë. Në këtë mënyrë, ato mund të jenë të reja për t'u provuar, madje edhe për tregtarët me përvojë.

Opsionet binare

Opsionet binare janë produktet financiare në bazën e tregtisë Nadex. Komponenti i tyre më i dallueshëm është lloji i rrezikut që lidhet me to. Ata ofrojnë një rezultat të mirë ose aspak rezultat pas mbërritjes në përfundim.

Në pikën kur një opsion binar skadon, vlera e burimit të shkëmbyer do të bjerë në njërën ose në anën tjetër të kostos së goditjes. Në njërën anë, tregtari nuk merr asgjë nga çdo shtrirje e mendjes. Në anën e kundërt, tregtari merr një kosto të arsyeshme. Në SHBA, kjo kosto e mirë është e qëndrueshme në $100. 

Një opsion binar ka atribute të nivelit:

 • Burimi themelor. Burimet e tij mund të jenë në çdo ndërmarrje të tregtueshme të lehtësuar në Nadex. Këto arrijnë nga mallrat në listat e aksioneve, ndeshjet Forex dhe madje edhe Bitcoin. 
 • Datat e skadencës së tij. Një burim ose nuk vlen asgjë ose $100 pas mbërritjes në datën e skadimit të tij. 
 • Kostoja e goditjes së saj. Ky është niveli që zgjedh nëse një zgjedhje është "në para" apo "pa para". Për një pagesë, blerësit kanë nevojë për të; shitësit kanë nevojë për të. 

Opsioni binar ka një rrezik të arsyeshëm. Kjo nënkupton që tregtarët nuk mund të humbasin më shumë sesa financuan fillimisht në një bursë. Për më tepër, Nadex nuk jep thirrje të favorshme pasi shkëmbimet financohen tërësisht gjatë gjithë kohës.

Përhapja e thirrjeve

Në tregtinë Nadex, a përhapja e thirrjes aludon në mënyrën unike që shkëmbimet specifike kanë një dysheme dhe tavan të veçantë. 

Kur tregtoni opsionet e vaniljes, gjoja ka një potencial të pakufishëm për humbje dhe fitim. Askush nuk mund të parashikojë modelet e tregut me siguri të plotë. Kjo nënkupton se është vazhdimisht e realizueshme për një rënie emocionale - ose rritje sensacionale - në vlerën e një tregu.

Presin përhapjet e thirrjeve Nadex aq sa është e mundur me paqëndrueshmëri të marketingut disi

Përhapet thirrjet eliminoni mundësinë që tregtarët të bëhen mjaft të pasur në një tregti të vetmuar. Por ata gjithashtu mbrojnë një frenim të humbjes më të shëndetshme se sa një ofertë e ndalimit të humbjes.

Ata e bëjnë këtë nga duke përdorur kufij të ngurtë se sa ekstrem ose i ulët mund të lëvizë një treg. Nëse një normë tejkalon një kufi të përhapjes, ai do të kapet ose në dysheme ose në tavan në kërkim. 

Nga duke përdorur parametra dhe duke çrrënjosur udhëzimet e ndalimit të humbjes, tregtarët nuk mund të bllokohen nga një bursë. Kjo i lejon tregtarët të presin për parashikime të zgjeruara ndërsa tregu rritet dhe kaskada, relativisht sesa ndalimi i hershëm. Ai gjithashtu mund të ndihmojë, të menaxhojë proporcionin e rrezikut-stimulimit kur përdoret siç duhet. 

Knock Out / Kllapa me prekje

Nokaut në Nadex

Kllapat me prekje janë një tjetër formë e produktit unike për Nadex. Ato i lejojnë ndërmjetësit të veprojnë në varësi të aktivitetit të vlerës dhe të bastojnë në mbajtjen e një tregu të tërë. 

Nokautet zgjasin a javë pune të vetmuar. Në fillim të javës, Nadex do të krijojë seksione për një treg. Secili ka një tavan dhe dysheme me vlerë alternative. Nadex ndjek një vlerësim të titulluar "Indeksi indikativ themelor Nadex".

Kur numri i listës "kontakton" me tavanin ose dyshemenë e vlerës, tregtarët marrin një përfitim ose humbje. Në rast të rastit që tregu nuk ndryshon mjaftueshëm në shtatë ditë për të regjistruar prekjen, atëherë, në atë pikë, Seksionet e Prekjes dështojnë. 

Kjo teknikë e re i lejon tregtarët të theksojnë përfaqësimin më domethënës të një tregu të caktuar. Ai jep një pamje makroskopike në vend të burimeve individuale.

Si të tregtoni opsionet binare me Nadex?

Nëse dëshironi të mësoni se si të tregtoni opsionet binare me Nadex, mund ta ndani procesin në 5 pikë, gjegjësisht:

 • Marrja e njohurive për tendencat e tregut.
 • Marrja e tregut që dëshironi të synoni.
 • Zgjedhja e një çmimi grevë dhe skadimi.
 • Vendosja e tregtisë.
 • Duke pritur për skadimin ose mbyllni tregtinë herët. (Lexo më shumë rreth tipari mbyll tani/daljen e hershme këtu)

Pikat e përmendura më sipër janë pjesët themelore të çdo strategjie tregtare. Tani do të diskutojmë procesin e vendimmarrjes për secilën pikë.

Opsionet binare nuk janë një treg shumë kompleks por duke marrë njohuri për tendencat e tregut është një domosdoshmëri. Punon rreth një pyetjeje të thjeshtë: A do të rritet ky treg në këtë kohë të caktuar. Nëse mendoni se përgjigja është po, ju investoni në atë treg; nëse jo, ju i mbani paratë tuaja brenda xhepit.

Tani pyetja është se si t'i përgjigjemi kësaj pyetjeje. Për këtë, ju duhet të shkoni thellë në treg me njohuritë dhe parashikimet tuaja. Njohuritë dhe perceptimet janë subjektive, dhe nëse marrim parasysh tregtimin, secili tregtar ka metodologjinë e tij për tregtimin. Pra, përgjigja për këtë pyetje të thjeshtë nuk do të jetë e njëjtë për çdo tregtar.

Nuk ka dyshim se askush nuk mund të parashikojë të ardhmen; edhe tregtarët e avancuar nuk mund të parashikojnë gjënë absolute në treg. Megjithatë, ngjarja më e vogël mund të ndryshojë tregun; Incidenti i Coca-Cola nga Cristiano Ronaldo është një shembull mjaft i mirë i subjektivitetit të tregut.

Ju mund t'i bëni parashikimet tuaja të forta vetëm duke interpretuar ngjarjet financiare dhe parashikimin e tregut. Rëndësia e tregu tregtar ndaj botës e bën atë më interesante dhe ngjarja më e vogël mund të sjellë ndryshime të mëdha në treg.

Nëse dëshironi të jeni një tregtar i mirë, duhet të bëheni një i mirëinformuar duke qenë i pari. Qëndroni të përditësuar me lajmet dhe çështjet aktuale. Këtu janë disa udhëzime për të përmirësuar aftësitë tuaja tregtare:

 • Filloni të ndiqni Nadex në çdo platformë të mundshme.
 • Krijoni një metodologji për analizën teknike
 • Përdorni mirë grafikët Nadex.
 • Konsideroni të bëni gjithashtu një analizë themelore dhe analizoni se çfarë reflekton për tregun.
 • Monitor kalendarin ekonomik rregullisht.
 • Mos humbisni asnjë lajm financiar.

#2 Zgjedhja e tregut që dëshironi të synoni

Pasi të keni fituar njohuri për tregun në përgjithësi, është koha për të ecur përpara me marrjen e tregut që dëshironi të synoni. Zgjedhja juaj duhet të jetë produkt i shumë faktorë, dhe këto janë si më poshtë.

Kohëzgjatja e kontratës

Kontratat e ndryshme të opsioneve binare kanë një kohëzgjatje brenda ditës, ditore ose javore për blerjen dhe shitjen. Ju duhet të shihni kohëzgjatjen e kontratës posaçërisht për stokun indekset, ngjarjet, mallrat dhe forex.

Zgjidhni nivelin e duhur

I gjithë procesi i tregtimit varet nga greva që ju zgjidhni. Kështu, ju duhet të zgjidhni nivelin e duhur për një goditje ideale që ju ofron mundësi për strategjinë tuaj tregtare. 

Interesat personale

Zgjedhja e tregjeve është gjithashtu subjektive; disa tregje mund t'ju duken më tërheqës se të tjerët. Prandaj, zgjidhni në varësi të interesave tuaja për t'u zhytur në treg dhe zhvillojnë një kuptim të mirë.

Në Nadex, ju mund të merrni një zgjedhje për të tregtuar në katër tregje, përkatësisht:

 • Indekset e aksioneve
 • Forex
 • Mallrat
 • Ngjarjet

#3 Përzgjedhja e një çmimi të goditjes dhe skadimi

Përzgjedhja e një çmimi i goditjes dhe skadimi është një nga detyrat më të komplikuara për tregtimin, veçanërisht kur jeni fillestar. Edhe nëse kontrata nuk është aq e vështirë për t'u deshifruar, ju duhet të ndiqni një strategji dhe të vareni nga parashikimet.

Gjithmonë ekziston mundësia për të humbur para, por kjo mundësi ka shumë të ngjarë të ndodhë nëse nuk i mendoni mirë vendimet tuaja. Të parametrat kyç për t'u përdorur gjatë zgjedhjes së një goditjeje janë probabiliteti dhe rreziku. Ju duhet të gjeni një ekuilibër midis dy faktorëve.

Sillni parashikimet në tabelë në varësi të të dhënave analitike dhe gjeni një pikë të mesme gjatë zgjedhjes.

Këshillë pro: Nëse parashikoni që tregu do të ndryshojë në varësi të të dhënave, shisni gjithmonë kontrata. Fitimi që do të bëni do të jetë gjithmonë i lartë në këtë rast. E njëjta gjë vlen për çdo lloj kontrate; matni shumën e rrezikut dhe fitimit përpara se të investoni.

#4 Vendosja e tregtisë

Pasi të keni vendosur për grevën në të cilën dëshironi të investoni, procesi i mëtejshëm i vendosja e tregtisë është mjaft e thjeshtë. Këtu janë hapat që duhet të ndiqni:

 • Pasi të merret vendimi për grevë, klikoni në grevë. Do të shihni se një biletë porosie shfaqet në anën e majtë të ekranit ose grafikut.
 • Tani klikoni ose blini ose shisni, në varësi të zgjedhjes suaj. Zgjidhni nëse dëshironi një porosi tregu ose një porosi limit.
 • Tani plotësoni seksionin e madhësisë me numrin e kontratave që dëshironi të blini ose shisni.
 • Provoni të eksperimentoni dhe të vendosni lexime të shumta për të eksploruar se cili opsion ju përshtatet më shumë dhe ju sjell më shumë fitim.
 • Pasi të keni bërë të gjitha llogaritjet e mundshme për matjen e fitimit dhe humbjes, klikoni butonin e porosisë.

Ketu eshte lidhjen për një udhëzues video në lidhje me vendosjen e tregtisë Nadex.

#5 Në pritje të skadimit ose mbylljes së marrëveshjes herët

Pasi të vendoset tregtia, lind pyetja në lidhje me pritjen për të skadimi ose mbyllja marrëveshjen e hershme. Nëse e keni vendosur tregtinë tuaj në tregun likuid, ai duhet të plotësohet menjëherë. Është i pranishëm në opsionin e pozicioneve në fund të ekranit të kompjuterit tuaj.

Nëse keni blerë një porosi limit, duhet të prisni dhe të vëzhgoni nëse plotësohet, mund ta shihni në dritarja e porosive të platformës. Pasi të jetë mbushur, ajo do të lëvizë në dritaren e pozicioneve dhe ju mund të monitoroni lehtësisht tregtinë tuaj deri në skadimin e tregtisë.

Duhet të mbani mend se mund të ndodhë që tregtia mund të mos shkojë në mënyrën e ngjashme që keni planifikuar. Pra, nëse mendoni se tregu nuk po lëviz në favorin tuaj, ju duhet mbylleni sa më herët për të minimizuar numrin e humbjeve.

Në mënyrë të ngjashme, nëse mendoni se tregu është në favorin tuaj, ju ende duhet të mbylleni herët për të marrë shumën tuaj të konfirmuar të fitimit. Nëse prisni, tregu mundet akoma lëviz kundër teje, duke bërë fitimin tuaj 0.

Mënyrat e pagesës në Nadex: Depozita dhe tërheqje

Mënyrat e pagesës për depozitat dhe tërheqjet në Nadex

Për Depozita Nadex, ju mund të përdorni:

 • Kartë debiti
 • Kontroll letre (vetëm banorët e SHBA)
 • Transferta me tel
 • Transferimi ACH [shtëpia e automatizuar e kleringut] (vetëm banorët e SHBA)

Shënim: Disa transaksione kërkojnë verifikime bankare dhe kartat e kreditit nuk pranohen. Klientët mund të duhet të paguajnë shpenzimet e tërheqjes nëse përdorin një transfertë bankare, e cila do të kushtojë $25 dhe do të përpunohet në të njëjtën ditë pune. Edhe nëse transferimet ACH janë ende falas, zakonisht, ato zgjasin 3 deri në 5 ditë.

Për Tërheqjet Nadex:

 • ACH (transfertë bankare)
 • Kartë debiti
 • Transferta me tel 

Për çdo kartë debiti të përdorur për të kredituar Nadex, ju mund tërhiqen deri në shumën e financuar me më pak tërheqje të mëparshme. Për aq sa është e mundur, për shkëmbim tërheqjeje është $10,000 dhe deri në $50,000 çdo ditë. Fondet që nuk janë të kualifikuara për t'u tërhequr me një kartë, mund të tërhiqen duke përdorur ACH ose Transfertë Wire.

Tarifat dhe kostot në Nadex

Tregtarët mund të fillojnë të përdorin tregtinë Nadex me një baza $250 dyqani fillestar. Është një nga pagesat më të reduktuara më pak të nevojshme për çdo platformë tregtare të shkëmbimit të opsioneve binare.

ka pa pagesë për lëvizjen e parave nga një bankë në një llogari Nadex. Për të tërhequr asetet nga një llogari Nadex, ndërmjetësit mund të përdorin një ACH për asgjë ose një lëvizje me tela për $25. 

Sa i përket shpenzimeve, ekziston një $1 tarifë për të hapur një marrëveshje, duke maksimizuar në $50 për kërkesë. Pavarësisht nëse blini 51 ose 100 oferta, shpenzimi fillestar nuk do të kalojë kurrë $50.

Aty eshte nje $1 shpenzimet e mbylljes për çdo shkëmbim në rast të jashtëm ai mbyllet në para. Nëse një opsion binar përfundon pa një pagesë, Nadex nuk mbledh shpenzimet e mbylljes $1.

#1 Komisionet e opsioneve binare

 • Skadimi i tregtisë (në para) – tarifë $1
 • Hyrja ose dalja para skadimit: tarifë $1
 • Skadimi i tregtisë (pa para): Falas

#2 Komisionet e Përhapjes së Thirrjeve dhe Knock-Out

 • Hyrja ose dalja: tarifë $1 për kontratë 
 • Skadimi i tregtisë: tarifë $1 për kontratë

#3 Depozitat dhe Tërheqjet

 • Falas përmes ACH
 • $25 për transferim teli

#4 Konfigurimi i llogarisë

 • Falas

Komponentët shtesë:

Auditimet e Nadex lavdëroni totalin e aktiveve në dispozicion. Të gjitha këto mund t'ju ndihmojnë të vini re se si të metat themelore të mbetura në Nadex. Disa instrumente mund t'ju ndihmojnë në mënyrë të ngjashme me marrjen e një rroge dhe kryerjen e drejtimit të arritjeve personale, duke përfshirë: 

Hartimi i Përparuar

Konturet e rafinuara dhe aparatet e specializuara ndihmojnë në nxitjen e një sfere procedurash, duke përfshirë një metodologji pa para (OTM).

Për shembull, ju mund përdorni në mënyrë të ngjashme grafikët e qirinjve, përmirësimi i Fibonaccit dhe treguesi MACD për t'ju ndihmuar në ndërtimin e një sistemi alternativ të dyfishtë, së bashku me një raport të caktuar rrezik-për-kompensim. 

Lajmet e Tregut

Nadex paraqet material me vlerë të vazhdueshme dalluese e cila sinkronizohet ngushtë me shumën e shitjes thelbësore. Nuk ka shtyrje. Nadex nuk kërkon një kosto shtesë për të dhënat që merret parasysh.

Tregtim Buletini

Gati përdorim rastet e komplikuara dhe të dhënat e tregtimit në art dhe përditësimin e një opsioni binar, për shembull. Megjithëse vetëm disa tregtarë grumbullohen në të gjitha lajmet e tregut, dhe për fat të mirë, Nadex ofron vlerësim dhe kapje domethënëse në ngjarjet thelbësore të tregut dita ditës.

Më i miri Sinjalet e tregtimit Nadex përdorni një fushë të pikave të të dhënave. 

Arsimi

Seksioni arsimor Nadex

Nga webinarët javë pas javore deri te librat elektronikë dhe mësimet tregtare – ka shumë statistika për të ndihmuar përparimin tuaj të tregtimit në Vendin e Kuptimit të Nadex.

Përveç kësaj, ju gjithashtu mund të bëni një linjë beeline për të gjetur regjistrime dhe procedura paralele të alternativave Forex për shkëmbimin e skedarëve të aksioneve me rrezik të mbuluar në një atmosferë të paqëndrueshme tregu.

Anët negative

Pavarësisht përfitimeve, auditimet e përdoruesve hapni gjithashtu një mangësi të kufizuar në prezantimin Nadex, duke përfshirë: 

Skedari i veglave

Përkundrejt përfaqësuesve të opsioneve binare, për shembull, Oanda dhe Stockpair, Nadex nuk propozon një gamë të gjerë elementesh. Për shembull, ata nuk ofrojnë binare nga muaji në muaj. 

Probleme

Megjithëse Nadex është i ri dhe i këndshëm në mënyra të ndryshme, disa klientë mund të shohin alternativat e tyre të dyfishta duke shkëmbyer më i ndërlikuar se furnizuesit e tjerë me zgjedhje të çiftëzuar

Llojet e apelit

Disa të nominuar rekomandojnë lloje shtesë të kërkesës dhe kështu zgjerojnë vendimet për tregtarët brenda ditës.

Mbështetja e klientit të Nadex

Kontaktimi me mbështetjen e Nadex është i lehtë. Ju mund t'i kontaktoni me email. Këtu janë disa detaje rreth mbështetjes Nadex:

MBËSHTETJA E DISPONUESHME:EMAIL MBËSHTETJE:ADRESA NADEX:
24/7customerservice@nadex.comAmerika e Veriut Derivatives Exchange, Inc. 200 West Jackson Blvd. Suite 1400 Chicago, IL 60606

Krahasimi i Nadex me ndërmjetësit e tjerë binarë

Nadex është një ndërmjetës i mirë binar që ka qenë në treg që nga viti 2004. Në krahasimin tonë, Nadex shënon 4 nga 5 yje të mundshëm. Përparësitë përfshijnë bonusin në dispozicion, shumë aktive të tregtueshme dhe depozitën minimale të ulët. Fatkeqësisht, Nadex nuk ofron një llogari islamike pa shkëmbim.

1. Nadex2. Pocket Option3. IQ Option
Vlerësimi: 4/55/55/5
Rregullorja:Komisioni i Tregtisë së të Ardhmes së MallraveIFMRRC/
Opsionet dixhitale: popopo
Kthimi:Deri në 90%+Deri në 93%+Deri në 100%+
Asetet:100+100+300+
Mbështetje:24/724/724/7
Përparësitë:Bonusi i klientit të ri në dispozicionOfron tregti 30 sekondashOfron gjithashtu tregtim CFD dhe Forex
Disavantazhet:Nuk ka llogari pa shkëmbimDepozita minimale e lartë prej $ 50Nuk disponohet në çdo vend
➔ Regjistrohu me Nadex➔ Vizitoni rishikimin Pocket Option➔ Vizitoni rishikimin IQ Option

Përfundimi i rishikimit tonë Nadex: Shërbimi profesional i ndërmjetësimit

Mbështetja e gishtit për funksionin e mbylljes / daljes së hershme në tregtimin e opsioneve binare

Faktet konfirmojnë se ekziston një rrezik kritik i lindur në opsionin binar. Ata të etur për Nadex duhet të sigurohen që të rishikojnë fondet e tyre përpara se të fillojnë plotësisht. Drejtoni eksplorimin e kujdesshëm të sektorëve dhe burimeve të biznesit. Klientët duhet të jenë gati për rrezikun e fatkeqësisë, të cilën Nadex e mbulon në shumën e sipërmarrjes bazë. 

Në lidhje me, Nadex është platforma më e fuqishme tregtare për të ofruar opsione binare që CFTC kontrollet. CFTC detyron Nadex të mbajë burimet në libra të izoluar. Kjo nënkupton që burimet e klientëve janë në një rekord të madh, shumë të besuar në bazë monetare dhe jo në një rekord të detit. Nadex përdor organizata të besueshme si Fifth Third Banks dhe firmat e mëdha amerikane. 

Gjithçka që u tha, Nadex nuk është për njerëz me vullnet të dobët. I ri ndërmjetësve mund të zbulojë tregtinë tërheqëse për shkak të dyqanit fillestar të ulët. Sido që të jetë, ekziston një pritje për të absorbuar informacionin e përfshirë. Është e zgjuar të përdorësh shërbimin ndaj klientit Nadex dhe materialet informative të autoritetit të tyre kur bashkohesh.

Po kështu, me të gjitha përpjekjet e spekulimeve, nuk ka para të lehta për t'u siguruar kur përdorni Nadex. Në çdo rast, për ata që janë të prirur për zgjedhjet e opsioneve binare, Nadex është në mënyrë të verifikueshme në avantazhin e biznesit.

FAQ - Pyetjet më të bëra rreth Nadex:

Si i raporton Nadex të dhënat tatimore në IRS?

Çdo vit, Nadex ju drejton te Struktura 1099-B për arsye tarifore dhe detajon të gjithë fitimin tek IRS (Shërbimi i të Ardhurave të Brendshme).

Cilat janë orët e tregtimit?

Orët e këmbimit Nadex do të jenë të njëjta me rezervën që po tregtoni. Kjo integron në mënyrë reciproke kohën e rregullt dhe elektronike të tregtimit. Nga muzgu i së dielës deri në përfundimin e zonave të korporatave të premten, US EasterlyStretch, Nadex paraqet tregtimin 23 orë në ditë, me një orë pushim pas orës 17:00 deri në 18:00 për mirëmbajtjen e shkëmbimeve. 
Nëse një treg i caktuar mbyllet për respektimin e pushimeve, Nadex do të pezullojë tregtimin e atij tregu përmes kornizës së periudhës së hapjes.

A ofron Nadex ndonjë shpërblim? 

Nr. Nadex nuk ofron asnjë shpërblim. Nuk është një broker, por një firmë biznesi për tregtim. Ai thjesht vepron si një delegat për blerësit dhe shitësit.

A ka bërë dikush para në Nadex?

Po, ka shumë njerëz që kanë bërë para me Nadex. Platforma bën çmos që të vazhdojë me pagesat sa më shpejt që të jetë e mundur. Përdoruesit e rinj shpesh pyesin veten nëse Nadex është një ndërmjetës serioz që paguan vërtet fitimet e fituara. Bazuar në vlerësimin tonë të platformës, mund të themi qartë se po. Në testin tonë, fitimet u paguan të nesërmen.

Sigurisht, tregtimi i opsioneve binare përfshin rreziqe. Por nëse një person vendos tregti të sakta në kohën e duhur, ai mund të fitojë para dhe të tërheqë fitimet e tij me Nadex.

A ia vlen tregtimi në Nadex?

Po, tregtimi në Nadex ia vlen dhe mund të jetë shumë fitimprurës. Por sigurisht, tregtimi binar nuk është një skemë e pasurimit të shpejtë. Ashtu si në fusha të tjera në jetë, nuk do të merrni asgjë falas. Vetëm tregtarët që ndjekin një strategji solide dhe arrijnë të bëjnë fitime të vazhdueshme mund të fitojnë shumë para. Rreziku i humbjes së parave është relativisht i lartë. Gjithmonë varet nga tregtari nëse ai mund të mbajë mendjen e ftohtë dhe të zbatojë strategjitë e duhura në kohën e duhur. Shumë tregtarë të suksesshëm kanë vërtetuar se tregtimi i opsioneve binare është një mënyrë për të bërë një pasuri. Tregtimi me Nadex mund të jetë një mënyrë e mirë për të fituar para në tregjet financiare.

Si mund të tregtoj me sukses në NADEX?

Ka shumë faktorë që përcaktojnë nëse tregtia juaj NADEX është e suksesshme apo jo. Një strategji e mundshme është të vëzhgoni nga afër tregun. Për më tepër, duhet të përdorni treguesit e disponueshëm Nadex, pasi ata ju ndihmojnë me vendimet tuaja për të gjetur pikat e duhura të hyrjes. Studioni strategji të ndryshme të opsioneve binare dhe zbuloni se cila ju përshtatet më së miri. Asnjëherë mos lejoni që emocionet tuaja të shkatërrojnë tregtinë tuaj. Analizoni raportin rrezik-shpërblim dhe hyni në tregti vetëm kur ndiheni mjaftueshëm të sigurt. Jini të vetëdijshëm për alarmet e mashtrimit dhe mësoni nga tregtarët e suksesshëm. Kjo do t'ju ndihmojë të kuptoni më mirë tregun.