12345
5.0 / 5
Vlerësimi i Ekipi i Binaryoptions.com

Depozita minimale Olymp Trade – Mënyrat e pagesës dhe tutorial

Minimum deposit $10
Payment methods Transfertë bankare, kartë krediti, kuleta elektronike, kripto
Deposit fees $0

Si bëhet depozitimi i parë në Olymp Trade? – Në këtë faqe, unë do t'ju tregoj saktësisht se si ta bëni atë. Me më shumë se 5 vjet përvojë në tregtimin e opsioneve, e testova ndërmjetësi në internet Olymp Trade dhe depozitova rreth 100$ para reale në llogarinë time. Në seksionet vijuese, do të mësoni hap pas hapi se si ta bëni atë dhe për cilat kushte janë të disponueshme Olymp Trade tregtarët.

Olymp-Trade-depozitë-tutorial
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të gjitha faktet në lidhje me depozitën në Olymp Trade:

Këtu është një përmbledhje e të gjitha fakteve të depozitave:

Vlerësimi i depozitave:(4.8 / 5)
💰 Depozita minimale:$ 10
📈 Depozita maksimale:$ 5,000
⚠️ Tarifat e depozitave:Nr
⚖️ Mënyrat e rregulluara të pagesës: po
Kohëzgjatja e depozitës:Menjëherë ose disa minuta deri në orë (në varësi të mënyrës së pagesës)
💳 Depozita me kartë krediti:Visa, Mastercard
⚡ Depozitat në kriptomonedhë:Ethereum, Bitcoin ose Altcoins
🏦 Depozitat e transfertave bankare: Po, transferta bankare lokale dhe transferta bankare ndërkombëtare
🎁 Bonus pa depozite: po
🎁 Bonusi i depozitës:po
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Një përmbledhje e shkurtër e Olymp Trade

Olymp Trade është një ndërkombëtar ndërmjetësi në internet për tregtimin në Forex dhe opsionet. Kompania rregullohet nga komisioni financiar ndërkombëtar dhe fondet e klientit janë të mbështetura deri në 20,000 €. Për më tepër, Olymp Trade është sponsor i ekipit LCR Honda, i cili gjithashtu më bën përshtypje serioze.

Ju mund të tregtoni më shumë se 200 tregje të ndryshme në një platformë online të disponueshme për kompjuterë ose pajisje celulare. Për opsionet, mund të merrni një rendiment të lartë deri në 92% duke investuar në një horizont të caktuar kohor. Përveç kësaj, ekziston një ekip profesional mbështetës në gjuhë të ndryshme për ndihmë. Qendra e edukimit dhe webinarët janë në dispozicion për këdo që dëshiron të ketë sukses në tregjet financiare.

Si përfundim, Olymp Trade është një nga ndërmjetësit kryesorë në internet për momentin. Mund të regjistroheni në pak sekonda dhe të filloni të investoni në tregjet financiare me një platformë profesionale.

Faqja zyrtare e Olymp Trade

Fakte rreth Olymp Trade: 

 • Kompani ndërkombëtare e rregulluar
 • Tregtoni më shumë se 200 tregje të ndryshme
 • Falas dhe e pakufizuar llogari demo
 • Depozita minimale është vetëm 10$
 • Rendiment i lartë deri në 92%
 • Mbështetje profesionale
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tutorial hap pas hapi për depozitën Olymp Trade

Në hapat e mëposhtëm, unë do t'ju tregoj se si e bëra saktësisht depozitimin tim në Platforma Olymp Trade. Në përgjithësi, është mjaft e lehtë për një tregtar profesionist të bëjë një depozitë, por shumë fillestarë kanë frikë ta bëjnë atë dhe duan të marrin informacion në lidhje me të. Kjo është arsyeja pse unë krijova këtë faqe për t'ju ndihmuar me depozitimin tuaj të parë.

1. Zgjidhni mënyrën tuaj të pagesës

Para së gjithash, duhet të klikoni në "bëni një depozitë" dhe më pas të shkoni në menunë e re të mënyrave të pagesës. Olymp Trade ofron më shumë se 10 mënyra të ndryshme pagese. Është e rëndësishme të dini se ndonjëherë mënyrat e pagesës varen nga vendi juaj i banimit. Kështu që mund të ndodhë që të shihni më shumë ose më pak mënyra pagese në llogarinë tuaj.

Olymp-Trade-deposit-methods-for-minimum-deposit
Mënyrat e pagesës për një depozitë të shpejtë

Tregtarët u ofrohen mënyrat e pagesës elektronike. Kjo do të thotë që paratë kreditohen drejtpërdrejt në gjendjen e llogarisë suaj. Depozita minimale prej Olymp Trade është 10$ ose 10€. Kjo është një sasi shumë e ulët dhe jep ndërmjetësi një avantazh i madh në krahasim me kompanitë e tjera. Përveç kësaj, nuk ka asnjë tarifë për depozitën tuaj. Ndërmjetësi nuk do të ngarkojë asnjë tarifë.

Metodat e depozitimit: 

 • Kartat e Kreditit (VISA Card/Master Card)
 • Neteller
 • Skrill
 • WebMoney
 • Yandex
 • Qivi
 • pagesat elektronike
 • Bitcoin
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

2. Zgjidhni shumën tuaj të depozitës

Në rastin tim, zgjodha mënyrën e pagesës Neteller. Është një mënyrë shumë e mirë pagese sepse mund ta lidhni me llogarinë tuaj bankare dhe të dërgoni para në pak sekonda ndërkombëtarisht në mbarë botën. Depozita minimale është 10$, dhe për depozitën time, mora 100$. Nuk ka kufi maksimal të depozitave në Olymp Trade, por disa mënyra pagese kanë kufizime. Kështu që ju duhet të ndani pagesat dhe të bëni disa depozita.

Zgjidhni shumën për depozitim në Olymp-Trade
Zgjidhni shumën e depozitës

3. Aktivizoni një bonus apo jo?

Olymp Trade ofron një bonus për çdo depozitë. Kjo do të thotë që ju do të merrni para shtesë në llogarinë tuaj. Por ka disa kushte nëse merrni bonusin. Në këtë pjesë, unë dua të flas për të. Nuk është e mundur të tërhiqni bonusin, por ju mund të merrni bonusin për të fituar më shumë. Fitimi mund të tërhiqet, dhe gjithashtu ju depozitoni para. Për depozitën time, unë nuk e aktivizova bonusin.

 • Bonusi mund të jetë deri në 100%
 • Ju nuk mund të tërhiqni bonusin tuaj
 • Ju mund të tërhiqni vetëm fitimet tuaja të cilat bëhen me bonus
 • Nr tërheqje kufizimet
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

4. Konfirmoni pagesën tuaj

Në foton më poshtë, do të shihni konfirmimin tim për depozitën Olymp Trade. Duhet të futni të dhënat tuaja të pagesës të mënyrës së pagesës. Pas kësaj, paratë tuaja do të kreditohen në gjendjen e llogarisë tuaj. Në rastin tim, kam futur numrin tim të llogarisë Neteller dhe ID-në e Neteller Secure. Nuk ka asnjë tarifë që do të ngarkohet nga Olymp Trade.

konfirmim
Konfirmimi i depozitës
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

5. Kontrolloni gjendjen e llogarisë tuaj

Pasi të paguani para në Olymp Trade, do të shihni njoftimin "Pagesa juaj është përpunuar".

Olymp-Tregti-depozitë-njoftim
Njoftimi i pagesës

Tani kontrolloni gjendjen e llogarisë tuaj. Duhet të shihni që paratë e depozituara janë në gjendjen e llogarisë tuaj. Nga përvoja ime, metodat e pagesës elektronike janë të menjëhershme, përveç Bitcoin, sepse rrjeti ka nevojë për një konfirmim.

Bilanci i llogarisë-pas-depozitimit-në-Olymp-Trade
Bilanci i llogarisë

Rishikimi i llogarive VIP Olymp Trade

Nëse depozitoni 2,000$ ose më shumë, do të merrni automatikisht llogarinë VIP. Llogaria VIP ka më shumë përparësi sesa llogaria e zakonshme. Unë do t'ju jap një pasqyrë të shkurtër të tij.

Olymp-Trade-vip-accounts
Llogaritë VIP

Tregtarët VIP marrin oferta më të mira se tregtarët e rregullt. Për shembull, rendimentet janë shumë më të larta dhe deri në 92%. Gjithashtu, ju merrni programe të veçanta bonus dhe arsim. Si përfundim, nëse doni të tregtoni profesionistë me Olymp Trade, duhet të zgjidhni Llogarinë VIP.

Përparësitë e llogarisë VIP: 

 • Shkalla e kthimit deri në 92%
 • Shuma maksimale e tregtimit është 5,000$
 • Menaxher i llogarisë personale
 • Tregtime pa rrezik
 • Trajnime individuale dhe webinare private
 • Strategji sekrete
 • Sinjalet tregtare
 • Ngjarje ekskluzive
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë duhet të bëni nëse depozita juaj nuk kreditohet?

Në rastet e rralla që depozita juaj nuk shfaqet në gjendjen e llogarisë suaj, duhet së pari të kontrolloni mënyrën tuaj të pagesës. Kontrolloni nëse paratë kanë dalë nga llogaria juaj në Olymp Trade. Nëse kjo ka ndodhur, duhet të kontaktoni mbështetjen. Mbështetja është aktive 24/7 për tregtarët ndërkombëtarë në gjuhë të ndryshme. Punonjësit do t'ju ndihmojnë shumë shpejt për të gjetur një zgjidhje.

 • Kontrolloni sistemin tuaj të pagesave.
 • Kontaktoni mbështetjen 24/7.
Olymp Trade sipas numrave

Cila është shuma minimale e depozitës?

Shuma minimale e depozitës për Olymp Trade është 10$ ose 10 €. Kjo është një shumë shumë e ulët në krahasim me ofruesit e tjerë. Përveç kësaj, shuma minimale e investimit për çdo transaksion është 1$ ose 1€. Si përfundim, mund të filloni të tregtoni me shuma shumë të vogla nëse dëshironi të provoni platformën e tregtimit pa rrezik përpara se të hapni një llogari demo.

Bonusi i depozitës në Olymp Trade

Olymp Trade ofron a numri i bonuseve të depozitave. Këto ndryshojnë në varësi të shumës së depozituar. Ndonjëherë ofrohen oferta speciale për klientët e rinj.

Për shembull, ju depozitoni $1000 në llogarinë tuaj dhe aktivizoni bonusin 100%. Tani do të merrni bilancin e 2000$ dhe 1000$ do të jetë para shtesë që ju jepet nga ndërmjetësi. Tani mund të tregtoni për një shumë më të madhe parash për të bërë një fitim më të madh.

Shumica e ndërmjetësve kanë kufizime në ofertat e tyre të bonusit. Për shembull, ata mund të kenë një kufi qarkullimi. Jo kështu me Olymp Trade. Ju mund të tërhiqni paratë dhe fitimet tuaja në çdo kohë, por nuk është e mundur të tërhiqni bonusin. Mund të përdoret për të bërë fitime shtesë, por nuk mund të tërhiqet.

Problemet që mund të hasni gjatë depozitimit

Mbështetja e klientit të Olymp Trade

Olymp Trade mund të mos ju lejojë të bëni një depozitë me mënyrën tuaj të preferuar të pagesës. Si rezultat, ndërmjetësi binar mund të mos jetë në gjendje të ofrojë çdo mënyrë pagese në çdo vend. Mund të ketë gjithashtu kufizime të vendosura nga ofruesi i pagesës. Në raste të tjera, platforma do të refuzojë tregtimin për ata që nuk janë në gjendje të depozitojnë. Nëse depozitimi juaj është i pasuksesshëm, mund t'ju duhet të gjeni një metodë tjetër depozitimi.

Për të gjitha problemet, kontaktoni drejtpërdrejt ndërmjetësin duke dërguar një email në: [email protected]

Përfundim: Depozita Olymp Trade është e sigurt dhe e lehtë për t'u bërë

Në këtë faqe, ju tregova se si të depozitoni në ndërmjetës Olymp Trade. Sipas mendimit tim, është mjaft e lehtë. Kam depozituar 100$ në llogarinë time reale, siç e patë në fotot e mësipërme. Olymp Trade përdor vetëm metoda të rregulluara pagese në mënyrë që paratë të shfaqen deri në 100% në gjendjen e llogarisë suaj.

Ju mund të zgjidhni midis më shumë se 10 mënyrave të ndryshme të pagesës në varësi të vendit tuaj të banimit. Depozita minimale është 10$, kështu që mund të filloni me shuma minimale. Në përgjithësi, Olymp Trade është një nga ndërmjetësit kryesorë të tregtimit të opsioneve dhe Forex. Mund të tregtoni në kushte të shkëlqyera dhe të investoni në më shumë se 200 tregje të ndryshme. Për më tepër, yield-i mesatar është shumë i lartë për tregtimin e opsioneve, dhe me llogarinë VIP, mund të merrni edhe më shumë.

Është shumë e lehtë të depozitosh para në Olymp Trade. Nuk ka tarifa të fshehura. Nëse jeni duke kërkuar për një ndërmjetës të besueshëm, duhet të zgjidhni këtë kompani. Lexo edhe timen prova e tërheqjes.

› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetje të shpeshta në lidhje me depozitat në Olymp Trade

Cila është shuma minimale për të depozituar në tregtinë Olimpike?

Depozita minimale në Olymp Trade është vetëm $10, e cila është relativisht e ulët, ndryshe nga shumë ndërmjetës të tjerë. Prandaj, depozitimi i vetëm $10 është ideal për ata që duan të rrisin llogarinë e tyre tregtare hap pas hapi.

A është e sigurt të depozitosh para në Olymp Trade?

Nga përvoja jonë, mund të themi se është e sigurt të depozitosh para në Olymp Trade. Ne kemi bërë testin dhe ka funksionuar pa asnjë problem. Shumë nga mënyrat e pagesës të ofruara nga Olymp Trade, duke përfshirë Visa dhe MasterCard, përdorin teknologji moderne të enkriptimit që garantojnë që paratë tuaja të arrijnë atje ku i takojnë.

Si mund të depozitoj para në Olymp Trade në Nigeri?

Procesi i depozitimit është relativisht i thjeshtë dhe intuitiv. Ndërmjetësi pranon klientë nga Nigeria, kështu që procesi i depozitimit është shumë i drejtpërdrejtë. Për të financuar llogarinë tuaj, klikoni në profilin tuaj dhe zgjidhni skedën "Depozita". Pastaj zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të pagesës dhe vazhdoni procesin derisa të përfundojë. Nëse keni ndonjë pyetje, gjithmonë mund të kontaktoni mbështetjen e Olymp Trade ose t'i dërgoni një email [email protected].

Si mund të depozitoj para në Olymp Trade tim në Kenia?

Ndërmjetësi pranon tregtarë nga Kenia. Prandaj, procesi i depozitimit është shumë i lehtë. Për të depozituar para në llogarinë tuaj, klikoni në profilin tuaj dhe zgjidhni butonin "Depozitim". Më pas, zgjidhni mënyrën e depozitimit dhe vendosni shumën e depozitës sipas zgjedhjes suaj. Nëse keni ndonjë pyetje, gjithmonë mund të kontaktoni mbështetjen e Olymp Trade ose t'i dërgoni një email [email protected].