12345
5.0 / 5
Vlerësimi i Ekipi i Binaryoptions.com

Depozita minimale Quotex dhe mënyra e pagesës

Komentet e vizitorëve mund të kontrollohen përmes një shërbimi të automatizuar të zbulimit të spamit. $10
Menyra pagese Transfertë bankare, kartë krediti, kuleta elektronike, kripto
WordPress $0

Për të marrë informacion në lidhje me depozitën minimale Quotex', duhet të jeni të vetëdijshëm për çështjet e mëposhtme:

 • Depozita minimale për Quotex është $10
 • Quotex pranon një shumëllojshmëri opsionesh pagese
 • Depozitat nuk kanë asnjë tarifë apo komision
 • Bonuset për depozitat janë gjithmonë të disponueshme
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të depozitoni me Quotex

Agjentët e besuar dhe një depozitë minimale e ulët janë konsiderata kritike për investitorët fillestarë. Quotex është një i ri dhe në rritje ndërmjetësi i opsioneve binare me përqindje të shkëlqyera suksesi deri në 98 përqind. Kjo platformë ndërmjetësi është ideale për pronarët e bizneseve të reja.

Shumë njerëz janë të interesuar të fillojnë një tregti duke përdorur Platforma Quotex për pak investim. Sidoqoftë, duhet të dini shumën minimale të depozitës dhe mënyrën e depozitimit me Quotex. Hapat për të bërë investimin tuaj të parë në Quotex janë si më poshtë:

 1. Regjistrohu falas me Quotex
 2. Shtoni të dhënat tuaja personale në llogarinë tregtare
 3. Verifikoni llogarinë tregtare (nëse dëshironi)
 4. Hapni menunë për depozitat
 5. Zgjidhni një mënyrë pagese
 6. Depozitoni çdo shumë më të lartë se depozita minimale prej $ 10
 7. Paratë kreditohen në bilancin tuaj tregtar
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Cila është depozita minimale Quotex?

Shikoni videon time të plotë të depozitimit në Quotex:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSG93IHRvIGRlcG9zaXQgbW9uZXkgb24gUXVvdGV4IEJyb2tlciBmb3IgQmluYXJ5IE9wdGlvbnMgdHJhZGluZyAocHJvYmxlbSBzb2x2ZWQhICsgbWluaW11bSBkZXBvc2l0KSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvZjVsdWZxZ0V3Y0U/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Duhet të shpenzoni të paktën $10 për të krijuar një llogari reale ndërmjetësi Quotex. Për të vendosur vlerën minimale të tregtimit, ju nevojitet $1 për çdo transaksion. Quotex kërkon një blerje minimale prej 10 dollarësh. Ju ende mund të depozitoni sa të doni këtu. Shumë ndërmjetës binare po ofrojnë një depozitë minimale $10. Në disa raste, ndërmjetësit ofrojnë vetëm $5. e cila është e disponueshme me shërbimet premium të Quotex.

Quotex është një ndërmjetës në internet me shumë stimuj. Ju mund të përdorni bastin më të ulët prej 1 përqind për çdo aktiv në këtë ndërmjetës. Ju merrni një llogari praktike $10,000 pas regjistrimit me Quotex. Kjo do të thotë që ju mund t'i bashkoheni kësaj faqeje interneti si pronar biznesi për të rritur fitimet tuaja. 

Agjentët Quotex nuk kanë probleme komplekse dhe është shumë e thjeshtë të depozitosh këtu. Ju keni mbi 50 zgjedhje depozitash. Kjo platformë është ideale për individët që dëshirojnë të krijojnë një kompani brokerimi për herë të parë pasi nuk ka tarifë komisioni për depozitat ose pagesat. Quotex është gjithashtu ndërmjetësi binar më i mirë që atëherë mekanizmi i pagesës është i disponueshëm 24 orë në ditë.

Kur krahasohet me ndërmjetësit e tjerë, është e zakonshme të fitosh 80-98 përqind të aktiveve. Në varësi të investimit, ju mund të zgjidhni midis një minimumi prej 60 sekondash dhe një maksimumi 4 orësh. Brokerët ofrojnë korniza të ndryshme kohore në mënyrë që të vini re këto dallime. Performanca e biznesit të ndërmjetësit është jashtëzakonisht e thjeshtë për t'u depozituar dhe premton të përmirësohet me shpejtësi. 

Quotex e bën të thjeshtë krijimin e një llogarie tregtare. Ju gjithashtu mund ta mbyllni atë në çdo kohë dhe të shisni diçka përpara se të skadojë. Ky është një avantazh i rëndësishëm pasi çdokush mund të fillojë të tregtojë në këtë ndërmjetës me pak investim. Hidhini një sy përfitimeve të shumta të Quotex Broker:

 • Ndërmjetësi kërkon një depozitë minimale prej $10.
 • Shuma minimale e transaksionit është $1.
 • Çdo transaksion ka potencialin për të paguar deri në 95% ose më shumë.
 • Megjithëse Brokers Quotex është i ri, ai ofron avantazhet më të rëndësishme për sipërmarrësit dhe ka një investim minimal prej $10, i cili mund të rrisë me shpejtësi pasurinë tuaj. Si rezultat, ju mund të depozitoni me besim tek ky ndërmjetës.
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Merrni një bonus depozite falas prej 50% me kodin tonë të promovimit "bobroker50

Metodat e depozitimit për Quotex: Si të depozitoni

Ndërmjetësi Quotex është dukshëm më i shqetësuar për asetet e klientit të tyre, kështu që tregtarët mund të bëjnë transaksione lehtësisht në këtë mënyrë, duke përdorur teknikat më të rafinuara. Ju mund të habiteni kur mësoni se Quotex pranon opsione të ndryshme pagese për depozitimin dhe tërheqjen e fondeve! Tregtarëve nuk u kërkohet të paguajnë asnjë tarifë dhe tarifë për marrjen ose depozitimin e parave. 

Metodat e depozitimit Quotex

Ju mund të investoni thjesht duke klikuar në opsionin Depozita kur regjistroheni me një ndërmjetës. Më pas, kur bëni një depozitë ose tërheqni, një imazh i shumë opsioneve të pagesës do të shfaqet para jush.

Informacion i rendesishem:

Në varësi të vendit tuaj të banimit, mënyra e pagesës mund të ndryshojë.

Opsionet e mëposhtme të pagesës janë në dispozicion për ju:

Kartat bankare #1

 • Kartë krediti viza
 • Mastercard

#2 Kriptovalutat

 • Coinbase
 • Bitcoin Cash
 • Ethereum
 • Ripple
 • Zcash
 • Bitcoin (BTC)
 • Dai
 • PaxosStandart
 • Tether USD 

#3 Pagesat elektronike

 • Advcash
 • Paratë e përsosura
 • Piastrix

#4 Transfertat bankare lokale

 • Bankat për Afrikën
 • Bankat për Amerikën e Jugut
 • Bankat për Azinë

Të gjitha opsionet e pagesës të listuara më poshtë janë në përputhje me dorëzimin e menjëhershëm. Si rezultat, ju mund të depozitoni fonde me këtë ndërmjetës në çdo moment dhe ata do t'i depozitojnë fondet menjëherë në llogarinë tuaj tregtare. Ky ndërmjetës nuk u shkakton asnjë dhimbje klientëve të tij. Qëllimi është që tregtarët të jenë në gjendje të kursejnë para në mënyrën më të drejtpërdrejtë të mundshme. Quotex zakonisht përdor një nga opsionet më të favorshme të pagesës, veçanërisht për sipërmarrësit e rinj ndërmjetësues.

Bonus për depozitat

Bonus Quotex

Vendosni se sa dëshironi të mbani dhe zgjidhni zgjidhjen më të mirë përpara se të tërhiqni para me ndërmjetësin. Është thelbësore të zgjidhni si shumën e parave ashtu edhe mënyrën e pagesës. Nëse dëshironi, në këtë ndërmjetës, mund të përdorni Kuponë promocionalë Quotex. Për të marrë bonusin, zgjidhni ofertën që ju përshtatet më së miri. Sasia e bonusit shpesh bazohet në shumën që paguan depozita juaj; sa më i lartë investimi, aq më shumë bonus mund të merrni. Gjithashtu, mbani në mend se ndërmjetësit kanë kushte dhe kufizime specifike për përdorimin e stimujve. Nëse i plotësoni të gjitha këto kërkesa, mund të merrni nxitjen.

Merrni një bonus depozite falas prej 50% me kodin tonë të promovimit "bobroker50

Këtu janë disa informacione në lidhje me bonusin:

 • Ka një të lirë Bonus depozite Quotex prej 40% në dispozicion.
 • Në çdo moment, mund të ndërmerrni veprime për të aktivizuar ose çaktivizuar përfitimet.
 • Tërhiqni bonuset përmes qarkullimit të specifikuar.
 • Shuma e bonusit i nënshtrohet kushteve të bonusit.
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të bëni një depozitë në Quotex?

Tutorial i depozitave Quotex

Është shumë e thjeshtë. Do të duhen vetëm disa minuta për të përfunduar procesin.

 1. Hapni panelin e përpunimit dhe klikoni butonin tuaj të gjelbër "Depozita" në këndin e sipërm të djathtë të skedës. Ju gjithashtu mund të depozitoni para në llogarinë tuaj duke zgjedhur opsionin "Transfer" në profilin e llogarisë tuaj.
 2. Tjetra, zgjidhni një metodë për vendosjen e fondeve në llogari (kompania ofron shumë mënyra të përshtatshme në dispozicion të klientit dhe të shfaqura në llogarinë e tij).
 3. Pas kësaj, specifikoni monedhën në të cilën dëshironi të bëni depozitën.
 4. Shkruani shumën e depozitës këtu.
 5. Plotësoni formularin duke ofruar informacionin e kërkuar të pagesës.
 6. Konfirmoni pagesën.

Problemet me depozitën Quotex:

Ju mund të mos depozitoni në QX Broker me metodën tuaj të preferuar të depozitimit. Kjo është arsyeja pse Quotex nuk ofron çdo mënyrë pagese në çdo vend. Ka kufizime nga ofruesi i pagesës. Me siguri mund të themi se kriptovalutat janë gjithmonë të disponueshme.

Një rast tjetër është nëse nuk mund të depozitoni, Quotex nuk ju lejon të tregtoni në platformë. Ka disa kufizime të vendit. Lexoni tonën Lista e shteteve Quotex.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Karakteristikat e tregtimit me Quotex

Kur tregtoni me Quotex, ju mund të synoni një sërë karakteristikash. Shërbimet e këtij ndërmjetësi janë të njohura për ofrimin e një platforme të sofistikuar tregtare me mbulim të gjerë tregu. Mësoni rreth avantazheve dhe veçorive të shërbimit Quotex në seksionet e mëposhtme.

 • Listat e llojeve të ndryshme
 • Disa Tregues
 • Disa korniza kohore
 • Tregtimi në një nivel social

Të gjithë e dimë se analiza teknike është një komponent kritik i çdo kompanie. Është thelbësore të përdoret teknologjia e çdo ndërmjetësi për të lejuar qasje të thjeshtë në grafikët dhe për të mësuar rreth tregtimit prej tyre. Quotex përdor teknikat më të mira të hartimit dhe analizës teknike. Kur analizoni, tregtarët nuk duhet të varen vetëm nga grafikët. Shumë platforma përdorin një sërë teknologjish për të siguruar që ato të menaxhohen në mënyrë korrekte dhe pa ndërprerje. Këto pajisje quhen tregues, edhe pse mund të parashikojnë drejtimin e tregut. Quotex ofron të paktën 50 tregues dhe mjetet e hartimit për të ndihmuar tregtarët në rritjen e fitimeve të tyre!

Përdorimi i kornizave bëhet gjatë kryerjes së analizave teknike. Korniza e ndërmjetësit është një element thelbësor; ju do të shikoni grafikët e llogarisë suaj bazuar në kohën kur vendosni kornizën. Si rezultat, topologjitë e grafikut mund të ndryshojnë me kalimin e kohës. Periudhat mund të jenë të shkurtra deri në 5 minuta, deri në 5 minuta ose më shumë se 5 minuta. Broker Quotex ju mundëson të rregulloni kohën e kornizës sa herë që është e përshtatshme për ju. Si rezultat, Quotex lejon tregtarët të lidhen me korniza të ndryshme për të arritur në korniza të shumta. Me këtë ndërmjetës, ju mund të ekzaminoni sa më shumë korniza që dëshironi.

Kur tregtarët fillestarë fillojnë tregtimin, ata nuk janë të vetëdijshëm për të gjitha problemet e ndërmjetësit. Me synimin për më shumë burime, ata ndjekin kurse të shumta komerciale dhe webinare me shumë zgjidhje financiare për udhëzimet e ndryshme të ndërmjetësit. Si rezultat, pjesëmarrja në trajnimin e një ndërmjetësi nuk ka asnjë përfitim. Ju duhet të jeni këmbëngulës nëse dëshironi të përmirësoni shpejt ndërmjetësin tuaj. Ju gjithashtu duhet të kuptoni rregulloret e ndërmjetësit. Mund të duhen muaj për t'u bërë një pronar i suksesshëm i kompanisë. Disa tregtarë në firmat tregtare kanë fituar një fitim pas një viti pritjeje.

Ju mund të mendoni se do t'ju duhet shumë kohë që të bëheni një tregtar i suksesshëm në tregtimin binare Quotex dhe se do të vendosni të bëni një hap prapa. Si fillim, asnjë tregtar nuk hyn në kompani që synon të bëhet ekspert. Nëse sinjalet, tregtimi automatik dhe punët e ardhshme mund të ndikojnë në një kontraktor, ejani dhe bëni rregullime menjëherë. Quotex përfshin biznese për t'i bërë ato fitimprurëse nëpërmjet përmirësimeve të tjera.

Përfundim: Mund të filloni me një depozitë minimale prej $10 në Quotex

Quotex ju mundëson të filloni tregtimin me pak para dhe ky ndërmjetësim nuk ju bën asnjë presion. Quotex është një mjedis ideal ndërmjetësi për kompanitë e reja që të fitojnë përvojë nëpërmjet tregtimit aktual. Nga duke depozituar me këtë ndërmjetës një minimum prej $10, mund të gjeni një mundësi për të fituar para shtesë. Quotex ju mundëson të aksesoni mbi 100 tregje në mënyrë që të filloni biznesin tuaj me besim. 

Broker Quotex është i përsosur për ju pasi mund të depozitoni para në një sërë mënyrash depozitimi. Avantazhi më i rëndësishëm i përdorimit të këtij brokerimi është se nuk ka depozitë ose tërheqje Quotex akuzat. Quotex është një zgjedhje e ndërmjetësit profesionist dixhital, dhe ju mund t'i bashkoheni platformës si investitor për të bërë një fitim të shpejtë.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetje të shpeshta (FAQ) në lidhje me depozitën në Quotex:

Cila është depozita minimale për Quotex.io?

Mund të filloni me një depozitë minimale prej $10 në Quotex.

Si depozitoni në Quotex.io?

Është shumë e lehtë për të depozituar në Quotex dhe duhen disa minuta për të përfunduar procesin. Për ta bërë këtë, hapni panelin e redaktimit dhe klikoni në butonin e gjelbër "Depozitim" në këndin e sipërm të djathtë të skedës. Ju gjithashtu mund të depozitoni para në llogarinë tuaj duke zgjedhur opsionin "Transfer" në profilin e llogarisë tuaj. Pastaj zgjidhni metodën tuaj të preferuar të depozitimit. Më pas, specifikoni monedhën në të cilën dëshironi të bëni depozitën. Futni shumën e depozitës dhe plotësoni formularin duke dhënë informacionin e kërkuar të pagesës. Në fund, konfirmoni pagesën.

Sa kohë duhet që fondet të arrijnë kur depozitoni në Quotex?

Zakonisht fondet kreditohen në llogarinë tuaj menjëherë pasi të keni depozituar. Megjithatë, në varësi të mënyrës së depozitimit që zgjidhni, mund të duhen disa minuta. Nëse ka ndonjë problem, gjithmonë mund të kontaktoni mbështetjen e klientit Quotex. Ata do t'ju ndihmojnë të gjeni një zgjidhje.

Cilat mënyra pagese janë të disponueshme për depozitimin në Quotex?

Mund të depozitoni në Quotex duke përdorur karta bankare, kriptovaluta, pagesa elektronike ose transferta bankare lokale.