Vendet Quotex: Vendet e disponueshme dhe të ndaluara | Listë


Quotex nuk ofron shërbimin e tij në të gjitha vendet e botës, kjo për arsye rregullatore. Megjithatë, në cilat vende është e disponueshme platforma dhe në cilat vende nuk është? Le të diskutojmë disponueshmërinë e Quotex në artikullin më poshtë.

Faktet më të rëndësishme:

 • Quotex nuk disponohet në Evropë, SHBA, Rusi, Izrael, Kanada, Hong Kong dhe MB.
 • Quotex është i disponueshëm në Azi, Afrikë dhe në shumicën e vendeve në tokë.
 • Ndërmjetësi nuk është i disponueshëm atje ku rregulloret e qeverisë e ndalojnë ose nevojitet një licencë e veçantë.
 • Quotex zbatohet sipas ligjit dhe ofron shërbimin e tij në vendet ku është i ligjshëm për t'u përdorur.
➨ Regjistrohu me Quotex falas tani!

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)

Vendet e disponueshme: Cilat vende mund të kenë akses në Quotex dhe ku është e ligjshme të tregtohet?

Shënim i rëndësishëm: Ju mund të hyni në faqen e internetit Quotex nga çdo vend në tokë. Në disa vende, është e mundur vetëm përdorimi i llogarisë demo, dhe asnjë tregtim i drejtpërdrejtë për shkak të rregulloreve! Nëse nuk mund të përdorni Quotex, provoni një VPN ose shikoni alternativat tona Quotex!

Ndërsa Quotex është në dispozicion në 249 vende dhe e ligjshme për t'u përdorur, lista e disave Quotex-i disponueshëm vende jepet më poshtë:

 • Shqipëria
 • Andorra
 • Argjentina
 • Armenia
 • Azerbajxhani
 • Bahrein
 • Bangladeshi
 • Bjellorusia
 • Butani
 • Brazili
 • Brunei
 • Kamboxhia
 • Kili
 • Kinë
 • Kolumbia
 • Kosta Rika
 • Kuba
 • Republika Domenikane
 • Egjipti
 • El Salvador
 • Ekuador
 • Fixhi
 • Gjeorgjia
 • Gana
 • Guatemala
 • Hondurasi
 • Islanda
 • Indi
 • Indonezia
 • Irani
 • Iraku
 • Izraeli
 • Xhamajka
 • Japonia
 • Jordania
 • Kazakistani
 • Kenia
 • Kuvajti
 • Kirgistani
 • Laosi
 • Libani
 • Lihtenshtajni
 • Maqedonia
 • Malajzia
 • Maldivet
 • Meksika
 • Monako
 • Mongolia
 • Mali i Zi
 • Maroku
 • Myanmar (Burma)
 • Nepali
 • Zelanda e Re
 • Nikaragua
 • Nigeria
 • Korea e Veriut
 • Omani
 • Pakistani
 • Panamaja
 • Paraguaj
 • Peruja
 • Filipinet
 • Katari
 • Arabia Saudite
 • Serbisë
 • Singapor
 • Afrika e Jugut
 • Korea e jugut
 • Sri Lanka
 • Surinami
 • Tajvani
 • Taxhikistani
 • Tajlandë
 • Trinidad dhe Tobago
 • Tunizia
 • Turqia
 • Turkmenistani
 • Ukrainë
 • Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA)
 • Uruguai
 • Uzbekistani
 • Qyteti i Vatikanit
 • Venezuela
 • Vietnami
 • Jemeni
➨ Regjistrohu me Quotex falas tani!

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)

Vendet e ndaluara Quotex:

Asnjë vend nuk e ka ndaluar Quotex; megjithatë, faqja e internetit nuk është funksionale në vende si:

 • Kanadaja
 • SHBA
 • Rusia
 • Hongkong
 • Austria
 • Belgjika
 • Bosnjë dhe Hercegovinë
 • Bullgaria
 • Kroacia
 • Qipron
 • Republika Çeke
 • Danimarka
 • Estonia
 • Finlanda
 • Franca
 • Gjermania
 • Greqia
 • Hungaria
 • Irlanda
 • Italia
 • Letonia
 • Lituania
 • Luksemburgu
 • Malta
 • Holanda
 • Norvegjia
 • Polonia
 • Portugalia
 • Rumania
 • Sllovakia
 • Sllovenia
 • Spanja
 • Suedia
 • Zvicra
 • MB
 • Australia

Mund të zbatohen rregulloret lokale. Për informacion të saktë, mund të vizitoni faqen kryesore të rregullatorit tuaj (për shembull, https://brokercheck.finra.org/). Sidoqoftë, mund të vizitoni faqen e internetit dhe të provoni llogarinë demo.

Pse është i ndaluar Quotex nga këto vende?

Në ditët e sotme, tregtimi i opsioneve binare është bërë pjesë e tregu normal financiar, por ende konsiderohet një praktikë e keqe në disa vende. Megjithatë, Quotex gjithashtu lejon opsione binare, por nuk është i disponueshëm në çdo vend për shkak të reputacionit të tij.

rregullore dhe ligji

Zakonisht, opsionet binare duhet të rregullohen pasi ato mund të lidhen me lojërat e fatit dhe mund të duken të paligjshme. Prandaj, rregullorja kërkon kushte shumë strikte për ndërmjetësit.

Rregullorja është e kontrolluar shumë ngushtë dhe mund të pezullohet nëse ndonjë sjellje e paligjshme shprehet nga ndërmjetësi ose gjendet rreth tij. Prandaj, shumë firma apo ndërmjetës anashkaloni blerjen e një rregulloreje pasi është shumë e kushtueshme përmes dhe përmes.

Prandaj, duke qenë se nuk ka rregullore, vendet priren ta ndalojnë këtë praktikë krejtësisht shpëtojnë qytetarët e tyre nga mashtrimi nga aktivitetet e paligjshme dhe përpiqen të kursejnë fondet e tyre. Megjithatë, Quotex nuk është i ndaluar në vende, sepse lejon shumë asete për përdorim ku njerëzit mund të injorojnë opsionet binare për tregtim. 

Çfarë fshihet pas Quotex?

Quotex ka qenë një ndërmjetës i licencuar që nga nëntori 2020, edhe pse kompania është themeluar në vitin 2019. Ajo ka një ekip zhvilluesish dhe specialistësh që merren me të gjitha llojet e aktiviteteve tregtare që u mundësojnë tregtarëve fillestarë të mësojnë nga më të mirët.

Uebfaqja zyrtare e Quotex në Brazil

E rregulluar nga IFMRRC, Quotex nuk mund të mbajë prapa fondet e klientit nëse kompania vuan nga humbje. Faqja e internetit mbrohet gjithashtu nga një certifikatë SSL e cila e mban kredencialin tuaj të sigurt nga çdo haker ose aktivitet i dyshimtë. 

Aty eshte nje një gamë e gjerë asetesh me të cilat mund të tregtoni, të tilla si kriptovalutat, mallrat, indekset dhe madje edhe opsionet binare. Megjithatë, opsionet binare nuk janë të disponueshme në të gjitha vendet, kështu që nuk është një aset popullor për tregtim.

Kriptovalutat e njohura Quotex përfshijnë Bitcoin dhe Litecoin, etj.

Merrni një bonus depozite falas prej 50% në Quotex me kodin tonë të promovimit "bobroker50"

Ju mund ta përdorni këtë kod bonus vetëm duke u regjistruar në faqen tonë të internetit.

➨ Ndërmjetësi më i mirë: Regjistrohu për bonusin tënd falas Quotex!

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)

Përfitimet e platformës Quotex

Quotex siguron një ndërfaqe në internet kjo është ndoshta merita më e mirë për këtë ndërmjetës. Një platformë në internet lejon tregtarët nga e gjithë bota të tregtojnë në këtë faqe përmes kompjuterëve të tyre dhe madje telefonat inteligjentë nëpërmjet aplikacionit Quotex. Duhet të krijoni një ID dhe fjalëkalim me email dhe mund të filloni të tregtoni tani.

Bonus Quotex

Pjesa më e mirë e tregtimit me këtë platformë është Bonus Quotex. Ata japin një bonus shtesë në grupin fillestar të depozitave në llogari. Ky bonus lejon një rritje të kapitalit tuaj, duke krijuar kështu një përshtypje të një tregtari të pasur. Ky aktivitet çon në një rritje të mundësive për fitime më të larta.

Meqenëse firma broker është miqësore për përdoruesit, është kaq i lehtë për t'u përdorur, dhe madje edhe një person i thjeshtë mund të përdorë faqen. Është e mahnitshme për fillestarët që sapo kanë hyrë në botën e tregtimit dhe po kërkojnë të provojnë duart e tyre në tregtimin dhe fitimin e parave.

Të tarifat e ngarkuara janë të ulëta në krahasim me firmat e tjera të brokerimit, dhe ata nuk paguajnë as tarifa për tërheqje ose tarifa depozitimi, dhe kompania nuk ka asnjë tarifë komisioni.

Quotex gjithashtu ofron një llogari demo falas që tregtarët e rinj të mësojnë dhe të pajisen me njohuritë e tregtarit duke pasur akses falas në aplikacionin tregtar përmes llogarisë demo. Një shtesë prej $10,000 i jepet gjithashtu praktikoni tregtimin dhe mësoni lojën e tregut.

Përfundim: Shumë vende janë të disponueshme për Quotex

Quotex është një ndërmjetës që pranon biznes ligjor nga klientë ndërkombëtarë në mbarë botën. Ajo ofron një mundësi e shkëlqyer për të investuar dhe për të marrë kthime të larta nga investimi nga kushtet e mira që krijohen në treg. Kompania ka një rregullore nga anëtarët e qendrës së Rregullimit të Marrëdhënieve të Tregut Financiar Ndërkombëtar dhe është e certifikuar prej tyre.

Prandaj, Quotex është një markë e besuar me shumë opsione në asete dhe është i disponueshëm në pothuajse 249 vende, duke e bërë atë mjaft të popullarizuar në të gjithë globin pa ndalime në asnjë vend.

➨ Regjistrohu me Quotex falas tani!

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)

Pyetjet më të bëra:

A është Quotex i disponueshëm në SHBA?

Jo, Quotex nuk disponohet në SHBA. Në faqen zyrtare të internetit, do të shihni një mesazh që ndërmjetësi nuk është i disponueshëm në SHBA. Platforma nuk pranon klientë amerikanë.

Pse Quotex nuk është i disponueshëm në SHBA?

Brokerët kërkojnë rregulla të rrepta në SHBA për të futur klientët amerikanë. Quotex nuk është i rregulluar në SHBA, prandaj ky ndërmjetës nuk pranon tregtarë amerikanë dhe nuk lejohet ta bëjë këtë.

Pse Quotex nuk është i disponueshëm në vendin tim?

Quotex nuk pranon klientë nga çdo vend. Kjo është për arsye rregullatore. Disa vende kërkojnë rregullore lokale për ndërmjetësit nëse duan të operojnë në vendin e tyre. Quotex nuk i ka të gjitha rregulloret lokale.

Në cilat vende është i disponueshëm Quotex?

Quotex është i disponueshëm në të gjitha vendet e Amerikës së Jugut, Afrikës dhe shumicën e vendeve aziatike. Në vendet e Evropës, SHBA, Hong Kong dhe Rusi, ky ndërmjetës nuk është i disponueshëm.

Rreth Autorit

Percival Knight
Percival Knight është një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, ai tregton tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë duke përdorur shandan dhe fake-breakouts

Shkruaj një koment

 • Bitab

  thotë:

  Ne mund të përdorim Quotex në Afganistan

 • Alistair

  thotë:

  Unë dua të bëj një pyetje në lidhje me Quotex se cili vend është i disponueshëm, vendi për të cilin dua t'ju pyes është Vanuatu në Paqësor. A është në dispozicion apo jo?

 • Adil Munir

  thotë:

  A është qoutex legal në Pakistan pse e përdor në Pakistan?

 • Adil Munir

  thotë:

  Në qoutex kur përdor paratë e depozitave, a mund të përdor Jazzcash apo jo?