12341
4.0 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com Gati pse mund të na besoni Binaryoptions.com rishikon shërbimet e tregtimit sipas udhëzimeve dhe specifikimeve strikte. Brokerat dhe platformat testohen me para reale dhe kontrollohen të gjitha funksionet që janë thelbësore për tregtarët binare. Ne testojmë sigurinë, ofertën, tarifat, softuerin, mbështetjen dhe shumë më tepër në përvojën tonë dhe raportet e vlerësimit. Si tregtarë me më shumë se 10 vjet përvojë, ne e dimë saktësisht se çfarë është e rëndësishme kur zgjedhim një ndërmjetës të mirë dhe platforma tregtare. Shihni metodologjinë tonë se si të vlerësoni ndërmjetësit.
Tërheqja
4.0
Depozitë
4.0
Ofertat
4.0
Mbështetje
3.0
Platforma
3.0
Rendimenti
5.0

Rishikimi RaceOption – A është një mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • Bonus i lartë
 • Tregti sociale
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Dhurata falas

Jeni duke kërkuar për një rishikim të sinqertë të RaceOption? – Atëherë keni plotësisht të drejtë në këtë faqe. Me më shumë se 10 përvojë në tregtimin e opsioneve binare, unë e testova këtë ndërmjetës dhe ju jap një përmbledhje të kushteve. Gjithashtu, ju mësoni se si të tregtoni dhe hapni llogarinë tuaj. Zbuloni nëse vërtet ia vlen të investoni para në këtë kompani apo jo.

Raceoption-zyrtare-faqe
Faqja zyrtare e RaceOption
› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Fakte të shpejta rreth RaceOption:

⭐ Vlerësimi: (4 / 5)
⚖️ Rregullorja:IFMRRC
💻 Llogaria demonstruese:✔ (e disponueshme vetëm pas depozitimit të parë)
OSE merrni një llogari demo plotësisht falas duke futur kodin special të promovimit 'BOFREE'
💰 Depozita minimale250$
📈 Tregtia minimale:1$
📊 Pasuritë:150+ duke përfshirë forex, aksione, CFD dhe më shumë
📞 Mbështetje:Telefon 24/7, chat, email
🎁 Bonus:Bonus i lartë deri në 100% dhe më shumë, në varësi të shumës së depozitës. Bonusi maksimal prej $10000.

$100 bonus pa depozite i disponueshëm me kodin 'BOFREE'
🎁 Kushtet e bonusit për tërheqje: 3x qarkullim i depozitës + bonus
⚠️ Rendimenti:Deri në 90%+
💳 Metodat e depozitimit:Kartat e kreditit (Mastercard, kartat VISA), Bitcoin, dhe me shume kriptovalutat, Paratë e përsosura, Skrill, Neteller, Qivi, WebMoney
🏧 Mënyrat e tërheqjes:Kartat e kreditit (Mastercard, VISA), Bitcoin dhe më shumë kriptovaluta, Perfect Money, Skrill, Neteller, Qiwi, WebMoney
💵 Programi i Filialit:Në dispozicion
🧮 Tarifat:Asnjë tarifë depozitimi. Nuk ka tarifa për tërheqje (vetëm $50 për transfertat bankare). Nuk ka tarifa për pasivitetin. Nuk ka tarifa tregtare.
🌎Gjuhët:anglisht, spanjisht
🕌 islamike llogari:I padisponueshem
📍 Selia:Ishujt Marshall
📅 Themeluar në:2019
⌛ Koha e aktivizimit të llogarisë:Brenda 24 orëve

› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

Merrni një bonus falas $ 100 pa depozite me kodin promovues "BOFREE" - (paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është RaceOption? – u paraqit ndërmjetësi

RaceOption është një ndërmjetës ndërkombëtar në det të hapur për opsionet binare dhe tregtimin Forex/CFD. Pavarësisht nëse dëshironi të investoni afatshkurtër ose afatgjatë në tregjet financiare, do të gjeni opsione të mjaftueshme në platformë. Ndërmjetësi RaceOptions i përket Race Projects LTD. Më duhet të përmend se nuk ka shumë informacione për kompaninë.

Avantazhi i një ndërmjetësi në det të hapur është se ata pranojnë klientë nga kudo. RaceOption ofron mbështetje 24-orëshe në gjuhë të ndryshme. Përveç kësaj, ata mund të ofrojnë programe speciale për klientët e tyre. Për shembull, mund të merrni një bonus të lartë dhe të tregtoni pa verifikim.

Fakte rreth ndërmjetësit:

› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të mirat dhe të këqijat e RaceOption

Jo të gjithë ndërmjetësit janë të njëjtë. Disa, për shembull, kanë rendimente të ulëta, por të gjithë treguesit e tregtimit që mund të imagjinoni. Me RaceOption është pikërisht anasjelltas. Ndërmjetësi binar ofron fitime të larta, por jo të gjithë treguesit që ju nevojiten. Ndërmjetësi nuk është i rregulluar, por është ende me reputacion, i besueshëm dhe i sigurt. Këtu është një përmbledhje e avantazheve dhe disavantazheve kryesore të RaceOption:

Përparësitë:

 • Bonusi i lartë i depozitave është i disponueshëm
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Llogari demo falas
 • Asete të shumta për të tregtuar
 • Depozita minimale e ulët prej $250
 • Leva deri në 1:100
 • Tregtimi i mundshëm në fundjavë
 • Mbështetje e shkëlqyer e klientit

Disavantazhet:

 • I parregulluar
 • Opsionet binare në përgjithësi shoqërohen me një nivel të lartë rreziku
 • Jo të gjithë treguesit janë të disponueshëm

A është i rregulluar RaceOption? – Rregullimi dhe siguria e ndërmjetësit

Pasqyrë e platformës tregtare RaceOption
Të gjitha të dhënat e klientit mbahen të sigurta në RaceOption

Megjithëse RaceOption nuk është i rregulluar, ai është një platformë serioze dhe e besueshme. Në përvojën tonë dhe pas disa vitesh tregtimi në platformë, mund të themi se të gjitha fitimet paguhen në kohë. Për më tepër, RaceOption e merr shumë seriozisht sigurinë. Mënyrat e pagesës janë të koduara dhe të dhënat e klientit mbahen të sigurta.

Këtu është një përmbledhje e sigurisë dhe rregulloreve të RaceOption:

Rregullorja:I parregulluar
SSL:po
Mbrojtja e të dhënave:po
Vërtetimi me 2 faktorë:po
Mënyrat e rregulluara të pagesës:Po, në dispozicion
Mbrojtja e bilancit negativ:po

Rishikimi i ofertave dhe kushteve të tregtimit në RaceOption

Të ndërmjetësi RaceOptions ju lejon të tregtoni opsione binare dhe Forex/CFD në një platformë. Këto janë 2 produkte të ndryshme financiare. Për shumicën e tregtarëve, Opsionet binare janë më të njohura. Depozita minimale në platformë është 250$ dhe ju mund të merrni një llogari demo vetëm pas depozitimit tuaj të parë.

Në pamje të parë, platforma duket shumë profesionale. Ju mund të zgjidhni kohën e skadimit afatgjatë ose afatshkurtër për tregtarët binare. Tregtoni monedha, aksione, kriptomonedha ose mallra me këtë platformë. Rendimenti është midis 70% dhe 90%+. Kjo varet nga klasa e aktivit të tregtuar. Për më tepër, diferenca për Forex/CFD është e ulët si 1 pip dhe leva mund të jetë deri në 1:100.

Avantazhet e RaceOption

Tregtimi i fundjavës është i disponueshëm, kështu që është e mundur të tregtoni 24/7 me këtë platformë. Nëse depozitoni më shumë se 250$, mund të merrni një lloj llogarie më të lartë për më shumë fitim. Gjithashtu, ekziston një program bonus. Si përfundim, duket se RaceOption ofron të gjitha opsionet që i nevojiten një tregtari për të tregtuar me sukses në tregjet financiare.

Merrni një bonus pa depozite $100 me kodin 'BOFREE'

Kushtet: 

 • Depozita minimale 250$
 • Llogaria demo disponohet vetëm pas depozitimit të parë
 • Tregtoni Forex/CFD dhe opsionet binare në një platformë
 • Rendimenti midis 70% dhe 90%
 • Leva deri në 1:100
 • Tregtimi në fundjavë 24/7
 • Llojet e llogarisë
 • Program bonus

Fakte të shpejta rreth ofertave:

Shuma minimale e tregtisë: $ 1
Llojet e tregtisë:Opsionet binare, opsionet dixhitale
Koha e skadimit:60 sekonda deri në 4 orë
Tregjet: 150+
Forex:po
Mallrat:po
Kriptovalutat:po
Stoqet:po
Kthimi maksimal për tregti:90%+
Bonus:Bonus i lartë deri në 100% dhe më shumë, në varësi të shumës së depozitës. Bonusi maksimal prej $10000.

Përdorni kodin 'BOFREE' për të kërkuar një bonus pa depozite $100
Koha e ekzekutimit:1 ms (pa vonesa)
› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rishikimi i platformës së tregtimit RaceOption

Hapi tjetër në këtë RaceOption përmbledhja është të hidhni një vështrim në platformën e tregtimit. Siç e shihni në foton më poshtë, platforma është shumë e qartë dhe e lehtë për t'u përdorur. Në seksionin tjetër, unë do t'ju tregoj një tutorial tregtimi hap pas hapi.

Platforma është e disponueshme për Webbrowser dhe pajisjet Android. Mund ta shkarkoni aplikacionin në google play store. Tregtarët mund të ndryshojnë midis Opsioneve Binare dhe CFD/Forex me vetëm një klik dhe të analizojnë tregjet përmes llojeve të ndryshme të grafikëve. Grafikët ofrohen nga TradingView. Ky është një avantazh i madh në krahasim me ndërmjetësit e tjerë.

Raceoption-tregtare-platformë
Platforma tregtare e RaceOption

Hartimi dhe analiza

Kur bëhet fjalë për tregtimin me sukses, është e nevojshme të bëni një analizë grafiku për të marrë hyrjen më të mirë për tregtinë tuaj. Platforma RaceOption ofron mjetet e shërbimit të grafikut TradingView. Ju mund të përdorni mjete teknike vizatimi dhe një gamë të madhe treguesish. Ato janë gjithçka që ju nevojitet për të bërë një analizë të plotë teknike.

Një tjetër avantazh i platformës është seksioni i lajmeve. Me kalendar mund të lexoni lajmet më të fundit dhe ngjarjet tregtare-ekonomike. Gjithashtu, ekziston një përmbledhje e mjeteve të ndryshme të analizës për ju. Nga njëra anë, tregtarët mund të bëjnë një analizë themelore me këtë platformë dhe nga ana tjetër, ka mjete të mjaftueshme për një analizë teknike korrekte.

 Fakte rreth mjeteve të tregtimit: 

 • Grafikët ofrohen nga TradingView
 • Gama e madhe e treguesve dhe mjeteve teknike të vizatimit
 • Lajmet e Tregut
 • Lajme Themelore
 • Përdorni strategji të ndryshme

› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tregtoni opsionet binare me RaceOption:

Nga përvoja ime, është shumë e lehtë të kuptosh se si funksionon tregtimi i opsioneve binare. Produkti financiar është kaq popullor për shkak të dizajnit të tij të lehtë dhe të zgjuar. Ju merrni një rrezik të kufizuar dhe kthim të mundshëm të investimit. Zgjidhni midis horizonteve të ndryshme kohore. Çmimi duhet të jetë mbi ose nën pikën tuaj të hyrjes për të marrë një rendiment të lartë deri në 90%+.

Me opsionet binare mund të investoni në tregje në rritje ose në rënie. Përveç kësaj, pavarësisht se sa e fortë është lëvizja e tregut, në fund të fundit, çmimi i tregut tuaj dhe pika e hyrjes janë të rëndësishme. Bëni një parashikim të lëvizjes së tregut dhe filloni të tregtoni. Në foton më poshtë do të shihni një dizajn grafik të platformës dhe unë do t'ju jap një tutorial hap pas hapi.

Platforma tregtare e RaceOption

Tutorial hap pas hapi: 

 1. Zgjidhni një aktiv që dëshironi në platformë
 2. Rendimenti varet nga klasa e aktivit dhe koha e skadimit të tregtisë
 3. Bëni analizën tuaj dhe parashikoni lëvizjen e ardhshme të grafikut
 4. Zgjidhni kohën e skadimit të tregtisë
 5. Investoni në rritjen ose rënien e çmimeve
 6. Fitoni një fitim të lartë ose humbni shumën tuaj të investuar
 7. Çmimi duhet të jetë nën ose lart pikës suaj të hyrjes
› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hapni llogarinë tuaj me RaceOption

Është shumë e thjeshtë të hapësh llogarinë tënde me RaceOption. Ata pranojnë çdo klient dhe ju nuk keni nevojë për verifikim sepse është një ndërmjetës në det të hapur. Thjesht shkruani të dhënat tuaja reale për të hapur llogarinë në më pak se një minutë. Pas kësaj, do të keni akses të drejtpërdrejtë në platformën e tregtimit dhe mund të bëni depozitën tuaj të parë.

Formulari i hapjes së llogarisë RaceOption
› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

Merrni një bonus falas $ 100 pa depozite me kodin promovues "BOFREE" - (paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Testi RaceOption i depozitimit dhe tërheqjes

Për depozitimin dhe tërheqjen tuaj, mund të përdorni mënyra të ndryshme pagese elektronike. Ndonjëherë mënyra e pagesës varet nga vendi juaj i banimit. Për momentin, ju mund të përdorni metoda si një kartë krediti, bitcoin, para të përsosura dhe kriptovaluta të tjera. Depozita shkon drejtpërdrejt në gjendjen e llogarisë tuaj.

Kur bëhet fjalë për tërheqjen e parave nga ndërmjetës të parregulluar të opsioneve binare ndonjëherë është shumë e vështirë. RaceOption thotë se ata vazhdojnë me tërheqjet e tyre shumë shpejt dhe në më pak orë. Nëse zgjidhni një lloj llogarie më të lartë, pagesat tuaja do të përpunohen më shpejt. Unë rekomandoj të jeni të kujdesshëm me ndërmjetësit në det të hapur dhe të tërhiqni fitimet tuaja direkt në platformë.

Raceoption-metodat e pagesës
Metodat e financimit të RaceOption

Metodat e financimit RaceOption

Fakte rreth pagesave:

› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Programi i Bonusit RaceOption – Merrni para shtesë

RaceOption mund t'ju ofrojë një bonus të lartë deri në 100% dhe më shumë. Shuma e bonusit varet nga shuma e depozitës suaj. Tregtarët mund të zgjedhin nëse përdorin bonusin apo jo. Është një mënyrë e mirë për të marrë para shtesë në gjendjen e llogarisë. Atëherë mund të tregtoni me më shumë rrezik për një fitim më të lartë.

Raceoption-bonus-program
Merrni një bonus falas

Bonusi është gjithmonë i lidhur me kushtet. Mund t'i lexoni në mënyrë transparente në platformë. Klienti duhet të bëjë një xhiro 3-fishin e bonusit në mënyrë që të tërhiqet. Kështu që kjo mund të ndodhë shumë shpejt nëse bëni tregti ditore. Përveç kësaj, ka tregti pa rrezik. Kjo do të thotë që ju mund të humbni një tregtar dhe ju merrni shumën e humbur si një bonus i kredituar në gjendjen e llogarisë tuaj.

Fakte rreth programit të bonusit:

 • Bonusi i depozitave
 • Tregti pa rrezik
 • Bonusi maksimal 10000$/€
 • Bëni një qarkullim prej 3 herë

Testi i mbështetjes dhe shërbimit për tregtarët

Pika e fundit e rëndësishme për t'u kontrolluar në këtë rishikim është mbështetja e klientit. RaceOption ofron mbështetje dhe shërbim 24/7 përmes bisedës live. Gjithashtu, ekziston mundësia e kryerjes së telefonatave në numra të ndryshëm ndërkombëtarë. Nga përvoja ime, mbështetja e bisedës funksionon shumë shpejt dhe në mënyrë profesionale. Ju do të merrni përgjigjen e duhur për pyetjet tuaja.

Përndryshe, ka një FAQ të madhe për pyetjet tuaja dhe ju mund të merrni mësime tregtare nga mbështetja. Si përfundim, avantazhi i madh i këtij ndërmjetësi është mbështetja 27/ në gjuhë të ndryshme. Vetëm disa ndërmjetës e ofrojnë këtë koncept.

Faktet e mbështetjes: 

 • 24/7 në dispozicion
 • Telefon, Bisedë, Email
 • Mbështetje për video
 • FAQ dhe mësime
 • E disponueshme në gjuhë të ndryshme
MBËSHTETJE:OPERON:TELEFONI:ADRESË:
Telefon, Bisedë, Email24/7+442080685335 (MB)
+18299476393 (SHBA)
[email protected]
› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Krahasimi i RaceOption me ndërmjetësit e tjerë binarë:

RaceOption është një ndërmjetës binar solid me të cilin mund të përdorni dhe të bëni tregti binar fitimprurëse. Sidoqoftë, në krahasimin tonë, ai mori vetëm 3.5 nga 5 yje të mundshëm. Arsyeja për këtë është se RaceOption është një ndërmjetës i parregulluar. Për më tepër, kthimi maksimal është vetëm në 90%. Megjithatë, ka bonuse tërheqëse në dispozicion dhe një total prej më shumë se 150 asetesh për të zgjedhur. Ndërfaqja e përdoruesit është bindëse, kjo është arsyeja pse ne mund të rekomandojmë RaceOption. Nëse jeni duke kërkuar për një ndërmjetës të rregulluar ose për kushte më të mira, ka alternativa të tjera.

1. RaceOption2. Olymp Trade3. IQ Option
Vlerësimi: 4/55/55/5
Rregullorja:/Komisioni Ndërkombëtar Financiar/
Opsionet dixhitale: popopo
Kthimi:Deri në 90%+Deri në 90%+Deri në 100%+
Asetet:150+100+300+
Mbështetje:24/724/724/7
Përparësitë:Pranon klientë nga e gjithë botaBonusi 100% i disponueshëmOfron gjithashtu tregtim CFD dhe Forex
Disavantazhet:I parregulluarJo kthimi më i lartëNuk disponohet në çdo vend
➔ Regjistrohu me Race Option➔ Vizitoni rishikimin Olymp Trade➔ Vizitoni rishikimin IQ Option

A mund t'i besoni RaceOption? – Përfundimi i rishikimit tim të ndërmjetësit:

Në seksionet e mëparshme, ju tregova kushtet dhe mënyrën e tregtisë me RaceOption. Për mua, duket si një ofertë e besueshme për tregtimin e Forex/CFD dhe opsioneve binare, por duhet të përmend se është një kompani në det të hapur e parregulluar. Pra, ju lutemi kini kujdes me depozitat dhe tërheqjet tuaja. Unë rekomandoj tërheqjen e fitimit tuaj menjëherë.

Nga ana tjetër, një ndërmjetësi në det të hapur mori disa avantazhe. Ju mund të merrni një bonus të lartë dhe të filloni tregtimin pa verifikim. Si përfundim, RaceOption ofron të gjitha mjetet që i nevojiten një tregtari për të tregtuar me sukses tregjet.

Përparësitë e RaceOption:

 • Mbështetje 24/7
 • Programi i bonusit
 • Pranoni tregtarët ndërkombëtarë
 • Rendimenti është deri në 90%+
 • Lloje të ndryshme llogarish me bonus dhe mjete speciale
 • Tregtoni 24/7 në platformë

Nga përvoja ime, pritja është një det i mirë ndërmjetësi me kushte konkurrimi. Por kujdes sepse nuk ka rregullore.  

› Regjistrohu falas me RaceOption tani!

Merrni një bonus falas $ 100 pa depozite me kodin promovues "BOFREE" - (paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra shpesh (FAQ) rreth RaceOption:

A është RaceOption një ndërmjetës i mirë?

Po, bazuar në vlerësimin tonë, RaceOption është një ndërmjetës i mirë. Me një depozitë minimale prej $250, ju mund të tregtoni opsione binare, duke përfshirë monedhat, aksionet, kriptovalutat dhe mallrat.

Përhapjet fillojnë me 1 pip dhe leva shkon deri në 1:100.

Një pengesë e madhe është se ndërmjetësi aktualisht nuk është i rregulluar. Prandaj, ne kemi hequr disa pikë nga vlerësimi ynë.

Megjithatë, shumë tregtarë raportojnë përvoja pozitive me RaceOption. Këtu mund të pajtohemi. Fitimet janë paguar në kohë dhe përvoja e tregtimit ka qenë pozitive. Prandaj, RaceOption mund të konsiderohet një ndërmjetës i mirë.

A është i paligjshëm RaceOption?

Jo. As platforma RaceOption dhe as tregtimi i opsioneve binare nuk janë të paligjshme. Në fakt, kjo varet nga vendi dhe ligjet në të cilat ndodhet tregtari. Shumë vende ndalojnë tregtimin e opsioneve binare për shkak të rrezikut të lartë të përfshirë.
Në disa vende, mund të jetë e paligjshme të tregtohet me RaceOption ose platforma të ngjashme. Tregtarët nga këto vende mund të përdorin ndërmjetës alternativë, të cilët ne i prezantojmë në faqen tonë të internetit.

A është i rregulluar RaceOption?

Jo, për momentin, RaceOption nuk është i rregulluar. Ky është një pengesë e madhe e platformës. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se është një mashtrim. Shumë tregtarë, përfshirë ne, raportojnë përvoja pozitive dhe pagesa në kohë nga platforma.

Çfarë është RaceOption?

RaceOption është një platformë tregtare që ofron mundësinë për të tregtuar opsione binare. Tregtarët mund të përfitojnë nga leva deri në 1:100 dhe të kenë shumë aktive financiare për të zgjedhur. Ekzistojnë disa lloje llogarish në dispozicion. Për më tepër, RaceOption ofron një program tërheqës bonus dhe një llogari demo dhe përmbledh shërbimin e tij me mbështetjen kompetente të klientit.

A është i ligjshëm RaceOption në SHBA?

Jo, për fat të keq, RaceOption nuk ofron shërbimet e tij në SHBA. Tregtarët nga Shtetet e Bashkuara nuk lejohen të regjistrojnë një llogari atje. Kjo është për shkak të rregulloreve strikte të qeverisë për tregtimin e opsioneve binare. Prandaj, tregtarët nga SHBA duhet të kërkojnë ndërmjetës alternativë. Në këtë faqe interneti, ne paraqesim shumë alternativa për tregtarët amerikanë.

A është i sigurt RaceOption?

RaceOption nuk është i rregulluar, gjë që e bën ndërmjetësin të duket i pasigurt. Por bazuar në përvojat tona, RaceOption mund të klasifikohet si i sigurt. Tregtarët paguajnë paratë e tyre në kohë, dhe depozitat gjithashtu funksionojnë pa asnjë problem.

Çdo tregtar duhet të dijë se tregtimi i opsioneve binare përfshin rreziqe. Por kjo nuk ka të bëjë fare me platformën. Shumica e platformave, përfshirë RaceOption, bëjnë çmos për t'u ofruar tregtarëve të tyre një përvojë të mirë.