Brokerat e opsioneve binare që pranojnë Skrill për depozita dhe tërheqje

Këto janë gjashtë më të mirat Agjentët e opsioneve binare që pranojnë Skrill si një mënyrë pagese:

Ndërmjetësi:
Rregullore:
Rendimenti & Asetet:
Përparësitë:
Oferta:
5.0/5
12345
IFMRRC
Kthimi: 95%+
100+ Tregjet
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95%
 • Tërheqje të shpejta
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Vizitoni ndërmjetësin

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

CySEC
Kthimi: 94%+
300+ Tregjet
 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 94%
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Vizitoni ndërmjetësin

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

5.0/5
12345
IFMRRC
Kthimi: 90%+
100+ Tregjet
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta
 • Platformë profesionale
 • Depozita/tërheqje të shpejta
 • Llogari demo falas
Llogari e drejtpërdrejtë nga $50
  Vizitoni ndërmjetësin

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

5.0/5
12345
Komisioni Financiar
Kthimi: 90%+
100+ Tregjet
 • Platformë profesionale
 • Llogari demo falas
 • Depozita minimale $10
 • Webinarët dhe edukimi
 • Pagesa të larta
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Vizitoni ndërmjetësin

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

5.0/5
12345
MFSA, GSC, MGA
Kthimi: 90%+
200+ Tregjet
 • Mbështet tregtimin e automatizuar
 • Tregtia e rregulluar
 • Platforma të shumta
 • Produkte të ndryshme financiare
 • MetaTrader 4/5
 • Rendiment i lartë 90%+
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Vizitoni ndërmjetësin

(Kapitali juaj është në rrezik)

4.8/5
12345
Komisioni Financiar
Kthimi: 90%+
50+ Tregjet
 • Depozita minimale e ulët $10
 • Platformë e lehtë për t'u përdorur
 • $1,000 llogari demo
 • Pagesa të shpejta
 • Bonus falas
Llogari e drejtpërdrejtë nga $10
  Vizitoni ndërmjetësin

(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Ndërmjetësi:
Rregullore:
IFMRRC
Rendimenti & Asetet:
Kthimi: 95%+
100+ Märkte
Përparësitë:
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95%
 • Tërheqje të shpejta
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullore:
CySEC
Rendimenti & Asetet:
Kthimi: 94%+
300+ Märkte
Përparësitë:
 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 94%
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullore:
IFMRRC
Rendimenti & Asetet:
Kthimi: 90%+
100+ Märkte
Përparësitë:
 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta
 • Platformë profesionale
 • Depozita/tërheqje të shpejta
 • Llogari demo falas
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullore:
Komisioni Financiar
Rendimenti & Asetet:
Kthimi: 90%+
100+ Märkte
Përparësitë:
 • Platformë profesionale
 • Llogari demo falas
 • Depozita minimale $10
 • Webinarët dhe edukimi
 • Pagesa të larta
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullore:
MFSA, GSC, MGA
Rendimenti & Asetet:
Kthimi: 90%+
200+ Märkte
Përparësitë:
 • Mbështet tregtimin e automatizuar
 • Tregtia e rregulluar
 • Platforma të shumta
 • Produkte të ndryshme financiare
 • MetaTrader 4/5
 • Rendiment i lartë 90%+
Oferta:
Ndërmjetësi:
Rregullore:
Komisioni Financiar
Rendimenti & Asetet:
Kthimi: 90%+
50+ Märkte
Përparësitë:
 • Depozita minimale e ulët $10
 • Platformë e lehtë për t'u përdorur
 • $1,000 llogari demo
 • Pagesa të shpejta
 • Bonus falas
Oferta:

Para se të fillojmë, le të fillojmë me një përmbledhje bazë të Skrill. Skrill, si PayPal, është një procesor pagesash në internet. Moneybookers ishte emri i kompanisë kur u lançua në Mbretërinë e Bashkuar në 2001.

ndërmjetësit që pranojnë skrill

Moneybookers ishte rritur në një vlerë prej 365 milionë funte deri në vitin 2009, dhe ata deklaruan se do të ofronin shërbime për të gjithë klientët dhe bizneset, jo vetëm ata që merren me lojërat e fatit dhe sportet elektronike.

Më shumë rreth Skrill

Kompania deklaroi në 2011 që do të riemërtoheshin si Skrill. Nuk ka një arsye të fortë pse ata ndryshuan emrin e tyre.

Skrill, i cili ishte riemërtuar, bleu Paysafecard, një program australian me karta me parapagesë, në vitin 2013 dhe më vonë u ble nga CVC Capital Partners. Ata u bashkuan me Neteller, një nga konkurrentët e tyre më të mëdhenj, në 2015.

Kuletat dixhitale janë mënyra më e shpejtë për të depozitim/tërheq para për tregtimin e opsioneve binare. SkrillNjë nga portofoli elektronik më i njohur, prej kohësh është gjithashtu pjesë e kësaj linje. Por, cilët janë ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare që pranon Skrill për depozita? Le ta zbulojmë më poshtë.

› Rekomandimi ynë: Regjistrohu me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Përfitimet e përdorimit të Skrill si një portofol dixhital për opsionet binare

Atje jane shumë përfitime mund të përfitohet duke përdorur Skrill në çdo ndërmjetës binar për depozitat. Disa prej tyre janë si më poshtë:

Aplikacionet #1 me mbështetje transaksionesh

Ju do ta adhuroni Skrill nëse jeni një zhvilluesi i aplikacionit. Një veçori shtesë se pse duhet të përdorni Skrill janë mikrotransaksionet e tij në versionin e aplikacionit.

Kjo është veçanërisht e zakonshme për aplikacionet e lojërave të fatit, por mund ta përdorni edhe për lojëra, aplikacione biznesi dhe çdo aplikacion tjetër me të cilin jeni duke punuar.

Kjo është një qasje e mrekullueshme për përdoruesit që nuk e kanë Skrill por keni aplikacionin tuaj për të bërë pagesa celulare.

#2 Integrim pa probleme me shitësin në internet

Skrill është një opsion pagese në shumë platforma të palëve të treta ku mund të ndërtoni një dyqan online. Dëshironi të hapni një dyqan online? Hidhini një sy kësaj!

Ky është një tjetër mundësi për pranimin e pagesave nga konsumatorët që nuk kanë një llogari Skrill.

#3 Checkout me një klik të vetëm

Sa i përshtatshëm është Skrill për klientët tuaj? Është aq e thjeshtë sa të shtypësh një buton. Kushdo që përdor portofolin dixhital Skrill mund të transferojë fonde në llogarinë e tyre të opsioneve binare me një klik të vetëm.

Ky nivel efikasiteti është kritik në botën e sotme me ritme të shpejta për ruajtjen e klientëve.

#4 Pagesat që përsëriten

Skrill gjithashtu mbështet pagesat e përsëritura, që është një veçori e bukur. Jo, ofruesi i telefonit ose kompania e energjisë nuk do të marrin pagesa Skrill. Megjithatë, faqet e internetit të lojërave të fatit, si dhe një numër i madh uebsajtesh pornografike, do të preken.

Pagesat e përsëritura mbështeten nga shumica e shërbimeve të pagesave, por askush tjetër nuk do t'ju lejojë të merreni me këto lloj organizatash, si fillim.

#5 Pagesat me shumicë

Skrill është i dobishëm nëse dërgoni shuma të mëdha parash në baza të rregullta. Supozoni se duhet të dërgoni pagesa të shumta identike për marrës të ndryshëm. Mund të përfshihen kontraktorët, punonjësit ose shitësit.

Skrill ju lejon të bëni pagesa në grup, dmth. të gjitha menjëherë. Platforma gjithashtu u ofron përdoruesve të saj fleksibilitetin për të kryer transaksione një nga një.

› Rekomandimi ynë: Regjistrohu me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Sa monedha mbështet Skrill?

Skrill aktualisht pranon pagesa në mbi 40 monedha të ndryshme Rreth botës. Ne u befasuam gjithashtu kur dëgjuam se ata marrin kriptomonedhë transaksionet.

Ju mund të përdorni Skrill së bashku me tjetrin llogari bankare tregtare. Objektet janë aq fleksibël sa për depozitim/tërheqje në çdo opsion binare, mund të përdorni kartat Skrill në monedhat e mëposhtme:

 • dollarë amerikanë
 • Zloty polake
 • paund britanik
 • euro

Dëshironi ende të gërmoni në thellësi? Le të vazhdojmë.

A është Skrill një kompani e njohur e E-Portofolit?

Përpara se të futemi në veçoritë e Skrill, më lejoni t'ju tregoj për atë që kemi mësuar për kompaninë. Skrill është regjistruar me Autoriteti i Sjelljes Financiare në Mbretërinë e Bashkuar që nga fillimi i saj. Të Indeksi FTSE 250 përfshin stokun e tyre.

Ata gjithashtu mbajnë një Licenca evropiane e parave elektronike, duke i lejuar ata të operojnë kudo jashtë Shteteve të Bashkuara.

Kjo kompani është licencuar ligjërisht në të 50 shtetet e SHBA-së. Skrill është, në fakt, një kompani me reputacion. Por ka akoma më shumë për të zbuluar. Pra, për çfarë duhet të shqetësoheni?

Problemet e reputacionit të Skrill datojnë që kur ata ishin vetëm një procesor pagesash në kazino. Bixhozi është një profesion i rrezikshëm dhe madje edhe librat më të besueshëm do të ndeshen me konsumatorë të pakënaqur.

Ne jemi të gatshëm të anashkalojmë çdo vlerësim negativ nga ditët e tyre të Moneybookers. Le t'i hedhim një sy në atë që konsumatorët e tyre të tanishëm kanë për të thënë rreth tyre.

Skrill ka shumë vlerësime të pafavorshme në faqet e internetit të besueshme tani. Ata kanë një vlerësim C nga Cardpaymentoptions.com dhe një vlerësim B nga Better Business Bureau.

Megjithatë, shumica e klientëve të autorizuar Skrill vlerësimet që kemi lexuar nuk dukeshin të vërteta dhe ishin të shkruara keq, duke na çuar në përfundimin se klientët në SHBA dhe MB janë përgjithësisht të kënaqur me shërbimin e saj.'

Cili ishte burimi i pakënaqësisë së klientëve të pakënaqur?

Ne do të hyjmë në me shume detaje për këtë kur diskutojmë sigurinë, por ne besojmë se këto çështje rrjedhin nga nevoja e Skrill për të verifikuar identitetin e klientëve të tyre.

Metodat e verifikimit

Kjo është e lehtë për t'u bërë në Vendet perëndimore, e cila mund të jetë një burim i rëndësishëm telashe për konsumatorët e saj.

Ndërsa disa konsumatorë ishin të pakënaqur me Metodat e verifikimit të identifikimit të Skrill, ne i pamë si të dobishëm. Ata mbrojnë përdoruesit e tyre duke u siguruar që personat janë ata që pretendojnë se janë.

Skrill është, pa dyshim, një kompani legjitime. Sidoqoftë, përpara se të regjistroheni për Skrill, duhet të njiheni me tarifat e tyre.

Sa kushtojnë tarifat Skrill?

Për të filluar tregtimin me opsionet binare, duhet të bëni një llogari të duhur në Skrill, por një tjetër shqetësim i përhapur është se Tarifat e Skrill janë të kushtueshme. Por a është i vërtetë ky pretendim? Le të zhytemi në fakte.

Meqenëse Skrill është një emër i madh në industrinë e portofolit dixhital, çdokush do ta konsideronte atë si një ankesë qesharake. Le të themi se ju merrni para nëpërmjet tuaj Llogaria Skrill. Kostoja e transaksionit tuaj do të jetë 1,9 përqind e pagesës + 0,29 € (rreth $0,33 me kurset e sotme të këmbimit). Kjo është e ngjashme me mënyrën se si PayPal punon.

Pra, cila është puna e madhe? 

tarifat e rimbursimit janë një nga arsyet kryesore të pakënaqësisë së përdoruesve. Tarifat e rimbursimit të Skrill janë 25 € (rreth $28.36) që nga shkurti 2019. Kjo është pak më shumë se kostoja e rimbursimit të $20 të PayPal, por nuk është saktësisht zhvatëse. 

Megjithatë, ka edhe pak relaksim. Skrill nuk kërkon asnjë tarifë për konfigurimin e llogarisë, ashtu si në Paypal. Pra, nga vijnë këto tarifa në dukje të majme?

Tarifat janë të larta për tërheqjet, gjë që është një ankesë e madhe midis përdoruesve të Skrill.

Kostoja e tërheqjeve nga Skrill $5.50 për momentin. Nëse jeni duke tërhequr një sasi të vogël parash, kjo është një tarifë e konsiderueshme. Edhe nëse jeni duke tërhequr shuma të mëdha, kjo është dukshëm më e shtrenjtë se PayPal, pa tarifa për tërheqje.

› Rekomandimi ynë: Regjistrohu me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Po në lidhje me kostot ndërkombëtare të ngarkuara nga Skrill?

Siç mund ta shihni, Transfertat e parave të Skrill janë falas brenda Shteteve të Bashkuara, por ju mund të tarifoheni nëse dërgoni para jashtë. Nëse llogaria juaj është joaktive, që do të thotë se nuk keni bërë të paktën një pagesë në 12 muajt e fundit, mund të tarifoheni $5 Taksa vjetore. 

Por këtu është një kapje: nuk do t'ju duhet të paguani kompaninë nëse e mbyllni llogarinë përpara se ajo të bëhet joaktive. Por sigurohuni që të transferoni fondet tuaja dhe çdo qindarkë të vetme në një platformë tjetër.

Këto kosto janë, në pjesën më të madhe, jashtëzakonisht të përballueshme. Kur filloni të kryeni transferta ndërkombëtare dhe të përpunoni pagesa në valuta të huaja, megjithatë, kjo ndryshon. 

Ato të përmendura më lart "kursi i këmbimit me shumicë" ofrohet nga një ofrues i të dhënave të palëve të treta (Reuters), dhe ju do të tarifoheni me 3,99 përqind shtesë. Mund të mos duket se është shumë, por gjithçka shtohet.

Çfarë akuzash të tjera ka Skrill Levy?

Kthimet tarifohen $0.55, dhe llogaritë që kanë qenë i fjetur për më shumë se 12 muaj tarifohen 5 € (tani $5.69) çdo muaj.

Ju ndoshta po pyesni veten nëse ngarkimi i fondeve është falas në këtë pikë. Jo, nuk është kështu.

Nëse nuk e bëni atë nga një llogari rrjedhëse, ka një kosto për ngarkimin e fondeve në llogarinë tuaj. Këto tarifa variojnë nga 1% për depozitat në Bitcoin deri në 7.5 përqind për depozitat e bëra me një kartë debiti Paysafecard, gjë që është bezdisëse duke qenë se Paysafecard është në pronësi të së njëjtës firmë.

Mirë se vini ndërmjetësit e bonusit

Më në fund, tregtarët që paguajnë më pak se 10 € në muaj në kostot e transaksionit do të paguhet një tarifë shërbimi special. Nuk ka informacion mbi shumën e saktë të tarifës së shërbimit, megjithëse mund të jetë e rëndësishme.

Le të shohim një skenar të jetës reale për të parë se si funksionon e gjithë kjo.

Le të themi se dëshironi të shisni një Kitarë $1000. Më pas, Skrill do të zbresë tarifat e mëposhtme nga llogaria juaj:

 • tarifë transaksioni $19.29
 • $39.90 (nëse zbatohet) tarifa e konvertimit të monedhës
 • Tarifa e tërheqjes $5.69
 • $935.12 për marrje

Si rezultat, ju mund të përfundoni duke paguar $74.88 në tarifa. Kjo është mjaft e kushtueshme kur krahasohet me PayPal.

Me pak fjalë, arsyeja kryesore pas bezdisjes së Skrill është jotransparenca e tyre në lidhje me paraqitjen e tarifave të tyre dhe se si është e arsyeshme.

Për të marrë të gjithë informacionin e kostos, ne kemi kaluar nëpër rishikime të shumta dhe edhe atëherë, askush nuk duket se e di se sa është kostoja për tregtarët që nuk tarifohen $11,34 në muaj, përveç Skrill, përgjigja e të cilit është heshtja.

Cilat janë vendet që mbështeten?

Me përjashtim të vendeve të sanksionuara nga Banka Botërore ose Kombet e Bashkuara, Skrill është i autorizuar të përpunojë pagesa për dhe nga çdo vend në planet.

Kjo i dallon ata nga konkurrentët e tyre, të cilët preferojnë të luajnë të sigurt duke qëndruar në vendet kryesisht të zhvilluara.

› Rekomandimi ynë: Regjistrohu me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Sa përdorues besnikë ka Skrill?

Do të habiteni kur e dini këtë Skrill ka një bazë përdoruesish besnikë prej mbi 156,000 tregtarësh aktivë. Deri në janar 2019, kompania regjistroi të kishte 32 milionë përdorues aktivë.

A është Skrill një mënyrë pagese e sigurt dhe e sigurt? Le t'i hedhim një sy sigurisë, e cila është padyshim çështja juaj kryesore.

Skrill ka procedura të forta verifikimi të identitetit në mënyrë që të jetë në përputhje me rregullat bankare të SHBA, MB dhe BE.

Cili është procesi i verifikimit?

për të verifikoni llogarinë tuaj për qëllime tregtare ose jotregtare në Skrill, ju keni fonde depozitash. Kjo mund të bëhet ose nga banka në një transfertë bankare, kartë debiti ose Bitcoin.

Në shumicën e rasteve, kjo është e mjaftueshme për provë, megjithëse kemi dëgjuar për njerëzve që u kërkohen imazhe të identitetit të tyre zyrtar ose faturat e dorëzuara në shtëpitë e tyre.

Nëse banoni në një vend me infrastrukturë të varfër, kjo tingëllon sikur mund të jetë e vështirë. Rastet e verifikimit të identitetit duket se marrin diçka nga a disa jave deri në disa muaj për t'u zgjidhur, me fondet e konsumatorëve të mbetura në llogaritë e tyre deri atëherë.

Po në lidhje me përdorimin e enkriptimit? Skrill shkëlqen në këtë zonë. Ai tejkalon konkurrencën kur bëhet fjalë për mbrojtjen e hakerëve.

Jo vetëm kaq, Skrill përdor enkriptimin 128-bit dhe kërkon që klientët të kryejnë vërtetimin me dy faktorë sa herë që identifikohen.

A e pranojnë Skrill ndërmjetësit e opsioneve binare?

Po, shumë platforma të opsioneve binare pranojnë Skrill si një mjet për të depozituar dhe tërhequr para dhe fonde nga llogaria e tyre tregtare.

Për të përdorur Skrill si një portofolin dixhital për opsionet binare, së pari duhet të regjistroheni në Skrill. Kështu, për të krijuar një llogari përdoruesi, ndiqni këtë lidhje për t'u regjistruar me Skrill.

Opsionet binare Binomo

Pasi të klikoni në faqen e regjistrimit, do të ridrejtoheni në një formular për të plotësuar të dhënat tuaja si emri, numri i kontaktit, DOB, emri i shtetit, etj.

Pas përfundimit të këtij procesi, ju jeni gati të largoheni.

Cilat monedha pranon Skrill për depozita?

Tarifat e këmbimit valutor të Skrill kanë qenë një pikë mosmarrëveshjeje për shumicën e njerëzve, por ne neglizhuam të theksojmë se Skrill tani merr mbi 40 monedha të huaja, krahasuar me 20 të PayPal.

Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, Ether, Bitcoin, XRP dhe Ox janë gjithashtu të pranueshme.

tregtimi i kriptove

Kompania e tejkalon konkurrencën kur bën biznes në një shkallë të mirëfilltë globale dhe punon me bitcoin.

› Rekomandimi ynë: Regjistrohu me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Sa kohë duhet për të shtuar para për tregtimin e BO duke përdorur Skrill?

Koha e marrë për të financuar tuajin Skrill llogaria përcaktohet nga metoda që ju zgjidhni. Transfertat bankare, për shembull, mund të zgjasin nga dy deri në pesë ditë për t'u përpunuar, bazuar në kohën dhe nga cila bankë.

Ndërkohë, pagesat nga Rapid Transfer, kartë Krediti, Paysafecard dhe karta e debitit përpunohen të gjitha shpejt, duke e bërë këtë një nga mënyrat më të ngadalta për të financuar Llogaria Skrill. 

Cili ndërmjetës Binar përdor Skrill?

Ka shumë të ndërmjetësit binare që përdorin Skrill. Disa prej tyre janë si më poshtë:

 1. IQ Option
 2. Olymp Trade
 3. Quotex
 4. Expert Option
 5. Deriv
 6. Binomo

Këto janë vetëm gjashtë nga shumë ndërmjetës të opsioneve binare që pranojnë Skrill.

Cili është ndërmjetësi më i mirë i opsioneve binare që pranon Skrill?

Sipas studimit dhe hulumtimit tonë, ndërmjetësi më i shquar i BO që pranon Skrill është IQ Option dhe Olymp Trade që përdoret pothuajse në të gjitha pjesët e globit (përveç disa vendeve). Gjithashtu Quotex është një zgjedhje e mirë.

IQ Option: Si të përdorni Skrill

Këtu është një procedurë e detajuar për përdorimin e Skrill në Opsioni IQ te depozitim/tërheqë paratë.

ndërmjetësi i opsionit iq

#1 Bëni një depozitë Skrill

Ju do të duhet të rimbushni tuajin Llogaria Skrill përpara se të bëni një depozitë. Ju do të duhet të identifikoheni dhe të shkoni te skeda Depozita për ta bërë këtë. Tregoni vendin në të cilin ndodheni dhe monedhën që dëshironi të përdorni. Ju do të jeni në gjendje të zgjidhni metodën tuaj të rimbushjes pasi ta keni përfunduar këtë.

Një shënim për t'u mbajtur mend: IQ Option nuk pranon depozita nëpërmjet MasterCard për qëllime tregtare binare.

Ju nuk do t'i vendosni ato para në tuajat Llogaria IQ Option sepse platforma nuk është një shërbim kumari. Për ta bërë këtë, do t'ju duhet të përdorni një mënyrë tjetër pagese. Kjo është e vërtetë vetëm për MasterCard.

Transferimi #2 Skrill në IQ Option

për të fondet e depozitimit në llogarinë tuaj IQ Option duke përdorur Skrill, shkoni te faqe depozitimi në numërim dhe zgjidhni mënyrën e depozitimit.

Më pas, shkruani shumën me të cilën dëshironi të tregtoni. Mbani mend, kufiri minimal i depozitave prej IQ Option është 10 USD. Pasi të keni përfunduar këtë proces, klikoni në butonin "Paguaj Tani".

Ju do të drejtoheni në Skrill faqja e hyrjes, ku mund të përfundoni pagesën duke u identifikuar.

#3 Tërheqjet 

Për të tërhequr tepricën tuaj në IQ Option, klikoni në tërheqje, dhe do të ridrejtoheni në faqen e tërheqjes. Nga atje, zgjidhni Skrill të listuar në menunë Drop-down.

Më në fund, vendosni shumën që dëshironi të tërhiqni (minimumi 2 USD) së bashku me ID-në e postës përkatëse të lidhur me llogarinë Skrill.

Kontrolloni për të parë nëse juaji Llogaria IQ Option është konfirmuar; nëse jo, do t'ju duhet të siguroni dokumentacionin e kërkuar.

#4 Anulimi i llogarisë Skrill

Sigurisht, pasi fondet janë në portofolin elektronik, do t'ju duhet të kuptoni se si të merrni para nga Skrill. 

Klikoni mbi Skeda e tërheqjes për të tërhequr fitimin tuaj nga llogaria tregtare në llogarinë tuaj bankare. Ju gjithashtu mund të transferoni fitimin ose yield-in në kartën tuaj bankare. Nëse jo, mund të përdorni skedën e dërguar për t'i dërguar paratë në një portofol tjetër dixhital.

Koha e tërheqjes varet nga mënyra e tërheqjes që zgjidhni. Një kartë bankare, për shembull, mund të marrë deri në tre ditë pune për t'u përpunuar.

#5 Procesi i verifikimit

Ju mund të kaloni nëpër 'procesi i verifikimit' për të rritur volumin e transaksioneve të lejuar në portofolin tuaj Skrill. Mund ta gjeni butonin Verifikimi duke lëvizur poshtë nga këtu. Ju gjithashtu mund të përdorni Facebook për të përfunduar një version të shkurtuar të procesit të verifikimit.

pulti i opsionit iq

Nëse nuk keni një llogari në Facebook, mund të konfirmoni ende identitetin tuaj duke përdorur Aplikacioni celular Skrill ose faqe interneti.

Ju do të jeni në gjendje të përdorni një Skrill MasterCard me parapagesë pasi të keni marrë konfirmimin, të cilin mund ta merrni përmes skedës së kartës Skrill.

Tarifat #6 Skrill & IQ Option

Atje jane pa tarifa për tërheqje ose depozitime nga Skrill gjatë përdorimit IQ Option. Ju mund të bëni depozita dhe tërheqje pa komision nga llogaria juaj. Megjithëse, Skrill vendos tarifa për depozitat dhe tërheqjet.

› Regjistrohu me IQ Option falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Olymp Trade: Si të përdorni Skrill

Siç e lexuat më lart, sa e lehtë ishte përdorimi i Skrill në IQ Option. Një proces i ngjashëm përdoret në shumicën e platformave për të depozituar/tërhequr para duke përdorur Skrill.

tregtia olimpike

Përfitimet e përdorimit të Skrill në Olymp Trade

Ka disa përfitime të përdorimit të Skrill në Olymp Trade deklaruar si më poshtë:

Tarifat për transfertat Skrill në Olymp Trade

Skrill Money Transfer është një shërbim falas që ju mundëson Dergo para në një llogari bankare menjëherë.

Në të gjitha rastet e tjera, transfertat e parave do të kushtojë ndërmjet 1.45% dhe 5% të shumës së pagesës, me rritjen e shumës së tarifës në varësi të datës së hapjes së llogarisë; sa më shumë të përdorni sistemin, aq më i lirë do të jetë transaksioni.

Tarifa shtesë Skrill

ka asnjë tarifë për përdorimin e Sistemi i pagesave Skrill për qëllime personale nëse përdoruesi ka hyrë në profilin e tij ose ka bërë të paktën një transaksion brenda një kohe të caktuar.

Përndryshe, Skrill do të paguajë një tarifë shërbimi prej 5 EUR ose të krahasueshme. Komisioni tërhiqet nga gjendja e llogarisë në a baza mujore derisa të rivendoset.

#3 statuset VIP në Skrill

Çdo përdorues i sistemit të pagesave Skrill mund të zgjedhë katër nivele të ndryshme VIP: Bronz, argjend, ari ose diamant. Statusi VIP i një përdoruesi përcaktohet nga numri i depozitave që ata bëjnë; sa më i lartë të jetë numri i pagesave, aq më i madh është niveli dhe shpërblimi dhe aq më të mira janë tarifat për transfertat e parave në sistem.

A ia vlen Skrill për opsionet binare?

Skrill është një shërbim fantastik për disa njerëz, por mund të mos jetë alternativa më e mirë për të tjerët. E gjitha varet nga kërkesat tuaja. Hidhini një sy këtyre avantazheve dhe disavantazheve për të parë nëse Skrill është i përsosur për ju.

 • Është i sigurt
 • Përdoret gjerësisht nga masat

 • Verifikimi mund të marrë kohë
 • Shërbimi ndaj klientit është i kufizuar

Le të futemi më thellë në të mirat dhe të këqijat.

Është i sigurt

Skrill është, siç u tha më parë, jashtëzakonisht i sigurt dhe i sigurt. Platforma rregullohet nga Autoriteti i Sjelljes Financiare që siguron siguri shumë të rreptë dhe zbatim të plotë të ligjeve dhe rregulloreve strikte, duke e bërë platformën një vend të sigurt dhe të besueshëm për të shkëmbyer para.

Përdoret gjerësisht nga masat

Siç u përmend më herët, afërsisht 40 milionë përdorues përdorni Skrill në mbarë botën çdo ditë, gjë që thotë shumë për besueshmërinë e platformës.

Verifikimi mund të marrë kohë

procesi i verifikimit është kritikuar në shumë rishikime të portofolit Skrill. Këto ankesa janë, në pjesën më të madhe, të pajustifikuara. 

Në fund të fundit, është ligji dhe rregullat janë në fuqi për të mbrojtur njerëzit dhe për të siguruar një mjedis të sigurt. Megjithatë, nëse hasni në një problem, mund të duhet pak kohë për ta trajtuar atë tërësisht, gjë që bëhet problem.

Duhet të paraqisni një ID me foto, si patentë shoferi ose pasaportë, si dhe një faturë shërbimi si dëshmi adrese për të përfunduar procesin e verifikimit.

Shërbimi ndaj klientit është i kufizuar

Skrill nuk ka një veçori Live Chat. Megjithëse disponohet një chatbot me emrin Sofia, ju nuk do të lidheni drejtpërdrejt me një përfaqësues të shërbimit ndaj klientit. Kjo pasi ky shërbim është vetëm për abonentët aktualë. 

Nëse dëshironi të bisedoni përmes opsionit të bisedës live, shkruani ID-në tuaj të emailit të regjistruar dhe regjistrohuni në llogari.

› Regjistrohu me Olymp Trade falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

konkluzioni

Skrill beson në konfidencialitet. Edhe pse platforma ka bashkëpunuar me shumë ndërmjetës binarë, ata kurrë nuk kanë bërë një kompromis me politikat e tyre dhe sigurinë e tregtarëve.

Kështu, askush nuk duhet të shqetësohet për konfidencialitetin e tyre dhe informacionin e llogarisë personale kur e përdor atë, pasi platforma nuk i zbulon informacionet e askujt ndërmjetësit në asnjë skenar.

› Rekomandimi ynë: Regjistrohu me Quotex falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Shkruaj një koment

Çfarë të lexoni më pas