Strategjia Martingale e opsioneve binare të shpjeguara

Tregtimi i opsioneve binare është një nga më të thjeshtat nga të gjitha llojet e tregtimit. Në fakt, këtu, ju vetëm duhet të parashikoni një nga dy opsionet e lëvizjes së çmimeve. Ju duhet të vini bast ose për rritjen ose uljen e çmimit për një aktiv. Por për ta bërë edhe më të thjeshtë për ju, ekziston një strategji Martingale e propozuar nga investitorët. 

Strategjia Martingale është më shumë si një truk bastesh që është krijuar posaçërisht për opsionet binare. Origjina e kësaj strategjie u zhvillua në shekullin e 18-të dhe u vu në veprim nga Pierre Levy. Të strategjia e martingales së opsioneve binare është përdorur më parë për bastet e zakonshme të lojërave të fatit në vendin e Francës. Në fakt, parimi i kësaj strategjie është mjaft i thjeshtë dhe i lehtë për t'u zbatuar.

Kjo strategji përdoret si një strategji dyfishimi. Sipas krijuesit të kësaj strategjie, mund të rikuperoni paratë e humbura në tregtitë ose bastet e kaluara. Përveç kësaj, kjo strategji i lejon tregtarët të vendosin bastet e tyre në të njëjtin drejtim duke dyfishuar ose shumëzuar madhësinë e investimit. Rritja e pagesave zakonisht do të jetë e dobishme në rikuperimin e humbjeve të kaluara. 

Kjo strategji është përdorur mbi tavolinat e lojërave të fatit, por tani përdoret edhe për tregtimin e tregut financiar. Përdorimi maksimal i tij vërehet me tregtimin e opsioneve binare. Ky udhëzues do t'ju japë një elaborim të plotë se si strategjia e martingales së opsioneve binare në fakt funksionon. 

Çfarë është Strategjia Martingale për opsionet binare?

Të strategjia e martingales së opsioneve binare i ndihmon tregtarët të mbulojnë gjurmët e tyre të humbjes me më shumë fitime. Gjithçka ka të bëjë me dyfishimin e shumës së investimit vazhdimisht në një sasi të caktuar tregtie. Procesi i të menduarit pas kësaj strategjie të mahnitshme është rritja e mundësisë për të marrë pagesa të larta. 

Shikoni rishikimin tim të plotë të videos në lidhje me këtë strategji:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iQmluYXJ5IE9wdGlvbnMgTWFydGluZ2FsZSBTdHJhdGVneTogV2h5IHlvdSB3aWxsIGxvc2UgZXZlcnl0aGluZyIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvZEhWLXA5LXhzcjA/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==

Tregtimi i opsioneve binare është po aq i rrezikshëm sa edhe tavolinat e lojërave të fatit. Dhe humbja e një tregtie me një investim të madh mund të godasë rëndë xhepin. Prandaj, duhet të luani me rrezikun dhe të luani kumar me taktikat e investimit të opsioneve binare për të rikuperuar të gjitha humbjet. Por me një kusht, dmth, duhet të keni fonde rezervë për të bërë të njëjtën gjë. 

Ndërmjetësi më i mirë binar:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Quotex - Tregtoni me fitime të larta

123455.0/5

Quotex - Tregtoni me fitime të larta

 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95%
 • Tërheqje të shpejta
 • Sinjalet
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Si të tregtoni opsionet binare me Strategjinë Martingale?

Strategjia e martingales së opsioneve binare nuk është një ide komplekse për zbatim. Por fillestarët ose fillestarët duhet të kenë një pasqyrë të hapave. Në fakt, ata duhet të ndjekin këto hapa në mënyrë që të zbatojnë strategjinë në mënyrë efektive.

Hapat për të njëjtën gjë janë: 

 1. Së pari, depozitoni një sasi të caktuar kapitali në llogarinë tuaj të ndërmjetësit. Mos harroni se shuma e depozitës nuk është shuma që duhet të tregtoni plotësisht. Pra, mbani llogarinë tuaj të ndërmjetësit të mbushur me një sasi të mirë kapitali për zbatimin e kësaj strategjie. Për shembull, preferoni të depozitoni $2000 në fillim. 
 2. Tani, vendosni shumën e investimit që jeni të gatshëm të vendosni në tregtinë tuaj të parë. Nëse keni depozituar $2000, atëherë mbani investimin tuaj të parë në $50-$100. 
 3. Për ndërmjetësit kryesorë, pagesa maksimale e bazuar në aktive të ndryshme varion deri në 100%. Quotex.io, IQ Option dhe Pocket Option janë disa platforma ndërmjetësi me aktive të larta pagese. Për këtë shembull, le të supozojmë se pagesa mesatare është 80%. 
 4. Tani, vendosni tregtinë e parë dhe prisni rezultatin. Nëse keni investuar $100 me një pagesë 80% dhe keni fituar tregtinë, atëherë keni $2080 në llogarinë tuaj. 
 5. Në tregtinë tjetër, ju përsëri investoni $100, pasi fituat tregtinë e mëparshme, kështu që nuk ka nevojë të zbatoni strategjinë e dyfishimit. Por këtë herë, supozoni se ju humbni tregtinë. Pra, ju do të humbni $100 dhe bilanci juaj aktual i llogarisë së ndërmjetësit do të jetë $1980. 
 6. Numëroni në një tregti tjetër me një investim $200 dhe supozoni se e keni humbur përsëri. Tani, shuma do të jetë $1780 në llogarinë tuaj të ndërmjetësit. 
 7. Mos hezitoni dhe rrisni investimin në $500. Dhe le të supozojmë se e fitoni tregtinë me një pagesë $400 prej 80%. Pra, shuma aktuale në llogarinë tuaj të ndërmjetësit do të jetë $2100. Kështu, ju rikuperoni humbjet që keni bërë më parë. 

Në këtë mënyrë, e gjithë strategjia e martingales së opsioneve binare është duke u imponuar në këtë format tregtimi. Është e rëndësishme që ju të merrni një ide për zgjedhjen e platformës së duhur të ndërmjetësit për të siguruar më shumë shpërblime fillestare të bonusit për ta provuar këtë strategji me lehtësi. 

Agjentët kryesorë për të filluar me Strategjinë Martingale të Opsioneve Binare

Ka shumë ndërmjetës të opsioneve binare të disponueshme në të gjithë globin. Por ju duhet të shkoni së bashku me ato që ofrojnë pagesa të mira dhe këshilla rreth strategjisë martingale. Këtu janë tre ndërmjetësit që janë idealisht të përsosur për të qenë shoqëruesi juaj për tregtimin e opsioneve binare me këtë strategji:

#1 Quotex.io

Quotex.io është një platformë e re dhe moderne e tregtimit të opsioneve binare. Nuk ka asnjë aplikacion celular, por është i aksesueshëm nga ndërfaqja e internetit. Pagesa maksimale për Quotex.io është deri në 100% për aktive të ndryshme. Për më tepër, pagesa ndryshon në varësi të shqetësimeve të likuiditetit dhe performancës së tregut të aktiveve. 

Përveç kësaj, Quotex.io ofron gjithashtu një bonus të konsiderueshëm depozitash që do të ndihmojë në motivimin e tregtarëve për të miratuar me lehtësi strategjinë martingale. Tregtimet e para mund të bëhen pa ndonjë sherr për të investuar fondet reale. Humbjet e para nuk do të jenë nga xhepi juaj, por është momenti për të përdorur strategjinë për rritjen e pagesave dhe kthimeve. 

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#2 IQ Option

IQ Option është një tjetër platformë e njohur tregtare e opsioneve binare që ka potencialin për të ndihmuar fillestarët dhe profesionistët të tregtojnë lehtësisht. Ajo ka një bollëk instrumentesh financiare për të tregtuar dhe ka një kalkulator i veçantë mbi faqen e internetit të opsionit IQ për t'ju ndihmuar me tregtim martingale parashikimet. 

Është vetëm një nga disa tregues të disponueshëm mbi platformën IQ Option. Shumica e treguesve do t'ju ndihmojnë gjithashtu të përcaktoni prirjen e vendosur për të ndryshuar ose vazhduar me një tregti të caktuar. Përveç kësaj, ju jep një pagesë maksimale deri në 95%, e cila mund t'ju ndihmojë me kthime të shkëlqyera. 

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

#3 Pocket Option

Platforma Pocket Option vjen me një veçori të spikatur bonus. Ju merrni një bonus 50% me çdo depozitë prej $50 në platformë. Prandaj, u jep një mundësi të gjithë tregtarëve të depozitojnë të mëdha dhe të fitojnë bonuse të mëdha për investim të lehtë përmes strategjisë martingale. 

Pagesa maksimale për platformën Pocket Option është deri në 92%, e cila është goxha e jashtëzakonshme. Përveç kësaj, ai ka mjete për t'ju ndihmuar të parashikoni aspektet tuaja tregtare dhe të llogarisni strategjinë e martingales për rutinën tuaj të investimit. 

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Konsiderata të rëndësishme për Strategjinë Martingale të Opsioneve Binare

Përpara se të filloni të adoptoni strategjia e martingales së opsioneve binare, duhet të njiheni me disa nga konsideratat. Po, ju keni ndërmjetësin tuaj tani, por ajo që është e rëndësishme është të mësoni pothuajse gjithçka rreth një strategjie përpara se ta zbatoni atë. Pra, këtu janë konsideratat për të njëjtën gjë:

 • Kushtet e tregut nuk janë gjithmonë perfekte, për të cilat kjo strategji nuk ju garanton asgjë dyfishuar kthimet tregtare. Ju nuk mund të supozoni se përfundoni gjithmonë me fitime. Prandaj, ky është verdikti që e bën atë një nga strategjitë më të rrezikshme për t'u imponuar. Është kryesisht për të pasurit! 
 • Nëse keni ndërmend të zbatoni këtë strategji, atëherë duhet të keni ideologjinë e vlerësimit të raportit të duhur të shpërblimit ndaj rrezikut për të përcaktuar sigurinë e strategjisë për tregti të veçanta. 
 • Për të ekzekutuar një strategji martingale, do t'ju duhet një lloj aksesi në një grup më të madh kapitali. Siç u tha më lart, është strategjia për të pasurit. Tregtari duhet të jetë gati të bëjë transferta bankare nëse tregtia e dyfishtë e njëpasnjëshme rezulton në humbje. 
 • Sigurohuni që gjithmonë preferoni të përdorni asete financiare të parashikueshme. Do të thotë që ju duhet të zgjidhni instrumentet financiare, lëvizja e çmimit të të cilave mendoni se është e parashikueshme. Për më tepër, nëse mund të analizoni modelin e luhatjeve të çmimeve të tyre gjatë një harku kohor, ju mund ta përdorni më mirë këtë strategji. 
 • Ju duhet të kombinoni këtë strategji martingale me tregtimin e linjës së trendit. Me këtë, ju ndoshta do të përmirësoni parashikueshmërinë e strategjia e martingales së opsioneve binare opsionet e tregtimit. 
 • Nëse është e mundur, mbani shënim se sa kapital jeni gati të investoni në një ditë në tregtimin e martingales me opsione binare. Kjo do t'ju ndihmojë të kufizoni humbjet tuaja dhe të përfitoni nga leva. Duhet të keni parasysh se duhet të monitoroni fondet që depozitohen dhe investohen. Gjithashtu, mbani gjurmët e fitimeve të fituara dhe fondet e humbura. Platforma juaj e ndërmjetësit do t'ju japë historinë, por analiza juaj manuale është e rëndësishme. 

konkluzioni

Pra, nëse jeni i ri në tregtimin e opsioneve binare dhe jeni të gatshëm të zbatoni strategjinë martingale sipas masave tuaja, është e rëndësishme që ju të mbështeteni në detajet e mësipërme. Nëse i afroheni verbërisht me këtë strategji, atëherë mund të përfundoni duke humbur paratë tuaja më shumë se më parë. Fakti është se kjo strategji është super e rrezikshme, por është po aq shpërblyese nëse merrni shanset tuaja për asete të parashikueshme. 

Mblidhuni, merrni një platformë ideale ndërmjetësi dhe filloni udhëtimin tuaj të tregtimit të opsioneve binare me këtë strategji inovative. 

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Quotex falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rreth Autorit

Percival Knight
Unë kam qenë një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, unë tregtoj tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë përdorimi i shandanëve dhe fake-breakouts

Write a comment

 • William

  says:

  E dobishme vërtet