5 këshilla dhe truke të thjeshta për të fituar opsionet binare çdo herë

Cili është çelësi i suksesit me opsionet binare? – Në këtë faqe, unë do t'ju tregoj këshillat dhe truket më të mira dhe më të thjeshta tregtimi i opsioneve binare. Kjo është një këshillë për tregtarët fillestarë ose të avancuar. Me më shumë se 10 vjet përvojë në tregti, e di se për çfarë po flas. Është gjithmonë i njëjti gabim pse tregtarët humbasin paratë e tyre në tregje.

Është e rëndësishme të kaloni të gjitha hapat dhe teknikat në këtë faqe interneti, sepse vetëm një gabim mund t'ju kushtojë shumë para. Shikoni fillimisht videon time të plotë:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iNSBTSU1QTEUgdGlwcyAmYW1wOyB0cmlja3MgZm9yIHRyYWRpbmcgQmluYXJ5IE9wdGlvbnMgc3VjY2Vzc2Z1bGx5IiB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLW5vY29va2llLmNvbS9lbWJlZC92MVNPR0l4QlBHMD9mZWF0dXJlPW9lbWJlZCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhY2NlbGVyb21ldGVyOyBhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlOyB3ZWItc2hhcmUiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=

1. Njihni rrezikun e tregtimit (Menaxhimi i rrezikut)

menaxhimin e parave
Menaxhimi i arsyeshëm i parave do të thotë sukses afatgjatë.

Nëse filloni të tregtoni, duhet të rrezikoni para në bursë në mënyrë që të fitoni. Shumicën e herëve ky fakt keqkuptohet dhe tregtarët kujdeset më pak për rrezikun. Opsionet binare janë shumë të rrezikshme për t'u tregtuar sepse mund të humbni shumën e investuar të parave. Kjo do të thotë që ju duhet të keni një normë goditjeje më të lartë se 50% për të bërë një fitim për një horizont të gjatë kohor.

Ndonjëherë ka humbje për tregtarët fillestarë ose të avancuar. Mund t'ju ndodhë gjithmonë sepse tregu është i ndryshëm dhe fleksibël në lëvizjet e çmimeve. Ndonjëherë ju humbni më shumë se 10 tregti me radhë. Kjo është arsyeja pse keni nevojë për menaxhim të arsyeshëm të parave.

Menaxhimi i parave: 

Është e rëndësishme të përdorni fondet tuaja me mençuri. Kjo do të thotë që ju duhet të mbroni llogarinë tuaj kundër sulmeve të humbjes. Shumica e tregtarëve rrezikojnë shumë para të bilancit të llogarisë së tyre dhe më pas pyesin pse fillojnë të tregtojnë në mënyrë të paarsyeshme dhe me emocione. Është më e vështirë të humbasësh 100% të bilancit të llogarisë sesa 10%. Menaxhimi i arsyeshëm i parave do të thotë që ju rrezikoni vetëm 1% të bilancit të llogarisë për tregti.

Shembull: Ju keni një llogari me një bilanc prej 10.000$. Rreziku i 1% është investim 100$ në çdo tregti. Kjo ju lejon të humbni më shumë se 10 tregti me radhë dhe kështu është më e lehtë të pranoni humbjen.

Gjithashtu, duhet të përdorni gjithmonë të njëjtën shumë për investimin tuaj (përqindja e bilancit të llogarisë). Tregtarët profesionistë e dinë këtë fakt dhe po i rrisin llogaritë e tyre vazhdimisht, jo me hapa të mëdhenj.

Lexoje të plotë timen artikull për Menaxhimin e Riskut.

2. Filloni të investoni me një shumë të vogël parash

Në ditët e sotme, ju mund të filloni tregtimin me një shumë të vogël parash, si 10$. Sipas mendimit tim, duhet të filloni me një depozitë të vogël si 50$ ose më pak. Pasi të ndiheni rehat dhe të keni një fitim me gjendjen e vogël të llogarisë, mund të investoni më shumë para. Është e rëndësishme të grumbulloni rrezikun nëse tregtoni mirë dhe jeni fitimprurës. Ju kurrë nuk duhet ta bëni atë në të kundërt. Kjo mund të jetë shumë e keqe për paratë tuaja të fituara me vështirësi.

 • Sa para dëshironi të financoni në llogarinë tuaj?

Kjo është një pyetje tjetër për tregtarët. Siç u përmend më parë, unë gjithmonë filloj me një shumë shumë të vogël në një llogari të re tregtare. Pasi fitova njëfarë fitimi, ndihem rehat dhe në gjendje të investoj më shumë fonde në llogarinë time.

Lexoje timen udhëzues i plotë për tregtimin e opsioneve binare.

3. Zgjidhni një ndërmjetës të rregulluar të opsioneve binare

Një këshillë tjetër për të përmirësuar rezultatet tuaja është që zgjidhni një ndërmjetës të rregulluar të opsioneve binare. Është shumë më e sigurt për fondet tuaja. Kjo është e vërteta tronditëse! Agjentët e parregulluar ndonjëherë mashtrojnë klientët e tyre. Kjo është ajo që duhet shmangur me këtë këshillë. Nuk mund t'i besoj një kompanie të parregulluar. Kjo është arsyeja pse kam krijuar krahasimin më poshtë. Në tabelë do të gjeni ndërmjetës të rregulluar për tregtimin e opsioneve binare. Fondet janë të sigurta me to dhe ju do të merrni pagesën tuaj drejtpërdrejt.

Ndërmjetësi më i mirë binar:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

123455.0/5

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Lexoje timen artikulli i plotë në lidhje me ndërmjetësit e rregulluar.

4. Zhvilloni një strategji dhe rregulla tregtare

Tregtimi pa një plan nuk është një ide e mirë. Çdo tregtar profesionist ka strategjinë e tij. Nga përvoja ime, nuk është një ide e mirë të kopjoni një strategji edhe për 100%. Para së gjithash, duhet të praktikoni tregtimin në llogarinë demo për të marrë përvojë të re në tregje. Përveç kësaj, ju mund të mësoni strategji dhe të merrni njohuri më të larta përmes qendrës së edukimit të ndërmjetësit ose internetit.

Në faqen time, "Strategjitë e opsioneve binare,” ju mund të mësoni për metodën time më të mirë për të tregtuar tregjet. Është e rëndësishme të merrni një rutinë tregtare me rregulla strikte. Duhet të jetë lite, një sistem që funksionon siç duhet. Si përfundim, ka shumë strategji të mira pune në internet, por shumica e tregtarëve nuk i ndjekin saktësisht rregullat. Është shumë e vështirë të tregtosh rregullat e sakta për një njeri.

Krijoni një listë kontrolli për rutinën tuaj të tregtimit; Unë do t'ju jap një shembull:

 • Shikoni lajmet e tregut
 • Cila është ora?
 • Cilat tregje janë të hapura?
 • Ku ishte hapja e marketeve?
 • A ka çmime mbështetëse dhe rezistente në treg sot?
Binary-Options-tip-Developement-trading-strategy
Zhvillimi i një strategjie tregtare

Kam rregulla strikte për të hyrë në treg. E imja "strategji e rreme e shpërthimit" më lejon të tregtoj vetëm në nivele të caktuara në treg. Unë jam duke kërkuar për ngritje dhe ulje dhe duke pritur për pushim. Kjo është gjithçka që po bëj. Shumë e thjeshtë dhe e pastër. Por është e vështirë të ndiqni rregullat çdo herë, sepse tregu gjithmonë lëviz dhe mund t'ju japë mundësi të tjera tregtare. Mundohem të injoroj mundësitë e tjera për rezultate më të mira të strategjisë sime.

Lexoni artikullin tim të plotë në lidhje me strategjitë më të mira të opsioneve binare.

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

5. Mos bëni mbitregti

Kjo është këshilla e fundit për tregtimin e suksesshëm të opsioneve binare. Mbi-tregtimi është një nga Gabimet më të zakonshme të fillestarëve binare. Sidomos për një tregtar ditor afatshkurtër, është e vështirë të mos mbitregtohet. Kjo do të thotë të tregtoni një vëllim të lartë në shumë tregti të ndryshme. Per mendimin tim, ju duhet të bëni një rregull që të mos tregtoni më shumë se një shumë të caktuar në një orë. Problemi është përqendrimi i vetëdijes njerëzore.

Përveç kësaj, është e rëndësishme të bëni pushime nga tregtimi për të marrë një përmbledhje dhe për t'u çlodhur për ca kohë. Tregtimi afatshkurtër është një nga metodat më të vështira të tregtimit të tregjeve. Çmimi lëviz gjithmonë shumë shpejt nga një skaj i grafikut në skajin tjetër. Unë rekomandoj të tregtoni një maksimum prej 1 orë dhe më pas të bëni një pushim për 10 minuta. Mos u bëni të varur nga tregjet. Shpesh do të shpërthejë llogarinë tuaj nëse nuk bëni tregti në mënyrë racionale.

 • Kaloni vetëm një orë duke tregtuar tregjet
 • Bëni një pushim pas tij
 • Filloni përsëri për një orë
 • Duhet të ketë një kufi ditor kohor dhe kufi tregtar

Lexoni artikullin tim të plotë rreth sa shpesh duhet të tregtoni.

Si të fitoni opsione binare çdo herë? – A është e mundur kjo?

A ia keni bërë ndonjëherë këtë pyetje vetes? Nga përvoja ime, është e pamundur të fitosh çdo tregti. Tregtarët më të mirë morën një normë goditjeje prej më shumë se 70%. Ata gjithashtu humbën tregtinë ose grevat. Gjithçka ka të bëjë me probabilitetin për të fituar në tregje. Probabiliteti nuk mund të jetë 100% sepse njerëzit e tjerë reagojnë ndaj tregjeve. Ju nuk mund të bëni një parashikim për 100% në lidhje me një reagim njerëzor.

Një mundësi tjetër për të marrë njohuri për shkallën e suksesit të strategjisë suaj është të hulumtoni dhe analizoni shirit pas shirit lëvizjet e fundit të çmimeve. Bëjeni vetë dhe do të zbuloni se nuk ka lëvizje të njëjta çmimesh çdo herë. Përveç kësaj, kurrë nuk duhet t'i besoni dikujt që e thotë atë fiton gjithmonë opsionet binare.

Si përfundim, çelësi i suksesit është praktikimi i tregtisë dhe fitimi i më shumë njohurive të tregut. Mënyra më e mirë për të praktikuar është një llogari demo falas me para virtuale. Ai simulon tregtimin e parave reale dhe ju tregtoni pa asnjë rrezik. Pasi të mësoni një strategji të provuar, jeni të hapur për të fituar shumë para.

Hapat që duhen ndërmarrë gjatë tregtimit në opsionin Binary

Kur bëhet fjalë për tregtimin, ne nuk mund të garantojmë sukses dhe ju mund të fitoni ose të humbni, por ndërmarrja e hapave të nevojshëm do të minimizojë mundësinë e humbjes së tregtisë tuaj. Le të diskutojmë disa prej tyre që mund t'ju ndihmojnë të tregtoni më mirë:

1. Zhvillimi i strategjisë

Strategjitë binare do t'ju ndihmojë të fitoni gjysmën e punës tuaj. Është më mirë të planifikosh përpara ekzekutimit, sepse një plan më i mirë çon në sukses të madh. Ju duhet të zhvilloni një strategji hap pas hapi për mënyrën se si do t'i qaseni tregut. 

Mjete të ndryshme të disponueshme në treg mund t'ju ndihmojnë të bëni një plan të qëndrueshëm për tregtimin në opsionin Binary; do t'ju duhet vetëm të rishikoni më të mirat prej tyre që ju pëlqejnë dhe më pas t'i përpunoni për të vendosur mendimet tuaja në të. Kjo do të ndihmojë në një qëndrim më të mirë dhe afatgjatë në treg.

Filloni të vogla dhe prisni humbje të hershme

Sa herë që filloni në tregti, duhet të prisni fillimin e humbjeve, kështu që është më mirë të filloni të vogla. Humbjet e përballueshme nuk do ta dëmtojnë shëndetin tuaj financiar. Tregtia Binare është një treg me rrezik të lartë, kështu që është më mirë të investoni atë që mund të humbni në fillimin e karrierës suaj tregtare.

2. Praktikoni

Është një thënie e vjetër, "Praktika e bën njeriun të përsosur", gjë që është e vërtetë. Pra, mos hezitoni të jepni kohën dhe paratë tuaja në fazën tuaj të hershme të tregtimit; kjo praktikë do t'ju ndihmojë të mësoni gjëra të ndryshme rreth tregtimit dhe ndryshimeve në treg.

Platforma të ndryshme tregtare binare ofrojnë a Llogaria demonstruese të praktikoni dhe madje të mos humbni para; përdorni këto llogari për të praktikuar dhe mësuar bazat e tregtisë së tregut.

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

3. Kontrolloni pritshmëritë tuaja

Nxitimi dhe lakmia mund t'ju bëjnë pëson humbje të mëdha në Tregtinë e Opsioneve Binar. Fitimet janë të larta, por rreziku për humbje është edhe më i madh. Gjatë tregtimit, kontrolloni pritjet tuaja dhe mos shkoni për fitime të mëdha në një periudhë më të shkurtër. Përqendrohuni në marrjen e fitoreve të vogla të vazhdueshme në fillim dhe më pas shtrihuni prej andej.

Lëreni në brez humbës

Ju duhet të ndiqni një rregull me disa vija humbjesh nëse jeni duke humbur disa herë ndërsa tregtoni, largoheni nga tavolina e tregtimit dhe planifikoni një strategji më të mirë për të tregtuar në treg.

4. Mbani ndjenjat tuaja pranë

Ka pak ndryshim midis tregtimit dhe lojërave të fatit kur filloni në fushën e opsioneve binare. Shumë ndërmjetës dhe faqe interneti me terminologji investimi do të përpiqen t'ju shpërqendrojnë, por mos u bëni budalla. Një qasje e disiplinuar është e vetmja për të arritur sukses. Fatkeqësisht, shanset janë mbledhur deri më tani kundër jush.

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

5. Fokusimi

Masa e shanseve në hapësirën e opsioneve binare është shumë e lehtë për t'u devijuar. Përveç burimeve të ofruara, tregtarët gjithashtu mund t'ju japin me One-Touch, Boundary, Ladder dhe lloje të tjera të zgjedhjes për të shkëmbyer, përveç alternativës së zakonshme "Vendos/Thirrje". Pra, përsëri, është më mirë t'i përmbahemi aseteve më të njohura ju dini për.

6. Analiza

Me siguri, asnjë ekspert nuk mund të parashikojë se çfarë mund të bëjë një instrument investimi për njëfarë kohe. Prandaj, analiza teknike dhe themelore nga ana juaj është një aspekt shumë i nevojshëm kur vini në tregti

Këto analiza do t'ju ndihmojnë të dini për instrumentin tuaj dhe tendencat e fundit në të cilat instrumenti ka qenë. Kjo do t'ju ndihmojë të tregtoni në një mënyrë sistematike dhe të disiplinuar.

7. Zgjidhni ndërmjetësin tuaj tregtar me mençuri

Në vitet e fundit, tërheqja e tregtisë së opsioneve binare është rritur si midis veteranëve ashtu edhe të ardhurve në treg. Ka shumë ndërmjetës dhe platforma tregtare të pranishme në treg, por zgjedhja e ndërmjetësit ose platformës së duhur do të vendosë karrierën tuaj në tregti. 

Për fat të keq, ka shumë mashtrime, dhe agjentë me më pak përvojë të pranishëm në treg të cilët mund t'ju premtojnë gjëra të ndryshme, por nuk do të jepni asgjë kur bëhet fjalë për realitetin. Pra, është më mirë të zgjidhni ndërmjetësin tuaj me mençuri në këtë treg, i cili mund t'ju ndihmojë me një rritje të qëndrueshme dhe të qëndrueshme.

Cilat janë tregtitë më të mira për fillestarët?

Binary Options është një produkt financiar fleksibël. Ju mund ta personalizoni tregtinë ashtu siç dëshironi përpara se të klikoni butonin e thirrjes ose vendosjes. Por cilat janë opsionet më të mira për fillestarët?

Nga përvoja ime, unë rekomandoj që fillestarët të mos bëjnë tregti afatshkurtër si tregti me 30 ose 60 sekonda. Është shumë e shpejtë për fillestarët. Në përgjithësi, është më e lehtë të përdorësh një afat më të lartë kohor sepse ke më shumë kohë për të reaguar ndaj tregjeve. Fillestarët janë shumë të ngadaltë për të parë grafikët 30 ose 60 sekonda. Për më tepër, fillestarët duhet të tregtojnë aktivet më të tregtuara nga ndërmjetësi i tyre, sepse ata u japin atyre fitimin më të lartë prej 80-95%.

 • Shmangni tregtitë 30 – 60 sekonda.
 • Tregtoni aktivet më të tregtuara nga ndërmjetësi juaj
Binary-Options-tip-Beginners-avoid-short-term-trading
Fillestarët duhet të shmangin tregtimin afatshkurtër

Rishikimi i këshillave dhe truket e opsioneve binare

Në këtë faqe interneti, ju tregova teknika të ndryshme për të përmirësuar rezultatet tuaja të tregtimit me Opsionet Binare. Ju do të merrni tregti më fitimprurëse nëse ndiqni këshillat dhe truket e mia. Si përfundim, ka shumë gabime të ndryshme që bëjnë tregtarët. Shpesh ata nuk e dinë se çfarë po bëjnë dhe pastaj pyesin veten pse humbasin një shumë të madhe parash.

Siç u përmend më lart, njohuria është çelësi i suksesit. Kjo është arsyeja pse unë krijova këtë faqe për ju.

Gjithashtu, lexoni artikujt e detajuar rreth:

Këshillat plotësojnë njëra-tjetrën. Çdo tregtar i keq fillon me menaxhimin e gabuar të rrezikut. Ndaloni së rrituri rrezikun nëse jeni duke humbur. Tregtarët profesionistë rrisin rrezikun nëse fitojnë. Nuk ka kuptim të rrezikosh më shumë para në një grevë të humbur. Do ta bëjë goditjen e humbur edhe më të madhe. Nga ana tjetër, ju duhet të rrisni rrezikun e një goditjeje fituese. Filloni me një shumë të vogël parash për tregtitë tuaja të para. Nëse e bëni mirë dhe ndiheni rehat me platformën, mund të rrisni rrezikun. Do të fitoni gjithnjë e më shumë vetëbesim pasi të fitoni disa tregti radhazi. Kjo ju lejon të tregtoni më mirë dhe më saktë.

Shumica e fillestarëve pyesin: Cili është ndërmjetësi më i mirë për opsionet binare? - Unë rekomandoj përdorimin e një ndërmjetësi të rregulluar si IQ OptionOlymp Trade, ose Expert Option. Shikoni tabelën e sipërme dhe krijoni një llogari demo falas ose lexoni vlerësimet e mëdha të ndërmjetësve në faqen time të internetit. Është e rëndësishme për mua të përdor një ndërmjetës të rregulluar sepse nuk mund t'i besoj një të parregulluari. Dua të jem i sigurt duke investuar para dhe duke mos u mashtruar.

2 këshillat e fundit mbështesin njëra-tjetrën. Duke përdorur një strategji profesionale, ju nuk do të mbitregoni në tregje. Rregullat e rrepta dhe njohuritë janë çelësi i suksesit me Opsionet binare. Shpresoj se ju ka pëlqyer kjo faqe dhe do të bëni më pak tregti me humbje.

Tregtim i lumtur ;)

➨ Regjistrohu me ndërmjetësin më të mirë binar Pocket Option tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rreth Autorit

Percival Knight
Unë kam qenë një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, unë tregtoj tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë përdorimi i shandanëve dhe fake-breakouts

Shkruaj një koment

 • Teixeira

  thotë:

  Bonjour
  Je voudrais apprendre les options binaire, je suis debutant dans le marché dhe je voudrais savoir s'il existe de cours chez Quotex pour apprendre.
  Merci et meillures përshëndetje.
  Teixeira Roger