Si të tregtoni kriptovalutat (Bitcoin dhe më shumë) me opsionet binare – udhëzues dhe ndërmjetës

logo-Bitcoin

Opsionet binare janë një produkt financiar popullor për të investuar në tregjet financiare. Ndërsa Bitcoin bëhet një fenomen mbarëbotëror, shumë tregtarë kërkojnë dhe kërkojnë për lidhjen midis Opsioneve Binare dhe kriptomonedhave. Monedhat e reja janë shumë të paqëndrueshme, kështu që mund të jetë e lehtë të fitoni me opsionet binare. Në seksionin e mëposhtëm, Unë do t'ju tregoj saktësisht se si të tregtoni Bitcoin dhe kriptovaluta të tjera në platforma të sigurta dhe si të depozitoni dhe tërhiqni me Bitcoin.

Trade-cryptocurrencies-with-Binary-Options-on-the-Expert-Options-platform
Tregtoni kriptovalutat me opsione binare në platformën Expert Option (shembull)

Pse të përdorni kriptomonedha për tregtim?

Përparësitë e kriptomonedhave janë të njohura në mbarë botën. Është një mënyrë e re për të kryer transaksione pa bankë. Tarifat janë më të ulëta dhe transaksionet janë më të shpejta. Përveç kësaj, shumica e kriptomonedhave janë shumë të sigurta dhe anonime. Këto janë avantazhe të mëdha kundrejt sistemit normal të parave fiat. Pra, ka një kërkesë në rritje për përdorimin e monedhave dixhitale.

Gjithashtu, shikoni tutorialin tim të videos:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSG93IHRvIHRyYWRlIENyeXB0byB3aXRoIEJpbmFyeSBPcHRpb25zIChCaXRjb2luICZhbXA7IG1vcmUpIC0gR3VpZGUgJmFtcDsgQnJva2VycyIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvaWs4eXhlMjZWbk0/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==

Këto kriptovaluta janë të disponueshme për t'u tregtuar me opsionet binare: 

 • Bitcoin
 • Dash
 • BTC/LTC
 • Tether
 • BTC/THB
 • Ethereum
 • BTC/CNY
 • Litecoin
 • Monero
 • Zcash
 • Ethereum Classic
 • Ripple
 • BTC/INR
 • Bitcoin Cash
 • Bitcoin Gold
 • IOTA

Brokerat e opsioneve binare që pranojnë Bitcoin dhe më shumë kriptovaluta si depozitë:

Nuk është e mundur vetëm të tregtohet kriptovaluta por gjithashtu për të depozituar kriptovaluta me ndërmjetësi i opsioneve binare. Në avantazhin tuaj, nuk ka tarifa ose kosto të fshehura si me metodat e tjera të pagesës. Depozitat minimale janë të ulëta si 10$ dhe ndërmjetësi e ndryshon kriptomonedhën tuaj automatikisht në para normale.

Përveç kësaj, është e mundur të blini kriptovaluta me metoda normale pagese si një kartë krediti. Në tekstin e mëposhtëm, unë do t'ju tregoj Brokerat e Opsioneve Binare të cilët i kam testuar personalisht dhe ku mund të depozitoni me kripto.

Depozitoni kriptovalutat në llogarinë tuaj tregtare
Depozita me kriptovaluta

Një avantazh i kriptomonedhave është se ju mund t'i përdorni ato në mënyrë anonime. Transaksionet janë shumë të shpejta dhe ka më pak tarifa për ndërmjetësin dhe tregtarin. Pra është një avantazh për të dyja palët. Gjithashtu, Bitcoin, Dash dhe të tjerët janë shumë të sigurt dhe transparent. Ju mund të ndiqni lehtësisht transaksionet tuaja.

Kriptomat më të njohura për depozitë:

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Litecoin
 • Dash
 • Monero

Zgjidhni një ndërmjetës të besueshëm Bitcoin:

Në tabelën e mëposhtme, ju do shikoni Brokerin e ndryshëm të opsioneve binare për tregtimin e Bitcoin. Ata pranojnë depozitimin e kriptomonedhave dhe ju japin një rendiment të lartë për tregtimin e tyre. Me më shumë se 10 vjet përvojë në tregtimin financiar, kam testuar platformat dhe kam krijuar një përmbledhje të plotë të tyre. Ata janë ndërmjetës të besueshëm të cilët janë të njohur ndërkombëtarisht.

Për momentin Expert Option është një nga kompanitë më të mira për tregtimin e kriptove. Ju mund të depozitoni dhe tregtoni një gamë të madhe të aseteve kripto. Kthimi i investimit është shumë i lartë si 90% dhe ato ofrojnë një platformë profesionale. Përveç kësaj, ju mund të blini kriptovaluta me një metodë normale pagese si një kartë krediti. Por ka një disavantazh, Expert Option nuk pranon klientët e BE-së, kështu që tregtarët e BE-së duhet të zgjedhin ndërmjetësin tjetër.

Përparësitë e ndërmjetësve të mësipërm: 

 • Kompanitë e rregulluara dhe të licencuara
 • Rishikime plotësisht të testuara dhe të sinqerta
 • Lehtë për të depozituar dhe tërheqjet me kriptovaluta
 • Tregtoni Bitcoin dhe më shumë
 • Rendiment i lartë dhe kthim i investimit
 • Mbështetje e mirë në gjuhë të ndryshme

Për klientët jashtë BE-së:

Ndërmjetësi më i mirë i kriptove:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Ndërmjetësi më i mirë i kriptove për tregtimin binare

123454.8/5

Ndërmjetësi më i mirë i kriptove për tregtimin binare

 • E rregulluar dhe e sigurt
 • Tregtimi i kriptove
 • Kthime të larta
 • Ekzekutim i shpejtë
 • Tregti sociale
 • Depozitë minimale e ulët prej $ 50
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Për klientët ndërkombëtarë:

Ndërmjetësi më i mirë binar:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

123455.0/5

Pocket Option - Tregtoni me fitime të larta

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Agjentë të tjerë kryesorë për tregtimin e opsioneve binare në kriptomonedhë

Ka disa ndërmjetësime në treg që ju lejojnë të tregtoni opsione binare në kriptomonedha. Sidoqoftë, gjetja e ndërmjetësimit të duhur për nevojat tuaja nga një grumbull brokerash të ngjashme mund të jetë sfiduese.

Ne kemi përzgjedhur tre brokerat kryesore të opsioneve binare për lehtësinë tuaj.

#1 Pocket Option

Platforma Pocket Option
Pocket-Option-trading-platform-screenshot

Ndërmjetësimi kryesor për tregtarët e të gjitha niveleve të aftësive, Pocket Option e bën atë në krye të listës për disa arsye. Ai u jep tregtarëve akses në mbi 100 asete, duke përfshirë kriptovalutat, aksione, forex, indekse dhe më shumë.

Ai gjithashtu u jep përdoruesve akses në një llogari demo ku tregtarët mund të ndjejnë platformën ose të provojnë strategji tregtare pa shpenzuar kapital real.

Depozitimi dhe tërheqja e fondeve është e lehtë për shkak të disa mënyrave të pagesës që ofrohen. Përveç kësaj, minimumi shuma e depozitës është $50, dhe përdoruesit mund të tregtojnë vetëm me $1, duke u mundësuar përdoruesve të rinj të fillojnë të vogla dhe të minimizojnë rrezikun.

Paraqitja e shkëlqyer e faqes në internet, grafikët e lehtë për t'u përdorur, shumëllojshmëria e mjeteve të analizës teknike dhe pagesat e larta e bëjnë atë një nga brokerat më të njohura në mbarë botën. Ai u shërben 10 milion tregtarëve në 95 vjet vende.

Tërheqja e fondeve tuaja është po aq e lehtë sa depozitimi i tyre, dhe Pocket Option mund të aksesohet në të dyja pajisjet Android dhe iOS nëpërmjet aplikacionit. Por ndoshta gjëja më e mirë në lidhje me platformën është se IFMRRC e rregullon atë.

Ndërmjetësi i rekomanduar
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Tregtimi i kriptove me opsionin Pockt

123455.0/5

Tregtimi i kriptove me opsionin Pockt

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

#2 RaceOption

Raceoption-tregtare-platformë
Raceoption-tregtare-platformë

RaceOption është brokerimi i duhur për t'u regjistruar nëse jeni duke kërkuar për bonuset dhe ofertat më të mira kur tregtoni opsione binare në kriptomonedha.

Platforma ofron mbi 100 asete nëpër tregje. Për më tepër, programi i tij i gjerë i shpërblimeve i ndihmon tregtarët të bëjnë të ardhura shtesë. RaceOption organizon rregullisht dhurata, duke ju dhënë mundësinë të fitoni çmime si iPad, kompjuterë dhe para.

Karakteristikat e tregtimit social mund t'u japin tregtarëve fillestarë një vështrim më të thellë në stilin e tregtimit të tregtarëve më me përvojë.

Ndërsa konsiderohet një platformë e besueshme nga tregtarët në të gjithë globin, ajo nuk është e licencuar për të operuar në SHBA, gjë që është një disavantazh i lehtë. Por, në përgjithësi, RaceOption është një platformë e sigurt dhe e respektueshme që çdo tregtar i opsioneve binare nuk do të hezitojë ta rekomandojë.

#3 Binary.com

Binary.com-grafik
Binary.com-grafik

Një nga brokerat më të vjetra në botën e opsioneve binare, Binary.com funksionon që nga viti 1999. Ai krenohet me një dizajn miqësor për përdoruesit dhe seksioni i tij arsimor shterues e bën të lehtë fillimin e tregtimit të opsioneve binare.

Me Binary.com, mund të tregtoni 24/7 dhe madje edhe në fundjavë. Llogaria demo vjen e ngarkuar me $10,000 kredi virtuale që mund t'i përdorni për të testuar strategjitë e tregtimit. Llogaritë demo janë të lira për t'u përdorur, dhe nëse ju pëlqen platforma, mund të krijoni një llogari dhe të tregtoni me kapital real.

Depozita minimale e ulët, mënyrat e thjeshta të pagesës dhe mbikëqyrja e shkëlqyer rregullatore e bëjnë të vështirë të mos rekomandosh Binary.com.

BrokerimiDepozita minimaleTregti minimaleLlogaria DemoPranohen tregtarët në SHBA
Pocket Option$50$1popo
RaceOption$250NApopo
Binary.com$5$1poNr

Gjithashtu, tërheqjet janë të disponueshme në kriptomonedha

Nëse dëshironi të tërhiqni fitimin tuaj në kriptovaluta, ky nuk është problem. Brokeri i opsioneve binare ju ofron të njëjtat metoda të tërheqjes si depozitimi. Nëpërmjet testeve të mia, kompanitë tërheqin shumën e saktë pa asnjë tarifë të fshehur. Pagesat përpunohen shpejt. Në foton më poshtë mund të shihni tërheqjen time të Bitcoin.

Bitcoin-tërheqja-prova-of-a-Binary-Options-Brokers
Prova e tërheqjes së Bitcoin

Tregtimi i opsioneve binare të Bitcoin shpjegohet (udhëzues):

Tani do t'ju tregoj se si të tregtoni opsionet binare në kriptovalutat. Është si i njëjti parim si gjithmonë. Tregtimi i opsioneve binare është si bast për rritjen ose rënien e çmimeve. Zgjidhni një aktiv dhe bëni një parashikim të lëvizjes së ardhshme të çmimeve. Platforma do t'ju ndihmojë me të sepse mund të përdorni mjete analitike falas si tregues ose mjete vizatimi.

Pasi të keni bërë parashikimin tuaj, duhet të jeni në gjendje të tregtoni në një drejtim.
 Vendosni shuma e investimit për tregtinë tuaj. Investimi minimal është 1$. Pas kësaj, ju zgjidhni kohën e skadimit të Opsionit Binar. Ju mund të bëni tregti afatshkurtra ose afatgjata sipas dëshirës tuaj. Filloni tregtimin tani. Çmimi duhet të jetë nën ose mbi pikën tuaj të hyrjes për të marrë një kthim të lartë.

Binar-tregti-shpjeguar
Shembull i opsioneve binare të Bitcoin

Tutorial hap pas hapi:

 1. Koha e fillimit është kur kontrata juaj përpunohet te ndërmjetësi
 2. Koha e mbarimit është kur mbaron tregtia
 3. Bëni një parashikim për lëvizjen e ardhshme të çmimeve
 4. Mjetet e analizës për tregtimin profesional janë në dispozicion në platformë
 5. Zgjidhni shumën tuaj të investimit
 6. Zgjidhni horizontin kohor dhe kohën e skadimit të kontratës
 7. Filloni të tregtoni me kriptomonedha në rritje ose në rënie

Si funksionojnë opsionet binare:

Ndërsa opsionet binare mund të duken të ngjashme me opsionet tradicionale, të dyja kanë një ngjashmëri minimale. Opsionet binare kanë kushte të ndryshme pagese, struktura rreziku dhe tarife.

Përveç kësaj, opsionet binare krenohet me struktura unike likuiditeti dhe procese investimi. Por ndoshta gjëja më e mirë në lidhje me opsionet binare është se ato janë të lehta për t'u kuptuar:

Opsionet binare janë instrumente financiare që kanë një kohë dhe datë të caktuar skadimi. Këto instrumente kanë gjithashtu një çmim të lidhur. Nëse vlerësimi i tregtarit për lëvizjen e çmimit të aktivit është i saktë në kohën e skadimit, tregtari bën një shumë të paracaktuar parash.

Në të njëjtën mënyrë, nëse vlerësimi i tregtarit për lëvizjen e çmimit të aktivit është i pasaktë, ata do të humbasin shumën që kanë investuar në opsion. Tregtari nuk do të pësojë kurrë ndonjë humbje të mëtejshme.

Është gjithashtu e mundur që një tregtar të dalë nga një tregti herët dhe të mbyllë fitimet e tij nëse përcaktimi i tyre i veprimit të çmimit është i saktë.

Në mënyrë mashtruese logjikë e thjeshtë e tregtimit të binarëve i bën ato një metodë shumë popullore tregtare për tregtarët e të gjitha niveleve të aftësive. Për më tepër, këto instrumente mund të tregtohen në shumicën e tregjeve, duke përfshirë kriptomonedha, aksione, mallra, indekse dhe forex.

Hapi #1: Njohja e tendencave të tregut

Për të fituar para duke tregtuar çdo instrument financiar, duhet të hyni në treg duke ditur të gjitha tendencat e tij aktuale. Ju gjithashtu duhet të keni një prognozë të qartë të rezultateve të këtyre tendencave.

Pasi të keni një ide të mirë të tendencave të tregut, do të dini me siguri më të madhe nëse çmimi i një aktivi do të rritet apo do të bjerë në një kohë të caktuar. Më pas mund të përdorni opsionet binare për të përfituar nga njohuritë tuaja.

Çdo tregtar formon opinione dhe çmim veprim projeveprime të bazuara në përvojat e tyre në treg. Megjithatë, askush nuk mund të shikojë në të ardhmen dhe të parashikojë përfundimisht lëvizjet e çmimeve.

Tregtarët e rinj duhet të mbështeten në të njëjtat mjete si tregtarët me përvojë për të formuar opinione. Një nga mënyrat më të lehta dhe më të sakta për të parashikuar lëvizjet e çmimeve është të shikoni parashikimet e tregut dhe ngjarjet financiare. Meqenëse këto janë të hapura për interpretim, çdo tregtar ka njohuri unike në aktivitetin e tregut.

Një tjetër mënyrë e shkëlqyer për të gjetur binare të suksesshme tregtare është të lexoni lajmet dhe të qëndroni të përditësuar me atë që po ndodh në treg.

Ngjarjet që ndikojnë në jetën e përditshme – aktualiteti, politika, zhvillimet e biznesit, publikimet e teknologjisë, etj. – janë të njëjtat ngjarje që ndikojnë në çmimet e aseteve.

Të mësuarit se si të lexoni grafikët dhe kryerja e analizave teknike, ndjekja e webinareve dhe monitorimi i kalendarit ekonomik do t'ju japë avantazhin që ju nevojitet për të bërë tregti fituese.

Hapi #2: Caktoni çmimin e skadimit dhe goditjes

Mësoni të zgjidhni çmimin e duhur të goditjes dhe koha e skadimit sepse kontratat tuaja të opsioneve binare mund të duken të ndërlikuara – veçanërisht për tregtarët e rinj.

Ndërsa kontratat kanë një strukturë të thjeshtë, të kesh një parashikim dhe një strategji është thelbësore për të reduktuar mundësinë e humbjes së parave në tregti.

Ekziston një mënyrë e thjeshtë për të zgjedhur çmimin e duhur të goditjes. Kërkon që ju të merrni parasysh dy faktorë të tregtisë: probabilitetin e fitimit dhe rrezikun e humbjes.

Duhet të kërkoni një çmim goditjeje që ju jep shanset më të larta për të fituar para duke e mbajtur rrezikun e humbjes në minimum. Për të përcaktuar probabilitetin për të fituar para, përpunoni pikën e mesit midis çmimeve të ofertës dhe ofertës.

Përdorimi i një llogarie demo është mënyra më e mirë për të mësuar se si të përcaktoni shanset për të fituar dhe rrezikun e humbjes.

Kontratat binare mund të caktohen të skadojnë për pesë minuta dhe gjithashtu mund të mbeten të vlefshme për javë të tëra. Kontratat më të shkurtra zakonisht nuk gjenerojnë pagesa të mëdha siç bëjnë kontratat njëjavore. Ju duhet të mbështeteni në hulumtimin tuaj të tregut për të vendosur një kohë skadimi.

Hapi #3: Vendosni tregtinë

Pasi të keni përcaktuar çmimin tuaj të goditjes, vendosja e tregtisë suaj nuk duhet të jetë shumë telashe. Së pari, zgjidhni çmimin e goditjes në portalin e ndërmjetësit/shkëmbimit tuaj. Mund ta bëni ose duke përdorur një buton radioje ose duke klikuar në tabelë.

Një biletë porosie duhet të shfaqet më pas, dhe ju duhet të jeni në gjendje të klikoni butonin blej ose shisni në varësi të asaj që dëshironi të bëni. Më pas duhet të zgjidhni nëse dëshironi të vendosni një porosi limit apo një porosi tregu.

Së fundi, duhet të plotësoni kutinë e madhësisë për të treguar numrin e kontratave që dëshironi të blini. Pasi të jenë plotësuar të gjitha detajet, mund të shtypni "Vendosni porosinë".

Hapi #4: Prisni derisa të skadojë ose mbyllet

Tregjet e kriptomonedhave janë shpesh likuide dhe porositë e tregut zakonisht plotësohen menjëherë. Ju duhet të jeni në gjendje të shihni porosinë tuaj të shfaqet në dritaren "pozicione" në ndërfaqen e ndërmjetësimit tuaj.

Porositë e limitit zakonisht kërkojnë më shumë kohë për t'u plotësuar dhe mbeten në dritaren e "porosiave". Urdhri kalon në dritaren e pozicioneve kur plotësohet. Ju mund të monitoroni të gjitha porositë tuaja të shumta nga dritarja e pozicioneve në ndërfaqe.

Gjithmonë ka një shans që tregtia të mos funksionojë siç është planifikuar. Nëse zbuloni se tregu po lëviz kundër pozicionit tuaj, mund të dilni nga tregtia herët dhe të kufizoni humbjet tuaja.

Në të njëjtën mënyrë, nëse tregu po lëviz në favorin tuaj, ju mund të mbyllni fitimet tuaja duke dalë nga tregtia herët. Pastaj, nëse nuk ka ndryshim në çmimin e aktivit në skadim, kontrata juaj do të vendoset në zero dhe ju do të ktheni investimin tuaj.

Bitcoin dhe crpyots të tjerë janë një aktiv themelor për opsionet binare

Kriptovalutat si Bitcoin tregtohen në shkëmbime të ndryshme decentrale në mbarë botën. Njerëzit shkëmbejnë Bitcoin-et e tyre kundrejt monedhave të tjera. Për opsionet binare, Bitcoin është vetëm një aktiv themelor. Kjo do të thotë që ju nuk blini asnjë kriptomonedhë vetëm kontratën për opsionet binare nga ndërmjetësi.

Pse tregtimi i Bitcoin me opsione binare është më i mirë se çdo aset tjetër?

Siç e përmenda përpara tregtisë Opsionet binare me tregun e kriptomonedhës funksionon si tregtimi me çdo aktiv tjetër. Por pse duhet të filloni të tregtoni Bitcoin për shembull?

Bitcoin dhe kriptovalutat e tjera janë aktive shumë të paqëndrueshme. Kjo do të thotë se çmimi po ndryshon shumë shpejt dhe kalon nëpër shumë numra të ndryshëm. Nuk është e rrallë që bitcoin të ndryshojë vlerën e saj kundrejt USD prej 20% në ditë. Gjithashtu, monedhat e tjera janë shumë të paqëndrueshme. Siç e dini për opsionet binare, çmimi duhet të jetë më i lartë ose më i ulët se pika juaj e hyrjes. Nëse tregu ecën kaq shpejt, mundësia që çmimi të lëvizë më shumë pikë në drejtimin tuaj është më e lartë.

Shihni grafikun e çmimeve të Bitcoin:

Për më tepër, analiza teknike funksionon më mirë në tregjet e reja sesa në tregjet normale të monedhës. Siç e shihni në grafik, ka tendenca të mëdha që zgjasin më shumë se në tregjet e tjera. Në përgjithësi, ka avantazhe të ndryshme pse duhet të tregtoni Bitcoin me Opsionet Binare.

Përparësitë e Tregtisë së Bitcoin:

 • Aktiv i paqëndrueshëm i lartë i cili është i mirë për tregtimin afatgjatë dhe afatshkurtër
 • Analiza teknike është duke punuar shumë mirë
 • Trende të qëndrueshme

Përfundimi i tregtimit të kriptomonedhave me opsione binare

Monedhat e reja po bëhen gjithnjë e më të njohura. Përmes fatkeqësive më të fundit financiare në tregje në 2008, investitorët po kërkojnë mënyra të reja për të investuar para. 2017 dhe 2018 ishin viti më i mirë për Bitcoin dhe monedha të tjera. Çmimi u rrit me 10% çdo ditë.

Për tregtarët e opsioneve binare, mund të jetë interesante të tregtohen këto asete. Gjithashtu, depozitat dhe tërheqjet janë të mundshme në kriptomonedha. Ju duhet vetëm një portofol i sigurt dhe ndërmjetësi do të bëjë pjesën tjetër. Filloni me një depozitë minimale prej 10$ dhe shfrytëzojeni atë. Në përgjithësi, opsionet binare janë shumë të njohura për të investuar në tregje të ndryshme. Ju mund të fitoni një fitim të lartë në tregjet në rritje ose në rënie.

Për tregtimin e kriptomonedhave me derivatin Binary Options, është e rëndësishme të përdorni një ndërmjetës të sigurt dhe të rregulluar.

Ndërmjetësi më i mirë i kriptove:
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Ndërmjetësi më i mirë i kriptove për tregtimin binare

123454.8/5

Ndërmjetësi më i mirë i kriptove për tregtimin binare

 • E rregulluar dhe e sigurt
 • Tregtimi i kriptove
 • Kthime të larta
 • Ekzekutim i shpejtë
 • Tregti sociale
 • Depozitë minimale e ulët prej $ 50
(paralajmërim rreziku: Tregtimi është i rrezikshëm)

Bërja e tregtimit të parave mund të duket si një ëndërr për dikë që nuk ka pasur shumë ekspozim në treg. Nëse nuk keni tregtuar kurrë më parë, duhet të mbani mend se çdo tregtar ekspert filloi pa asnjë njohuri.

Tani i keni të paraqitura opsionet tuaja të ndërmjetësimit dhe njohuritë që ju nevojiten për të bërë një tregti.

Hapu një llogari demo dhe merrni një ndjenjë për tregjet e kriptove – çdo tregti e opsioneve binare që bëni ju bën një hap më afër fitimit të parave më të mëdha.

Rreth Autorit

Percival Knight
Unë kam qenë një tregtar me përvojë i opsioneve binare për më shumë se dhjetë vjet. Kryesisht, unë tregtoj tregti 60 sekondash me një normë shumë të lartë goditjeje. Strategjitë e mia të preferuara janë përdorimi i shandanëve dhe fake-breakouts

Shkruaj një koment

 • S

  thotë:

  RaceOption NUK pranon askënd në SHBA.