12345
4.8 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com
Tërheqja
5.0
Depozitë
5.0
Ofertat
4.7
Mbështetje
5.0
Platforma
4.8
Rendimenti
4.5

Rishikimi Expert Option 2024 - A është një mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • E rregulluar dhe e sigurt
 • Tregtimi i kriptove
 • Kthime të larta
 • Ekzekutim i shpejtë
 • Tregti sociale
 • Depozitë minimale e ulët prej $ 50

Ndonjëherë zgjedhja e një ndërmjetësi të mirë të opsioneve binare është e vështirë. Ka shumë ndërmjetës të mirë dhe të këqij. Në ditët e sotme, Expert Option është një nga kompanitë më të mëdha për opsionet binare dhe është shumë popullor.

Megjithatë, si me çdo ndërmjetës, mund të shfaqen disa pyetje. A është Expert Option një mashtrim apo i vërtetë? A është Expert Option i vërtetë apo i rremë? A është e ligjshme tregtimi i Expert Option?

Në këtë përmbledhje, unë do t'ju tregoj përgjigjen dhe atë që duhet të dini për ndërmjetësin. Shikoni kushtet dhe faktet për tregtarët. A ia vlen vërtet të investoni paratë tuaja? – Zbulojeni.

Uebfaqja zyrtare e Expert Option
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Fakte të shpejta rreth Expert Option:

⭐ Vlerësimi: (4.8 / 5)
⚖️ Rregullorja:Rregulluar nga VFSC
💻 Llogaria demo:✔ (e disponueshme, e pakufizuar)
💰 Depozita minimale$50
📈 Tregtia minimale:1$
📊 Pasuritë:100+ (Forex, kriptomonedha, aksione, mallra)
📞 Mbështetje:Telefon 24/7, chat, email
🎁 Bonus: Bonusi i depozitave dhe bonusi pa depozite në dispozicion
Bonusi i depozitës: Merrni para shtesë në depozitën tuaj
Bonus pa depozitë: Ndërmjetësi jep para pa depozitë
⚠️ Rendimenti:Deri në 90%+
💳 Metodat e depozitimit:Mbi 20 metoda depozitimi, duke përfshirë kartat e kreditit, kartat e debitit, Mastercard, UnionPay, kriptovalutat, kuletat elektronike (Skrill, Neteller), Yandex, Qiwi Wallet, Perfect Money dhe më shumë.
🏧 Mënyrat e tërheqjes:Mbi 20 metoda të tërheqjes, duke përfshirë Kartat e Kreditit ose Debitit, Mastercard, UnionPay, Kriptovalutat, Kuletat Elektronike (Skrill, Neteller), Yandex, Qiwi Wallet, Perfect Money dhe më shumë.
💵 Programi i Filialit:Në dispozicion
🧮 Tarifat:Zbatohen përhapjet dhe komisionet. Asnjë tarifë depozitimi. Nuk ka tarifa për tërheqje. Asnjë tarifë e fshehur. Tarifa e pasivitetit deri në $ 50.
🌎Gjuhët:anglisht, kinezisht, indiane, koreane, tajlandeze, vietnameze, arabe, turke, indiane, indonezisht, malajziane, portugeze, spanjisht, japoneze, filipinase
🕌 Llogaria islame:I padisponueshem
📍 Selia:Gjibraltarit
📅 Themeluar në:2014
⌛ Koha e aktivizimit të llogarisë:Brenda 24 orëve
📱Platformat e tregtimit:Web-Platforma, aplikacione celulare
📌Llojet e llogarisë:Basic (50$), Argjend (500$), Ar (2500$), Platinum (5000$), Ekskluzive
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Expert Option? – Prezantoi kompania

Le të fillojmë me pyetjen më të zakonshme: A është ExpertOption e vërtetë apo e rreme? Përgjigja e shkurtër është: Expert Option është një ndërmjetës i vërtetë. Ajo është një ndërkombëtar i njohur brokerimi binar që u jep tregtarëve një platformë për tregtimin e opsioneve binare. 

Kompania është themeluar në vitin 2014 dhe sot janë hapur mbi 9 milionë llogari. Expert Option është i bazuar në Vanuatu dhe rregullohet nga VFSC, duke e bërë atë një zgjedhje të sigurt. Standardet e sigurisë janë vendimtare për ndërmjetësin. Ata e tregojnë atë me një platformë të mirë tregtare dhe të sigurt. Sot, më shumë se 11,000,000 klientë i besojnë ndërmjetësit.

Kompania mori 4 vlera kryesore:

 • Klientët: Shërbim i mirë ndaj klientit me menaxherët e llogarive në gjuhë të ndryshme
 • Besueshmëria: E rregulluar dhe më e mirë se ndërmjetësit e tjerë
 • Thjeshtësia: E lehtë për t'u përdorur platforma
 • Shpejtësia: Ekzekutimi shumë i shpejtë i tregtisë dhe tregtimi afatshkurtër
Përparësitë:
 • Platforma miqësore për përdoruesit, por të fuqishme
 • Platformë e zhvilluar me porosi
 • Platforma mund të përdoret në çdo pajisje
 • Mbështetja e Klientit 24/7
 • Ofron ekzekutim të shpejtë të tregtimit
 • Ofron materiale edukative falas
 • Ofron përvojë transparente tregtare
 • Ofron mbi 100 asete
Disavantazhet:
 • Nuk disponohet në disa vende
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Ndërmjetësi ju siguron të investoni në tregje në rritje dhe në rënie. Ju mund të tregtoni Forex, Aksione, Mallra dhe Kriptomonedha.

Pra, a paguan ExpertOption para të vërteta? Është si bast; nëse bëni parashikimin e duhur, ndërmjetësi do t'ju paguajë një fitim të lartë 80 – 95% e investimit tuaj. Prandaj, është e mundur të fitoni para të vërteta.

Për më tepër, platforma është e specializuar për tregtimin afatshkurtër. Horizonti kohor për tregtim është 1 – 5 minuta.

Në pamje të parë, ofertat e ndërmjetësit janë mjaft të mëdha. Duhet të jetë e mundur të tregtoni me Expert Option në çdo pajisje dhe në çdo vend në botë. Faqja e internetit është e strukturuar qartë. Nuk ka vonesa ose shkëputje gjatë tregtimit në tregje.

Shikoni rishikimin tonë të plotë të videos Expertoption:

› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është i rregulluar Expert Option? – Rregullimi dhe siguria për klientët

Rregullimi është pika më e rëndësishme për tregtarët e opsioneve binare dhe investimet financiare. Sidomos ndërmjetësit e opsioneve binare duhet të rregullohen. Shumica e kompanive nuk janë të rregulluara dhe ekziston mundësia e një mashtrimi. Para së gjithash, duhet të kujdeseni për rregulloret zyrtare të një ndërmjetësi dhe më pas të investoni paratë tuaja.

Expert Option rregullohet nga Komisioni i Shërbimit Financiar të Vanuatu me licencën nr 15014. Ky është një rregullim i vërtetë financiar. Kompania duhet të ndjekë rregulla strikte për ofrimin e shërbimit të tyre. Shkeljet e rregullores nuk lejohen dhe do të dënohen. Në ditët e sotme, krahasuar me ndërmjetësit e tjerë është një avantazh i madh i Expert Option. Fondet duhet të jenë të sigurta.

Siguria përmes politikave të ndryshme të sigurisë

Expert Option gjithashtu u ofron klientëve të saj siguri shtesë përmes politika të ndryshme, e cila përsëri është një shenjë e një ndërmjetësi të sigurt dhe të vërtetë.

Politika AML 

Si një ndërmjetës që mban qëndrim kundër krimeve financiare si pastrimi i parave, Expert Option ka një politikë AML që të gjithë punonjësit dhe klientët janë të detyruar të ndjekin

Fondi i Kompensimit të FC

Si anëtar i regjistruar i Komisionit Financiar, Expert Option mund t'u ofrojë klientëve të saj a fondi i kompensimit deri në 20000 euro. Ky fond kompensimi është i dobishëm dhe do t'u ofrohet atyre klientëve që kanë një mosmarrëveshje me këtë ndërmjetës. 

Expert Option FC

Kjo sugjeron që Expert Option ofron gjithashtu një mekanizëm për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve që i paraprin skemës së kompensimit. Pra, një tregtar mund të ketë mbulimin e fondeve dhe keni një shans të drejtë për të përfaqësuar edhe ankesën. Ajo më tej sqaron vërtetësinë të këtij ndërmjetësi.

Politika e privatësisë

Së fundi, një politikë që dallon Expert Option nga ato të rreme është politika e privatësisë. Asnjë ndërmjetës i rremë nuk do të rrezikojë garantojnë privatësinë e klientit. Ata synojnë t'ju mashtrojnë dhe jo të mbrojnë të dhënat tuaja. Sidoqoftë, një ndërmjetës i vërtetë dhe i sigurt si Expert Option sigurohet që të ofrojë një politikë privatësie që garanton përdorimi i sigurt i të dhënave tuaja. Prandaj, mund të themi se është i besueshëm dhe real deri në palcë. 

Disa fakte rreth sigurisë së Expert Option:

Rregullorja:Rregullorja e VFSC: Ndërmjetësi rregullohet nga VFSC
SSL:po
Mbrojtja e të dhënave:po
Vërtetimi me 2 faktorë:po
Mënyrat e rregulluara të pagesës:Po, në dispozicion
Mbrojtja e bilancit negativ:po
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Oferta tregtare dhe kushtet për klientët

Investimi minimal për hapjen e një llogarie është 50$ dhe shuma minimale për të vënë bast është 1$. Expert Option ju ofron kushtet më të mira për tregtim. Rendimentet/kthimet janë të larta deri në 90%+ për çdo aktiv. Ata ju ofrojnë më shumë se 100 asete të ndryshme për të tregtuar. Ju mund të bastni me opsionet binare në forex, mallra, aksione dhe kriptomonedha. Horizonti kohor për tregtitë binare është midis 60 sekondave dhe 5 minutave. Ndërmjetësi është i përsosur për tregtimin afatshkurtër.

Expert Option asetet dhe tregjet
Tregjet dhe asetet e Expert Option

Kushtet për tregtarët:

 • Hapni llogarinë tuaj vetëm me 50$
 • Filloni të bastni me 1$
 • Fitimi shumë i lartë i aseteve prej 90%+
 • Mbi 100 asete të ndryshme (Forex, kriptomonedha, aksione, mallra)
 • Opsionet binare afatshkurtra
 • Lloje të ndryshme llogarish

Në përshtypjen e parë, ndërmjetësi duket shumë profesional. Faqja e internetit dhe menuja janë të strukturuara dhe të dizajnuara qartë për tregtarët fillestarë dhe të avancuar. Faqja e internetit është në dispozicion në më shumë se 9 gjuhë dhe gjithashtu mbështetja funksionon në gjuhë të ndryshme. Platforma e tregtimit (lexoni më shumë më poshtë) është krijuar për tregti profesionale. Mund të tregtoni me Expert Option në çdo pajisje. Për më tepër, ata morën një nga ofruesit më të mirë të të dhënave të tregut. Nuk ka asnjë vonesë ose grafik të manipuluar nga përvoja ime.

Fakte të shpejta rreth ofertave të Expert Option:

Shuma minimale e tregtisë: $1
Llojet e tregtisë:Opsionet binare, opsionet dixhitale
Koha e skadimit:60 sekonda deri në 4 orë
Leva:Deri në 1:1000
Tarifat:Zero
Tregjet: 100+
Forex:po
Mallrat:po
Tregues:Nr
Kriptovalutat:po
Stoqet:po
Kthimi maksimal për tregti:Deri në 90%+
Koha e ekzekutimit:1 ms (pa vonesa)
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Testi i platformës tregtare Expert Option:

Në foton më poshtë shihni platformën tregtare Expert Option. Platforma është e disponueshme për shfletuesin tuaj dhe aplikacionin për smartphone tuaj. A është aplikacioni Expert Option i vërtetë apo i rremë? Është një aplikacion i vërtetë dhe i ligjshëm. Mund të tregtoni me Expert Option në çdo pajisje. Ka shumë funksione për tregtarët fillestarë dhe të avancuar. Tipari më i rëndësishëm i një platforme tregtare është lehtësia ndaj përdoruesit dhe opsionet e personalizueshme. Platforma duhet të jetë shumë fleksibël.

Nga përvoja ime, ju keni shumë opsione të ndryshme për të shfaqur grafikun. Hapni asete të ndryshme me shandanë dhe disa tregues. Është e mundur të krijohen strategji me tregues të njohur si Bollinger Bands dhe RSI. Platforma e tregtimit i ofron një tregtari gjithçka që i nevojitet për një tregti të suksesshme.

Expert Options bandat Bollinger
Platforma e tregtimit Expert Option

Si të përdorni Expert Option? – Trading Tutorial

Ndërmjetësi ofron vetëm opsione binare për tregtarët. Është shumë e lehtë dhe e thjeshtë për të kuptuar këtë produkt financiar. Ju mund të bastni për tregjet në rritje ose në rënie në një horizont të caktuar kohor. Bëni parashikimin e duhur dhe mund të fitoni një fitim të lartë në më pak se 1 minutë. Rreziku është i kufizuar në shumën e bastit tuaj dhe tregtia mbyllet automatikisht nëse koha e skadimit përfundon. Për shembull, duhet të thoni se tregu do të jetë më i lartë/më i ulët se çmimi aktual në 5 minuta.

Ekspert-Opsion-porosi-maskë
Si të bëni porosi në Expert Option

Shembull – EUR/USD – 95%:

Kjo do të thotë nëse investoni 100$ dhe bëni parashikimin e duhur të drejtimit të çmimit, ju merrni një pagesë prej 195$. 100$ është kthimi i investimit tuaj dhe 95$ është fitimi.

Sidomos fillestarët dhe përdoruesit e rinj mund të përfitojnë nga opsioni i tregtimit social në anën e majtë. Thjesht kopjoni automatikisht tregtarët e suksesshëm. Gjithashtu, mund të lexoni dhe dëgjoni analizat ditore të Expert Option. Platforma funksionon 24/7, dhe gjithashtu tregtimi i fundjavës është i disponueshëm. Expert Option shton vazhdimisht instrumente të reja financiare. Kjo më tingëllon shumë mirë.

Përfitimet e platformës tregtare:

 • Fitimi i lartë i aseteve
 • Platformë e personalizueshme dhe fleksibël
 • Aplikacion falas
 • Tregti sociale (tregtarët e kopjeve)
 • Analiza
 • Treguesit

Mund të shihni se platforma është e strukturuar qartë dhe e disponueshme në më shumë se 10 gjuhë. Në meny, ju mund të zgjidhni midis monedhave, kriptove, aksioneve dhe mallrave. Më shumë se 100 asete të ndryshme janë në dispozicion për opsionet binare. Përdorni më shumë se 4 lloje grafikësh, 20 tregues dhe mjete teknike për të vizatuar vija. Fillestarët duhet të mësohen shpejt me platformën.

bursë-analizë
Bursa e Madridit

Expert Option është një nga ndërmjetësit që ofron një shërbim profesional për tregtarët e tij. Në menunë e majtë, shihni opsionet "edukim" dhe "analitikë". Merrni lajme të drejtpërdrejta të tregut në platformën tuaj. Ka lajme rreth aksioneve, monedhave, kriptove dhe mallrave. Çdo ditë ata publikojnë video të reja me idetë më të mira të tregtimit. Qendra e edukimit është një mënyrë e mirë për të mësuar më shumë rreth tregtimit. Fillestarët duhet veçanërisht të shikojnë të gjithë seksionin e videos përpara se të fillojnë të tregtojnë me para të vërteta. Nga ana tjetër, tregtarët e avancuar mund të përmirësojnë strategjitë e tyre me njohuri të reja të qendrës arsimore.

› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hartimi dhe analiza në platformën e tregtimit

Një tjetër pikë e rëndësishme e një platforme tregtare profesionale është grafiku dhe funksionet për analizë. Rezultati im i rishikimit të Expert Options është se ndërmjetësi ofron një përzgjedhje të madhe funksionesh. Analiza Teknike është një nga strategjitë më të përdorura për tregtimin e opsioneve binare. Ndërmjetësi ofron tregues, llojet e grafikëve dhe mjetet e vizatimit. Në artikullin vijues, unë do t'ju jap një pasqyrë të mundësive për të tregtuar me sukses.

Ekspert-Opsion-grafik
Llojet e grafikut në Expert Option

Grafiku është i vështirë për fillestarët, sepse përzgjedhja e mjeteve dhe llojeve është e madhe. Unë do t'ju tregoj llojin më të mirë të grafikut dhe çfarë duhet të dini për të. Expert Option ofron 4 lloje të ndryshme grafiku. Lloji më i popullarizuar i grafikut është shandanët. Para së gjithash, është e vështirë të kuptohet për një fillestar. Përveç kësaj, ju mund të shikoni video edukative për këtë lloj grafiku.

Shandanët janë zhvilluar nga tregtarë profesionistë në Japoni. Është një mënyrë më e mirë për të interpretuar lëvizjet e tregut, sepse mund të shihni mbylljen, të hapur, të lartë dhe të ulët të një periudhe të caktuar kohore. Lloji i grafikut ju lejon të merrni më shumë informacion më mirë dhe më shpejt në trurin tuaj.

Brokeri i opsioneve binare ju ofron:

 • Grafiku i zonës
 • Grafiku i linjës
 • Grafiku me shtylla
 • Grafiku i qirinjve (më i popullarizuari)
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Treguesit janë të lirë dhe të disponueshëm

Treguesit përdoren në Analizën Teknike. Ka lloje të ndryshme të tyre për të parashikuar drejtimin e tregut. Treguesi analizon çmimin në një periudhë të caktuar kohore. Formulat matematikore llogaritin sinjalet për blerje dhe shitje në treg. Ju mund t'i përdorni ato si konfirmim për analizën tuaj ose të zhvilloni një strategji.

Ndërmjetësi ju ofron më shumë se 10 tregues për tregtim. Ato janë të personalizueshme. Thjesht klikoni në simbolin tregues në platformë dhe një menu tjetër do të shfaqet. Për më tepër, mund të shikoni video edukative rreth treguesve ose të kërkoni ndihmë për ndihmë nëse keni ndonjë pyetje në lidhje me të.

Ekspert-Opsion-tregues
Treguesit në Expert Option
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Mjetet e vizatimit teknik për analizën teknike

Ekspert-Opsion-mjete-teknike-vizatuese
Veglat e vizatimit në Expert Option

Gjithashtu, mjetet teknike të vizatimit janë të rëndësishme për Analizën Teknike. Ju mund të përdorni linja horizontale, linja vertikale dhe linja trendi për analizën tuaj. Ato janë të personalizueshme dhe ju mund të vendosni gjerësinë e ngjyrës së mjetit. Shumicën e kohës këto mjete përdoren për të mbështetur tregtimin dhe strategjitë e rezistencës në tregje.

Si përfundim, platforma e tregtimit ofron të gjitha funksionet që i nevojiten një tregtari. Sipas mendimit tim, është një nga platformat më të mira atje. Veçanërisht dizajni i strukturuar është i rehatshëm për të mësuar shpejt dhe lehtë rreth tregtimit. Fillestarët dhe tregtarët e avancuar e pëlqejnë kaq shumë këtë platformë sepse është e disponueshme për çdo pajisje dhe nuk ka vonesa dhe shkëputje.

Tregtimi celular (Aplikacioni) - Expert Option funksionon në çdo pajisje

Aplikacioni celular Expert Option
Expert Option është i disponueshëm për Windows, Android, iOS dhe MacOC

Lajm i shkëlqyeshëm – Expert Option është i disponueshëm për çdo pajisje. Ekipi punoi shumë për të krijuar programe dhe aplikacione profesionale. Në ditët e sotme, është e rëndësishme të tregtoni në telefona celularë ose tableta. Sot si rregull i përgjithshëm, më shumë se 50 për qind e tregtarëve përdorin tregtimin me celular. Pra, tregtimi celular Expert Option – Megjithatë, a është i vërtetë apo i rremë? Në fakt, ai është real, i ligjshëm dhe funksionon siç duhet dhe në mënyrë të sigurt.

Përparësitë janë të qarta. Kontrolloni portofolin tuaj në çdo rajon të botës me smartphone tuaj. Përveç kësaj, ju keni të njëjtat funksione në aplikacionin celular si në versionin e bazuar në ueb.

› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtimi celular:

Aplikacioni është i disponueshëm për përdoruesit e Android dhe iOS. Nga përvoja ime, aplikacioni funksionon pa probleme dhe pa asnjë vonesë. Gjithashtu, aplikacioni është i strukturuar si versioni në internet dhe do të gjeni të njëjtat funksione në meny.

Versioni në internet:

Ju mund të hapni Expert Option në shfletuesin e zgjedhjes suaj. Përdorni Firefox, Chrome ose shfletues të tjerë për tregtim.

Shkarko versionin:

Expert Option ju ofron të shkarkoni platformën e tregtimit për kompjuterin tuaj. Ekspertët thonë se versioni i shkarkimit është shumë më i shpejtë për tregtim. Gjithmonë ndërmjetësi rekomandon shkarkimin e programit për një përvojë më të mirë.

Llogaria Demo Expert Option falas për fillestarët

Ata që dëshironi të regjistroheni me Expert Option mund të përdorni një llogari demo falas. Llogaria demo është e pakufizuar dhe fillon me 10.000$. Filloni të praktikoni opsionet binare dhe mësoni më shumë rreth platformës së tregtimit. Ju keni akses të drejtpërdrejtë në qendrën arsimore. Fillestarët duhet të zhvillojnë dhe testojnë strategjinë e tyre me llogari demo. Gjithashtu, tregtarët e avancuar mund të përmirësojnë strategjinë e tyre me llogarinë demo falas.

Nuk keni nevojë të regjistroheni për llogarinë demo falas.

Si të hapni llogarinë tuaj?

Si funksionon hapja e llogarisë? – Është shumë e lehtë me Expert Option dhe merr vetëm 5 minuta. Në këtë përmbledhje, unë hapa një llogari të vërtetë. Para së gjithash, ju duhet emaili dhe fjalëkalimi juaj. Pas kësaj, ju mund të depozitoni disa para në llogari. Ju mund të filloni tregtimin pa verifikim. Nëse dëshironi të tërhiqni, duhet të verifikoni llogarinë tuaj me dokumentet e nevojshme. Unë rekomandoj ta bëni këtë përpara se të depozitoni paratë tuaja.

Verifikimi është shumë i shpejtë dhe përpunohet në pak orë. Për verifikim më të shpejtë, shkruani mbështetjen që keni ngarkuar dokumentet tuaja dhe keni plotësuar formularin e llogarisë. Tani mund të përdorni të gjitha funksionet e Expert Option me llogarinë tuaj.

› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Lloje të ndryshme llogarish për më shumë fitim

Ekzistojnë lloje të ndryshme llogarish për tregtarët. Varet nga vlera e depozitës për të marrë një gradë më të lartë. Me një depozitë prej më shumë se 500$, ju do të merrni një menaxher personal dhe analiza profesionale në baza ditore (Argjend). Duke filluar me 2500$ ju merrni fitim më të lartë të aseteve dhe tërheqje më të shpejtë (Gold). Llogaria platinum (5000$) ju ofron sërish më shumë kthime të aseteve. Për klientët më të mëdhenj, ekziston mundësia e marrjes së një llogarie ekskluzive me kushte të veçanta.

Expert-Opsion-llojet e llogarisë
Llojet e llogarisë në Expert Option

Rishikimi i depozitimit dhe tërheqjes së llogarisë Expert Option

Pasi të keni hapur llogarinë tuaj reale, mund ta financoni llogarinë me mënyra të ndryshme pagese. Expert Option ofron më shumë se 20 të ndryshme menyra pagese. Ndonjëherë mënyrat e pagesës varen nga vendi juaj i banimit.

Përdorni kartat e kreditit ose të debitit, Mastercard, UnionPay, kriptovalutat, kuletat elektronike (Skrill, Neteller), Yandex, Qiwi Wallet, Perfect Money dhe më shumë. Oferta për transaksionet është një avantazh i madh.

Nuk ka asnjë tarifë të fshehur për ju. Financimi i llogarisë dhe tërheqje janë pa tarifaShuma minimale e depozitës është 50$ dhe shuma minimale e tërheqjes është 10$. Financimi mund të përpunohet drejtpërdrejt me pagesa elektronike. Sistemi i tërheqjes funksionon mjaft shpejt. Llojet më të larta të llogarive morën tërheqjen me përparësi. Tërheqja përpunohet brenda disa orësh.

Mënyrat e pagesës Expert Option
Metodat e mbështetura të pagesës në Expert Option

Këto mënyra pagese janë në dispozicion:

 • Kartat e kreditit (Master/Viza)
 • Neteller, Skrill
 • WebMoney
 • pagesat elektronike
 • WeChat
 • Orangpay
 • Kriptovalutat
 • Paratë e përsosura
 • Paratë Yandex
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Bonus falas Expert Option për depozitën tuaj

Si disa të tjera Brokerat e opsioneve binare, Expert Option ofron një bonus depozite dhe një bonus pa depozite. Kjo është një mundësi e shkëlqyer për të rritur gjendjen e llogarisë tuaj. Pas aktivizimit të një bonusi, ju mund të tregtoni me më shumë rrezik dhe më shumë para (lexoni shembullin më poshtë). Sipas kësaj, një bonus lidhet çdo herë me kushte të veçanta. Bonusi është si para (dhuratë) falas, por ju duhet të bëni një qarkullim të caktuar parash gjatë tregtimit.

Shembull bonus:

Ju bëni një depozitë prej 1000$ në bilancin e llogarisë tuaj dhe tregtoni me menaxhimin e arsyeshëm të parave prej 1% për tregti. Kjo do të thotë që ju rrezikoni 10$ për çdo tregti të portofolit tuaj. Nëse aktivizoni bonusin e depozitës 100%, ju merrni para shtesë prej 1000$. Tani gjendja e llogarisë tuaj është 2000$. Tani mund të tregtoni me 20$ për tregti nëse përdorni menaxhimin e parave të 1%.

 • Bonusi i depozitës: Merrni para shtesë në depozitën tuaj
 • Bonus pa depozitë: Ndërmjetësi jep para pa depozitë

Kushtet e bonusit:

Siç u përmend më lart, ju duhet të plotësoni disa kushte. Qarkullimi është 50x. Nëse merrni një bonus prej 1000$, duhet të tregtoni vëllimin prej 50,000$ në llogarinë tuaj. Pas kësaj, ju mund të bëni një tërheqje. Bonusi mund të çaktivizohet, por vetëm nëse nuk e keni filluar tregtimin ndërkohë që ai është aktivizuar! Për më tepër, shuma e bonusit varet nga shuma e depozitës dhe promovimi.

› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Vendet e disponueshme në Expert Option

Expert Option është një ndërmjetës ndërkombëtar, por kompania nuk ofron shërbimin e saj në çdo vend. Ka disa vende të ndaluara. Nga ana tjetër, ndërmjetësi përmirëson shërbimin në rajonet me rritje të shpejtë për opsionet binare.

Në ditët e sotme, opsionet binare janë shumë të njohura dhe tregu po rritet me shpejtësi. Sidomos në vendet e Azisë dhe Afrikës, produkti financiar gëzon më shumë popullaritet.

Expert Option nuk ofron shërbim për tregtarët e SHBA-së, Kanadasë, Zonës Ekonomike Evropiane, Zvicrës, Izraelit, Zelandës së Re, Australisë, Japonisë, Koresë së Veriut, Porto Rikos dhe Sudanit.

Vendet me rritjen më të shpejtë janë: 

 • Gana
 • Indi
 • Malajzia
 • Tajlandë
 • Filipinet
 • Indonezia

Tregtimi social në Expert Option për të marrë fitimin tuaj automatikisht

Tregtimi social dhe i kopjimit është gjithashtu i disponueshëm në platformë. Nëse keni një llogari të vërtetë, mund të kopjoni tregtarët më të mirë të Expert Option. Në platformë, ju shihni transparente marrëveshjet e hapura dhe të mbyllura të një tregtari. Ka një renditje të ndryshme për çdo aktiv. Klikoni në "butonin social" dhe shihni tregtarët më të mirë. Përveç kësaj, ju mund të shihni idetë dhe pozicionet e tregtarëve të tjerë. Është e mundur të shihet se sa tregtarë hapën një tregti të gjatë ose të shkurtër.

Ekspert-Opsion-social-tregtar
Tregtimi i kopjimit në Expert Option

Tregtimi Social është një mënyrë e mirë për të rritur llogarinë tuaj, por në disa mënyra, mund të jetë shumë e rrezikshme. Sipas mendimit tim, ju duhet të analizoni një tregtar për një kohë të gjatë dhe të filloni vetëm me një shumë të vogël parash për të kopjuar. Nëse një tregtar fiton dhe bën një fitim të mirë për një kohë të gjatë, është një zgjedhje e mirë ta kopjoni atë.

Testi i mbështetjes dhe shërbimit të Expert Option

Expert Option u ofron klientëve të saj mbështetje 24/7 përmes telefonit, bisedës dhe emailit. Mbështetja e bisedës është mënyra më e lehtë për të kontaktuar mbështetjen. Nëse jeni të kyçur në platformë, thjesht klikoni në simbolin “Live chat” dhe ju merrni një lidhje direkte. Për më tepër, mbështetja e bisedës është e disponueshme në platformën celulare. Nga përvoja ime, mbështetja funksionon shumë shpejt dhe përgjigjet me një nivel të lartë njohurish. Përdorni numrin e telefonit për të marrë një lidhje të drejtpërdrejtë me selinë e Expert Option.

Faqja e internetit është në dispozicion në më shumë se 15 gjuhë të ndryshme. Në fakt, mbështetja flet këtë gjuhë. Expert Option gjithmonë përpiqet të rrisë bazën e saj të klientëve. Kështu ata shtojnë gjuhë të reja dhe punësojnë punonjës të rinj për mbështetje.

Një tjetër avantazh i madh është menaxheri i llogarisë për klientët. Menaxheri i llogarisë dhe menaxheri personal janë të disponueshëm në llogarinë ekskluzive të argjendit. Krahasuar me agjentët e tjerë, është një shërbim komod për çdo klient të Expert Option. Ju mund të punoni me ta në strategji ose metoda të reja tregtimi.

Fakte rreth mbështetjes:

 • Më shumë se 15 gjuhë të ndryshme
 • Mbështetje për telefon, email dhe bisedë
 • Mbështetje 24/7
 • Menaxherët e llogarive
 • Shërbimi 1 me 1
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Edukim për tregtarët fillestarë dhe të avancuar

Si rezultat i mbështetjes profesionale të klientit, ata ofrojnë materiale të gjera arsimore për tregtarët fillestarë dhe të avancuar. Mund të shikoni video dhe të lexoni artikuj në gjuhë të ndryshme.

Ekspert-Opsion-edukim-dhe-mbështetje
Seksioni arsimor në Expert Option

Si të filloni? 

Klikoni në butonin e edukimit për të parë videot "si të filloni". Të gjitha funksionet e platformës janë shpjeguar në detaje. Mësoni hapat e parë për të përdorur saktë platformën dhe fitoni njohuri rreth mjeteve të grafikut, aseteve, tregtimit social dhe metodave të depozitimit. Mbështetja do t'ju ndihmojë nëse keni ndonjë pyetje.

Arsimi

Arsimi është pika më e rëndësishme për tregtarët e suksesshëm dhe profesionistë. Pa njohuri dhe edukim të mirë, do të humbni paratë tuaja dhe do të hidhni në erë llogarinë tuaj. Sipas mendimit tim, nuk është një ide e mirë të filloni tregtimin pa arsim. Është si bixhozi në një kazino. Me njohuritë e duhura, ju mund të përmirësoni shpejt rezultatet tuaja. Expert Option ofron një gamë të gjerë materialesh për tregtim të suksesshëm.

Kapitujt e edukimit: 

 • Analiza Teknike
 • Analiza Grafike
 • Analiza Themelore
 • Psikologjia e tregtimit
 • Strategjitë e Tregtisë

Ky nuk është fundi i arsimit. Duke përdorur një lloj llogarie më të lartë se argjendi, do të merrni rishikime të përditshme të tregut dhe kërkime financiare. Kjo është një mënyrë e mirë për të përmirësuar rezultatet tuaja si tregtar. Përveç kësaj, menaxherët e llogarive mund t'ju ndihmojnë të përdorni saktë materialin edukativ ose të zhvilloni strategji profesionale.

Mbështetja e Expert Option

Gjuhët e mbështetura:Më shumë se 15 të ofruara
Mbështetja e disponueshme përmes:Telefon, Bisedë, Email
Mbështetja e disponueshme:24/7
Email: Sistemi mbështetës përmes biletës
Mbështetje telefonike:+44 20 8123 4499
› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

OE.Finance – Shkëmbim i Kriptomonedhave nga Expert Option

Si një ndërmjetës profesionist, Expert Option zhvillon oferta të reja për klientët e saj. OE. Financa është projekti më i ri i kompanisë. Është i rregulluar dhe i licencuar portofolin kripto dhe shkëmbimi. Më shumë se 40 monedha janë në dispozicion dhe është shumë e lehtë të kapitalizosh portofolin.

Në të kaluarën, shumica e shkëmbimeve të kriptomonedhave nuk pranonin klientë të rinj sepse kërkesa ishte shumë e lartë. Kishte probleme me tërheqjet, verifikimin dhe financimin. Expert Options përpiqet të eliminojë të gjitha këto probleme duke zhvilluar një platformë të re për kriptovalutat.

OE.financa
Shkëmbim Expert Option përmes aplikacionit celular

Platforma është krijuar për të blerë dhe shkëmbyer shumë shpejt paratë tuaja fiat në kriptovaluta dhe mbrapa. Blini kripto me kartën tuaj në më pak se 1 minutë. Ashtu si platforma tregtare Expert Option, ky aplikacion është i disponueshëm për çdo pajisje.

Faktet e OE.Finance: 

 • Shkëmbim
 • Portofolin kripto
 • Më shumë se 40 monedha
 • Regjistrim dhe verifikim shumë i shpejtë
 • Thjesht blini kripto me kartën tuaj
 • E disponueshme për çdo pajisje
 • Kartë me parapagesë për tërheqjen e fondeve
 • Licencë evropiane

Kriptomonedhë e vetë-zhvilluar EO Coin

Për më tepër, projekti EO Coin është një kriptomonedhë e re që funksionon drejtpërdrejt së bashku me shkëmbimin. Ju mund ta përdorni monedhën për të ulur tarifat tuaja të këmbimit në monedha të tjera. Është një projekt i licencuar dhe i rregulluar. Për më tepër, ky projekt na lejon të spekulojmë dhe të marrim një fitim të lartë.

Mbështetje për Crypto:

 • Telefoni: +44 208 0893 657
 • Email: help@eo.finance
 • Chat Online

Si përfundim, ky projekt tregon se Expert Option është një kompani inovative që përpiqet të hyjë në një treg tjetër me përvojën dhe njohuritë e saj. Personalisht, më pëlqen shkëmbimi dhe portofoli i ri për përdorimin e kriptomonedhave, sepse është i shpejtë, i sigurt dhe i lehtë për t'u kuptuar në të njëjtën kohë. Monedhat e reja janë shumë të paqëndrueshme. Gjithashtu, shansi për të bërë fitime dhe kthime të larta është i mundur me këtë projekt të ri.

Krahasimi i Expert Option me ndërmjetësit e tjerë binarë

Nëse ne krahasoni Expert Option me disa ndërmjetës të tjerë, vihet re se Expert Option performon në mënyrë të barabartë. Ndërmjetësi ka 4.8 nga 5 pikë të mundshme. Përparësitë përfshijnë se Expert Option ka mbështetje kompetente 24/7 të klientit, ekzekutim të shpejtë të tregtimit dhe ofron materiale edukative falas. Ana negative është se Expert Option nuk është i disponueshëm në çdo vend.

1. Expert Option2. Pocket Option3. IQ Option
Vlerësimi: 4.8/55/55/5
Rregullorja:VFSCIFMRRC/
Opsionet dixhitale: popopo
Kthimi:Deri në 90%+Deri në 93%+Deri në 100%+
Asetet:100+100+300+
Mbështetje:24/724/724/7
Përparësitë:Bonusi i depozitave dhe bonusi pa depozite në dispozicionOfron tregti 30 sekondashOfron gjithashtu tregtim CFD dhe Forex
Disavantazhet:Nuk disponohet në çdo vendNuk ka mbështetje telefonikeNuk disponohet në çdo vend
➔ Regjistrohu me Expert Option➔ Vizitoni rishikimin Pocket Option➔ Vizitoni rishikimin IQ Option

Shihni më shumë alternativa në krahasimet tona:

› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Përfundimi i rishikimit të ndërmjetësit: A është i ligjshëm Expert Option? - Po!

Është interesante për tregtarët e avancuar dhe fillestarët. Si përfundim, Expert Option është një nga kompanitë më të mira për opsionet binare. Për mendimin tim, nuk ka asnjë mashtrim për tregtarët. Kompania ofron një portofol të madh për tregtim. Për më tepër, pika më e rëndësishme është se ndërmjetësi është zyrtarisht i rregulluar. Besueshmëria vjen e para në Expert Option.

Në këtë artikull, ju tregova kushtet dhe avantazhet e ndërmjetësi i opsioneve binare. Kërkova për disa disavantazhe, por ato ishin të vështira për t'u gjetur për mua. Platforma është shumë inovative. Expert Option gjithmonë përpiqet të përmirësojë shërbimin e tij (për shembull, blerja e kriptomonedhave me një kartë bankare).

Thjesht filloni me llogarinë demo falas ose një shumë të vogël depozite për testimin e ndërmjetësit. Do të habiteni se sa e mirë është kompania. Asnjë tarifë e fshehur e llogarisë dhe fitimi më i lartë i aseteve – kjo është ajo që dua. Krahasuar me ndërmjetësit e tjerë, Expert Options fiton dukshëm.

Pyetjeve tuaja në stilin "Expert Option e vërtetë ose e rreme", "Expert Option mashtrim ose e ligjshme", "Expert Option e ligjshme apo jo" dhe "Expert Option e sigurt apo jo" duhet të marrin përgjigje tani. Për shkak të informacionit që kemi paraqitur këtu, Expert Option është një nga ndërmjetësit më të besueshëm për opsionet binare; e ligjshme dhe jo një mashtrim.

› Regjistrohu falas me Expert Option tani

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra më shpesh:

A është i ligjshëm Expert Option?

Po, Expert Option është i ligjshëm. Së pari, platforma rregullohet nga VFSC. Për më tepër, platforma ka më shumë se 11,000,000 klientë dhe ka standarde të sigurisë së lartë. Edhe ne mund të konfirmojmë se ofron një përvojë të shkëlqyer tregtare. Depozitat dhe tërheqjet janë të qeta dhe platforma ofron mundësinë për të fituar para të mira nëse bëni tregti të duhura.

Cila është depozita minimale në Expert Option?

Depozita minimale në Expert Option është $50.

A mund të fitoni vërtet para me Expert Option?

Po, është e mundur të fitosh para me Expert Option. Ka shumë tregtarë që kanë bërë tregtimin e opsioneve binare profesionin e tyre kryesor dhe kanë bërë një pasuri. Sidoqoftë, duhet të dini se humbjet janë të mundshme. Humbja mund të jetë pjesë e lojës. Edhe në tregtimin e opsioneve binare, nuk do të merrni asgjë falas dhe nuk është një skemë e pasurimit të shpejtë. Është e rëndësishme të keni aftësi të mira tregtare të kombinuara me disiplinë dhe nerva të fortë. Nëse zgjidhni një platformë të mirë tregtare, siç është Expert Option, ju keni të gjitha sistemet e duhura për t'u bërë një tregtar i suksesshëm.

Cili është më i mirë IQ Option apo Expert Option?

Cila platformë është më e mirë është një vendim individual dhe i vështirë për t'u gjykuar. Bazuar në provat tona dhe përvojat tona, ne i japim Expert Option 4,8 nga 5 yje të mundshëm dhe IQ Option 5 nga 5 yje. Të dyja platformat kanë kushte të shkëlqyera tregtimi dhe janë të rregulluara. Tregtarët që nuk janë të sigurt duhet të shikojnë të dyja platformat dhe të zbulojnë vetë se cilën e gjejnë më mirë.

A është Expert Option i mirë për tregtim?

Expert Option është i shkëlqyeshëm kur bëhet fjalë për tregtimin. Platforma është e lehtë për t'u përdorur, ofron shpejtësi të shpejtë ekzekutimi dhe ka më shumë se 100 asete në dispozicion. Për më tepër, Expert Option është i rregulluar dhe ofron mbështetje të jashtëzakonshme ndaj klientit.

A paguan vërtet Expert Option?

Po, Expert Option paguan vërtet. Nga përvoja jonë, kërkesat për tërheqje vazhdojnë në kohë. Meqenëse është një ndërmjetës i rregulluar, tregtarët nuk duhet të kenë frikë për fondet e tyre. Ne kemi testuar platformën dhe mund ta konfirmojmë këtë. Paratë e tërhequra erdhën në llogari një ditë më vonë. Prandaj, tregtarët mund të tërheqin fondet dhe fitimet e tyre pa asnjë problem.

A është i rregulluar Expert Option?

Expert Option është një ndërmjetës i ri me selinë e tij në St Vincent dhe Grenadines. Filloi sigurimi i tregtimit premium shërbimet në vitin 2014. Megjithatë, të qenit një ndërmjetës i ri nuk mund ta pengonte atë të arrinte në listën e brokerëve më të mirë. Tani ka një emër të cilit i besojnë miliona tregtarë anembanë globit. Pra, për të ruajtur besueshmërinë e tij, Expert Option ka vetveten e rregulluar nga një prej agjencive më të mira financiare

Së fundmi ka bashkuar duart me Komisioni Financiar duke u bërë anëtar i regjistruar. Kjo e bën atë një ndërmjetësi plotësisht i rregulluar të lidhura me normat financiare të Komisionit Financiar. Gjithashtu, të qenit anëtar i regjistruar i jep Expert Option që mund t'u ofrojë klientëve të tij.

Meqenëse Komisioni Financiar është një agjenci e pavarur, të gjithë tregtarët e Expert Option mund të marrin sigurinë e shërbimeve transparente. Nëse zbulohet se ky ndërmjetës i opsioneve binare shkel ndonjë rregullore, FC mund të heqë emrin e tij nga lista e ndërmjetësve të rregulluar. Kjo do të çojë Expert Option në një situatë me sireduktuar ndjeshëm numrin e tregtarëve. Pra, mund të themi se të gjithë tregtarët mund të marrin me siguri shërbime standarde të larta dhe përkushtim

A është i sigurt ndërmjetësi OE?

Ndërmjetësi OE (i njohur gjithashtu si Expert Option) është një ndërmjetës i ligjshëm, i sigurt dhe i rregulluar që ofron një përvojë të mirë tregtare.