12345
5.0 / 5
Vlerësimi i Ekipi i Binaryoptions.com
Withdrawal
5.0
Deposit
5.0
Offers
5.0
Support
5.0
Plattform
5.0
Yield
5.0

Rishikimi Quotex 2023 - A është një mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Min. depozitë $10
 • $10,000 demonstrim
 • Platformë profesionale
 • Fitim i lartë deri në 95% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Tërheqje të shpejta

Tregtimi i opsioneve binare mund t'ju sjellë fitime shumë të shpejta ose humbje të larta. Shumë tregtarë janë të interesuar të përdorin këtë produkt financiar. Pra, është shumë e rëndësishme të investoni me një ndërmjetës të besueshëm në internet. Quotex.io, Quotex.com, ose qxbroker.com është një platformë e re tregtare që ofron shërbime të tilla.

Në këtë rishikim dhe provë, unë do të kontrolloj Quotex për ju dhe do t'ju them të vërtetën për këtë ndërmjetësi binar. Cilat janë kushtet e tregtimit, si funksionon platforma dhe sa shpejt mund të paguani fitimet tuaja? Unë do t'i përgjigjem të gjitha pyetjeve të rëndësishme për fillestarët me Quotex. A duhet t'i besoni këtij ndërmjetësi dhe të investoni para atje? Është një mashtrim apo jo? – Zbulojeni në rishikimin tim të sinqertë Quotex.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Fakte të shpejta rreth Quotex:

Vlerësimi: (5 / 5)
⚖️ Rregullorja:IFMRRC (Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve me Tregun Financiar)
💻 Platformat e tregtimit: Ueb platformë, aplikacione celulare
💰 Depozita minimale:$10
💱 Monedhat e llogarisë:USD, EUR, GBP, BRL, IDR, MYR, INR, KZT, RUB, THB, UAH, VND, NGN, EGP, MXN, JPY
💸 Kufiri i tërheqjes: Pa kufi
📉 Shuma minimale e tregtisë:$1
📈 Shuma maksimale e tregtisë:$1,000
⌨️ Llogaria demo: Falas dhe e pakufizuar
🕌 Llogaria islame:po
🎁 Bonus: Deri në 100%+
💎 Rendimenti: Deri në 95%+
📊 Pasuritë:100+ forex, aksione, mallra, indekse, kripto
💳 Mënyrat e pagesës:Kartat e kreditit, kuletat elektronike, bankat online, kriptovalutat
🧮 Tarifat:Asnjë tarifë shtesë
📞 Mbështetje:Bisedë dhe email 24/7
🌎 Gjuhët:Më shumë se 20
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Quotex? – u paraqit ndërmjetësi

Quotex është një ndërmjetës i ri i opsioneve dixhitale për të investuar në më shumë se 100 tregje. Platforma është themeluar në vitin 2020 dhe menaxhohet nga Maxbit LLC (pronar) me adresën Kati i Parë, Ndërtesa First St Vincent Bank LTD, James Street, Kingstown, St. Vincent und die Grenadinen ku do të gjeni selinë e kompanisë. Është një ndërmjetës tipik në det të hapur që pranon të gjitha llojet e klientëve. Ju mund të tregtoni në treg duke marrë një rendiment të lartë deri në 95%, që do të thotë se investoni $100 në një grafik EUR/USD në rritje dhe nëse keni të drejtë në një periudhë të caktuar kohore do të fitoni $195. Më vonë do të hyj në detaje për t'ju treguar se si funksionon saktësisht.

Quotex-faqe zyrtare
Uebfaqja zyrtare Quotex

Ndërmjetësi për tregtimin në internet paraqet një platformë dhe softuer tregtar të sapo zhvilluar. Platforma është e disponueshme për pajisjet desktop dhe celular. Kompania është aktive në më shumë se 20 vende të ndryshme dhe ofron shërbimi mbështetës në gjuhë të ndryshme. Nuk ka aq shumë informacione për kompaninë në internet sepse ndërmjetësi është shumë i ri. Por përshtypjet e para për mua janë mjaft të mira. Platforma Quotex ka oferta të mira për klientët dhe investitorët në treg.

Shikoni rishikimin tim të plotë të videos:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSE9ORVNUIFF1b3RleCByZXZpZXcgLSBJcyBpdCBhIHNjYW0/IChUaGUgVHJ1dGgpIiB3aWR0aD0iNjQwIiBoZWlnaHQ9IjM2MCIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLW5vY29va2llLmNvbS9lbWJlZC93ZkkwNVZJN0VRND9mZWF0dXJlPW9lbWJlZCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhY2NlbGVyb21ldGVyOyBhdXRvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlOyB3ZWItc2hhcmUiIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të mirat dhe të këqijat e Quotex:

Për shkak të krahasimit tim me platformat e tjera tregtare, unë do t'ju tregoj të mirat dhe të këqijat e Quotex. Por mbani në mend, në çdo platformë apo ndërmjetës; do të gjeni disa disavantazhe. Është shumë e vështirë të gjesh të përsosurën.

Përparësitë:

 • Falas $10,000 llogari demo
 • Depozita minimale prej vetëm $10
 • Shuma minimale e tregtimit $1, shuma maksimale e tregtimit $1,000
 • Kthim i lartë deri në 95%
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Shumëllojshmëri e madhe e aktiveve tregtare
 • Ekzekutimi i shpejtë i tregtisë
 • Depozita të menjëhershme
 • Tërheqje të shpejta dhe të sigurta
 • Bonus falas
 • E disponueshme në shumë vende dhe gjuhë

Disavantazhet:

 • Nuk ka mbështetje telefonike
 • Asnjë aplikacion iOS nuk është i disponueshëm për momentin
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është Quotex? – Rregullimi dhe siguria e ndërmjetësit

Nëse dëshironi të investoni në tregjet financiare ose në çdo lloj produkti financiar, ju rekomandoj të përdorni një ndërmjetës dhe platformë të rregulluar. Kini kujdes për komente si ky rishikim Quotex. Është shumë e rëndësishme që investitorët të kenë siguri të lartë kur investojnë në produkte financiare. Në internet, do të gjeni shumë mashtrime dhe mashtrime kur kjo ndodh vjen te opsionet binare tregtare. Për të shmangur një mashtrim ose mashtrim, duhet të zgjidhni një ndërmjetësi i rregulluar i opsioneve binare.

Nga përvoja ime, Ndërmjetësi Quotex është një kasafortë dhe ndërmjetësi i sigurt në internet. Kam testuar platformën disa herë dhe është ndërmjetësi im kryesor i tregtimit. Depozitat dhe tërheqjet paratë funksionojnë shumë shpejt. Quotex rregullohet nga Qendra Ndërkombëtare e Rregullimit të Marrëdhënieve me Tregun Financiar (IFMRRC) me numrin TSRF RU 0395 AA V0161. Klikoni në numrin për të parë licencën.

Rregullorja-e-Quotex.io
Rregullorja e Quotex (certifikata)

Rregullorja FMRRC nuk është një rregullore e një autoriteti zyrtar financiar, është një rregullator ndërkombëtar dhe i pavarur. Përveç kësaj, Quotex është një kompani zyrtare me ID të kompanisë: 226716. Duket se Quotex është një ndërmjetës i sigurt për të investuar. Kërkova gjithashtu komente negative në lidhje me këtë shërbim tregtar dhe nuk gjeta ndonjë vlerësim negativ për këtë ndërmjetës. Për më tepër, vetëm metodat e sigurta dhe të rregulluara të pagesës përdoren për depozita dhe tërheqje. Në përgjithësi, mund të them se platforma Quotex është një ndërmjetës i sigurt për investimet online duke përdorur opsione dixhitale.

Quotex-secure-feature-2-factor-autentification-1
Autentifikimi me 2 faktorë të veçorisë së sigurt Quotex
 • Rregullohet nga IFMRRC me numrin TSRF RU 0395 AA V0161
 • Numri zyrtar i kompanisë është: 226716
 • Uebsajt/platformë e sigurt dhe e sigurt
 • Ofrohet vërtetimi me 2 faktorë
 • Mënyra të sigurta pagese
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është Quotex e ligjshme apo jo? – Përfundim në rishikimin tim

Quotex është padyshim i ligjshëm dhe Unë mund të rekomandoj këtë platformë tregtare, veçanërisht në krahasim me platformat e tjera tregtare. Depozitat dhe tërheqjet janë shumë të shpejta pa asnjë tarifë shtesë. Mund të fitoni para me Quotex dhe të jeni të sigurt për t'i tërhequr ato brenda pak minutash ose orësh. Unë e testova vetë ndërmjetësin dhe është shumë i sigurt. Në fakt, kam bërë më shumë se $ 8,000 fitime. Më vonë në këtë test Quotex, do të shihni dëshminë time të tërheqjes.

Masat e sigurisë për tregtarët dhe paratë tuaja

Kur bëhet fjalë për tregtimin binare, masat e sigurisë janë vendimtare për sa i përket sigurisë së parave tuaja. Sigurisht, ju dëshironi të tregtoni me një ndërmjetës binar që ju mbron nga abuzimi i të dhënave dhe ju bën të ndiheni të sigurt. Nga përvoja ime, mund t'ju them: Quotex bën gjithçka për të ruajtur një nivel të lartë sigurie për tregtarët e tij. Nuk ka asnjë shqetësim në lidhje me sigurinë e vetë platformës dhe për ju si tregtar në të.

Shihni të gjitha faktet rreth sigurisë:

Rregullorja:IFMRRC
SSL:po
Mbrojtja e të dhënave:po
Vërtetimi me 2 faktorë:po
Mënyrat e rregulluara të pagesës:Po, në dispozicion
Mbrojtja e bilancit negativ:po
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rishikimi i kushteve dhe ofertave të tregtimit Quotex (QX Broker).

Me Quotex mund të investoni në tregjet financiare duke përdorur opsionet binare (një formë opsionesh dixhitale). Teknika është mjaft e thjeshtë, thjesht duhet të bëni një parashikim të saktë të lëvizjes së çmimit në një kohë të caktuar (koha e skadimit). Kushtet për tregtarët dhe investitorët duhet të kontrollohen përpara se të regjistroheni me ndonjë ndërmjetës. Për shembull, është shumë e rëndësishme që një tregtar binar të marrë mundësinë e rendimenteve të larta në aktive nga ndërmjetësi.

Për më tepër, është e rëndësishme që ofertat, bonuse, dhe asetet janë në dispozicion. Në rishikimin tim Quotex (qxbroker.com), kontrollova çdo detaj dhe do t'ju tregoj rezultatet.

Fakte të shpejta rreth ofertave:

Shuma minimale e tregtisë: $ 1
Shuma maksimale e tregtisë:$ 1,000
Llojet e tregtisë:Opsionet binare, opsionet dixhitale
Koha e skadimit:60 sekonda deri në 4 orë
Tregjet: 100+
Forex:po
Mallrat:po
Kriptovalutat:po
Stoqet:po
Kthimi maksimal për tregti:95%+
Bonus:Deri në 100% për depozitat, konkurset
Koha e ekzekutimit:1 ms (pa vonesa)
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Quotex shuma minimale e depozitës dhe tregtisë: Si të filloni të investoni

Kur dëshironi të filloni me Quotex, duhet të depozitoni të paktën $ 10. depozita minimale është $ 10 por mund të verifikohet me metodat e depozitimit. Ekzistojnë mënyra të ndryshme pagese në dispozicion, të cilat varen nga vendi juaj i banimit. Për shembull, tregtarët nga Evropa mund të përdorin mënyra të tjera pagese sesa tregtarët nga SHBA.

Për t'ju dhënë disa njohuri: Nëse jeni një tregtar evropian dhe dëshironi të përdorni kriptomonedhën Ripple, duhet të depozitoni të paktën $ 50. Nëse jeni duke përdorur MasterCard, shuma minimale është vetëm 10 $. Kjo depozitë minimale është shumë e ulët në krahasim me agjentët e tjerë në internet dhe platformat e tregtimit. Është e lehtë të filloni me $ 10.

depozitë minimale kuote

Gjithashtu, shuma minimale e tregtisë është vetëm $ 1. Ju mund të filloni tregtimin me shuma të vogla parash. Unë e rekomandoj atë për fillestarët që thjesht të fillojnë me $ 1 dhe të shohin se si shkon. Nëse nuk dëshironi të investoni drejtpërdrejt para reale, mund të përdorni llogarinë demo falas të mbushur me $ 10,000.

Asetet dhe tregjet

Quotex ofron për të tregtuar:

 • Monedhat (forex)
 • Kriptovalutat
 • Mallrat
 • Indekset e aksioneve
 • (Tregtimi i fundjavës është i disponueshëm nëpërmjet grafikëve OTC!)

Siç u përmend më parë, Quotex është një shumë i ri ndërmjetësi në internet. Menaxhmenti do përmirësuar dhe zhvilluar platformën e tregtimit hap pas hapi. Ata planifikojnë të shtojnë më shumë asete për tregtim në platformë. Thjesht shkoni te menyja dhe mund të zgjidhni asetin që dëshironi. Aktualisht, ju mund të tregtoni dhe zgjidhni mbi 100 tregje të ndryshme.

Tregjet e Quotex
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Sa para mund të fitoni me QX Broker? - Rendimenti (fitimi)

Rendimenti i një tregtie është i kufizuar deri në 95%+. Për shembull, nëse investoni $ 100 në EUR/USD dhe bëni parashikimin e duhur të lëvizjes, do të fitoni $ 195. Rendimenti varet nga aktivi, koha e skadimit dhe niveli i llogarisë. Në qoftë se ju jeni një anëtar VIP si unë, ju mund të merrni një fitim shtesë 4% në çdo tregti.

Ka disa strategji tregtare. Personalisht, unë rekomandoj tregtimin në orët kryesore të bursës dhe përdorimin e aktiveve likuide për investime. Këto janë tregjet ku do të merrni rendimentin më të lartë. Por ju do ta shihni vetë nëse shkoni në platformë.

 • Rendiment (fitim) deri në 95%+ për tregti
 • Fitimi varet nga aktivi dhe situata e tregut që ju zgjidhni
 • Fitimi varet nga koha e skadimit

Koha e skadimit

Opsionet binare (opsionet dixhitale) janë të kufizuara në një koha e skadimit. Disa ndërmjetës ju ofrojnë të tregtoni vetëm tregti 60 sekondash ose Tregtime 5-minutëshe. Koha e skadimit varet gjithmonë nga ndërmjetësi dhe nga ajo që ai po zgjedh t'u ofrojë klientëve. Me Quotex.com jeni shumë me fat. Ju mund të zgjidhni kohën e skadencës nga 60 sekonda deri në 4 orë. Gjithçka në mes është e mundur. Për shembull, mund të zgjidhni një kohë skadimi prej 2.30 minutash.

Quotex-koha e skadimit

Shpjegohet bonusi Quotex (QX Broker).

A bonus është falas dhe para shtesë janë në llogarinë tuaj. Ndërmjetësi dhuron paratë tuaja virtuale për tregtim. Por nuk është plotësisht falas sepse ju duhet një qarkullim (vëllim) bazuar në bonus. Shuma e bonusit duhet të shumëzohet me x100. Rezultati është vëllimi i tregtimit ju duhet të bëni në platformë përpara se të tërhiqni bonusin. Është e mundur të merrni një bonus duke depozituar para ose duke përdorur një kod promocional Quotex.

 • Bonus deri në 100%+
 • Bonusi mund të çaktivizohet në çdo kohë
 • Qarkullimi i bonusit është x100 (përpara se të jetë e mundur një tërheqje)

Merrni një bonus depozite falas prej 50% me kodin tonë të promovimit "bobroker50

Kodi promovues Quotex për bonus falas

Kodi promocional ju lejon të merrni një bonus më të lartë edhe nëse depozitoni vetëm $ 100. Me kodin tim promocional, ju do të merrni një 50% bonus falas. Kushtojini vëmendje sepse kodi promovues është i kufizuar deri në 25 tregtarë të rinj:

Kodi promovues i platformës Quotex:bobroker50

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tarifat e tregtimit: Sa kushton tregtimi në Quotex?

Më lejoni t'ju tregoj një nga gjërat më të mira në lidhje me platformën Quotex: Nuk ka tarifa pa marrë parasysh se çfarë jeni duke bërë ose cilin aset po tregtoni në platformë. Ky ndërmjetës i opsioneve binare nuk ju ngarkon asnjë tarifë.

Nuk ka tarifa depozitimi dhe tërheqjeje. Mund të filloni të tregtoni dhe të rimbushni llogarinë tuaj pa u tarifuar. Gjithashtu, ju nuk duhet të paguani një tarifë për tregtimin e disa aktiveve që janë në dispozicion. Disa ndërmjetës paguajnë një tarifë pasiviteti. Cfare do te thote ajo? Nëse nuk jeni identifikuar në llogarinë tuaj për një kohë të gjatë, platforma do t'ju lejojë të paguani për këtë. Quotex nuk i përket këtij lloj ndërmjetësi, ju nuk do të paguani një tarifë pasiviteti.

Testi i platformës tregtare Quotex

Siç keni lexuar më parë, kushtet e tregtimit janë shumë konkurruese dhe më të mira se shumica e ndërmjetësve të tjerë të opsioneve binare. Tani do të hyj në detaje dhe t'ju tregojë platformën e tregtimit. E testova softuerin për shumë javë dhe e tregtova me para të vërteta në të. Unë do t'ju tregoj rezultatet, veçoritë dhe si t'i përdorni ato në mënyrë korrekte. Pas këtij testi, do të dini se për çfarë bëhet fjalë për Quotex.

Platformat e mëposhtme janë në dispozicion:

 • Platforma e tregtimit në internet për një kompjuter desktop ose pajisje celulare
 • Aplikacioni celular Android (apk)
 • Aplikacioni celular iOS (iPhone) (për momentin nuk është për shkak të kërkimit tim)

Shikoni një pamje të platformës tregtare Quotex:

Quotex-tregti-platformë-pamja e ekranit
Platforma tregtare Quotex

Në foton e mësipërme, ju shihni Platforma tregtare Quotex për pajisjet desktop. Mund ta përdorni platformën në shfletuesin tuaj të internetit (chrome, safari, opera, internet explorer dhe më shumë). Në seksionet vijuese, unë do t'ju tregoj veçoritë e platformës dhe llogarisë tregtare.

Para së gjithash, do të shihni një tabelë të rastësishme më pas hyrjen tuaj në platformë. Në anën e majtë, ju gjeni seksionet në lidhje me llogarinë tuaj, arsimin, tutoriale, statusi financiar dhe sinjalet tregtare. Është një menu tipike ku ju menaxhoni llogarinë tuaj.

Shikoni videon time rreth platformës:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iUXVvdGV4IGZ1bGwgdHV0b3JpYWwgcmV2aWV3IG9mIHRoZSBwbGF0Zm9ybSAtIEhvdyB0byB1c2UgaW4gMjAyMiIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvNkRZcXYxS1RVSEE/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+

Për ndryshimin dhe analizimin e aktivit, mund të klikoni në menynë e aseteve:

Quotex-menyja e aseteve
Menyja e aseteve

Zgjidhni aktivin që dëshironi të tregtoni dhe filloni të analizoni. Është gjithashtu e mundur për të bërë multi-charting. Mund të hapni më shumë se një grafik në të njëjtën kohë dhe të kaloni ndërmjet tyre.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hartimi dhe analiza

Për të tregtuar me sukses opsionet binare, duhet të bëni një parashikim të saktë të lëvizjes së çmimeve. Shumica e tregtarëve profesionistë përdorin analizën teknike për të gjeneruar ide tregtare. Treguesit, llojet e grafikëve dhe korniza të ndryshme kohore përdoren për një analizë teknike profesionale.

Quotex ju ofron një larmi të madhe mjetesh për të analizuar tregjet (përfshirë sinjalet e tregtimit). Ju mund të zgjidhni më shumë se 30 tregues, 4 lloje grafikësh dhe shumë korniza të ndryshme kohore për analiza. Edhe mjetet teknike të vizatimit janë në dispozicion.

Quotex-grafik-dhe-analiza
 • Një larmi e madhe treguesish teknikë si brezat Bollinger, MCAD ose oshilatorë të ndryshëm
 • Lloje të ndryshme grafiku janë në dispozicion
 • Çdo kornizë kohore është e disponueshme
 • Hartimi profesional është i mundur

Si të tregtoni me Quotex: Tutorial tregtimi – Hapni tregtinë tuaj Quotex

Si të tregtoni me Quotex? Unë do t'ju tregoj atë në hapat e ardhshëm. Ju gjithashtu mund të shikoni video në kanalin tim në youtube binaryoptions.com ku po bëj tregtimi i drejtpërdrejtë. Grafiku tjetër do t'ju shpjegojë se si të tregtoni.

Si të tregtoni-me-Quotex

Para së gjithash, ju duhet të zgjidhni aktivin që dëshironi të tregtoni dhe të gjeneroni idenë e tregtimit (parashikimi i lëvizjes së çmimit). Pastaj ju zgjidhni kohën e skadimit të tregtisë. Kur duhet që përfundimi i tregtisë të fitojë fitimin tim? Do t'ju duhet një llogaritje e mirë e kohës tuaj të tregtimit. Pastaj ju zgjidhni investimin e duhur tregtar (shuma e tregtimit). Shuma minimale e tregtimit është $1 me një tregti Quotex. Unë rekomandoj përdorimin e një investimi që i përshtatet një strategjie të rregullt të menaxhimit të parave. Kjo do të thotë që ju investoni në një tregti rreth 1-2% të bilancit tuaj tregtar. Pas kësaj, ju zgjidhni drejtimin e tregtisë dhe filloni tregtinë. Prisni derisa të përfundojë koha e skadimit për të mbledhur fitimin ose humbjen.

Për informacione të mëtejshme, mund të lexoni udhëzuesin tonë për të shmangur humbjet me Quotex.

5 hapa për të vendosur një tregti në Quotex:

 1. Zgjidhni aktivin që dëshironi të tregtoni
 2. Zgjidhni kohën e skadimit nga 60-sekonda deri në 4 orë
 3. Zgjidhni shumën e investimit (shuma minimale e tregtisë është $1, shuma maksimale e tregtisë është $1,000)
 4. Zgjidhni drejtimin e tregtisë
 5. Prisni fundin e tregtisë
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtimi celular përmes aplikacionit Quotex

Quotex ofron një aplikacion telefoni celular për të dy sistemet e përbashkëta, Android dhe iOS. Pra, nëse keni një iPhone ose një smartphone që funksionon me Android: Mund të tregtoni përmes Aplikacioni Quotex nga kudo që të jeni. Të dy aplikacionet funksionojnë në të njëjtën mënyrë.

Tregtimi i aplikacioneve të kuotave
Aplikacioni Android Quotex

Hidhini një sy pamjes së ekranit të mësipërm. Ashtu si tregtoni nëpërmjet versionit të desktopit, mund të tregtoni edhe me aplikacionin Quotex. Zgjidhni aktivin që dëshironi të tregtoni; atëherë do të shihni grafikun në mes të telefonit – nuk ka rëndësi nëse jeni duke përdorur formatin peizazh apo portret.

Nëse jeni duke përdorur formatin e portretit, mund të gjeni kohën e skadimit, shumën e investimit dhe dy butonat (Lart dhe Poshtë) në fundi i ekranit. Për të tregtuar, thjesht vendosni kohën dhe shumën dhe zgjidhni nëse çmimi rritet ose ulet.

A mund të përdorni robotë tregtarë në Quotex?

Robotët Quotex nuk lejohen në çdo platformë (web dhe aplikacion celular). Llogaria juaj tregtare mund të ndalohet duke përdorur softuer të jashtëm. Për më tepër, softueri i jashtëm mund të jetë një mashtrim për llogarinë tuaj tregtare dhe gjendjen e llogarisë. Jini shumë të kujdesshëm sepse mund të mashtroheni lehtë.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tregtoni aktive të ndryshme në Quotex:

Platforma ofron asete të ndryshme ju mund të tregtoni. Le të shohim aktivet e zakonshme dhe nëse ato mund të tregtohen përmes Quotex.

A mund të tregtoni Forex në Quotex?

Jo, nuk është e mundur të tregtoni Forex në Quotex. Mund të tregtoni opsione binare vetëm me çifte valutore si një aktiv themelor!

A mund të tregtoni opsione binare në Quotex?

Ju mund ta dini përgjigjen: Sigurisht, ju mund të tregtoni opsione binare në këtë ndërmjetës të opsioneve binare. Për të tregtuar, thjesht duhet të zgjidhni aktivin, të vendosni kohën e skadimit dhe investimin dhe t'i tregoni ndërmjetësit nëse çmimi rritet ose ulet.

A mund të tregtoni kriptovaluta në Quotex?

Po, ka disa kripto të ndryshme të disponueshme për tregtim. Një fragment i vogël: Litecoin, Bitcoin, Ripple ose Ethereum mund të tregtohen.

A mund të tregtoni aksione në Quotex?

Ju mund të tregtoni aksione në Quotex, po. Ka shumë aksione të ndryshme nga e gjithë bota. Ju mund të zgjidhni kompani si Microsoft, Boeing ose Intel, si dhe indekse si NASDAQ, Dow Jones ose të huaja si Nikkei ose DAX.

Si të hapni llogarinë tuaj tregtare me Quotex

për të regjistrohuni me Quotex ju duhet vetëm e juaja adresën e emailit dhe një fjalëkalim të sigurt. Në fillim, mund të filloni të tregtoni pa verifikimi.

regjistrimin e kuotave
Procesi i verifikimit Quotex

Ndërmjetësi mund t'ju kërkojë të ngarkoni kartën tuaj të identitetit nëse dëshironi të depozitoni ose tërhiqni shuma të mëdha parash. Për të ngarkuar dokumentet tuaja thjesht hapni menunë tuaj personale dhe kaloni te "Llogaria". Në menynë e llogarisë, mund të plotësoni fushat e kërkuara me emrin dhe adresën tuaj duke klikuar në "Ngarko Dokumentet".

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llojet e llogarisë në Quotex

Quotex ofron tre llogari të ndryshme përveç llogarisë demo, me të cilat do t'ju prezantoj më vonë. Tre llojet e llogarive janë:

 1. Llogari standarde
 2. Llogari pro
 3. Llogaria VIP
Quotex ofron tre nivele të ndryshme llogarie (përveç llogarisë demo)

Për të verifikuar tuajin llogari standarde, ju duhet të depozitoni të paktën $10 që do t'ju ndihmojë të përdorni disa opsione aktivesh për tregtim. Ky lloj llogarie rekomandohet për fillestarët që nuk investojnë shuma të mëdha parash. Nuk keni nevojë të bëni asgjë – thjesht depozitoni minimumin $ 10 dhe filloni të tregtoni.

Nëse ndiheni mirë dhe nëse i keni fituar paratë tuaja të para, mund të vazhdoni tek ajo llogari pro. Për të hyrë në të, duhet të depozitoni të paktën $ 1000. Do të keni disa përfitime premium si pjesë e veçorive standarde të llogarisë.

A nuk ju mjafton kjo? Pastaj kaloni në nivelin e llogarisë profesionale. Për tregtarët me përvojë, Quotex ofron të sajën Llogaria VIP. Ju duhet të depozitoni një minimum prej $ 5000 për të korrur këto përfitime.

Llogaria demo Quotex: Mënyra më e mirë për të praktikuar tregtimin

Kur bëhet fjalë për të praktikuar tregtimin, duhet të përdorni një llogari demo. Sidomos për fillestarët, është një mënyrë e mirë për të mësuar investimin. Ju gjithashtu mund të testoni platformën e tregtimit, të fitoni njohuri ose të testoni strategji të reja tregtare. Edhe tregtarët profesionistë po përdorin një llogari demo për t'u bërë tregtarë më të mirë.

Quotex-demo-llogari

Platforma e tregtimit ofron a llogari demo falas me para virtuale prej $10,000. Mund të rimbushni gjendjen e llogarisë sa herë që dëshironi. Është e lehtë të kaloni midis llogarive tuaja reale dhe demo. Është vetëm një klikim në meny. Unë rekomandoj të përdorni së pari llogarinë demo falas për të mësuar më shumë rreth platformës së tregtimit. Nëse jeni të sigurt dhe të sigurt që dëshironi të tregtoni, mund të investoni para reale ose të filloni me shuma të vogla $1. Llogaria demo është e disponueshme pa regjistrim.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Quotex hyrje: Është shumë i sigurt dhe i thjeshtë

Për të filluar tregtimin, duhet të identifikoheni në platformën e internetit ose në aplikacionin celular. Ju duhet vetëm adresa juaj e emailit dhe fjalëkalimi. Unë rekomandoj aktivizimin e verifikimit me 2 faktorë në hyrje dhe tërheqje.

Verifikimi me dy hapa-në-login

Do të merrni një kod sigurie me email ose SMS. Ky është një veçori e rëndësishme e sigurisë dhe duhet ta përdorni. Ndërmjetësi përdor URL të ndryshme për shërbimin e tij:

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Verifikimi Quotex: Çfarë ju nevojitet dhe sa kohë duhet

Nëse dëshironi verifikoni llogarinë tuaj (mund të tregtoni pa edhe me disa kufizime), duhet të përgatisni disa dokumente.

procesi i verifikimit të kuotave
Procesi i verifikimit Quotex

Në fillim, duhet të klikoni në cilësimet tuaja personale dhe të kaloni në skedën "Llogaria". Pas kësaj, shtypni butonin "Ngarko dokumente". Ju do të keni nevojë për sa vijon:

 • Një kopje e faqes së parë të pasaportës suaj
 • Një selfie për identifikimin me foto
 • Dëshmia e adresës aktuale të banimit për të konfirmuar

Pasi të keni mbaruar me këtë, ajo merr rreth 2-5 ditë pune derisa Quotex të përfundojë verifikimin.

Metodat e disponueshme të pagesës për depozitim dhe tërheqje

Nëse dëshironi të filloni tregtimin, së pari, duhet të depozitoni para në llogarinë tuaj tregtare. Për fat të mirë, Quotex ofron shumë të ndryshme menyra pagese. Le të shohim se çfarë mënyrash ofrohen për depozitimin dhe tërheqjen e parave tuaja.

Si të depozitoni para - Metodat e depozitimit

Në meny, mund të klikoni mbi fondet e depozitave dhe do të vini te metodat e depozitimit. Është shumë e lehtë të depozitosh para me Quotex. Nuk ka tarifa shtesë, dhe depozitat janë të menjëhershme. Ju mund të zgjidhni midis kartave të kreditit, kriptomonedhave dhe kuletave elektronike. Depozita minimale është $10 dhe mënyrat e pagesës varen nga vendi juaj i banimit.

Pasi të klikoni mbi mënyrën e depozitimit që dëshironi të përdorni, mund të zgjidhni shumën dhe një bonus depozite deri në 35%. Unë fola më parë për bonusin në këtë përmbledhje. Futni të dhënat tuaja dhe filloni depozitimin.

Quotex-metodat-dhe-menyja e depozitimit

Fakte rreth mënyrave të depozitimit dhe depozitimit:

 • Depozita minimale është $ 10
 • Kartat e kreditit/kartat e debitit (Visa, MasterCard dhe më shumë)
 • Transfertat bankare në internet janë të disponueshme
 • Kriptovalutat (Bitcoin, USDT, Ethereum, Ripple, Zcash, Binance Coin, dhe më shumë)
 • Kuletat elektronike (Skrill, Neteller, ADVCash, Perfect Money, Piastrix, dhe më shumë)
 • Mënyrat e pagesës varen nga vendi juaj i banimit

A ka ndonjë bonus depozite?

Kjo është një pyetje interesante. Pse? Sepse unë mund t'ju ofroj një kod unik bonus që funksionon vetëm përmes kësaj faqeje interneti. Nëse jeni fillestar dhe filloni të tregtoni opsione binare, mund ta përdorni këtë kod për të rritur depozitën tuaj fillestare.

Thjesht përdorni kodin promovues "bobroker50" për të marrë një bonus depozite falas prej 50%.

Merrni një bonus depozite falas prej 50% me kodin tonë të promovimit "bobroker50

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tërhiqni para - metodat e tërheqjes Quotex

Nëse keni gjetur strategjinë tuaj fitimprurëse të tregtimit dhe dëshironi të tërhiqni para nga llogaria ose fitimet tuaja, thjesht klikoni në meny dhe zgjidhni "tërheqje".

Quotex-tërheqje

Në anën e majtë, ju tregoni se sa para janë në dispozicion për tërheqjen. Shuma e bonusit mund të ndikojë në këto numra. Për tërheqjet, duhet të zgjidhni të njëjtën metodë që keni depozituar.

Nga përvoja ime, tërheqjet janë shumë të shpejta. E bëra disa herë, dhe Quotex po i dërgon paratë shumë shpejt. Shumë tregtarë janë të shqetësuar për këtë nëse ndërmjetësi paguan fitimet. Me Quotex mund të jeni të sigurt që tërheqja është bërë në mënyrë të sigurt dhe të shpejtë. Në seksionin tjetër, unë tregoj dëshminë time të tërheqjes.

Pasi të keni kërkuar një tërheqje, do të merrni një mesazh konfirmimi përmes postës elektronike:

Quotex-terheqje-konfirmim
 • Metoda të jashtëzakonshme të tërheqjes së shpejtë (pak a shumë të njëjta me metodat e depozitimit)
 • I sigurt dhe i sigurt
 • Kufiri maksimal i tërheqjes/tërheqjes: Nuk ka kufizime për tërheqje
 • Shuma minimale e tërheqjes: $10

Përveç kësaj, lexoni tim të plotë Rishikimi i tërheqjes Quotex këtu.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Dëshmia ime e tërheqjes Quotex:

A tërheq para Quotex? - Po, po:

Quotex-prova e tërheqjes-1
Prova e tërheqjes Quotex

Siç e shihni në menunë time, Quotex tërhiqet fitimet. E kam bërë disa herë dhe nuk ka probleme me tërheqjen e parave. Gjithashtu, kam bërë disa kërkime në internet dhe nuk ka tregtarë që janë në konflikt me këtë ndërmjetës. Për shembull, në Kuora, do të gjeni shumë vlerësime pozitive.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregu Quotex shpjegoi:

Quotex ka tregun e vet ku tregtarët mund të marrin veçori shtesë bonus:

Tregu Quotex
Tregu Quotex
 • Tregtime pa rrezik
 • Kthim parash
 • Bonusi i depozitave
 • Përqindja e qarkullimit
 • Bonusi i bilancit
 • Anuloni X Pikat

Të gjitha këto veçori janë të disponueshme vetëm me një kod promocional. Tani mund të pyesni se si të merrni një Kodi promovimi? Nëse filloni të tregtoni para të vërteta me Quotex, do të merrni kode promocionale falas pasi të bëni një vëllim të caktuar tregtimi ose të depozitoni para. Është një tipar shumë i mirë për tregtarët që investojnë dhe tregtojnë shumë para. Unë mund ta rekomandoj këtë veçori dhe është plotësisht falas.

Merrni një bonus depozite falas prej 50% me kodin tonë të promovimit "bobroker50

Ofertë speciale: Tregtime pa rrezik në Quotex

Quotex tregti pa rrezik

Çdo tregtar dhe klient në platformën e tregtimit në internet Quotex ka mundësinë e tregtimeve pa rrezik. Ndërmjetësi ndonjëherë ju jep zbritje ose kode promovuese për tregti pa rrezik. Nëse jeni një tregtar me volum të lartë, do të merrni shumë përfitime në treg, siç kemi diskutuar më parë. Për më tepër, mund të kërkoni mbështetjen për të marrë tregti pa rrezik.

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Oferta profesionale: Tregtim dhe sinjale kopjesh Quotex

Një tjetër ofertë speciale e Quotex.io janë sinjalet e tregtimit. Quhet gjithashtu "tregti me kopje". Në anën e majtë të menusë, do të gjeni seksionin me "sinjalet".

Quotex-sinjalet e tregtimit
Sinjalet e tregtimit Quotex

Kushtojini vëmendje sinjaleve të tregtimit në platformën e tregtimit dhe ndoshta do të keni fatin të fitoni para të mira në treg. Ju shikoni aktivin dhe kohëzgjatjen kohore të tregtimeve. Fatkeqësisht, nuk ka asnjë përshkrim apo strategji për tregtinë. Ju nuk e dini pse tregon një sinjal lart ose poshtë. Ndoshta është rezultat i analizave teknike. Për mua, sinjalet nuk janë mjaft transparente për t'u përdorur, por është një ofertë e mirë për tregtarët e rinj.

Shërbimi dhe mbështetja ndaj klientit

Quotex ofron Mbështetje për klientët 24/7 në më shumë se 20 gjuhë. Mbështetja është në dispozicion në anglisht, Francë, indiane, spanjisht dhe shumë gjuhë të tjera.

Quotex-mbështetje-dhe-shërbim

Ka një disavantazh të vogël sepse Quotex nuk ofron mbështetje telefonike. Është e mundur vetëm të vini në kontakt me ndërmjetësin përmes bisedës së drejtpërdrejtë dhe mbështetjes së biletave (email).

Gjuhët e mbështetura:Më shumë se 20 të ofruara
Bisedë e drejtpërdrejtë 24/7
Email: Përmes mbështetjes së biletave
Mbështetje telefonike:Nr
› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Materiali arsimor: Si të mësoni tregtimin me Quotex

Nëse jeni i ri në tregtimin e opsioneve binare, të mësoni se si funksionon sistemi dhe ndërmjetësi juaj i preferuar është gjëja më e rëndësishme. Mos prisni të merrni shumë para në ditët dhe javët tuaja të para si tregtar i opsioneve binare.

quotex faq
Quotex FAQ

Për t'ju ndihmuar, Quotex ofron një seksion arsimor brenda faqes së saj të internetit mund të përdorni. Në FAQ, do të gjeni të gjitha përgjigjet e pyetjeve në lidhje me ndërmjetësin dhe platformën e tij të tregtimit në internet. Ju gjithashtu mund të shikoni videot e mia në kanalin YouTube binaryoptions.com. Unë jam duke bërë tregtim të drejtpërdrejtë dhe do t'ju tregoj gjërat më të rëndësishme që duhet të dini kur tregtoni opsione binare.

Vendet: Ku është i disponueshëm Quotex?

Quotex pranon tregtarë jo nga çdo vend. Ka kufizime të ndryshme. Në mënyrat e pagesës, ka kufizime. Ndoshta nuk mund të depozitoni ose tërhiqni para të vërteta në platformë, por mund të përdorni me siguri llogarinë demo falas.

Unë gjithashtu gjeta këtë deklaratë në faqen e internetit Quotex: "Shërbimet e faqeve të internetit nuk janë të disponueshme në një numër vendesh, duke përfshirë SHBA, Kanada, Hong Kong, vendet e ZEE-së, Rusinë, si dhe për personat nën 18 vjeç."

Vendet e njohura janë Vietnami, Turqia, India, Indonezia, dhe Brazili. Shihni të plotë Lista e shteteve Quotex këtu.

A ka alternativa për Quotex?

Quotex është platforma kryesore e investimeve për tregtimin e opsioneve dixhitale. Por a ka alternativa atje? Në Binaryoptions.com kam testuar më shumë se 40 ndërmjetës të ndryshëm dhe mund të them se ka patjetër alternativa. Në tabelën e mëposhtme do të shihni 2 alternativat më të njohura. Nëse dëshironi të gjeni më shumë alternativa vizitoni këtë krahasim.

1. Quotex2. Pocket Option3. IQ Option
Vlerësimi: 5/55/55/5
Rregullorja:IFMRRCIFMRRC/
Opsionet dixhitale: popopo
Kthimi:Deri në 95%+Deri në 93%+Deri në 100%+
Asetet:100+100+300+
Mbështetje:24/724/724/7
Përparësitë:Ndërfaqja më e mirë tregtareOfron tregti 30 sekondashOfron gjithashtu tregtim CFD dhe Forex
Disavantazhet:Nuk ka mbështetje telefonikeNuk ka mbështetje telefonikeNuk disponohet në çdo vend
➔ Vizitoni rishikimin Pocket Option➔ Vizitoni rishikimin IQ Option

Përfundimi i rishikimit dhe testit Quotex: Nuk është një mashtrim

Në përgjithësi, Quotex është një ndërmjetës i besueshëm për tregtimin e opsioneve binare. Nuk është një mashtrim për paratë tuaja. E kam testuar disa herë për të tërhequr fitimin tim dhe gjithashtu, në internet do të gjeni vetëm vlerësime pozitive për këtë platformë. Quotex është një mënyrë shumë e mirë për të bastuar në tregjet me rrezik të kufizuar dhe një pagesë të lartë.

tregtimi kuotash

Platforma për tregtimin online po funksionon shumë mirë dhe është e përshtatshme për t'u përdorur, siç e patë në rishikimin tim. Unë rekomandoj të përdorni llogarinë demo së pari përpara se të depozitoni para. Për më tepër, depozita minimale është shumë e ulët, dhe ju mund të filloni me një shumë minimale tregtare prej vetëm $1. Quotex ju ofron fitime të shpejta në treg.

Krahasuar me Brokerë të tjerë të opsioneve binare, Quotex.io është numri një për momentin në treg. Nuk ka kufizime dhe kufizime për tregtimin tuaj. Kthimi (yield-i) i investimeve është shumë i lartë, dhe tërheqjet po funksionojnë shpejt. Unë mund ta rekomandoj këtë ndërmjetës pas rishikimit tim Quotex! Lexoni çfarë thonë tregtarët e tjerë për të.

Për më tepër, nëse nuk ju pëlqen ky ndërmjetës, shikoni alternativat Quotex këtu!

› Regjistrohu falas me Quotex tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra shpesh (FAQ) rreth Quotex:

A është i rregulluar Quotex?

Po, Quotex që i përket Maxbit LLC rregullohet nga IFMRRC (Qendra e Rregullimit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare të Tregut) me numrin e licencës TSRF RU 0395 AA V0161. Nuk është një rregullore e një autoriteti zyrtar financiar të një vendi të caktuar.

A është Quotex një ndërmjetës i mirë?

Po, Quotex është padyshim një ndërmjetës i mirë. Unë e testova këtë platformë për shumë muaj dhe mund t'ju them se nuk ka asnjë problem me të. Rendimenti mund të jetë shumë i lartë deri në 95%+ dhe ju merrni një ekzekutim shumë të shpejtë të tregtimeve tuaja. Softueri funksionon në mënyrë perfekte. Për më tepër, tërheqjet janë shumë të shpejta dhe nuk ka tarifa për transaksionet tuaja të pagesave.

A është Quotex i disponueshëm në SHBA?

Po, Quotex është i disponueshëm në SHBA. Por ka ndoshta kufizime në mënyrat e depozitimit dhe tërheqjes, si dhe në procesin e verifikimit. Ju lutemi kontrolloni me autoritetin tuaj rregullator në vendin tuaj nëse është i disponueshëm apo jo. Llogaria demo falas është padyshim e disponueshme për të gjithë.

A është Quotex i sigurt apo jo?

Po, Quotex është padyshim një ndërmjetës i sigurt për fondet tuaja. Depozitat dhe tërheqjet po funksionojnë pa probleme. E kam testuar disa herë për të tërhequr fitimin tim.

A ka Quotex një aplikacion?

Po, Quotex ka një aplikacion që është i disponueshëm për përdoruesit e Android dhe iOS. Ai ofron një ndërfaqe tregtare miqësore për përdoruesit, disponueshmërinë e sinjaleve dhe treguesve dhe tregtimin me një llogari reale ose me një llogari demo. Prandaj, tregtimi në lëvizje është i mundur.

Sa kohë është tërheqja e Quotex?

Tërheqja në Quotex është zakonisht shumë e shpejtë. Në shumicën e rasteve, paratë transferohen në llogarinë bankare pas një dite. Megjithatë, tregtarët duhet të planifikojnë për një kohë tërheqjeje nga 1 deri në 5 ditë, pasi kjo varet gjithmonë nga mënyra e zgjedhur e tërheqjes. Fondet kthehen duke përdorur të njëjtën metodë që janë depozituar.

Shihni krahasimin tonë midis ndërmjetësve të tjerë: