12345
5 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com
Tërheqja
5.0
Depozitë
5.0
Ofertat
5.0
Mbështetje
4.9
Platforma
5.0
Rendimenti
5.0

Rishikimi IQ Option 2024 - A është një mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • Depozita minimale $10
 • Llogari demo falas
 • Kthim i lartë deri në 100% (në rast të një parashikimi të saktë)
 • Platforma është e lehtë për t'u përdorur
 • Mbështetje 24/7

A është IQ Option një ndërmjetës binar i besueshëm apo jo? – Në sektorin financiar është e vështirë të gjesh një ndërmjetës të mirë sepse përzgjedhja është mjaft e madhe. Në internet, mund të lexoni shumë për mashtrimet dhe mashtrimet. IQ Option është shumë popullor për tregtarët, por a ia vlen vërtet të investoni paratë tuaja atje dhe sa i mirë është ndërmjetësi? - Në këtë Rishikimi IQ Option, lexoni më shumë për faktet dhe kushtet për tregtarët.

Mohim përgjegjësie:

Ky material nuk është i destinuar për shikuesit nga vendet e EEA. Opsionet binare nuk promovohen ose shiten te tregtarët me pakicë të EEA.
Uebsajti zyrtar IQ Option
Uebfaqja zyrtare IQ Option
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Fakte të shpejta rreth IQ Option:

⭐ Vlerësimi: (5 / 5)
⚖️ Rregullorja:✖ (i parregulluar)
💻 Llogaria demo:✔ (e disponueshme, e pakufizuar)
💰 Depozita minimale10$
📈 Tregtia minimale:1$
📊 Pasuritë:300+, Forex, Mallra, Aksione, Kriptomonedha, ETF, Opsione
📞 Mbështetje:Telefon 24/7, chat, email
🎁 Bonus:I padisponueshem
⚠️ Rendimenti:Deri në 94%+
💳 Metodat e depozitimit:Bankwire, karta krediti, (karta Mastercard, VISA), Neteller, Skrill, Qiwi, AdvCash, AstroPay, Boleto dhe disa të tjera
🏧 Mënyrat e tërheqjes:Bankwire, karta krediti, (Mastercard/VISA), Neteller, Skrill, Qiwi, AdvCash, AstroPay, Boleto
💵 Programi i Filialit:Në dispozicion
🧮 Tarifat:Asnjë tarifë depozitimi (mund të aplikohen tarifa për konvertimin e monedhës). Tarifat e tërheqjes 2% pas muajit të parë. Aplikohen tarifa për një natë. Nuk ka tarifa brenda natës për tregtimin e kriptove pa levë. Zbatohen komisionet dhe spread-et. Tarifa e pasivitetit prej $10 pas 90 ditëve pasiviteti. Asnjë tarifë e fshehur.
🌎Gjuhët:Anglisht, spanjisht, indonezisht, italisht, frëngjisht, tajlandisht, rusisht, kinezisht, portugalisht, turqisht, suedisht, gjermanisht, arabisht, shqip
🕌 Llogaria islame:Një llogari islamike, pa shkëmbim është e disponueshme në IQ Option.
📍 Selia:"The Colony House, 41 Nevis Street, Saint John's, Antigua dhe Barbuda"
📅 Themeluar në:2013
⌛ Koha e aktivizimit të llogarisë:Brenda 24 orëve
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Përpara se të lexoni më tej, shikoni rishikimin tonë të plotë të videos IQ Option këtu:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSE9ORVNUIElRIE9wdGlvbiByZXZpZXcgLSBJcyBpdCBhIHNjYW0/IChUaGUgVHJ1dGgpIiB3aWR0aD0iNjWHRW30aD0iNjWQlqjMQiNjWHR000iNjWQlqjMuHi L3d3dy55b3V0dWJlLW5vY29va2llLmNvbS9lbWJlZC9ldzc5bnowYzNJdz9mZWF0dXJlPW9lbWJlZCIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAi1TPG291FsVG291Th RvcGxheTsgY2xpcGJvYXJkLXdyaXRlOyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlOyB3ZhZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlOyB3ZhWQTbWVKiT pY3Qtb3JpZ2luLXdoZW4tY3Jvc3Mtb3JpZ2luIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është IQ Option? – Fakte për kompaninë

IQ Option ishte themeluar në 2013 si një ndërmjetës i opsioneve binare për të gjithë. Forcimi i kompanisë është shuma e ulët e investimit (depozita minimale) dhe platforma fleksibël e tregtimit. Ndërmjetësi është i bazuar në Hinds Building, Kingstown, St. Vincent dhe Grenadines dhe operon jashtë Evropës (Kompania: IQ Option LLC).

IQ-Option-tregtare-platformë
IQ Option është një platformë e rekomandueshme tregtare në internet

Në ditët e sotme, ka më shumë se 2 milion tregti të ekzekutuara në platformë çdo ditë. Ndërmjetësi dëshiron t'i japë tregtarit një platformë gjithëpërfshirëse me një larmi të madhe asetesh dhe produktesh financiare të ndryshme. Personalisht, unë e njoh këtë ndërmjetës që nga viti 2015 dhe ata gjithmonë përmirësojnë shërbimin dhe ofertën e tyre për tregtarët. Me një bazë të klientëve në rritje, pagesat e ndërmjetësit po rriten gjithashtu. Në vitin 2017 ata tërhoqën më shumë se 11 milionë $ çdo muaj.

Fakte për kompaninë:

 • Selia në Hinds Building, Kingstown, St. Vincent dhe Grenadines
 • Broker që nga viti 2013
 • Mund të përdorni shuma të vogla investimi (1$)
 • Të gjitha në një platformë tregtare në internet
 • Fitimi i lartë i aktivit prej 100% për opsionet binare në rast të parashikimit të saktë
 • Asnjë tarifë e fshehur
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të mirat dhe të këqijat e IQ Option

Bazuar në krahasimin tim me platformat e tjera tregtare, unë do t'ju tregoj të mirat dhe të këqijat e IQ Option. Por mbani mend, me çdo platformë apo ndërmjetës; do të gjeni disa anë negative.

Përparësitë:

 • Mbi 300 asete
 •  Filloni me një shumë të vogël investimi
 •  Platformë fleksibël
 •  Diversitet i madh i aseteve
 •  Fitimet prej 94%+ të mundshme
 •  Ekzekutimi i shpejtë i tregtisë
 •  Tërheqje të shpejta

Disavantazhet:

 • I parregulluar
 • Nuk ka tregti algoritmike
 • Nuk ka bonus në dispozicion
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Sa i sigurt është ndërmjetësi? Siguria e fondeve të klientit

IQ Option punon me ofrues të ndryshëm likuiditeti. Kjo eshte nje avantazh i madh dhe fshin konfliktin e interesit. Përveç kësaj, ata përdorin teknika të ndryshme kodimi për të siguruar një platformë të sigurt.

Llogaria tregtare është gjithashtu shumë e sigurt. Për shembull, mund të përdorni vërtetimin me 2 faktorë. Pas hyrjes tuaj, do të merrni një mesazh SMS me një kodi i hyrjes. Ju keni akses në llogarinë tuaj vetëm kur përdorni telefonin inteligjent. Opsioni mund të aktivizohet ose çaktivizohet.

opsioni iq i sigurt apo jo

Fakte për sigurinë:

 • Mënyra të ndryshme pagese
 • Opsionet e sigurisë për llogarinë tuaj IQ Option
 • Nuk ka konflikt interesi për tregtarët

Konflikti i interesit është një temë kritike për shumicën e ndërmjetësve. Jo për IQ Option. Ndërmjetësi mbron pozicionet e klientëve të tij në tregun real për Forex, CFD dhe Crypto. Nga ana tjetër, ata mbrojnë opsionet binare midis tregtarëve dhe nuk ka konflikt interesi. Si përfundim, ndërmjetësi është një nga kompanitë më të sigurta në botë, dhe pagesat janë të garantuara.

A është i rregulluar IQ Option?

Fatkeqësisht, IQ Option LLC (kompania), e cila menaxhon domenin www.iqoption.com, nuk është e rregulluar. Është një kompani e regjistruar në Shën Vincent dhe Grenadine. Në shumicën e vendeve, ky ndërmjetës nuk ka nevojë për një rregullore për të ofruar shërbimet e tij.

Shihni të gjitha faktet rreth sigurisë:

Rregullorja:I parregulluar
SSL:po
Mbrojtja e të dhënave:po
Vërtetimi me 2 faktorë:po
Mënyrat e rregulluara të pagesës:Po, në dispozicion
Mbrojtja e bilancit negativ:po
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është IQ Option e ligjshme apo jo? – Besimi i ndërmjetësit

Ndryshe nga ndërmjetësit mesatarë, IQ Option dallohet në shumë aspekte. Le të shohim pse tregtarët zgjedhin të tregtojnë me IQ Option. 

 • IQ Option është një platformë intuitive tregtare në internet që ofron qindra veçori të reja për klientët e saj çdo ditë. 
 • Ajo ka më shumë se 40,00,000 përdorues që kënaqen në tregtimin e instrumenteve të shumta financiare çdo ditë. 
 • Kjo është një platformë tregtare në internet me legjitimitet të dëshmuar.
 • Ju mund ta gjeni emrin e tyre vazhdimisht në listën e firmave më të mira të brokerimit në industri.
 • Platforma e tyre e pasur me karakteristika ofron shërbime cilësore për klientët. 

Këto gjëra shpjegojnë legjitimiteti i ndërmjetësit dhe gjithashtu arsyeja pse shumë investitorë i bashkohen kësaj platforme tregtare online çdo ditë. 

IQ Option ka miliona përdorues nga vende të ndryshme. Çdo ditë, IQ Option trajton transaksionet me vlerë miliona dollarë. Një tregtar mund të fitojë para duke përdorur strategjitë e tij tregtare dhe duke kontrolluar lëvizjet e çmimit të aktivit. 

Ekziston edhe një gjë tjetër që e vërteton legjitimiteti i IQ Option. Ndërmjetësi i mban të gjitha investimet në terma parash në një llogari bankare të veçuar.

Do të thotë që investimi juaj me IQ Option qëndron të sigurt dhe të sigurt, dhe ju nuk keni pse të shqetësoheni se tregtari ikën me paratë tuaja. 

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rishikimi i kushteve për tregtarët dhe ofertat tregtare

Në IQ Option janë më shumë se 300 asete të ndryshme në dispozicion. Ju mund t'i tregtoni ato me opsionet binare ose Forex/CFD. Tregtoni gjithashtu aksione, opsione, ETF dhe kriptovaluta me një shumë minimale prej 1 dollar.

tregjet dhe asetet
Asetet dhe tregjet

Produkti financiar më i tregtuar në platformë është Opsionet binare. Mund të zgjidhni një kohë skadimi nga 30 sekonda deri në fund të muajit. IQ Option i jep një tregtari fleksibilitetin për të zhvilluar stilin e tij të tregtimit. Fitimi i aseteve të tregtimit të opsioneve binare krahasohet me agjentët e tjerë shumë të lartë. Me një llogari normale, ju merrni pak kohë mbi një 100% kthim. Llogaria VIP është në dispozicion të klientëve që depozitojnë shuma të konsiderueshme (shuma e saktë mund të ndryshojë).

Forex, Mallrat, Aksionet dhe Kriptovalutat janë të tregtueshme me një përhapje prej më pak se 1.0 pip. Diferenca varet nga aseti juaj dhe kushtet e tregut. Përveç kësaj, ju mund të tregtoni me një maksimum leva prej 1:1000. E cila është shumë e lartë, por ju mund të ndryshoni levën para çdo tregtimi.

Në përfundim IQ Option më bën një përshtypje shumë të besueshme. Gama e aktiveve është mjaft e lartë dhe tarifat janë në pikën më të ulët në krahasim me agjentët e tjerë.

Fakte të shpejta rreth ofertave:

Llojet e tregtisë:Opsionet binare, opsionet dixhitale
Përhapet:Nga 0.0 pips
Forex:po
Mallrat:po
Kriptovalutat:po
ETF-të:po
Stoqet:po
Kthimi maksimal për tregti:94%+
Koha e ekzekutimit:1 ms (pa vonesa)

Ju gjithashtu mund të kontrolloni alternativat më të mira IQ Option këtu!

Përparësitë për tregtarët:

 • Një ndërmjetës për produkte dhe asete të ndryshme financiare
 • Tarifat konkurruese të tregtimit
 • Ekzekutimi i shpejtë i transaksioneve
 • Tregtoni 24/7 në platformë (tregtimi gjithëpërfshirës i fundjavës)
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Sa kushton tregtimi në IQ Option?

Nëse dëshironi të filloni tregtimin përmes IQ Option, duhet të dini për të gjitha tarifat që ngarkon ndërmjetësi. Unë do t'ju jap një përmbledhje të shkurtër të tarifave më të rëndësishme dhe kur ndërmjetësi do të tarifojë llogarinë tuaj:

 • Depozita: pa tarifa (mund të aplikohen tarifa për konvertimin e monedhës)
 • Tërheqjet: një muaj është falas, atëherë do të duhet të paguani 2% për të gjitha tërheqjet e ardhshme
 • Tregtimi i opsioneve binare: pa tarifa
 • Tregtimi i opsioneve dixhitale: pa tarifa

Për më tepër, ka disa tarifa të tjera që do të njiheni më vonë.

Rishikimi i platformës së tregtimit IQ Option

IQ Option ofron a platformë unike dhe intuitive (foto më poshtë) për shfletuesit, desktopët, telefonat inteligjentë dhe tabletët. Nga përvoja ime, platforma është fleksibël dhe shumë e personalizueshme. Qëllimi i IQ Option është ta bëjë tregtimin shumë të thjeshtë. Fillestarët duhet të njihen me platformën në pak minuta.

IQ-Option-trading-platform-screenshot
Pamja e ekranit të platformës tregtare IQ Option

Është një platformë gjithëpërfshirëse sepse IQ Option ofron kaq shumë mundësi për të investuar në tregjet financiare. Ju merrni akses në një gamë të gjerë asetesh me disa klikime. Transaksionet tregohen qartë në platformë në mënyrë që të jepet transparencë.

Përdorni lloje të ndryshme tabelash dhe tregues të njohur për strategjinë tuaj. Ju mund ta personalizoni grafikun vetë për ta përgatitur atë për strategjitë tuaja tregtare. Ka shumë grafikone për një analizë më të mirë. Do të ishte shumë nëse do t'ju tregoja të gjitha opsionet në këtë faqe. Thjesht parashikoni drejtimin e çmimit të aktivit dhe hapni tregtitë tuaja të para. Ju gjithmonë mund të tregtoni një pozicion të gjatë ose të shkurtër. Si përfundim, IQ Option mori një nga platformat më të mira tregtare në krahasim me ndërmjetësit e tjerë.

Për më tepër, platforma është në dispozicion si një aplikacion celular për desktop, smartphone ose tablet. Ndërmjetësi thotë se aplikacioni për kompjuterin është shumë më i shpejtë se versioni në internet. Portofoli i ndërmjetësit është i kompletuar me tregtimin celular për klientët e tij.

Shikoni tutorialin tim të plotë të platformës:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSVEgT3B0aW9uIGZ1bGwgdHV0b3JpYWwgcmV2aWV3IG9mIHRoZSBwbGF0Zm9ybSAtIEhvdyB0GaWMiGjMgIh GVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvZTFsV1Zkek5QWkE/ZmVhdHVyZTPiZT10V1Zv1ZV1PZ10V1Zv1ZV1ZV1V1ZV1ZV1ZV1ZV1ZV1ZV1ZV1ZV1ZV1ZV10V1 SIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOcVkLW1lZGlhOcOyBH1CvTv3GU4GU4BH1Hqvqvt VyZTsgd2ViLXNoYXJlIiByZWZlcnJlcnBvbGljeT0ic3RyaWN0LW9yaWdpbi13aGVuLWNyb3NzLW9yaWdpbiIgYWxsb3dmdWxsc2NyW1WVPy=

Shënim: Platforma popullore MetaTrader nuk mbështetet nga IQ Option. Ne arritëm në përfundimin se platforma IQ Option është edhe më e mirë se MetaTrader!

Përfitimet e platformës:

 • Të gjitha në një platformë
 • Shumë grafikët
 • Një gamë e gjerë treguesish
 • Fleksibël dhe i personalizueshëm
 • Për desktop, shfletues dhe aplikacion tregtar celular për smartphone dhe tablet të shkarkueshëm
 • Ekzekutimi i shpejtë i tregtisë
 • Ka funksione më të mira se MetaTrader 4/5
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hartimi dhe analiza profesionale janë në dispozicion

Për analizë, është e rëndësishme të përdorni grafikun. Strategji të ndryshme tregtare mund të realizohen me platformën e tregtimit në internet. IQ Option ofron 4 lloje të ndryshme të grafikëve. Ju mund t'i personalizoni ato brenda ngjyrës dhe kornizës kohore. Cilësimet ruhen automatikisht nga platforma ose mund ta bëni manualisht.

IQ-Option-charting
Hartimi në IQ Option

Llojet e grafikëve:

 • Linjë
 • Qirinj
 • Bare
 • Heikin-Ashi

Përdorni më shumë se 18 korniza kohore të ndryshme. Është e mundur të përdoret midis një grafiku 5 sekondash dhe një grafiku 1-mujor. Shumëllojshmëria e opsioneve është shumë e madhe në platformë. Ndërmjetësi gjithmonë përpiqet të përmirësojë ofertën e tyre për klientët e tij.

Një pikë tjetër për t'u përmendur është mjete të avancuara tregtare, për shembull treguesit. Përdorni më shumë se 5 mjete të ndryshme grafike (përfshirë Line, Trend Line, Horizontal Line, Vertical Line dhe Fibonacci Lines). Analiza teknike funksionon në mënyrë të besueshme në tregje dhe përdoret për më shumë se 100 vjet tregtim financiar. Gjithashtu, mjetet grafike janë të personalizueshme në ngjyrë dhe trashësi. Për shembull, ju mund t'i mbyllni ato dhe mjetet e tregtimit nuk do të lëvizin në të ardhmen.

treguesit e opsionit iq
Disa tregues në veprim

Tregtoni me më shumë se 20 tregues teknikë të ndryshëm. Veçoritë janë të disponueshme edhe në aplikacionin celular. Treguesit më të njohur janë Mesatarja Lëvizëse, Bandat Bollinger, RSI dhe ATR. Si përfundim, ndërmjetësi ofron një gamë të madhe mjetesh të ndryshme analize për suksesin tuaj në tregti. Një avantazh tjetër i madh është se ato janë plotësisht të personalizueshme.

IQ-Option-widgets-dhe-tregues
Widgets dhe tregues

Më së voni ka miniaplikacione të ndryshme për të personalizuar platformën tuaj intuitive të tregtimit. Shikoni raportin aktual Blerje/Shitje për aktivin e zgjedhur me disponimin e tregtarëve. Për shkak të kësaj, ju mund të gjeneroni ide të ndryshme tregtare. Për më tepër, është e mundur të shihen tregtitë e tregtarëve të tjerë në grafik. Sipas mendimit tim, mund të jetë një motivim për tregtimin tuaj. Përveç kësaj, lajmet pop-up janë të disponueshme direkt në grafik. Lajmi varet nga pasuria juaj e zgjedhur.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Trading Tutorial: Si të tregtoni me IQ Option

IQ Option ofron a shumëllojshmëri të madhe të produkteve të ndryshme financiare për të tregtuar në tregje. Produkti më i popullarizuar i ndërmjetësit për të investuar para janë opsionet binare. Nga përvoja ime IQ Option është një nga ndërmjetësit më të mirë për tregtimin binare. Opsionet binare janë produkti më i tregtuar në platformë. Në këtë seksion, unë do t'ju tregoj se si funksionon.

IQ-Option-make-a-një-parashikim-e-tregjeve
Tregtimi i opsioneve binare është mjaft i thjeshtë

Nëse dëshironi të tregtoni me sukses opsionet binare, duhet të bëni parashikimin e duhur të lëvizjes së tregut. Rreziku dhe fitimi janë të kufizuara. E veçantë për Opsionet binare është koha e skadencës. Ju duhet të zgjidhni midis horizonteve të ndryshme kohore. Mund të jetë afatgjatë ose afatshkurtër. Tregtia mbyllet automatikisht pas kohës së skadimit. Bast në tregjet në rritje ose në rënie. Çmimi duhet të jetë nën ose mbi pikën tuaj të hyrjes.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tregtoni opsionet binare në IQ Option - Shembull: kthimi EUR/USD - 95%

Parashikoni drejtimin e çmimit të aktivit në një kohë të caktuar skadimi dhe investoni çdo shumë parash. Nëse investoni 100$ dhe bëni parashikimin e duhur, ju do të fitoni tregtinë dhe do të merrni një pagesë prej 195$. 100$ është kthimi i investimit tuaj dhe 95$ është fitimi. Është shumë e lehtë për t'u kuptuar dhe mund ta praktikoni me të një llogari demo. Fitimi fiksohet nga ndërmjetësi dhe lëvizja e aseteve nuk ndikon në të.

Trade-Binary-Options-with-IQ-Option
Fitimi juaj përcaktohet nga ndërmjetësi

Nga ana tjetër, Forex/CFD/Stocks/Cryptos do t'ju japin një fitim duke lëvizur në mënyrën e duhur të parashikimit tuaj. Sa më tej të shkojnë tregjet në drejtimin tuaj aq më shumë fitim do të bëni. Ju mund të hapni dhe mbyllni tregtinë në çdo kohë dhe të kufizoni rrezikun tuaj me një humbje të ndalimit. Përveç kësaj, ju mund të vendosni fitime automatike me fitimin e marrë. Në platformë, mund të mësoni më shumë rreth saj. IQ Option ofron një gamë të gjerë materialesh edukative për fillestarët dhe tregtarët e avancuar. Të shuma maksimale e tregtisë është 20,000$ ndërsa shuma minimale e tregtisë është 1$.

Si të tregtoni Forex në IQ Option

Forex është një nga tregjet më të dashura në botë. Gjithashtu, është tregu më i tregtuar me të më shumë se 3 trilion dollarë çdo ditë. Ju mund të tregtoni monedha të ndryshme kundër njëri-tjetrit. Për momentin më shumë se 30 çifte Forex janë të disponueshme në platformë. Tregtimi në Forex përdoret deri në 1:1000. Që do të thotë që ju mund ta shumëzoni shumën tuaj të investimit me më shumë se 1000 herë. Përpara se të filloni tregtimin, mund të zgjidhni levën tuaj të tregtisë.

Mund të përdorni ofertat e shumëzuesit IQ Option

Nëse monedha lëviz në drejtimin tuaj të çmimit, ju do të merrni fitim nga çdo pikë lëvizëse në treg. Nuk ka kohë skadimi dhe rregulla të tjera si opsionet binare. Stop-humbja dhe fitimi i marrë janë mjete të rëndësishme tregtare në tregtimin në Forex sepse ato mbyllin automatikisht tregtinë me një çmim të caktuar. Ju mund të menaxhoni rrezikun tuaj me tregti.

Shih timin tregtimin në forex video tutoriale më poshtë:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSG93IHRvIHRyYWRlIEZvcmV4IHdpdGggSVEgT3B0aW9uIChRdWljayB0dXRvcmlhbCAyMDIxKSIgd2lkdGg9IjPSIgd2lkdGg9IjPSI0HNjMhCiga0 6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvX0dOUFJPNmhlNVk/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9SIGWIxLxBt lcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcVZWZlXlj cnBvbGljeT0ic3RyaWN0LW9yaWdpbi13aGVuLWNyb3NzLW9yaWdpbiIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==

Faktet e Tregtisë Forex me IQ Option:

 • Më shumë se 25 çifte të ndryshme Forex
 • Përhapje të ulëta
 • Likuiditet i lartë
 • Leva deri në 1:1000
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tregtoni aksione dhe ETF (CFD) në IQ Option

Aksionet dhe ETF-të janë produkte të njohura si Forex. Zgjidhni midis 190 aksioneve të ndryshme dhe 20 ETF-ve të ndryshme në mbarë botën (IQ Option përmirëson diversitetin). Ju mund të shkoni gjatë ose të shkurtër në aksione dhe ETF. Gjithashtu, shumëzuesi është i disponueshëm për ta. Stoqet janë shumë të ndjeshme ndaj lajmeve. Me kalendarin e lajmeve, ju mund të gjeneroni ide tregtare shpejt në platformë.

Vimeo

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së Vimeo.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iV2hhdCBpcyBhIENGRD8iIHNyYz0iaHR0cHM6Ly9wbGF5ZXIudmltZW8uY29tL3ZpZGVvLzI4MDc3NDMzND9kbnXyYz0iaHR0cHM6Ly9wbGF5ZXIudmltZW8uY29tL3ZpZGVvLzI4MDc3NDMzND9kbnXyYz0aHR0 Gg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYXV0b3BsYXk7IGZ1bGxzY3JlZW47IHcZlvTjsw47IHcGUpYs XJkLXdyaXRlIj48L2lmcmFtZT4=

ETF-të janë si një koleksion aksionesh dhe tregtohen në bursë. Ju mund të ndërtoni një portofol të gjerë me ta. Aksionet dhe ETF-të tregtohen si CFD (kontratë për diferencën). Ju nuk keni nevojë të blini aktivin themelor për të gjeneruar një fitim. Ju thjesht blini kontratën për çdo aktiv që dëshironi. Avantazhi është se ju mund të shkoni shkurt dhe përdorni një shumëzues për të rritur fitimin tuaj në IQ Option.

Fakte rreth tregtimit të aksioneve dhe ETF:

 • Tregtoni 190 aksione dhe më shumë se 20 ETF
 • Përhapje të ulëta dhe konkurruese
 • Leve deri në 1:20 për aksionet dhe ETF
 • Ofrohet shitje e shkurtër

Si të tregtoni kriptovalutat në IQ Option (me levë dhe pa)

2017 dhe 2018 ishte viti i kriptovalutat e reja. Disa shkëmbime të kriptove ndaluan së tërhequri klientë të rinj dhe ata mbyllën regjistrimin e tyre. Ishte si një trend për të investuar para. Në vitin 2018 tregu ra shumë rëndë. Me IQ Option mund të tregtoni në të dy drejtimet e tregjeve. Kjo nuk është e mundur në shumicën e platformave tregtare. Tregtoni Bitcoin, Ethereum, Ripple, Iota dhe më shumë në platformë.

Në ditët e sotme 12 CFD të kriptomonedhave janë të disponueshme për tregtim. Një tjetër avantazh i madh është shumëzuesi/leva për kriptovalutat. Për shembull, lejohet të përdoret një shumëzues prej 100x në Bitcoin. Kjo është një sasi e madhe levash. Kështu që ju mund të fitoni më shumë nga lëvizjet e vogla të tregut. Për më tepër, nuk ka tarifa brenda natës për tregtimin e kriptove pa levë. Si përfundim, IQ Option është një nga platformat më të mira fleksibël të kriptove për investimin e shpejtë të parave tuaja.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të përdorni Leve/Multiplier në platformë

IQ Option ofron levë të madhe për disa produkte financiare. Gjithmonë leva varet nga aktivi i tregtuar. Leva maksimale është 1:1000. Që do të thotë nëse investoni 1$, ju po tregtoni shumën prej 1000$ në treg. Për shkak të kësaj janë të mundshme strategji të ndryshme.

 • Nëse tregtari bën një parashikim të gabuar, ai do të humbasë të gjithë shumën e investimit.
iq opsion shumëzues kripto
IQ Option kripto shumëzues

Sipas mendimit tim, a shumëzuesi është një nga mjetet e shkëlqyera dhe të avancuara të tregtimit për të rritur fitimin tuaj. Për investime të vogla, është e nevojshme të përdorni një shumëzues. Me IQ Option mund të ndryshoni shumëzuesin në çdo tregti të re. Ky është një avantazh i madh në krahasim me ndërmjetësit e tjerë.

Shihni videon m rreth levës dhe shumëzuesit:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSG93IHRvIHVzZSB0aGUgTXVsdGlwbGllciBvbiBJUSBPcHRpb24gKExldmVyYWdlIGV4cGxhaW5lZCkiIHTPS1dWMwHRp1dLZCkiIHTPS1dWMwHiT BzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUtbm9jb29raWUuY29tL2VtYmVkL3hsZmpzMHZvb2hZP2ZlYXR1cmU9b2VtYmVkIiBjWmVkL3hsZmpzMHZvb2hZP2ZlYXR1cmU9b2VtYmVkIiBjWmvcmF VsZXJvbWV0ZXI7IGF1dG9wbGF5OyBjbGlwYm9hcmQtd3JpdGU7IGVuY3J5cHRlZC1tZWRpYTsgZ3lyb3Njb3BlOyBXJLWLW10 yZSIgcmVmZXJyZXJwb2xpY3k9InN0cmljdC1vcmlnaW4td2hlbi1jcm9zcy1vcmlnaW4iIGFsbG93ZnVsbHNjcmVlbj48L2lmcmFtZT4=

Tregtimi celular (aplikacioni) për çdo pajisje mbështetet

Në ditët e sotme, Tregtimi në celular ndonjëherë është i nevojshëm për shkak të lajmeve politike ose themelore. Gjithashtu, është e rëndësishme të kontrolloni portofolin tuaj kur jeni larg tastierës. IQ Option ofron një aplikacion celular për përdoruesit e Apple (iOS) dhe Android. U befasova duke përdorur aplikacionin celular që programi është fleksibël dhe i qetë si platforma e tregtimit në internet për shfletues ose desktop.

IQ-Opsion-aplikacion celular
Aplikacioni IQ Option

Opsionet binare janë të ndaluara në App Store, por ju mund të tregtoni Forex/CFD/Crypto me aplikacionin Apple. Në aplikacion, mund të bisedoni drejtpërdrejt me mbështetjen e IQ Option ose të bisedoni me tregtarë të tjerë. Kjo eshte nje mënyrë e mirë për të përmirësuar rezultatet tuaja ose për të bërë pyetje. Nuk ka asnjë ndryshim në ekzekutimin e porosisë në aplikacion ose platformë.

iq opsioni i aplikacionit celular
Pamja e ekranit IQ Option
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hapja e llogarisë me IQ Option

Llogaria reale kombinohet me llogarinë tuaj demo falas. Me një klikim mund të ndryshoni mes këtyre 2 llogarive. Për regjistrimin, ju duhet vetëm emrin, emailin tuaj dhe një fjalëkalim të sigurt. Hapja e llogarisë zgjat vetëm 30 sekonda. Pas regjistrimit, mund të filloni praktikën në llogarinë demo ose të depozitoni paratë tuaja të para. Është e mundur të tregtohet pa verifikim.

Regjistrimi IQ Option është i thjeshtë

Unë rekomandoj të bëni një verifikim përpara se të filloni të investoni para të vërteta sepse tërheqjet pa verifikim nuk lejohen. Thjesht ngarko disa dokumente personale dhe llogaria do të miratohet në më pak se 24 orë.

Për fillestarët, ekziston një tutorial i plotë në platformën tregtare IQ Option. Për pyetje të mëtejshme, mund të kërkoni mbështetje për chat.

 • Verifikimi në më pak se 24 orë
 • Ndryshimi midis demo dhe reales
 • Mbështetje e shpejtë për pyetje
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llojet e llogarisë në IQ Option

IQ Option ofron tre lloje të ndryshme llogarish:

 • Llogaria demonstruese
 • Llogari standarde
 • Llogaria VIP

Nëse dëshironi të filloni drejtpërdrejt me para të vërteta, mund të hapni një llogari standarde. Thjesht mbushni llogarinë tuaj me të paktën $10 dhe mund të filloni tregtimin. Dëshironi të jeni një tregtar VIP? Për të hyrë në llogarinë tregtare VIP, duhet të vendosni një depozitë minimale të shumave të konsiderueshme (shuma e saktë mund të ndryshojë).

Llogaria VIP IQ Option

opsioni iq llogaria vip
Si VIP, ju keni akses në privilegje të veçanta

IQ Option ofron një llogari tregtare VIP për tregtarët të cilët po depozitojnë shuma të konsiderueshme. Shuma vendoset nga IQ Option dhe nuk është fikse. Mund të kontaktoni ndërmjetësin nëse dëshironi informacion të detajuar.

Llogaria VIP mund t'ju japë fitime shtesë. Deri në 5%+

Një avantazh tjetër është Trajnim VIP. Do të keni akses në PDF të ndryshme vetëm për Anëtarët VIP. Për më tepër, ju mund të rezervoni seanca direkte me menaxherin tuaj VIP, i cili quhet menaxher i llogarisë tuaj personale. Mbështetja është shumë komode dhe ata do të kujdesen për ju në mënyra të ndryshme. Si përfundim, një llogari tregtare VIP është një mundësi e mirë për të marrë më shumë fitime dhe njohuri për suksesin tuaj në tregti.

Trajnim për llogari VIP në IQ Option

Turne dhe gara për tregtarë fillestarë dhe të avancuar

Turne dhe konkurse për tregtimin e opsioneve binare. Në shumicën e rasteve, më shumë se 3 Turne të ndryshëm janë në dispozicion për tregtarët. Çdo Konkurs mori kushtet e veta për tregtimin. Nëse e përfundoni turneun midis tregtarëve më të mirë, mund të fitoni një pjesë të grupit të çmimeve që mund të arrijë deri në $50,000. Tani do t'ju tregoj se si funksionojnë turnetë:

IQ-Option-turne-dhe-konkurse
Konkurse në IQ Option

Nëse merrni pjesë në një konkurs, do të merrni një llogari të veçantë për konkursin. Është si një llogari demo me para virtuale. Tani ju duhet të bëni një fitim dhe të konkurroni kundër tregtarëve të tjerë. Mos e hidhni në erë llogarinë përndryshe, do t'ju duhet të paguani përsëri tarifën e regjistrimit. Ndonjëherë ka një grup të madh çmimesh prej 100.000$. Kjo është një mënyrë e mirë për të marrë një fitim me një investim të vogël.

Fakte rreth betejave:

 • Konkurroni kundër tregtarëve të tjerë
 • Paguani një tarifë regjistrimi
 • Tregtoni me paratë e konkursit virtual
 • Bëni sa më shumë fitim të mundeni
 • Vendet e para fitojnë një shumë të madhe parash
 • Shembull: Ju mund të fitoni para me vendin e 30. Kjo varet nga Turneu.
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Mësoni të tregtoni me llogarinë demo falas

Sidomos për fillestarët, është e rëndësishme të praktikoni tregtimin në Llogari demo IQ Option. Kjo është një llogari me para virtuale. Kështu që ju tregtoni pa rrezik. IQ Option ju ofron një llogari virtuale falas dhe të pakufizuar. Me një klikim mund të ndryshoni mes llogarisë tuaj reale dhe asaj demo.

Nuk ka asnjë ndryshim midis llogarisë demo dhe asaj reale. E kam testuar dhe kushtet jane te njejta. Për më tepër, është e rëndësishme që tregtarët e avancuar të përmirësojnë strategjinë e tyre në llogarinë demo. Direkt në platformë, ju mund të shikoni si fillestar video edukative dhe analiza të IQ Option.

IQ-Option-demo-account-1
Mund të kaloni lehtësisht midis llogarisë suaj demo dhe asaj reale

Llogaria është kapitalizuar në 10.000$. Kjo është shuma më e mirë për të testuar platformën. Nëse bëni disa tregti me humbje, lehtë mund ta rikapitalizoni llogarinë me një klik. Si përfundim, IQ Option ofron një nga llogaritë demo më të mira për tregtim.

Fakte rreth llogarisë demo:

 • e pakufizuar
 • Falas dhe pa tarifa të fshehura
 • Llogari demo me 10.000$
 • Ju mund të depozitoni para me një klik
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të identifikoheni në llogarinë tuaj tregtare IQ Option

Për të filluar tregtimin, duhet të identifikoheni në Platforma e internetit IQ Option ose aplikacioni celular. Thjesht shkruani e-mail dhe fjalëkalimin tuaj. Shtypni "Identifikohu" dhe jeni gati për të filluar tregtimin.

Hyrja IQ Option

Për të qenë më të sigurt, mund ta aktivizoni vërtetimi me dy faktorë. Prandaj, sa herë që identifikoheni, do të merrni një kod sigurie me email ose SMS.

Verifikimi i llogarisë IQ Option: Çfarë ju nevojitet dhe sa kohë duhet

A doni të verifikoni llogarinë tuaj? Rekomandohet ta bëni këtë edhe nëse është e mundur të tregtoni pa verifikim. Për të bërë verifikimin, duhet të përgatisni disa dokumente personale.

Zgjidhni llojin e ID-së që dëshironi të siguroni për IQ Option

Ju duhet tre dokumente për të përfunduar të gjithë procesin. Ajo merr tetë hapat e mëposhtëm që duhet të përmbushë brenda llogarisë tuaj personale:

 • Hapi #1 Ju lutemi, regjistrohuni në llogarinë tuaj tregtare IQ Option
 • Hapi #2 Ju lutemi konfirmoni llogarinë tuaj të emailit
 • Hapi #3 Verifikoni numrin e celularit
 • Hapi #4 Verifikimi i detajeve private
 • Hapi #5 Vërtetoni identifikimin tuaj
 • Hapi #6 Verifikoni kartën tuaj bankare
 • Hapi #7 Prisni për vërtetim

Pasi të keni mbaruar me të gjitha hapat, thjesht prisni tre ditë pune derisa ndërmjetësi të konfirmojë identitetin tuaj.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pasqyrë e mënyrave të depozitimit dhe tërheqjes me IQ Option

Në këtë pjesë të rishikimit, do t'i hedhim një vështrim depozitën dhe opsionet e tërheqjes. Nga përvoja ime, sistemi i pagesave IQ Option është një nga më të mirët. Para së gjithash, mund të filloni me një shumë të vogël investimi prej 10$. Ka mënyra të ndryshme pagese për depozitimin dhe tërheqjen e parave. Çdo tregti duhet të jetë në gjendje të kapitalizojë në llogarinë e tij.

Këtu është një pasqyrë e shpejtë nga numrat më të rëndësishëm në lidhje me opsionet e depozitimit dhe tërheqjes:

depozitë minimaledepozitimi maksimaltërheqje minimaletërheqje maksimale
10$varet nga mënyra e pagesës (maksimumi: 1,000,000$)2$1,000,000$

Tërheqjet përpunohen brenda më pak se 24 orëve. IQ Option nuk është një mashtrim sepse shpesh kam paguar fitime dhe njoh shumë tregtarë të tjerë që e kanë bërë atë. Si përfundim, kompania ju ofron shërbimin më të mirë. Ju mund të përdorni Kartat e Kreditit, E-Portofolat, Cryptos ose Bankwire për depozitimin dhe tërheqjen tuaj.

Këto mënyra pagese janë në dispozicion:

 • Bankwire
 • Kartat e kreditit (Master/VISA)
 • Neteller
 • Skrill
 • Qivi
 • AdvCash
 • AstroPay
 • Boleto

Mënyrat e pagesës varen nga vendi juaj i banimit. IQ Option mbështet pagesat për çdo vend.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A është i disponueshëm një bonus?

Për momentin nuk ka bonus për klientët dhe depozitat e tyre. Në të kaluarën, kishte një bonus depozite. Në ditët e sotme, ata fshinë bonusin IQ Option sepse vetëm disa tregtarë e përdornin këtë shërbim. Sipas mendimit tim, tregtari profesionist dhe i suksesshëm nuk ka nevojë për një bonus që llogaria e tyre të bëjë një fitim.

Vini re se IQ Option nuk ofron kode promocionale ose bonuse!

Cilat tarifa të fshehura ose shtesë mund të ndodhin me IQ Option?

Jan aty ndonjë tarifë të fshehur? – Jo, nuk ka asnjë tarifë të fshehur për ju. Depozitat janë pa asnjë tarifë. Tërheqja e parë në muaj është gjithashtu falas. Por atëherë do të paguani një tarifë prej 2% për të gjitha tërheqjet e njëpasnjëshme. Për më tepër, ka disa tarifa për instrumentet e tregtimit dhe një tarifë joaktive:

 • Opsionet binare: Nuk ka tarifa për tregtimin.
 • Opsionet dixhitale: Nuk ka tarifa për tregtimin.
 • Forex, CFD, aksione, përhapje kripto: Ju gjithmonë paguani përhapjen e tregut të aktivit. Vlera e përhapjes varet nga aktivi. Për shembull, aktivet e njohura morën një përhapje më të ulët. Është diferenca midis çmimit të blerjes dhe shitjes (ofertës dhe kërkesës) në treg. IQ Option e merr këtë tarifë për të fituar para dhe për t'u paguar. Krahasuar me ndërmjetësit e tjerë, përhapja është shumë e ulët. Ndonjëherë IQ Option bën një ngjarje të veçantë me përhapje më të ulëta. Përhapja e rregullt është midis 0.010 dhe 0.030% në tregtimin në Forex. Gjithmonë mund ta shihni përhapjen transparente në platformë.
 • Leva: Leva është para e huazuar. Nëse mbani një pozicion më shumë se një ditë me një shumëzues, do të tarifoheni me një tarifë për një natë. Kjo tarifë varet nga aktivi dhe shumëzuesi. Mund ta shihni transparente në platformë ose mund të kërkoni ndihmë nga mbështetja IQ Option.
 • Tarifa joaktive: IQ Option ngarkon një tarifë për pasivitetin pas 90 ditësh. Tarifa është $ 10. Nëse gjendja e llogarisë tuaj është zero, ata nuk mund ta ngarkojnë këtë tarifë.
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Këto vende janë të disponueshme për Tregtarët IQ Option

Siç u përmend më parë IQ Option është një ndërmjetës ndërkombëtar. Industria tregtare po rritet vazhdimisht dhe më shumë njerëz pëlqejnë të investojnë paratë e tyre në hapa të thjeshtë. Azia dhe Afrika janë zona më e madhe e ndërmjetësit. Ndërmjetësi ofron mbështetje në më shumë se 20 gjuhë të ndryshme. Është e shumëfishtë dhe ata pranojnë më shumë se 200 vende të ndryshme.

Këto vende nuk pranohen (vendet e ndaluara): Afganistani, Shqipëria, Samoa Amerikane, Australia, Bjellorusia, Kanadaja, Komoret, Krimea, Kuba, Republika Demokratike e Kongos, Republikat Popullore të Donetsk dhe Luhansk, Eritrea, Etiopia, Guam, Haiti, Irani, Izraeli, Japonia, Libia, Mali, Myanmari, Koreja e Veriut, Palestina, Republika e Abkhazisë, Republika e Osetisë së Jugut, Rusia, Sudani i Jugut, Sudani, Siria, Transnistria, Ukraina, Mbretëria e Bashkuar, SHBA, Vatikani dhe Ishujt e Virgjër të SHBA.

iq opsion tregtimi otc
Ju mund të filloni tregtimin me IQ Option në shumë vende

Në fakt, Azia është tregu me rritje më të shpejtë dhe ndërmjetësi përpiqet ta përmirësojë atë Ekipi mbështetës IQ Option për tregtarët aziatikë. Gjithashtu, tregtimi është i ligjshëm dhe shumë i popullarizuar, por është IQ Option legal në Indi, Afrika e Jugut dhe vende të tjera? - Po kjo është. Pas hulumtimit tim, nuk ka asnjë veprim të paligjshëm të ndërmjetësit për këtë rajon.

Ndërmjetësi shtoi vende të ndryshme aziatike dhe afrikane në ofertën e tyre:

 • Indonezia
 • Malajzia
 • Tajlandë
 • Filipinet
 • Indi
 • Brazili
 • Gana
 • Afrika e Jugut
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A ofrohen robotë dhe sinjale tregtare?

Robotët dhe tregtimi automatik nuk ofrohen nga IQ Option. Përveç kësaj, është shumë e vështirë të krijosh një robot sepse ata kanë platformën e vet unike. Pra, këshilltarët ekspertë nuk mund të përdoren.

Për më tepër, nuk ka sinjale tregtare nga ndërmjetësi. Ndërmjetësi preferon që tregtarët të përdorin njohuritë e tyre për të bërë një fitim. Në bisedën e tregtarit, mund të bisedoni me klientët e tjerë gjenerojnë ide tregtare. Kjo është një mënyrë për të marrë sinjale nga tregtarët e tjerë. Personalisht, nuk më pëlqejnë sinjalet dhe robotë sepse nuk jeni të pavarur nëse i përdorni.

Në internet do të shihni video të Robotët ose botet IQ Option të cilat tregtohen me fitim të lartë. Kjo është 99% një mashtrim për paratë tuaja. Ju nuk duhet të përpiqeni të përdorni një bot sepse shitësi dëshiron të vjedhë paratë tuaja. Për më tepër, IQ Option nuk lejon tregtimin e automatizuar. Llogaria juaj mund të ndalohet pa paralajmërim.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rishikimi IQ Option: Testi i mbështetjes dhe shërbimit ndaj klientit për tregtarët

Si një ndërmjetës me reputacion, IQ Option ofron gjithashtu mbështetje të mirë ndaj klientit për klientët e saj. Mbështetja e klientit është e disponueshme 24 orë në ditë përmes telefonit, bisedës ose emailit. Për fillestarët, ekziston një qendër e madhe edukimi me mbi 200 video të ndryshme. Përveç kësaj, IQ Option ofron menaxherët e llogarive dhe menaxherët VIP. Ata do t'ju ndihmojnë të kuptoni më mirë platformën.

mbështetje për opsionin iq
Mbështetja përgjigjet shumë shpejt

Për më tepër, IQ Option ofron analiza dhe lajme ditore për tregtim. Ju merrni akses direkt në lajmet e tregut përmes platformës. Si përfundim, mbështetja e klientit dhe shërbimi i kompanisë janë shume mire. Avantazhi më i madh është mbështetja 24-orëshe përmes chat-it.

Mbështetja e klientit:Gjuhët:Email:
Email, ChatMë shumë se 20support@iqoption.com

Materiali arsimor: Si të mësoni të tregtoni me IQ Option

A jeni fillestar në tregtimin e opsioneve binare? Ne ju rekomandojmë mësoni për mënyrën se si funksionon gjithçka përpara se të filloni të investoni para të vërteta. Ju mund të përdorni një llogari demo që shumica e ndërmjetësve e pëlqejnë IQ Option. Për më tepër, platforma ofron një seksion të madh edukativ me video dhe më shumë.

iq opsion arsimi
IQ Option ofron disa video edukative

Nëse dëshironi të dini informacione më të detajuara, mund të vizitoni edhe mua Kanali në YouTube binaryoptions.com. Unë jam duke bërë tregtim të drejtpërdrejtë dhe do t'ju tregoj gjërat më të rëndësishme për të ditur kur tregtoni opsione binare.

Krahasimi i IQ Option me ndërmjetësit e tjerë binarë:

IQ Option është diçka si standardi i industrisë kur bëhet fjalë për tregtimin binare. Në rishikimin tonë, ndërmjetësi performon mirë dhe merr 5 nga 5 yje të mundshëm. Platforma është miqësore për përdoruesit, rendimentet janë të larta dhe ekziston një llogari demo falas në dispozicion për tregtarët.

Këtu është një krahasimi i drejtpërdrejtë i IQ Option me ndërmjetës të tjerë binarë:

1. IQ Option2. Binomo3. Pocket Option
Vlerësimi: 5/52/55/5
Rregullorja:/IFCMISA
Opsionet dixhitale: popopo
Kthimi:Deri në 100%+Deri në 87%+Deri në 93%+
Asetet:300+100+100+
Mbështetje:24/724/724/7
Përparësitë:Ofron gjithashtu tregtim CFD dhe ForexVetëm depozita minimale $10Ofron tregti 30 sekondash
Disavantazhet:Nuk disponohet në çdo vendKthim relativisht i ulët, jo i disponueshëm në çdo vendNuk ka mbështetje telefonike
➔ Regjistrohu me IQ Option➔ Vizitoni rishikimin Binomo➔ Vizitoni rishikimin Pocket Option

Për më tepër, lexoni pse IQ Option fiton në krahasim me ndërmjetësit e tjerë të njohur në internet:

Përfundimi i rishikimit tim IQ Option: A është ky ndërmjetës një mashtrim? – Patjetër që jo

IQ Option është interesante për tregtarët fillestarë dhe të avancuar. Definitivisht, IQ Option nuk është një mashtrim dhe një platformë e ligjshme. Është një ndërmjetës i besueshëm për tregtimin e opsioneve binare, Forex, CFD dhe më shumë. Si përfundim, ndërmjetësi ofron një gamë të gjerë produktesh financiare për tregtarët. Para së gjithash, unë rekomandoj përdorimin e llogarisë demo. Do të habiteni se sa mirë funksionon platforma tregtare.

Unë kam tregtuar me një llogari të drejtpërdrejtë që nga viti 2017 dhe mund të them patjetër IQ Option është një ndërmjetësim i vërtetë, dhe fitimet nuk janë të rreme!

Është një platformë gjithëpërfshirëse për tregjet financiare dhe një nga më të mëdhenjtë. IQ Option është një nga ndërmjetësit më të njohur në botë dhe unë mund ta konfirmoj këtë. Ky rishikim ju tregoi faktet dhe shumë informacione rreth kompanisë. Unë mendoj se tani jeni gati të investoni në platformë duke përdorur paratë tuaja dhe të filloni të bëheni një tregtar i suksesshëm.

Përparësitë e IQ Option:

 •  Mbështetje 24-orëshe ndaj klientit
 •  Filloni me një investim 10$
 •  Më shumë se 300+ asete të ndryshme
 •  Shumëllojshmëria e produkteve financiare
 •  Të gjitha në një platformë
 •  Fitimi i lartë i aseteve prej 100%+ në rast parashikimi të saktë
➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra më shpesh:

A është IQ Option falas?

Po, të gjithë mund të përdorin IQ Option falas me një llogari demo (llogari praktike). Nëse dëshironi të përdorni para të vërteta për tregtim, duhet të depozitoni të paktën $ 10 në bilancin e llogarisë tuaj për të pasur akses në tregtimin e drejtpërdrejtë.

A është IQ Option një ndërmjetës i mirë?

Po, IQ Option është një platformë e rekomandueshme. Unë jam duke përdorur ndërmjetësin për vite tani dhe mund t'ju them sinqerisht se nuk kam asnjë dyshim për sigurinë e tij. Ju mund të fitoni deri në 95%+ fitim me tregtitë tuaja, që është një normë shumë e lartë. Gjithashtu, nuk keni tarifa të ulëta dhe mbështetje shumë të mirë ndaj klientit.

A është IQ Option i disponueshëm në SHBA?

Fatkeqësisht, IQ Option nuk është i disponueshëm në SHBA.

A është i sigurt IQ Option?

Po, IQ Option është padyshim një ndërmjetës i sigurt dhe i besueshëm për paratë tuaja. Pavarësisht nëse depozitoni apo tërheqni fonde, gjithçka funksionon mirë. E kam testuar vetë shumë herë.

A jep IQ Option para të vërteta?

Po, platforma paguan gjithashtu para të vërteta. Tregtarët mund të supozojnë se do t'i marrin fondet e tyre në mënyrë të sigurt dhe në kohë. Rregullimi i mirë i ndërmjetësit siguron që procesi i pagesës të ndodhë pa asnjë problem. Për më tepër, ka shumë përvoja pozitive nga tregtarët e tjerë që mund të gjenden në internet. Ata që nuk duan të tregtojnë me para të vërteta mund të fillojnë gjithashtu me një llogari demo. Megjithatë, fondet virtuale të një llogarie demo nuk mund të tërhiqen.

A është IQ Option i paligjshëm?

Jo, IQ Option nuk është i paligjshëm. Është një ndërmjetës i rregulluar dhe i sigurt që përdoret nga shumë klientë nga e gjithë bota. Sidoqoftë, duhet të dini se tregtimi i opsioneve binare nuk lejohet në çdo vend.

Pra, vende individuale mund të ndalojnë opsionet binare për shkak të rrezikut të lartë të përfshirë. Ky nuk është faji i platformës. IQ Option bën çmos për t'u ofruar klientëve një përvojë të mirë tregtare dhe përputhet me të gjitha standardet e kërkuara të sigurisë.

Paralajmërim i përgjithshëm i rrezikut: Produktet financiare të ofruara nga kompania mbartin një nivel të lartë rreziku dhe mund të rezultojnë në humbjen e të gjitha fondeve tuaja. Asnjëherë nuk duhet të investoni para që nuk mund t'i humbni.

➥ Regjistrohu me IQ Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)