12345
5.0 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com Gati pse mund të na besoni Binaryoptions.com rishikon shërbimet e tregtimit sipas udhëzimeve dhe specifikimeve strikte. Brokerat dhe platformat testohen me para reale dhe kontrollohen të gjitha funksionet që janë thelbësore për tregtarët binare. Ne testojmë sigurinë, ofertën, tarifat, softuerin, mbështetjen dhe shumë më tepër në përvojën tonë dhe raportet e vlerësimit. Si tregtarë me më shumë se 10 vjet përvojë, ne e dimë saktësisht se çfarë është e rëndësishme kur zgjedhim një ndërmjetës të mirë dhe platforma tregtare. Shihni metodologjinë tonë se si të vlerësoni ndërmjetësit.
Tërheqja
5.0
Depozitë
5.0
Ofertat
5.0
Mbështetje
5.0
Platforma
5.0
Rendimenti
5.0

Rishikimi Pocket Option 2023 - A është një mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • Pranon klientë ndërkombëtarë
 • Pagesa të larta 95%+
 • Platformë profesionale
 • Depozita të shpejta
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas

A është Pocket Option një mashtrim apo një kompani e besueshme? – Zbuloni në rishikimin tim të vërtetë. Si një tregtar i avancuar, unë kontrollova ndërmjetësin e opsioneve binare për ju. Lexoni nëse ia vlen të investoni paratë tuaja në tregun e opsioneve binare me Pocket Option apo jo, dhe merrni informacionin më të mirë në rishikimin tim Pocket Option.

Pocket-Option-official-website
Faqja zyrtare e Pocket Option
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Fakte të shpejta rreth Pocket Option:

⭐ Vlerësimi: (5 / 5)
⚖️ Rregullorja:Regulated by the International Financial Market Relations Regulation Center (IFMRRC), Mwali International Services Authority (License T2023322) (No official government authority)
💻 Llogaria demonstruese:✔ (e disponueshme, e pakufizuar)
💰 Depozita minimale50$
📈 Tregtia minimale:1$
📊 Pasuritë:100+, duke përfshirë stoqet, Forex, Indekset, Kriptovalutat dhe Mallrat
📞 Mbështetje:Telefon 24/7, chat, email
🎁 Bonus:Bonusi i depozitave në dispozicion. Sa më shumë të depozitoni, aq më i lartë është bonusi juaj
⚠️ Rendimenti:Deri në 90%+
💳 Metodat e depozitimit:Kartat e Debitit, pagesat elektronike dhe kriptovalutat; duke përfshirë Skrill, Neteller, ADV Cash, WebMoney, Payeer, Kriptomonedha Perfect Money, Bitcoin, Litecoin, Ripple dhe më shumë
🏧 Mënyrat e tërheqjes:Kartat, pagesat elektronike dhe kriptovalutat; duke përfshirë Skrill, Neteller, ADV Cash, WebMoney, Payeer, kriptomonedha Perfect Money, Bitcoin, Litecoin, Ripple dhe më shumë
💵 Programi i Filialit:Në dispozicion
🧮 Tarifat:Pa tarifa depozitash, pa tarifa tërheqjeje, pa tarifa pasiviteti dhe pa tarifa tregtimi!
🌎Gjuhët:Cards, e-payments, and cryptocurrencies, including Skrill, Neteller, ADV Cash, WebMoney, Payeer, Perfect Money Cryptocurrencies, Bitcoin, Litecoin, Ripple, and more
🕌 islamike llogari:Një llogari islamike pa shkëmbim është e disponueshme në Pocket Option!
📍 Selia:2017 – 2023 in Majuro, NA – Marshall Islands, from 2023 in the Republic Of Costa Rica
📅 Themeluar në:2017
⌛ Koha e aktivizimit të llogarisë:Brenda 24 orëve

Në këtë artikull, unë do t'ju prezantoj me gjithçka që duhet të dini rreth ndërmjetësit të opsioneve binare. A është një ndërmjetës i besueshëm? Cilat janë kushtet e tregtimit, sa është depozita minimale? A janë të disponueshëm treguesit? A mund të tregtoni përmes një aplikacioni Pocket Option? Cilat lloje të llogarive ofron ndërmjetësi? A ka një llogari binar demo që mund të përdorni për të filluar? Për të marrë përgjigjet për të gjitha këto pyetje dhe shumë të tjera, vazhdoni të lexoni.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë është Pocket Option? – Prezantoi kompania

Pocket Option është një ndërkombëtar Ndërmjetësi i opsioneve binare. Ju mund të vini bast atje (tregu i opsioneve binare) në tregjet në rritje ose në rënie me një shans për një pagesë të lartë (yield). Pocket Option është një ndërmjetës i cili është në pronësi të Gembell Limited dhe me qendër në Ishujt Marshal. Eshte shoqeri e regjistruar me numrin 86967. Gjithashtu broker eshte të rregulluara nga IFMRRC.

Në pamje të parë, faqja e internetit e Pocket Option duket shumë e bukur dhe e qartë. Direkt mund të shihni se çfarë po u ofrojnë tregtarëve të tyre. Tregtoni më shumë se 100 aktive të ndryshme si opsione binare me një rendiment (prej 90%+). Për tregtarët, ka rreth 10000 kombinime të mundshme. Është shumë e lehtë të filloni tregtimin me një ndërmjetës. Ju mund të hapni një llogari të re në pak sekonda. Përveç kësaj, ata ofrojnë një llogari demo falas për praktikimin e platformës.

Shikoni rishikimin tim të plotë në këtë video në YouTube:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iSE9ORVNUIFBvY2tldCBPcHRpb24gcmV2aWV3IC0gSXMgaXQgYSBzY2FtPyAoVGhlIFRydXRoKSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvUmZOQlFrRlMzQTA/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+

Faktet e Pocket Option:

 • Vendndodhja është në Ishujt Marshal
 • Regulated by the IFMRRC and Mwali International Services Authority
 • Rendiment i lartë 90%+
 • Platformë tregtare miqësore për përdoruesit
 • Më shumë se 100 asete
 • Llogari Demo Falas
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të mirat dhe të këqijat e Pocket Option

Pocket Option është një nga ndërmjetësit binar më të mirë që kemi testuar, me plot 5 nga 5 yje. Platforma është e rregulluar, me reputacion dhe ofron shumë veçori. Të gjitha pagesat bëhen në kohë, ka bonuse tërheqëse dhe platforma e tregtimit është shumë e lehtë për t'u përdorur. Të mirat dhe të këqijat e Pocket Option përfshijnë:

Përparësitë:

 • Bonusi i lartë i depozitave është i disponueshëm
 • Shumë tregues tregtarë
 • Ndërfaqe miqësore për përdoruesit
 • Llogari demo falas
 • Nën mbikëqyrjen e Qendrës Ndërkombëtare të Rregullimit të Marrëdhënieve me Tregun Financiar (IFMRRC)
 • Tregti Sociale
 • Shpërblime falas

Disavantazhet:

 • Opsionet binare në përgjithësi shoqërohen me një nivel të lartë rreziku
 • Madhësia e kufizuar e tregtimit
 • Jo të gjithë treguesit janë të disponueshëm

A është i rregulluar Pocket Option? – Pasqyrë e Rregullores

After getting known with Pocket Option, let’s answer the question: Is Pocket Option regulated? It is important to deal with a trustworthy and regulated broker to avoid scams and losing money. With Pocket Option, you deal with a broker that’s not regulated by any government. Additionally, it doesn’t have any two-factor authentication.

Por: Rregullohet nga Qendra e Rregullimit të Marrëdhënieve Ndërkombëtare të Tregjeve Financiare, i njohur edhe si IFMRRC. In addition, it also got a new license from the Mwali International Service Authority.

Pocket Option është i çertifikuar nga IFMRRC
Pocket Option është i çertifikuar nga IFMRRC

Megjithatë, për shkak të rrezikut të lartë të tregtimit të opsioneve binare në përgjithësi, vende të tilla si Malajzia, Nigeria, Shtetet e Bashkuara dhe Zelanda e Re ndaluan Pocket Option. Është gjithashtu i ndaluar në të gjithë Evropën, por ju ende mund të regjistroheni për llogarinë demo falas.

Note: An official government authority does not regulate Pocket Option. In countries where it is needed to be regulated, Pocket Option can not operate.

Regulatory warnings about Pocket Option

There are different warnings about Pocket Option by regulatory authorities. Mostly, it says that Pocket Option operates unlicensed in a certain country. For example, the FCA published a warning in 2021 that the firm is providing services in the UK without authorization. In 2022, Pocket Option was listed on the “RED List” of the CFTC. It says that the broker is accepting funds from U.S. customers without a license.

Not allowed countries on Pocket Option
The company does not provide services in the USA, Israel, UK, Japan, and Europe

But if we check the website of Pocket Option, we will find a small notice in the footer with the note of not providing services in the USA, UK, and more countries. The broker does not accept customers from these countries. It is hard to say if they violated the rules in the past, but for now, you can see that they are aware of the regulatory rules.

Is Pocket Option safe or not?

Ofrimi i shërbimeve të shkëlqyera dhe shfaqja e certifikatave rregullatore nuk është tipari i vetëm që posedon Pocket Option si një ndërmjetës i vërtetë. Ajo gjithashtu merr parasysh çështje të ndryshme sigurie të përhapura në ditët e sotme. It proposes different security policies and also protects the clients from damages in case of a dispute. 

Që nga viti IFMRRC është autoriteti që qëndron pas rregullores së tij, nga i cili është gjithashtu partner i pajtueshmërisë, ai mund t'u ofrojë klientëve të tij kompensim gjatë një zgjidhjeje të dështuar. Një tregtar Pocket Option mund të paraqesë drejtpërdrejt një kërkesë në IFMRRC nëse ajo nuk merr një zgjidhje të kënaqshme për këtë çështje. Më tej, ajo do të përdorë fondet e kompensimit për të kompensuar dëmin e tregtarit.

Ky ndërmjetës gjithashtu siguron çdo tregtar përmes politikave të shumta, siç u tha më parë. Ai përfshin:

 • Garantoni sigurinë e detajeve të tregtimit dhe informacionit personal me një politikë strikte të privatësisë
 • Marrja e përgjegjësisë për llogaritë e tregtarëve përmes politikës së pagesave 
 • Ofrimi i politikës AML si masë kundër pastrimit të paligjshëm financiar dhe politikës KYC për të siguruar transparencën e tregtarëve
 • Siguroni hyrjen dhe tërheqjet tuaja me një vërtetim me 2 faktorë

Të gjitha masat e tilla të sigurisë janë e paimagjinueshme me një ndërmjetës të rremë. Do të kundërshtojë vetë qëllimin e një ndërmjetësi të rremë. Pra, këto janë prova të forta për të qenë një ndërmjetës i vërtetë.

Rregullorja:Rregulluar nga IFMRRC (numri i licencës TSRF RU 0395 AA Vv0207), Mwali International Services Authority (License T2023322)
SSL:po
Mbrojtja e të dhënave:po
Vërtetimi me 2 faktorë:po
Mënyrat e rregulluara të pagesës:Po, në dispozicion
Mbrojtja e bilancit negativ:po
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Reviews on Trustpilot – Are they fake?

Doing research about Pocket Option will make you aware of the 4.0-star rating on Trustpilot. Trustpilot is one of the most trusted review platforms out there because it can be hardly manipulated by fake-reviews. However, there is always a small chance that the ratings are fake, I checked it in detail for you.

Pocket Option on TrustPilot
Pocket Option on Trustpilot

As you see, the majority of positive ratings are 5-star ratings; there are some 4-star, 3-star, and 2-star ratings. When it comes to 1-star ratings, the rating amount increases. The 1-star ratings are coming from frustrated traders who can not pay out money or saying Pocket Option is manipulating the prices. Often, OTC-Trading is mentioned.

OTC Trading is made by an algorithm at the weekend. On Binaryoptions.com, we do not recommend trading these assets because you can hardly predict the future of the price movements. Problems on withdrawals are mostly occurring because traders are using the wrong payment methods, using 3rd party accounts, or do not verify their account.

Overall, the reviews on Trustpilot are looking good to me. As a trading broker, it is nearly impossible to get only good reviews because traders who are losing money by trading a bad strategy will comment negative about the business!

Rishikimi i kushteve për tregtarët në Pocket Option

Pasi t'i përgjigjemi pyetjes së rregullores, le të futemi në platformën dhe shërbimet e saj tregtare.

Filloni të investoni para të vërteta me një depozitë e vogël prej 50$ në llogarinë tuaj. Gjithashtu, ju mund të përdorni vetëm 1$ si shumën minimale të bastit për çdo aktiv. Ndërmjetësi ju ofron gjithashtu një llogari demo 10.000$ falas Pocket Option. Kështu që ju mund të praktikoni tregtimin në platformën e re.

depozitë minimale e opsionit të xhepit
Duhet të depozitoni të paktën 50$

Eshte shumë e lehtë për të depozituar para të vërteta në Pocket Option sepse ju ofrojnë më shumë se 50 mënyra të ndryshme pagese (lexoni më shumë rreth saj më poshtë). Në fund të fundit, ata nuk ju ngarkojnë asnjë komision për një depozitë ose pagesë. Sistemi i pagesave punon 24 orë në ditë.

Fitimi i rregullt i aseteve të një opsioni binar është ndërmjet 80 – 97% e cila krahasohet me ndërmjetësit e tjerë shumë e lartë. Ndonjëherë varet nga aktivi në të cilin po investoni. Zgjidhni midis tregtimeve minimale prej 60 sekondash dhe maksimumit 4 orësh. Ato ju ofrojnë shumë horizonte të ndryshme kohore. Ekzekutimi i transaksioneve është shumë i thjeshtë dhe i shpejtë. Nga përvoja ime, nuk ka probleme me hapjen ose mbylljen e një tregtie. Është e mundur të shesësh një opsion përpara se të përfundojë koha e skadimit. Ky është një avantazh i madh për këtë ndërmjetës.

asetet e opsionit të xhepit
Pocket Option ofron shumë asete të ndryshme

Diversiteti i aseteve është shumë i lartë. Zgjidhni midis Stoqet, Forex, Indekset, Kriptovalutat dhe Mallrat. Si përfundim, kushtet dhe ofertat e Pocket Option krahasohen me brokerat e tjerë në mënyrën më të mirë të tyre.

Kushtet:

 • Rendimente të larta 80-95%
 • 50 mënyra të ndryshme pagese
 • Filloni tregtimin me një depozitë 50$
 • Ju duhet vetëm 1$ për tregti
 • Tregtoni asetet OTC gjithashtu në Pocket Option (kjo lejon tregtimin 24/7)
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Sa kushton tregtimi në Pocket Option?

A keni dëgjuar ndonjëherë për tarifat e larta dhe kostot e fshehura që duhet të paguani kur keni të bëni me një ndërmjetës të dyshimtë? Mos u shqetësoni: Me Pocket Option jeni të sigurt, ndërmjetësi i opsioneve binare nuk do të ngarkojë asnjë tarifë të pabesueshme.

Tarifat e tërheqjes
Le të zbulojmë nëse ka ndonjë tarifë Pocket Option

Le të kemi një pasqyrë e shpejtë e sa kushton tregtimi në Pocket Option:

Tarifa:Shuma:
Tarifat e depozitave$0
Tarifat e tërheqjes$0
Tarifat e pasivitetit/
Tarifat e tregtimit$0
Tarifat e tregtimit Forex/
Tarifat e tregtimit të aksioneve/
Tarifat e tregtimit ETF/
Tarifat e tregtimit të kriptove/
Kursimi i tarifave të planit/

Siç mund ta shihni, nuk ka asnjë tarifë, qoftë për tregtim apo për depozitim dhe tërheqje të parave.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Rishikimi i platformës së tregtimit Pocket Option

Sipas mendimit tim, Pocket Option ofron një platformë shumë të mirë tregtare. Duket se e kanë programuar në mënyrë të pavarur. Nga përvoja ime, ndihet shumë komode të tregtosh në këtë platformë. Ju mund të shihni qartë se çfarë ndodh në treg. Gjithashtu, platforma është shumë e personalizueshme. Mund të përdorni tregues të ndryshëm Pocket Option ose lloje grafikësh.

Shënim: Ju gjithashtu mund të përdorni platformën MetaTrader 5 me Pocket Option.

fitoni para me Pocket Option
Tavolinë tregtare Pocket Option

Zgjidhni midis 100 asete të ndryshme dhe analizoni grafikun. Pas kësaj, ju mund të hapni një tregti me një opsion thirrjeje ose vendosjeje. Përdorni funksionin e tregtimit social për të kopjuar tregtarët më të mirë të Pocket Option dhe për ta kthyer fitimin e tyre në fitimin tuaj.

Tregtoni përmes kompjuterit ose aplikacionit. Është e mundur të tregtoni nga çdo pikë e tokës me aplikacionin inteligjent në smartphone tuaj. Më në fund, platforma tregtare merr 5 yje në rishikimin tim. Më pëlqen shumë dizajni dhe funksionet.

shkarkimi i opsionit të xhepit
Pocket Option është i disponueshëm për çdo pajisje

Platforma funksionon pa probleme në rishikimin tonë Pocket Option dhe është e programuar në mënyrë profesionale. Nuk ka ndonjë defekt apo vonesë me përdorimin e tij. Përveç kësaj, aplikacioni është i disponueshëm për Android dhe Apple iOS. Ky është një tjetër avantazh i madh sepse shumica e ndërmjetësve nuk ofrojnë një aplikacion IOS.

Gjithashtu, aplikacioni funksionon shumë mirë si versioni në internet. Në përfundim, platforma tregtare e ndërmjetësit është e dobishme l për çdo tregtar sepse është fleksibël.

Fakte rreth platformës së tregtimit: 

 • Lloje të ndryshme grafiku
 • Korniza të ndryshme kohore (grafiku 5 sekondash deri në grafikun ditor)
 • Treguesit dhe mjetet e analizës falas
 • I personalizueshëm dhe i përshtatshëm për përdoruesit për tregtarët
 • Tregti Sociale, Sinjale dhe Turne
 • Ekzekutim shumë i shpejtë i tregtimeve
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

MetaTrader 5

MetaTrader 5 është i disponueshëm në Pocket Option dhe platforma me famë botërore për të gjithë tregtarët Forex dhe është. Mund të shkoni në panelin e llogarisë tuaj dhe të shkarkoni MT5 falas. Më shumë se 30 çifte monedhash dhe 40 aktive të tjera të ndryshme janë të disponueshme në MT5 me diferenca të ndryshueshme pa komision.

MetaTrader 5 në Pocket Option

Përparësitë e tregtimit: Treguesit Pocket Option

Nëse dëshironi të tregtoni opsione binare, do të njihni shumë shpejt: Duhet të përdorni tregues teknikë për të analizuar tregjet me tendencat dhe strukturat e tyre. Pa këto "përparësi tregtare"; është e vështirë të jesh i suksesshëm. Pocket Option ofron një gamë të gjerë treguesish në softuerin e tij tregtar.

Treguesit Pocket Option
Mund të përdorni më shumë se 30 tregues të ndryshëm në Pocket Option

Le t'i hedhim një sy 13 treguesit më të mirë në dispozicion në Pocket Option:

 • #1 RSI
 • #2 Oscilator Stokastik
 • #3 CCI
 • #4 Bandat Bollinger
 • Kanali Donchian #5
 • #6 Mesatarja në lëvizje
 • #7 Fraktal
 • #8 Vorbull 
 • #9 Oscilator përshpejtues
 • #10 Gama mesatare e vërtetë
 • #11 OsMA
 • #12 Treguesi i momentit
 • #13 Norma e ndryshimit të çmimit

Këta janë vetëm trembëdhjetë nga më shumë se 30 tregues teknikë që ofrojnë ndërmjetësit e opsioneve binare. Nëse dëshironi të merrni më shumë detaje dhe mësoni si t'i përdorni ato, lexoni artikullin tonë në lidhje me 13 treguesit më të mirë Pocket Option.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtimi celular përmes aplikacionit Pocket Option

Nëse nuk jeni tipi i personit që qëndroni ulur para kompjuterit në tavolinë gjatë gjithë ditës, Unë mund të rekomandoj aplikacionin Pocket Option. Me aplikacionin celular të ndërmjetësit, ju mund të tregoni aftësitë tuaja tregtare kudo që të jeni.

Pocket Option Apple Store
Aplikacioni Pocket Option në App Store
Pocket Option Google Play Store
Aplikacioni Pocket Option në Dyqanin Google Play

Është në dispozicion për Telefonat inteligjentë Android si dhe për iPhone. Sigurisht, mund ta përdorni edhe me tableta që përdorin iOS ose Android. Thjesht shkarkoni atë nga Play Store ose App Store, identifikohuni me të dhënat tuaja dhe filloni të tregtoni përmes telefonit ose tabletit tuaj.

Çdo funksion që është i disponueshëm në versionin e shfletuesit është gjithashtu i disponueshëm në aplikacionin Pocket Option.

Meqenëse aplikacioni është i thjeshtë, funksionon mirë për tregtimin celular. Ndërfaqja instalohet më shpejt dhe procesi i tregtimit është i njëjtë me opsionet e larta ose të ulëta. Për më tepër, aplikimi është falas, dhe tregtarët nuk duhet të përballojnë ndonjë shpenzim shtesë. Të iOS aplikacioni ka nevojë për versionin iOS 11 ose më lart, dhe Android aplikacioni ka nevojë për Android 4.4 ose më lart.

Demoja e aplikacionit të opsioneve binare
Aplikacioni i pamjes së ekranit Pocket Option
➥ Shkarkoni aplikacionin Pocket Option falas

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tregtoni në Pocket Option:

Pocket Option mund të përdoret për të bast për tregjet në rritje ose në rënie. Bëni një parashikim për drejtimin e çmimit të një aktivi në platformë. Mund të jetë Forex, Stocks, Cryptos dhe më shumë. Gjithmonë opsionet binare kanë një kohë skadimi. Ju mund të tregtoni në horizonte të ndryshme kohore, pa marrë parasysh nëse është afatshkurtër apo afatgjatë. Pas skadimit, tregtia mbyllet automatikisht.

porosit maskën
Lart ose poshtë – Opsionet binare janë të lehta për t'u kuptuar

#1 Vendosja e një porosie

Mund të rregulloni cilësimet si shuma e tregtisë dhe koha e blerjes në panelin e tregtimit. Ti mundesh vendosni tregtinë tuaj këtu ndërsa parashikohet nëse çmimi do të jetë i lartë apo i ulët. Çmimi më i lartë do të shfaqet me një buton jeshil; nëse çmimi ulet, ai do të shfaqet me një buton të kuq.

Së pari, duhet të zgjidhni aktive nga qindra aktive në aplikacion, si mallra, çifte monedhash, aksione, çifte monedhash, etj. Mund të kërkoni asete duke shtypur emrin ose duke zgjedhur sipas kategorisë. Në aplikacion mundeni shtoni ndonjë pasuri si të preferuar, dhe fitimi juaj do të rritet kur përqindja e aktivit të rritet.

Për të vendosur koha e blerjes së tregtimit dixhital, duhet të prekni menynë e kohës së blerjes dhe të zgjidhni një opsion të preferuar. Koha e skadimit në tregti është koha e blerjes + 30 sekonda. Ju gjithashtu mund të vendosni kohën e kërkuar në opsionin Koha e skadimit.

Shuma e kohës së aplikacionit të opsioneve binare

Në aplikacion, mund të ndryshoni shumën e tregtisë duke shtypur butonin + ose – në seksionin Shuma e Tregtisë. Me ndihmën e cilësimeve të çmimit Strike, ju mund të vendosni një tregti me një çmim më të lartë ose më të ulët se vlera aktuale duke rregulluar përqindjen e pagesës. Normat e pagesës varen nga diferenca midis çmimeve të grevës dhe çmimeve të tregut.

Ju gjithashtu mund të vlerësoni lëvizjen e çmimeve përmes grafikëve dhe krijoni parashikimin tuaj. Nëse prisni që çmimi të shkojë më i lartë, atëherë shtypni opsionin UP ose përndryshe Poshtë. Pas vendosjes së porosisë, rezultati do të duket i saktë ose i pasaktë, ndërsa parashikimi i saktë do të sigurojë fitim tregtar. Ju mund të shkoni te seksioni Trades për të anuluar një tregti dhe mbyllni çdo tregti që dëshironi.

#2 Vendosja e tregtimit ekspres

Tregti ekspres është një parashikim që varet nga ngjarje të ndryshme që ndodhin në shumë aktive tregtare. Në modalitetin e tregtimit ekspres, çdo trokitje e butonit jeshil ose i kuq mund të shtojë parashikimin tuaj në tregti. Atëherë parashikimi i të gjitha tregtimeve do të shumëfishohet, dhe kështu, dikush arrin fitim më të lartë se Tregtia Dixhitale.

Për Tregtim ekspres, shtypni Butoni Express në aplikacionin Pocket Option. Pastaj zgjidhni llojin e aktivit dhe bëni dy parashikime për aktive të ndryshme. Pas kësaj, vendosni tregtinë Express.

Të shikosh porositë e hapura, zgjidhni opsionin Express dhe shtypni butonin e hapur. Për të parë porositë e mbyllura, duhet të zgjidhni skedën e mbyllur në panel.

#3 Monitorimi i tregjeve

Aplikacioni Pocket Option ka mundësinë për të parë sesionet aktive të tregtimit. Ju duhet të zgjidhni Butoni i tregtimit, dhe një menu pop-up do të shfaqet që tregon transaksionet për sesionin aktual. Nëse dëshironi shikoni tregtitë e hapura, trokitni lehtë mbi seksionin Trades për të parë të gjitha tregtitë në vazhdim.

Historia e tregtisë së aplikacioneve të opsioneve binare

Nëse dëshironi të shihni tregtime të mbyllura për seancën tuaj tregtare, mund të shkoni në të njëjtin Seksion Tregtisë dhe trokitni lehtë mbi butonin e tregtisë së mbyllur. Për të parë historikun e tregjeve të drejtpërdrejta, mund të zgjidhni opsionin Më shumë.

#4 Tregtime në pritje

Është një veçori që u mundëson përdoruesve vendosin tregti në një kohë të caktuar në të ardhmen ose kur një çmim i caktuar aktiv arrin një nivel. Ju madje mund të mbyllni një tregti në pritje përpara se ta vendosni për të shmangur humbjen. Për të vendosur porosinë e tregtisë sipas kohës, duhet të zgjidhni aktivin dhe të vendosni kohën dhe datën kur dëshironi të tregtoni.

Pasi të keni shtuar shumën dhe të bëni një porosi, mundeni udhë atë përmes skedës Aktuale. Nëse dëshironi të bëni porosinë sipas çmimit të aktivit, atëherë zgjidhni aktivin dhe vendosni çmimin e nevojshëm të hapur dhe përqindjen e pagesës. Pas kësaj, zgjidhni shumën dhe bëni një porosi. Për të anuluar çdo urdhër në pritje, duhet trokitni lehtë mbi butonin e mbylljes në skedën e porosive në pritje.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Shembull: Si të tregtoni kripto (Bitcoin, 90%)

Unë do t'ju jap një shembull brenda këtij rishikimi Pocket Option. nëse ti hapni një tregti në Bitcoin me shumën 1000$, ju bëni parashikimin e duhur të tregjeve do të fitoni një pagesë prej 1900$. 900$ është fitimi dhe 1000$ është kthimi i shumës së bastit tuaj. Nuk ka tarifa të fshehura për investim.

Për ta bërë më të qartë dhe për t'ju shpjeguar në detaje se si të tregtoni opsionet binare, ju mund të vizitoni kanalin tim në YouTube.

Shikoni të plotë Tregtimi Pocket Option video tutoriale këtu:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iVHV0b3JpYWw6IEhvdyB0byB0cmFkZSB3aXRoIFBvY2tldCBPcHRpb24gICgyMDIyKSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvZXg1Ni0zbzNVVlE/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtimi Social – Kopjoni automatikisht tregtimin e opsioneve binare nga të tjerët

Pocket Option ju ofron të kopjoni tregtarët më të mirë të ndërmjetësit. Para së gjithash, është e rëndësishme të dini se tregtimi social funksionon vetëm në një llogari të drejtpërdrejtë. Hapni menunë "tregtia sociale” dhe ju shihni tregtarët më të mirë për momentin. Mund të klikoni mbi to dhe të shikoni profilin e tyre (foto më poshtë).

Pocket-Option-social-trading-profile

Ju mund ta shtoni tregtarin në një "listë vëzhgimi" dhe ta ndiqni atë për një kohë të caktuar. Nëse mendoni se ai është mjaft i mirë, mund ta kopjoni me një klikim. Për mendimin tim, është e rëndësishme të analizohen tregtitë e të gjitha kohërave. Nëse një përdorues i tregtimit social ka një normë të lartë fitimi në përgjithësi, është një mënyrë e mirë për të fituar një fitim shtesë. Është një avantazh i madh për tregtarët që të shohin të gjithë profilin dhe stilin e tregtimit në Pocket Option.

Si të hapni llogarinë tuaj tregtare në Pocket Option

A keni lexuar mjaftueshëm dhe dëshironi hapni llogarinë tuaj në Pocket Option për të provuar aftësitë tuaja tregtare? Mirë, le ta bëjmë këtë - është shumë e lehtë. Duhen vetëm disa klikime për të arritur atje. Ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 1. Vizitoni faqen kryesore dhe klikoni “FILLO ME NJË KLIK” butonin që shfaqet para jush
 2. Klikoni mbi “VAZHDO TREGTIMIN DEMO” për të përdorur në fillim llogarinë demo
 3. Pasi të keni praktikuar mjaftueshëm, klikoni "Regjistrimi" butonin në këndin e poshtëm të majtë
 4. Tani zgjidhni një nga tre metodat (nëpërmjet emailit, Google ose Facebook) për të krijuar llogarinë tuaj
 5. Plotësoni të gjithë informacionin e kërkuar
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pamjet e mëposhtme të ekranit ju tregojnë tre hapat e parë – kjo është mënyra se si arrini te formulari i regjistrimit që ju lejon të regjistroni llogarinë tuaj.

Regjistrimi Pocket Option
Hapi #1
Regjistrohu për demonstrim Pocket Option
Hapi #2
opsioni i xhepit filloni
Hapi #3

Pasi të keni përfunduar me regjistrimin, mund të filloni tregtimin. Për disa veçori, duhet të verifikoni llogarinë tuaj. Unë do t'ju tregoj se si ta bëni këtë më vonë në këtë artikull.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llojet e llogarive Pocket Option:

Atje jane ofron disa lloje të ndryshme llogarish Pocket Option. Le të hedhim një vështrim të detajuar në secilën prej tyre në tabelën e mëposhtme:

Llojet e llogarisë:Specifikimet:
llogari demopara virtuale, deri në $10000
mbushe sa herë të duash
tregtar fillestarGjendja e llogarisë: më pak se $100
shuma maksimale e transaksionit: $1000
tregtar fillestartë gjitha pikat e tregtarëve fillestar plus:
Gjendja e llogarisë: $100 – $1000
qasje në lotarinë e kristaleve, porositë e shprehura, arritjet e tregtimit
tregtar me përvojëtë gjitha pikat e tregtarëve fillestar plus:
Gjendja e llogarisë: $1000 – $5000
rrisin rentabilitetin me 2%
mjeshtër tregtartë gjitha pikat e tregtarëve me përvojë plus:
gjendja e llogarisë: $5000 – $15000
shuma maksimale e transaksionit: $2000
rrisin rentabilitetin me 4%
prioritet për tërheqjet
tregtar profesionisttë gjitha pikat kryesore të tregtarit plus:
gjendja e llogarisë: $15000 – $50000
shuma maksimale e transaksionit: $3000
rrisin rentabilitetin me 6%
menaxher personal
tregtar eksperttë gjitha pikat e tregtarëve profesionistë plus:
Gjendja e llogarisë: nga $50000
shuma maksimale e transaksionit: $5000
rrisin rentabilitetin me 8%
prioritet i lartë për tërheqjet
dhurata premium
zbritje personale
MT5 Forexnë dispozicion për të gjitha fazat duke filluar me me përvojë
levave
: 1:10 deri në 1:1000
përhapje lundruese: nga 1.1 pips
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A mund të përdorni një llogari demo në Pocket Option?

Ajo ofron një falas llogari demo që të gjithë të fillojnë me tregtimin e opsioneve binare. Llogaria demo mund të përdoret për trajnim përpara se të filloni të bëni investime reale në Pocket Option. Me vetëm një klikim mund të tregtoni me para virtuale në platformë. Nuk ka asnjë regjistrim apo depozitë të nevojshme për të praktikuar tregtimin me para virtuale. Shumë tregtarë marrin përvojën e tyre të parë në llogarinë demo përpara se të fillojnë me para të vërteta. Unë rekomandoj që të gjithë të praktikojnë platformën në llogarinë demo – edhe nëse lexoni çdo fjalë të rishikimit tim Pocket Option ;-)

Llogari demo Pocket Option
Përdorni llogarinë demo kur jeni i ri në tregtimin e opsioneve binare

Të llogari demo binare është e pakufizuar me para virtuale 10.000$. Mund ta karikoni me një klikim nëse humbasin disa para. Pasi të keni marrë pak përvojë dhe të keni mësuar tregtoni me sukses opsionet binare ju mund të filloni drejtpërdrejt tregtimin duke përdorur para të vërteta.

 • Llogari falas dhe e pakufizuar
 • Mënyra më e mirë për të praktikuar dhe mësuar se si të tregtoni
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Karakteristikat e llogarisë suaj tregtare Pocket Option

Le të shohim më nga afër se si të identifikoheni në llogarinë tuaj Pocket Option dhe si ta verifikoni atë. Verifikimi është një hap i rëndësishëm nëse doni të përjetoni të gjitha funksionet e platformës Pocket Option.

Si të identifikoheni në llogarinë tuaj Pocket Option

Nëse keni krijuar tashmë një llogari Pocket Option, identifikimi është shumë i lehtë. Thjesht vizitoni faqen e internetit të ndërmjetësit përmes pocketoption.com ose kërkoni për ndërmjetësin përmes Google. Pasi të jeni drejtuar në faqen e internetit, shikoni këndin e sipërm të djathtë. Klikoni në "Pocket Option Identifikohu".

hyrje në opsionin e xhepit
Klikoni në "Identifikohu" për të filluar

Shkruani e-mail dhe fjalëkalimin tuaj, bëni reCAPTCHA dhe shtypni “LOGIN”. Nëse dëshironi, mund të ruani të dhënat tuaja dhe të qëndroni të identifikuar.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Verifikimi Pocket Option: Si të verifikoni llogarinë tuaj

Për të pasur akses në të gjitha funksionet Pocket Option, duhet verifikoni llogarinë tuaj. Kjo kërkon disa hapa, por është e lehtë për t'u bërë.

Ndiqni këto hapa verifikimi:

 • Hyni në llogarinë tuaj
 • Hapni cilësimet e llogarisë tuaj personale (profilin)
 • Përgatitni vërtetimin e një dokumenti identifikimi (p.sh. një skanim i ID-së, pasaportës ose patentës së shoferit)
 • Ngarkoni dokumentin
 • Ndiqni procesin e verifikimit
Verifikimi Pocket Option
Mund t'i gjeni detajet e verifikimit në cilësimet e llogarisë tuaj

Duhet të futni një dëshmi adrese gjithashtu. Ju mund të përdorni një letër bankare ose dokumente si fatura e energjisë elektrike. Është e rëndësishme që të ketë emrin e personit që drejton llogarinë. Kini kujdes: dokumenti nuk duhet të pritet dhe të gjitha informacionet e rëndësishme duhet të jenë qartësisht të dukshme.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Metodat e disponueshme të pagesës për depozitim dhe tërheqje

Gjëja e mirë për Pocket Option është se ato ofrojnë rreth 50 mënyra të ndryshme pagese për depozitim dhe tërheqje.

Mënyrat e pagesës Pocket Option
Ka shumë mënyra të ndryshme pagese - për shembull, shumë kriptomonedha

depozita minimale është 50$. Mund të përdorni karta, pagesa elektronike ose kriptomonedhë. Ata nuk paguajnë asnjë komision dhe tërheqja funksionon brenda horizontit kohor prej 24 orësh. Të shuma minimale e tërheqjes është 10$.

Pocket-Opsion-metodat e pagesës
Disa mënyra të tjera pagese Pocket Option

Fakte rreth mënyrave të pagesës: 

 • Depozita minimale 50$ dhe tërheqja minimale 10$
 • Depozita të menjëhershme me metoda elektronike
 • Kartat e kreditit
 • Skrill, Neteller, ADV Cash, WebMoney, Payeer, Perfect Money
 • Kriptovalutat, Bitcoin, Litecoin, Ripple dhe më shumë
 • Pa komisione dhe tarifa
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të depozitoni para në Pocket Option

Dëshironi të filloni tregtimin? Gjëja e parë që duhet të bëni pas regjistrimit dhe verifikimit: është depozitoni para. Procesi është shumë i lehtë për t'u kuptuar. Hapni faqen e internetit Pocket Option. Pasi të jeni identifikuar, mund të shihni pultin tuaj. Klikoni në butonin "TOP-UP" në krye të faqes.

mbushje me opsion xhepi
Nuk mund ta humbisni butonin

Tani mund të zgjidhni një nga mënyrat e ndryshme të pagesës. Depozita minimale është $50. Pasi të zgjidhni një mënyrë pagese, ndiqni hapat e shfaqur.

depozitë opsioni xhepi
Zgjidhni mënyrën tuaj të preferuar të pagesës

Nëse gjithçka funksionon mirë, llogaria juaj mbushet (depozita minimale: $50). Mund të filloni tregtimin tani!

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A ka ndonjë bonus depozite?

Po! Pocket Option ofron bonuset e depozitave për të tërhequr klientë të rinj dhe për t'u dhënë pak kredi edhe klientëve ekzistues. Nëse zgjidhni një mënyrë pagese, mund të shihni se sa bonus depozite do të merrni. Varet nga sa para dëshironi të depozitoni.

bonus opsioni xhepi
Sa më shumë të depozitoni, aq më i lartë është bonusi juaj

Për shembull, nëse e rimbushni llogarinë tuaj me $ 5000, do të merrni një shtesë 43% që është $2,150. Pra, gjendja e llogarisë tuaj do të jetë $7150 pas depozitimit.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të tërhiqni para nga Pocket Option

Si përfundim, testet e para të tërheqje me ndërmjetësin në rishikimin tonë Pocket Option janë të suksesshme. Tërheqja e fondeve dhe sistemi i depozitave funksionon shumë mirë. Gjithashtu, Pocket Option ju ofron një kthim parash prej maksimumi 10% të depozitës ose humbjeve tuaja.

Opsioni i tërheqjes Pocket Option
Tërheqja e parave është e lehtë - por duhet të keni një llogari të verifikuar

Për më shumë informacion hapni një llogari reale. Për më tepër, më duhet të përmend që duhet të verifikoni llogarinë tuaj përpara se të filloni të tregtoni me para të vërteta. Ndërmjetësi nuk paguan për llogari të paverifikuara.

Testi i sistemit të bonusit dhe çmimeve

Siç e shihni në foton më poshtë Pocket Option ju ofron një sistem bonusi. Ekziston një përzgjedhje e madhe e opsioneve për të fituar para shtesë. Përdorni një bonus depozite ose pa depozite për të marrë një llogari më të madhe. Përveç kësaj, ata ofrojnë tregti pa rrezik, kthim parash ose kode promocionale.

Pocket-Opsion-bonus
Bonus Pocket Option

Ju shpërbleheni nëse vëllimi juaj i tregtimit është i lartë. Ata ju japin "Gurë të çmuar" të cilat mund t'i përdorni në dyqanin e çmimeve. Në dyqanin e çmimeve, ka disa opsione për të blerë bonuse shtesë.

A është sistemi i bonusit i mirë?

Për herë të parë, shoh një sistem kaq të madh bonusesh me opsione të ndryshme. Por mos harroni se çdo bonus është i lidhur me një kusht. Nga ana tjetër, ju mund ta anuloni bonusin në çdo kohë duke klikuar vetëm në ikonën në llogarinë tuaj. Nuk mbahen para nëse keni një bonus aktiv. Ju duhet të bëni një xhiro x50 të bonusit tuaj për t'u paguar.

Fakte rreth sistemit të bonusit:

 • Bonusi i depozitave
 • Bonus pa depozite
 • Tregtime pa rrezik
 • Kthim parash
 • Gurë Kristali për Bonus
 • Përforcues për më shumë fitim
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Mbështetje dhe shërbim për tregtarët Pocket Option

mbështetje është shumë e rëndësishme që tregtarët të ndërtojnë marrëdhënie të besueshme. Ndërmjetësi ofron shpejt, mbështetje e përgjegjshme e bisedës në rishikimin tonë Pocket Option.

Pocket-Opsion-mbështetje-dhe-edukim
Mbështetje Pocket Option

Gjithashtu, ata morën mbështetje telefonike dhe email. Mbështetja funksionon në gjuhë të ndryshme. sipas asaj, ata morën një agjent në BE (Çek).

Fakte rreth mbështetjes:

 • Mbështetje 24/7
 • Shërbimi i telefonit, postës elektronike dhe bisedës
 • Mbështetje në më shumë se 5 gjuhë të ndryshme
 • Qendra e arsimit falas
 • Analiza dhe trajnimi
Mbështetje:Koha e funksionimit:Telefoni:Email:
Telefon, Bisedë, Email24/7+44 20 8123 4499[email protected]

Arsim falas: Si të mësoni tregtimin me Pocket Option

Për tregtarët fillestarë dhe të avancuar, ekziston një seksion i madh arsimor në platformë. Shikoni mësime video ose lexoni strategji të reja nga ekspertët e Pocket Option. Ata shpjegojnë në detaje se si funksionon. Është e rëndësishme të merrni më shumë njohuri përpara se të tregtoni me para të vërteta.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tregtimi i sinjaleve në Pocket Option

Nëse nuk keni kohë për të analizuar vetë tregjet, ka shumë opsione se si mund të bëni një fitim në çdo mënyrë. Tregtimi i kopjeve është një prej tyre, por edhe sinjalet janë shumë të dobishme për gjetjen konfigurime tregtare që mund të funksionojnë dhe ju lejojnë të fitoni shumë para.

sinjalet e opsionit të xhepit
Pocket Option ofron sinjale

Por jo çdo ndërmjetës i opsioneve binare ofron sinjale të tilla tregtare. E mira e Pocket Option është: Ajo i ofron ato sinjale. Thjesht hapni llogarinë tuaj dhe tryezën e tregtimit dhe klikoni në butonin "Signals" në anën e djathtë të ekranit.

Tani mund të shihni të gjitha sinjalet e gjeneruara nga sistemi. Nëse dëshironi të kopjoni një, thjesht klikoni "Kopjo sinjalin".

sinjal kopjimi i opsionit të xhepit
Ju mund të shihni shumë sinjale në të njëjtën kohë

Kjo është e gjithë magjia - tani keni vendosur një tregti sipas sinjalit. Kjo mund t'ju ndihmojë të zhvilloni aftësitë tuaja tregtare. Ndërsa sinjalet janë në dispozicion Pocket Option, robotë tregtarë nuk jane!

Ku është i disponueshëm Pocket Option?

Ju mund të keni vënë re se nuk mund të përdorni platformat tregtare Pocket Option në çdo vend të botës. Le të kemi një përmbledhje e shpejtë e të gjitha vendeve të disponueshme dhe të ndaluara.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Lista e vendeve të disponueshme:

Këto janë vendet ku mund të tregtoni përmes Pocket Option:

 • Kinë
 • Indi
 • Japonia
 • Malajzia
 • Persia
 • Rusia
 • Serbisë
 • Korea e jugut
 • Brazili
 • Tajlandë
 • Turqia
 • Emiratet e Bashkuara Arabe
 • dhe shumë të tjera

Shihni të plotë Lista e shteteve Pocket Option këtu!

Fatkeqësisht, ka disa vende që e kanë ndaluar plotësisht tregtimin me opsione binare.

Lista e vendeve të ndaluara:

Këto janë vendet ku nuk mund të tregtoni përmes Pocket Option:

 • Të gjitha vendet që i përkasin Bashkimit Evropian
 • Izraeli
 • Japonia
 • MB
 • SHBA

Cilat janë alternativat Pocket Option?

Pocket Option performon të paktën po aq mirë sa dy ndërmjetësit tanë kryesorë binare. Ne mund t'i japim Pocket Option plot 5 nga 5 yje sepse ndërmjetësi është i rregulluar, ofron kthime dhe shpërblime të larta, ka një ndërfaqe të shkëlqyer dhe të pasur me veçori dhe është i popullarizuar me shumë përdorues.

Pocket Option mund të konsiderohet standardi i industrisë kur bëhet fjalë për tregtimin binare. Është një nga ndërmjetësit kryesorë që kemi në krahasimet tona.

1. Pocket Option2. Olymp Trade3. IQ Option
Vlerësimi: 5/55/55/5
Rregullorja:IFMRRCKomisioni Ndërkombëtar Financiar/
Opsionet dixhitale: popopo
Kthimi:Deri në 93%+Deri në 90%+Deri në 100%+
Asetet:100+100+300+
Mbështetje:24/724/724/7
Përparësitë:Ofron tregti 30 sekondashBonusi 100% i disponueshëmOfron gjithashtu tregtim CFD dhe Forex
Disavantazhet:Depozita minimale më e lartëJo kthimi më i lartëNuk disponohet në çdo vend
➔ Regjistrohu me Pocket Option➔ Vizitoni rishikimin Olymp Trade➔ Vizitoni rishikimin IQ Option

Shiko me shume alternativat në krahasimin tonë midis ndërmjetësve të tjerë:

A ofron Pocket Option një program filial?

Po, Pocket Option ofron një program shoqërues për të gjithë tregtarët që duan të sjellin tregtarë të rinj te ndërmjetësit. Fitimi mund të jetë deri në 80% të të ardhurave nga Pocket Option. Ka shumë mundësi për të marrë të ardhura shtesë si partner.

filial i opsionit të xhepit

Ju mund të tërheqni tregtarë të rinj përmes mediave sociale, faqeve të internetit, youtube ose llojeve të tjera të reklamave dhe t'i regjistroni ata përmes URL-së së partnerit tuaj. Nëse tregtari i referuar fillon të tregtojë dhe investojë, ju fitoni para si komision nga ndërmjetësi.

➨ Regjistrohu për programin partner Pocket Option falas

(paralajmërim për rrezikun: Tregtimi përfshin rreziqe)

Përfundimi i rishikimit tim Pocket Option: A është një ndërmjetës i besueshëm apo një mashtrim?

Rezultati i rishikimit tim Pocket Option: Pocket Option duket si një ndërmjetës i besueshëm i opsioneve binare. Ekziston një gamë e madhe asetesh të ndryshme me fitime të larta për tregtarët. Opsionet binare janë shumë të thjeshta dhe të lehta për t'u kuptuar në platformë. Për pyetje të mëtejshme, mund të përdorni qendrën e madhe arsimore. Sipas mendimit tim, platforma e tregtimit është një nga më të mirat në botë, sepse mund ta personalizoni shpejt. Për më tepër, është shumë miqësor për përdoruesit dhe ndihet shumë komode për të tregtuar atje.

Pocket Option është një ndërmjetës i ligjshëm

Për tërheqjet dhe depozitat, keni shumë mënyra të ndryshme pagese. Hapja e një llogarie në më pak se 5 minuta nuk është problem. Ju mund të filloni të tregtoni para të vërteta me një bilanc fillestar prej 50$. Kjo është një vlerë e mirë për çdo tregtar. Gjithashtu, depozitat e mëdha janë gjithashtu të mirëseardhura. Disavantazhi i vetëm i Pocket Option është mungesa e rregullimit real të një instituti financiar. Si përfundim, nga përvoja ime, ky ndërmjetës mund të jetë shumë i dobishëm.

Përparësitë e Pocket Option:

 • Fitimi i lartë i aseteve 96%+
 • 100+ asete
 • Mbështetje e shpejtë dhe e besueshme
 • Tregti sociale
 • Shumë mënyra të ndryshme pagese
 • Asnjë tarifë e fshehur
 • Platformë e shkëlqyer tregtare
 • Depozita minimale e ulët
 • Tërheqja e fondeve është e lehtë

Pocket Option tregon një program bonus vërtet të mirë dhe a platformë e besueshme për tregtim në rishikimin tim. Është një nga platformat më të mira tregtare.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

A është i rregulluar Pocket Option?

Yes, it’s regulated by the International Financial Markets Relations Regulation Centre, also known as IFMRRC, and the Mwali International Services Authority. But there are no official government authorities for the financial markets.

A është Pocket Option një ndërmjetës i mirë?

Nga këndvështrimi im, Pocket Option është një ndërmjetës i besueshëm. Mund të përdorni llogarinë demo, të tregtoni pa asnjë tarifë, të depozitoni dhe tërhiqni para pa tarifa dhe të fitoni shumë para për shkak të pagesës së lartë (96%+). Për më tepër, platforma ofron mbështetje të mirë dhe tregti sociale gjithashtu.

A është Pocket Option i disponueshëm në SHBA?

No, unfortunately, Pocket Option can’t be used by US traders because it is not regulated by the CFTC. But US traders can still create a free demo account.

A është i sigurt Pocket Option?

Pocket Option është një ndërmjetës i ligjshëm dhe i sigurt ku mundeni tregtoni opsionet binare. Fondet tuaja janë të sigurta dhe është e lehtë të tërhiqni para.

Sa kohë zgjat tërheqja e Pocket Option?

Pagesa në Pocket Option është zakonisht shumë e shpejtë. Kur testuam platformën, paratë ishin në llogari të nesërmen. Megjithatë, tërheqjet mund të zgjasin deri në 5 ditë. Kjo varet nga mënyra e zgjedhur e tërheqjes dhe nga dita e javës.

Tërheqjet në kuletat elektronike dhe kartat e kreditit janë zakonisht të shpejta. Transfertat bankare ose bankare zgjasin 4-5 ditë pune dhe tërheqjet e kriptomonedhave zgjasin mesatarisht 2-3 ditë pune.

A mund të fitoni para në Pocket Option?

Po, është e mundur fitoni para në Pocket Option. Ka shumë njerëz që e bëjnë këtë me kohë të plotë dhe kanë bërë një pasuri duke e bërë atë. Megjithatë, medalja ka gjithmonë dy anë. Nuk ka gjasa të ketë edhe humbje.

Në përgjithësi, ka të bëjë me zgjedhjen e një strategjie të përshtatshme tregtare dhe vendosjen e tregtimeve të sakta në kohën e duhur. Nëse keni sukses, mund të fitoni shumë para me Pocket Option. Nuk ka kufi të sipërm se sa para mund të fitoni.

A do të thotë OTC në Pocket Option?

OTC do të thotë pa numërator në Pocket Option. Këto janë asetet dhe grafikët që janë në dispozicion për t'u tregtuar gjatë fundjavës. Është ndryshim nga grafikët e bursës reale sepse aktivi nuk mund të tregtohet në bursë nëse është i mbyllur. Prandaj Grafikët OTC përdoren në Pocket Option.