12345
5.0 / 5
Vlerësimi i Ekipi i Binaryoptions.com

Depozita minimale Pocket Option – Tutorial i metodave të pagesës

Minimum deposit $50
Payment methods Transfertë bankare, kartë krediti, kuleta elektronike, kripto
Deposit fees $0
Faqja zyrtare e Pocket Option

Pocket Option fillimisht debutoi në industrinë e opsioneve binare në 2017, dhe shpejt u bë një emër i njohur. Megjithëse shumë firma të tregtimit të opsioneve kanë një reputacion negativ, Pocket Option është një nga platformat më të besueshme të tregtimit të opsioneve binare. Është e lehtë të krijosh një llogari dhe është i përshtatshëm si për fillestarët ashtu edhe për tregtarët me përvojë. Në këtë artikull do t'ju tregojmë se si të depozitoni para me Pocket Option. Do të mësoni se cili është depozita minimale dhe si të bëni një depozitë hap pas hapi. Ne gjithashtu do të shqyrtojmë problemet e zakonshme dhe zgjidhjet e tyre.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të gjitha faktet në lidhje me depozitën në Pocket Option:

Këtu është një përmbledhje e të gjitha fakteve të depozitave:

Vlerësimi i depozitave:(4,7 / 5)
💰 Depozita minimale:$ 50
📈 Depozita maksimale:Nuk ka kufi maksimal të depozitave
⚠️ Tarifat e depozitave:Nr
⚖️ Mënyrat e rregulluara të pagesës: po
Kohëzgjatja e depozitës:Menjëherë ose disa minuta deri në orë (në varësi të mënyrës së pagesës)
💳 Depozita me kartë krediti:Visa, Mastercard
⚡ Depozitat në kriptomonedhë:BTC, LTC, Ether, Ripple, Zcash, Bitcoin Cash dhe Jeton janë të gjithë shembuj të kriptomonedhave
🏦 Depozitat e transfertave bankare: Po, transferta bankare lokale dhe transferta bankare ndërkombëtare
🎁 Bonus pa depozite: po
🎁 Bonusi i depozitës:50%
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pocket Option ofron shanse tregtimi për individë të panumërt në mbarë botën, me më shumë se 100+ asete tregtare të disponueshme dhe një gamë të gjerë mënyrash pagese për tregtarët ndërkombëtarë.

Shërbimet e autorizuara përfitohen nga klientë nga mbi 95 vende anembanë globit, si MB, SHBA, Evropë dhe Indi. Është me të vërtetë e thjeshtë për të vepruar dhe ofron shërbim të shkëlqyer ndaj klientit kur kërkohet. Por, një nga negativet kryesore të tij është se lejon vetëm një llogari brokerimi për klient.

Në këtë tutorial, do të zbuloni gjithçka që dëshironi të kuptoni në lidhje me depozitën minimale Pocket Option dhe mënyrën e depozitimit.

Pikat thelbësore rreth Depozita minimale Pocket Option që duhet të keni parasysh:

 • Investimi fillestar është $ 50.
 • Ka disa mënyra depozitimi.
 • Nuk ka tarifa apo komisione.
 • Shpërblimet e depozitave janë tani të disponueshme.
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Udhëzues hap pas hapi: Si të depozitoni para me Pocket Option

Hapi 1 – Klikoni në butonin e depozitimit

Butoni i depozitimit Pocket Option
Shkoni te menyja dhe klikoni në 'Depozitim'

Hapni panelin e përpunimit dhe klikoni butonin tuaj "Depozita" në këndin e sipërm të djathtë të skedës. Ju gjithashtu mund të depozitoni para në llogarinë tuaj duke zgjedhur opsionin "Transfer" në profilin e llogarisë tuaj.

Hapi 2 – Zgjidhni mënyrën e pagesës 

Mënyrat e pagesës në Pocket Opion
Zgjidhni një nga mënyrat e pagesës në Pocket Opion

Më pas, ju lutemi zgjidhni një metodë për vendosjen e fondeve në llogari (kompania ofron shumë mënyra të përshtatshme në dispozicion të klientit dhe të shfaqura në llogarinë e tij).

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hapi 3 – Futni shumën e depozitës

Futja e shumës së depozitës në Pocket Option
Shkruani shumën e depozitës

Shkruani shumën e depozitës këtu. Ju mund të zgjidhni nga $ 10 deri në çdo sasi që dëshironi! Nëse dëshironi të merrni një bonus dhe të keni kodin tuaj promocional, mos harroni ta futni atë tani!

Hapi 4 – Zgjidhni një bonus depozite nëse dëshironi

Ikona e bonusit
Zgjidhni një bonus depozite nëse dëshironi

Bonuset e depozitave janë të disponueshme. Mos harroni të aktivizoni bonusin.

Hapi 5 - Plotësoni depozitën

Platforma e tregtimit Pocket Option
Filloni tregtimin pasi të keni konfirmuar depozitën

Plotësoni depozitën dhe filloni tregtimin! Paç fat!

Depozita minimale Pocket Options shpjegohet

Për të filluar me një llogari reale në Pocket Option, duhet të bëni një depozitim fillestar minimal prej $50. Shuma e kërkuar e depozitës është në përputhje me tendencat e tregut. Pocket Option ka një shumë minimale tregtare $1 për çdo tregti.

Pocket Option lejon një shumëllojshmëri opsionesh pagese, duke përfshirë kartat e debitit dhe kreditit, Zcash dhe Web Money. Tregtarët gjithashtu mund të bëjnë depozita duke përdorur kriptomonedha si p.sh Monedhat BTC, LTC, Ether, XRP, Dai dhe USDT.

Disa tregtarë të suksesshëm janë me kënaqësi të gatshme të tregtojnë me Pocket Option, pasi ofron një pagesë deri në 96 përqind. Ndërmjetësi ofron gjithashtu një llogari demo falas me $10000 para virtuale. Për më tepër, duke qenë se Pocket Option ofron mbi 50 mënyra të ndryshme pagese, është dëshmuar se është mjaft e thjeshtë të depozitosh fonde reale në Pocket Option.

Për më tepër, Pocket Option nuk vendos asnjë tarifë ose komision për depozitat ose tërheqjet. Mekanizmi i pagesës është i disponueshëm 24 orë në ditë, gjatë gjithë javës.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Mënyrat e pagesës të ofruara nga Pocket Option

Majori menyra pagese të ofruara janë si më poshtë:

Mënyrat e pagesës Pocket Option
 • Kartat e Debitit dhe Kartat e Kreditit
 • BTC, LTC, Ether, Ripple, Zcash, Bitcoin Cash dhe Jeton janë të gjithë shembuj të kriptomonedhave.
 • AdvCash, Perfect Money, Skrill
 • Transfertat me tela

Të gjitha opsionet e pagesës kanë një faktor të përbashkët: të gjitha janë të shpejta. Kjo do të thotë, fondet do të transferohen menjëherë në llogarinë tuaj të ndërmjetësimit.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Si të depozitoni në Pocket Option?

Për të depozituar para, shkoni te paneli në të majtë në Skeda "Financa" dhe klikoni në opsionin "Depozita"..

Për të përfunduar transaksionin tuaj, zgjidhni një mënyrë të përshtatshme pagese dhe plotësoni udhëzimet e mëposhtme. Mbani në mend se depozita minimale varet nga metoda e zgjedhur dhe gjithashtu nga vendndodhja juaj. Disa mënyra pagese kanë nevojë për vërtetim të plotë të llogarisë.

Shuma juaj e pagesës ka aftësinë të rrisë notën e llogarisë suaj. Për të eksploruar veçoritë e avancuara të një niveli tjetër llogarie, zgjidhni opsionin "Krahaso".

Depozitë me kriptomonedhë

 • Zgjidhni kriptomonedhën e duhur për të filluar me depozitimin në skedën Financa – Depozita dhe më pas vazhdoni me hapat e shfaqur.

Shumica e pagesave kryhen menjëherë. Por, nëse transferoni para përmes një shërbimi, ai mund t'ju paguajë një tarifë ose t'ju japë një pagesë në pjesë.

 • Zgjidhni monedhën kripto që dëshironi të depozitoni.
 • Specifikoni shumën, zgjidhni dhuratën tuaj të depozitës dhe zgjidhni "Vazhdo".
 • Ju do të merrni portofolin kripto adresa për të transferuar në Pocket Option duke shtypur "Vazhdo".
 • Shfletoni Historinë për të parë depozitën tuaj më të fundit.

Shënim: Nëse transferimi juaj i kriptos nuk përfundon menjëherë, kontaktoni shërbimin e klientit dhe jepni hash ID-në e transaksionit në format tekstual ose shtoni një lidhje URL në transaksionin tuaj në eksploruesin e bllokut.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Depozitoni duke përdorur Visa/MasterCard

 • Shkoni te Seksioni i Financave
 • Zgjidhni Depozitë
 • Zgjidhni opsionin e pagesës Visa ose MasterCard në skedën Financa – Depozita.
 • Futni shumën e dëshiruar
 • Klikoni mbi Vazhdo
 • Futni Detajet e Kartës
 • Futni OTP (do të merrni me postë ose mesazh me tekst)
 • Zgjidhni "Konfirmo"

Bazuar në vendndodhjen, monedhat janë të disponueshme për një depozitë. Bilanci i llogarisë suaj tregtare, nga ana tjetër, do të financohet në USD (mund të aplikohen tarifa për konvertimin e monedhës).

Shënim: Ju lutemi mbani parasysh se në disa vende dhe vende, opsioni i depozitimit të Visa/MasterCard ka nevojë për vërtetim të plotë të llogarisë përpara përdorimit. Të pagesa minimale ndryshon gjithashtu.

Mund të duhen disa sekonda që pagesa të shfaqet në gjendjen e llogarisë suaj tregtare pasi të jetë përpunuar.

Pocket Option - Tregtim demo
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Depozitë e portofolit elektronik

 • Shkoni te Financa - klikoni në skedën Depozita
 • Zgjidhni portofolin elektronik që dëshironi të përdorni për depozitimin.
 • Shkruani shumën.
 • Zgjidhni një dhuratë dhe shtypni "Vazhdo".
 • Vazhdoni me hapat e nevojshëm për transferimin e fondeve nga portofoli elektronik.

Depozitë me transfertë bankare

Transfertat bankare ofrohen në mënyra të ndryshme pagese, si bankat vendase, bankat e huaja, SEPA dhe të tjera.

 • Për të vazhduar me transaksionin tuaj, zgjidhni transfertën bankare në seksionin Financa – Depozita.
 • Paraqisni të dhënat e nevojshme bankare dhe në hapin e mëposhtëm do të merrni një faturë. Për të përfunduar transaksionin, shlyeni faturën me llogarinë tuaj bankare.
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tarifat për depozitat

Pocket Option nuk ngarkon asnjë tarifë për depozitat. Mund t'ju duhet të mbani disa tarifa gjatë transferimit të fondeve përmes kartave të debitit ose kreditit, si tarifat e konvertimit të monedhës.

Sigurim për depozitat në Pocket Option

Përdoruesve mund t'u kërkohet të japin dokumente specifike identifikimi dhe çdo dokument tjetër të nevojshëm nga firma si parakusht për ekzekutimin e transaksioneve në faqen e internetit. Nëse dokumente të tilla nuk dorëzohen, firma, sipas mendimit të saj të arsyeshëm, mund të pezullojë llogarinë e përdoruesit për një kohë të gjatë ose ta mbyllë plotësisht llogarinë. 

Pa kufizuar sa më sipër, Firma rezervon të drejtën, në diskrecionin e saj absolut, të refuzojë krijimin e një llogarie për çdo individ ose persona për çfarëdo arsye në çdo kohë.

Pocket Option merr masa sigurie për të miratuar mekanizma inteligjentë të mbrojtjes së të dhënave dhe për t'i mirëmbajtur ato në baza të rregullta për të siguruar të dhënat personale dhe profilet e përdoruesve.

Firma nuk regjistron apo mbledh informacione për Kartën e Kreditit. Detajet e kartës së përdoruesit mbrohen përmes enkriptimit të Stack Protocol — TLS 1.2 dhe shtresa 7 me algoritme AES dhe gjatësi çelësi 256 bit, siç rekomandohet nga PCI Data SSC.

➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Bonus për depozitat

Zgjidhni një lloj pagese dhe paratë që dëshironi të investoni. Në fakt, ju mund të aplikoni një kod promocional për të mbushur bilancin tuaj. Ju keni mundësinë të zgjidhni shumën e bonusit. Sidoqoftë, mbani në mend se shpërblimi varet nga sasia e investimit tuaj. Ekzistojnë gjithashtu kërkesa për përdorimin e një bonusi.

 • Bonus në depozitën tuaj të parë
 • Mund ta aktivizoni dhe anuloni bonusin në çdo moment.
 • Bëni një shumë të caktuar parash për të kërkuar bonusin.
 • Kriteret e bonusit përcaktohen nga shuma e stimujve.
Pocket Option - Llogaria demonstruese

Problemet që mund të hasni kur bëni një depozitë

Pocket Option mund të mos ju lejojë të depozitoni duke përdorur metodën tuaj të preferuar të depozitimit. Prandaj, ndërmjetësi binar mund të mos ofrojë çdo mënyrë pagese në çdo vend. Për më tepër, ka kufizime të vendosura nga ofruesi i pagesës. Një rast tjetër është që nëse nuk mund të depozitoni në Pocket Option, platforma nuk do t'ju lejojë të tregtoni. Ka disa kufizime të vendit. Nëse depozita juaj dështon, mund t'ju duhet të provoni një mënyrë tjetër pagese!

Përfundim: Filloni tregtimin me një depozitë minimale prej $50

Pocket Option lejon përdoruesit të investojnë me shuma më të vogla fondesh. Kjo është një vërejtje pozitive për të gjithë tregtarët e rinj që dëshirojnë të fitojnë ekspertizën e tyre të parë në tregtimin e drejtpërdrejtë. Me një pagesë minimale prej $ 50, ju mund të merrni akses në mbi 80-90 instrumente me potencial për fitime të larta.

Ju mund të bëni depozita duke përdorur një mënyrë tjetër pagese dhe nuk ka tarifa ose shpenzime. Pra, Pocket Option është një ndërmjetës me përvojë me kushte përgjithësisht të favorshme për tregtimin e opsioneve në internet.

Gjatë kërkimit të një opsionet binare të fortë, sigurohuni që ndërmjetësimi ka të gjitha mjetet që ju nevojiten për seancën më të mirë tregtare në dispozicion. Dhe, megjithëse Pocket Option është tërheqës, me një bollëk mjetesh dhe instrumentesh specifike, nuk duhet të anashkaloni të metat e tij. Analizoni opsionet tuaja dhe zgjidhni se cilët ndërmjetës të opsioneve binare i përshtaten më mirë.

Pocket Option - Tavolinë mbështetëse
➥ Regjistrohu me Pocket Option falas tani!

(paralajmërim rreziku: kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetjet më të bëra (FAQ) në lidhje me depozitën Pocket Option:

Sa i besueshëm është Pocket Option?

Gembell Limited prezantoi Pocket Option, një platformë tregtare opsionesh, në 2017. Pocket Option është një ndërmjetës i besueshëm dhe i respektuar i opsioneve binare që i jep përparësi konfidencialitetit të përdoruesve të tij. Ajo drejtohet nga IFMRRC. Pocket Option ndjek gjithashtu politikat AML dhe Njohni-Klientin Tuaj, të cilat mbrojnë kundër aktiviteteve joetike duke përdorur informacionin konfidencial të klientit.
Gembell Ltd është firma që fuqizon Pocket Option dhe numri i licencës së firmës është 86967.

Sa gjasa ka për të bërë një fitim në Pocket Option?

Pocket Option ka një lloj tregtimi, por është ndër më të mëdhenjtë për sa i përket prodhimit të pagesave të suksesshme me shpejtësi. Nëse keni parashikuar që një aktiv do të lëvizte me një çmim të reduktuar dhe e bëri këtë në kohën e skadimit, norma juaj e suksesit varion nga 80 dhe 96 % për çdo parashikim të lartë/të ulët.

Sa kohë duhet për të tërhequr nga Pocket Option?

Aplikimet për tërheqje ekzekutohen brenda 1-3 ditëve pune. Por, në situata të jashtëzakonshme, koha e tërheqjes mund të zgjatet në 14 ditë pune dhe ju do të informoheni në tavolinën e shërbimit.

Si të bëni verifikimin e llogarisë në Pocket Option?

Për të vërtetuar llogarinë tregtare Pocket Option, klienti duhet të sigurojë fotografi të skanuara ose fotografi të dokumenteve të identifikimit, si dhe dëshmi që vërteton adresën e vendbanimit. Fotografitë duhet të jenë shumëngjyrëshe, me cilësi të lartë dhe të kenë shkrim të lexueshëm.