12345
5.0 / 5
Vlerësimi i ekipit Binaryoptions.com Gati pse mund të na besoni Binaryoptions.com rishikon shërbimet e tregtimit sipas udhëzimeve dhe specifikimeve strikte. Brokerat dhe platformat testohen me para reale dhe kontrollohen të gjitha funksionet që janë thelbësore për tregtarët binare. Ne testojmë sigurinë, ofertën, tarifat, softuerin, mbështetjen dhe shumë më tepër në përvojën tonë dhe raportet e vlerësimit. Si tregtarë me më shumë se 10 vjet përvojë, ne e dimë saktësisht se çfarë është e rëndësishme kur zgjedhim një ndërmjetës të mirë dhe platforma tregtare. Shihni metodologjinë tonë se si të vlerësoni ndërmjetësit.
Tërheqja
5.0
Depozitë
5.0
Ofertat
5.0
Mbështetje
5.0
Platforma
5.0
Rendimenti
5.0

Rishikimi Olymp Trade 2023 - A është një mashtrim apo jo? – Testi i ndërmjetësit

 • Platformë profesionale
 • Llogari demo falas
 • Depozita minimale $10
 • Webinarët dhe edukimi
 • Pagesa të larta

A është Olymp Trade një ndërmjetës i besueshëm i tregtisë me kohë fikse dhe Forex apo jo? – Në këtë rishikim, unë do t'ju tregoj rezultatet e testit tim të kompanisë. Olymp Trade ofron mundësinë për të bastuar në tregjet në rritje dhe në rënie për të marrë një fitim/pagesë të lartë. A ia vlen vërtet të investoni paratë tuaja apo jo? – Tani lexoni më shumë rreth tij në këtë përmbledhje.

Uebfaqja zyrtare-of-Olymp-Trade
Faqja zyrtare e Olymp Trade
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Fakte të shpejta rreth Olymp Trade:

⭐ Vlerësimi: (5 / 5)
⚖️ Rregullorja:Rregulluar nga Komisioni Ndërkombëtar Financiar
💻 Llogaria demonstruese:✔ (e disponueshme, e pakufizuar)
💰 Depozita minimale10$
📈 Tregtia minimale:1$
📊 Pasuritë:200+, duke përfshirë Forex, Kriptovalutat, aksione, ETF dhe më shumë
📞 Mbështetje:Telefon 24/7, chat, email
🎁 Bonus: Bonus deri në 100% në dispozicion. Zbatohen kushtet e bonusit.
⚠️ Rendimenti:Deri në 92%+
💳 Metodat e depozitimit:Kartat e kreditit (kartat e vizave, Mastercard), Skrill, Neteller, WebMoney, Bitcoin, Yandex, Qivi pagesat elektronike
🏧 Mënyrat e tërheqjes:Kartat e kreditit (Visa/Mastercard), Skrill, Neteller, WebMoney, Bitcoin, Yandex, Qiwi ePages
💵 Programi i Filialit:Në dispozicion
🧮 Tarifat:Zbatohen përhapjet dhe komisionet. Asnjë tarifë depozite. Asnjë tarifë tërheqjeje. Asnjë tarifë e fshehur.
🌎Gjuhët:Anglisht, Koreane, Indonezisht, Hindi, Vietnamisht, Malajzian, Rusisht, Tajlandisht, Portugez, Turqisht, Arabisht, Spanjisht, Frëngjisht
🕌 islamike llogari:Llogaria islame pa shkëmbim e disponueshme në OlympTrade
📍 Selia:Shën Vincenti dhe Grenadinet
📅 Themeluar në:2014
⌛ Koha e aktivizimit të llogarisë:Brenda 24 orëve
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Çfarë do të lexoni në këtë postim

Çfarë është Olymp Trade? – Kompania prezantoi:

Olymp Trade është një ndërkombëtar ndërmjetës për tregti me kohë të caktuar dhe Forex. Kompania është e bazuar në Suite 305, Griffith Corporate Center PO box 1510, Beachmont, Kingstown, St. Vincent and the Grenadines dhe menaxhohet nga Saledo Global LLC. Që nga viti 2014. Brokeri rregullohet nga Komisioni Ndërkombëtar Financiar. Tregtarët mbrohen nga një fond kompensimi prej 20,000 €. Ky është një avantazh vërtet i madh i këtij ndërmjetësi.

Ndërmjetësi ju ofron një llogari demo falas për të praktikuar instrumentet financiare në platformën unike të tregtimit. Gjithashtu, ka mbështetje telefonike, bisede dhe email. Nëse depozitoni 2000$ ose më shumë, mund të merrni një menaxher të drejtpërdrejtë të llogarisë dhe mbështetje më të mirë me edukim special dhe bonuse. Si përfundim, është një ndërmjetës me shumë përvojë dhe njohuri. Ata paguajnë më shumë se 9 milion $ çdo muaj.

Shikoni të plotë video në youtube në lidhje me platformën:

YouTube

Duke ngarkuar videon, ju pranoni politikën e privatësisë së YouTube.
Mëso më shumë

Ngarko videon

PGlmcmFtZSB0aXRsZT0iT2x5bXAgVHJhZGUgcmV2aWV3OiBJcyBpdCBhIHNjYW0gb3IgYSBnb29kIGJyb2tlcj8gKEZ1bGwgdHJhZGluZyB0dXRvcmlhbCAyMDIyKSIgd2lkdGg9IjY0MCIgaGVpZ2h0PSIzNjAiIHNyYz0iaHR0cHM6Ly93d3cueW91dHViZS1ub2Nvb2tpZS5jb20vZW1iZWQvaXM2dy1YRDY2Z2s/ZmVhdHVyZT1vZW1iZWQiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhbGxvdz0iYWNjZWxlcm9tZXRlcjsgYXV0b3BsYXk7IGNsaXBib2FyZC13cml0ZTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhOyBneXJvc2NvcGU7IHBpY3R1cmUtaW4tcGljdHVyZTsgd2ViLXNoYXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+

Fakte rreth Olymp Trade:

 • Broker që nga viti 2014
 • Rregulluar nga IFC (fondi i kompensimit 20,000 €)
 • Llogari demo falas
 • Mbështetje e mirë dhe profesionale
 • Tregtoni tregti me kohë të caktuar dhe Forex në një platformë
 • Arsim falas për suksesin më të mirë

Për përshtypjet e para, Olymp Trade ofron një faqe interneti të strukturuar qartë dhe të ndërtuar mirë. Krahasuar me ndërmjetësit e tjerë, ata duan t'i japin tregtarit më shumë sesa vetëm tregti me kohë të caktuar. Si klient, ju keni akses në informacionin e edukimit intensiv se si të tregtoni me sukses. Për më tepër, ndërmjetësi u ofron tregtarëve të tij një analizë të statusit aktual të tregut. Kjo është baza më e mirë për t'u bërë një tregtar profesionist.

› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Të mirat dhe të këqijat e Olymp Trade

Bazuar në krahasimin tim me ndërmjetësit e tjerë binarë, unë do t'ju tregoj të mirat dhe të këqijat e Olymp Trade. Por si me çdo platformë apo ndërmjetës; ju do të gjeni disa disavantazhe. Nga hulumtimi im, të mirat peshojnë të këqijat, duke e bërë Olymp Trade një zgjedhje solide për tregtarët.

Përparësitë:

 • Rregullohet nga IFC
 • Llogari demo falas në dispozicion
 • Kthim i lartë prej 92% ose më shumë
 • Asnjë tarifë e fshehur
 • Menaxherët e llogarive personale për llogaritë VIP janë të disponueshëm

Disavantazhet:

 • Opsionet binare në përgjithësi shoqërohen me një nivel të lartë rreziku
 • Madhësia e kufizuar e tregtimit
 • Jo të gjithë treguesit janë të disponueshëm

Rregullimi dhe siguria e ndërmjetësit: A është i rregulluar Olymp Trade?

olimp trade safe

A është i rregulluar Olymp Trade? – Siç u përmend më parë, kompania rregullohet zyrtarisht nga IFC. Ky është një avantazh i madh në krahasim me të tjerët ndërmjetësit tregtarë me kohë të caktuar. Është pika më e rëndësishme për t'u kontrolluar përpara se të investoni para me një ndërmjetës në internet. IFC vepron ndërkombëtarisht dhe ka bazën në Angli dhe Hong Kong. Ndërmjetësi rregullohet nga kategoria A. Kjo është kategoria më e lartë. Rregullorja kontrollon teknologjinë e tregtimit dhe besueshmërinë e klientëve.

Duke e shkelur këtë licencë, do ta humbnin. Tregtarët mund të kontaktojnë IFC-në për të raportuar problemet e tyre me çdo ndërmjetës. IFC është një mbështetje neutrale që do të pastrojë këtë rast nga ankesat.

Rregullimi Olymp Trade

Shikoni licencën këtu:  Shikoni rregulloren dhe licencën

Për më tepër, faqja e internetit i përket Saledo Global LLC ku agjenti është Walfort Limited. Kjo është një kompani me numër regjistrimi HE364695 me bazë në KPMG Center, kati 1, Rruga 1 Agias Fylaxeos, 3025 Limassol, Qipro. Në përgjithësi, rregulloret financiare dhe regjistrimet e kompanive më tregojnë se Olymp Trade është një ndërmjetës i ligjshëm dhe i ligjshëm në internet.

Autentifikimi me dy faktorë për më shumë siguri

Përdoruesit mund të përdorin 2FA (Vërtetimi me dy faktorë) për të parandaluar çdo akses të dyshimtë në llogaritë e tyre si pjesë e përpjekjes së tyre për të siguruar atë Olymp Trade është më i sigurt për klientët e tyre.

Olymp trade vërtetimi me dy faktorë

Kur aktivizoni 2FA funksionalitetin në platformën e tyre, do t'ju kërkohet të jepni kredencialet tuaja normale të hyrjes përpara se të merrni një mesazh përmes emailit ose mesazhit me tekst me një kod për të futur përpara se të jepet qasja në llogarinë tuaj.

Faktet rreth rregullores:

Rregullorja:Komisioni Ndërkombëtar Financiar
Kompensimi monetar:Deri në 20,000 €
SSL:po
Mbrojtja e të dhënave:po
Vërtetimi me 2 faktorë:po
Mënyrat e rregulluara të pagesës:Po, në dispozicion
Mbrojtja e bilancit negativ:po
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Kushtet për të tregtuar me Olymp Trade

Olymp Trade ofron ju keni një llogari demo falas. Për tregtimin me para reale, duhet të depozitoni një minimum prej 10$. Ndonjëherë ka një bonus depozite që dyfishon paratë tuaja ose mund të merrni tregti pa rrezik. Shuma fillestare për një tregti është 1$ dhe maksimumi është 2000$. Llogaritë VIP mund të tregtojnë me një maksimum prej 5000$ në një tregti.

Më shumë se 200 asete të ndryshme janë të disponueshme për t'u tregtuar në platformë. Ekzekutimi i tregtisë është jashtë përvojës sime shumë shpejt. Rendimenti/kthimi për llogaritë normale mund të jetë midis 75 – 95%. Në llogarinë VIP, mund të merrni kthime më të larta prej 92%+. Si përfundim, Olymp Trade i jep një tregtari të gjitha opsionet që i nevojiten.

Fakte rreth kushteve:

 • Vetëm një depozitë minimale 10$
 • Filloni tregtimin me 1$
 • Llogari demo falas me para virtuale
 • Tregtia maksimale është 2000$, VIP 5000$
 • Mbi 200 aktive me fitim të lartë (92%+)
 • Tregtim 24/7
 • Forex, kriptomonedha, aksione, ETF dhe më shumë

Tregtimi me tregti me kohë të caktuar ndjek një parim shumë të thjeshtë. Thjesht bëni një parashikim për drejtimin e çmimeve të tregjeve në një kohë të caktuar skadimi dhe vini bast për tregjet në rritje ose në rënie. Duhet ta parashikoni saktë për të marrë një kthim të lartë nga investimi. Në platformë, ju mund të tregtoni tregti afatshkurtra ose afatgjata (lexoni më shumë më poshtë). Tregtimet me kohë të caktuar janë të disponueshme për një shumëllojshmëri aktivesh themelore. Ndërmjetësi ofron aksione të njohura për shembull S&P 500 dhe indekse të tjera. Tregtoni forex, mallra dhe kriptovaluta 24/7 përmes kompjuterit ose smartphone.

ASETET:MBËSHTETJE:TREGTIMI NË FENDJAvë:EKZEKUTIMI I TREGTISË:
100+ Forex, Crypto, Stoqet, MallratTelefon, Bisedë, Email 24/7Po, në dispozicionShumë shpejt dhe pa vonesa
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pasqyrë e platformës Olymp Trade

Në këtë përmbledhje të Olymp Trade, është e rëndësishme të shikoni platformën e tregtimit. Në pamje të parë, platforma duket shumë e qartë dhe miqësore për përdoruesit. Pas disa praktikave, do të ndiheni shumë rehat. Me Olymp Trade mund të përdorni versionin për kompjuterin tuaj ose për smartphone/tabletin tuaj si aplikacion.

Ka shumë funksione në ndërfaqe. Bëni tregti me një klikim dhe shisni opsionet herët përpara kohës së skadimit. Është e mundur të zhvillohen strategji të ndryshme me tregues të lirë dhe analiza teknike në një dritare të veçantë. Mund ta personalizoni lehtësisht grafikun. Është e mundur të tregtohet 24/7 në këtë platformë (kriptomonedha dhe OTC për shembull). Avantazhi më i madh është përdorimi të demonstrimeve dhe llogaritë reale në një dritare. Ju mund të ndryshoni midis dy llogarive në pak sekonda.

Pamja e ekranit të platformës Olymp-Trade
Grafiku i tregtisë olimpike

Fakte rreth platformës: 

 • Platformë fleksibël dhe miqësore për përdoruesit
 • Tregtimi me një klikim
 • Shitet opsionet herët
 • Përdorni tregues dhe strategji falas
 • Merrni sinjale VIP për fitim të lartë
 • Ndryshimi midis tregtimeve me kohë fikse dhe tregtimit në Forex

Hartimi për tregtimin profesional

Siç e shihni në foton e sipërme, Olymp Trade ofron një grafik me shumë. Kjo do të thotë që ju mund të hapni më shumë se një aktiv në të njëjtën kohë. Grafiku është i disponueshëm në lloje të ndryshme dhe mund ta personalizoni vetë. Softueri i hartimit funksionon shumë qetë dhe pa asnjë vonesë. Për shembull, kaloni ndërmjet kornizave të ndryshme kohore brenda më pak se 1 sekonde.

Grafikët:

 • Grafiku i linjës
 • Shandanët
 • Grafiku me shtylla
 • Tabela malore
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Treguesit falas janë në dispozicion

Treguesit janë të nevojshëm për analizat teknike dhe strategjitë. Olymp Trade ofron një gamë të madhe treguesish. Ka më shumë se 20 lloje të ndryshme për t'u përdorur. Thjesht shtoni ato me një klik. Përveç kësaj, ju mund të personalizoni periudhën, ngjyrën dhe më shumë nga platforma e tregtimit. Përdorni treguesin si një konfirmim për analizën tuaj teknike. Ju mund të përmirësoni fitimin tuaj duke përdorur RSI, Bollinger Bands, Moving Average dhe më shumë.

Mjete vizatimi për analizën teknike

Gjithashtu, mjetet e vizatimit janë të disponueshme në platformën e tregtimit. Linjat horizontale, linjat vertikale, linjat e tendencës dhe Fibonacci mund të përdoren nga tregtarët. Si përfundim, Olymp Trader ofron një gamë të gjerë mjetesh të ndryshme për analizimin e aseteve. Platforma i siguron një tregtari atë që i nevojitet për të tregtuar me sukses.

Platformat tregtare Olymp Trade

Si të përdorni aplikacionin celular?

Nëse ju pëlqen tregtia Olymp, mund të shkarkoni aplikacionin e tij celular në mënyrë që të mund të bëni tregti në çdo kohë dhe kudo. Aplikacioni është i disponueshëm si për përdoruesit e Android ashtu edhe për iOS. 

Vizitoni Dyqani i aplikacioneve Google Play ose Apple App Store. Pastaj gjeni "Olymp Trade - Aplikacioni i Tregtisë në internet". Shkarkoni atë dhe filloni procesin e regjistrimit.

Dyqani i aplikacioneve Olymp Trade

Për të përfunduar regjistrimin, ju duhet të shkruani ID-në tuaj të emailit. Pastaj krijoni një fjalëkalim të fortë. Pas kësaj, ju kërkohet të zgjidhni një monedhë (USD ose EUR) dhe mënyra e pagesës përmes të cilave dëshironi të bëni depozita. Pra, e shihni, regjistrimi është i thjeshtë. 

Në këtë mënyrë, ju mund të filloni të bëni tregti aktuale nga Aplikacioni celular Olymp Trade. Nëse po regjistroheni nga një pajisje ose vendndodhje e re, duhet të hapni aplikacionin celular, të zgjidhni formularin e hyrjes, të shkruani emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj. Më pas do të merrni një kod SMS, të cilin mund ta futni për të filluar tregtimin. 

› Shkarkoni aplikacionin Olymp Trade falas

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Udhëzues tregtimi: Si të përdorni Olymp Trade?

Olymp Trade ofron për të investuar në tregje në rritje ose në rënie. Ju mund të blini tregti të shkurtra (të vendosura) dhe të gjata (telefonike) me kohë fikse ose të tregtoni Forex. Produktet financiare janë shumë fleksibël dhe të tregtueshëm për aktive të ndryshme bazë. Avantazhi i tregtimeve me kohë fikse është se rreziku është i kufizuar në shumën e bastit dhe ju mund të fitoni një fitim të lartë në një periudhë të shkurtër kohore. Gjithashtu, horizontet afatgjatë për tregtim janë të disponueshme në Olymp Trade.

Për Forex Trading ju nuk jeni të kufizuar nga koha, por tregu duhet të lëvizë më shumë çmime në favorin tuaj në mënyrë që të keni një fitim të lartë. Në pjesën tjetër, unë do t'ju shpjegoj si të tregtoni me Olymp Trade.

Shembull i tregtimeve me kohë fikse – EUR/USD – 92%:

Bëni një parashikim të EUR/USD në një kohë të caktuar skadimi. Blini ose shisni aktivin me tregti me kohë të caktuar. Nëse tregu lëviz në drejtimin tuaj, ju do të merrni një pagesë të lartë prej 92%. Investimi 1000$ nënkupton një kthim prej 1920$. 1000$ është kthimi në shumën e bastit tuaj dhe 930$ është fitimi. Për shembull, kjo mund të ndodhë në një horizont kohor prej 60 sekondash ose më të gjatë.

Platforma me kthime të larta në Olymp Trade
Si të tregtoni me Olymp Trade
 1. Zgjidhni një aktiv bazuar në kthimin ose analizën tuaj
 2. Zgjidhni një lloj grafiku dhe bëni një parashikim të lëvizjes
 3. Zgjidhni një kohë tregtie
 4. Zgjidhni shumën tuaj të investimit
 5. Filloni tregtimin (investoni në rënie ose rritje të çmimeve)
 6. Prisni derisa tregtia të përfundojë (çmimi duhet të jetë mbi ose nën pikën tuaj të hyrjes)
 7. Fitoni një kthim të madh ose humbni paratë tuaja të investuara
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Shembull i tregtimit Forex me Olymp Trade:

Zgjidhni një aktiv që dëshironi dhe bëni një parashikim me tregti me kohë fikse. Dallimi është tani që fitimi juaj varet nga lëvizja e tregut. Në Forex Trading, ju blini ose shisni një aktiv dhe tani duhet të prisni nëse çmimi po bie ose po rritet. Sa më shumë të shkojë çmimi në drejtim të prognozës, aq më i madh është fitimi. Për Trading Forex, ju mund të përdorni një levë deri në 1:500 dhe të përdorni një kufi humbjeje (stop humbje) dhe kufi fitimi (marr fitim).

Forex-Trading-me-Olymp-Trade
Tregti Forex me Olymp Trade
 1. Zgjidhni çdo aktiv që dëshironi (monedha, kriptomonedha, ETF, aksione, mallra)
 2. Bëni një analizë të suksesshme të grafikut
 3. Zgjidhni shumën tuaj të investimit (kini kujdes sepse tregtohet me levë 1:500)
 4. Përdorni një urdhër tregu (sipas çmimit të aktivit) ose porosinë kufi (sipas kohës)
 5. Zgjidhni kufijtë e rrezikut (ndaloni humbjen dhe merrni fitim)
 6. Filloni të tregtoni dhe fitoni para kur çmimi bie ose rritet

Llogari demo Olymp Trade falas dhe e pakufizuar:

Një tjetër kriter i rëndësishëm për një ndërmjetës të besueshëm është llogaria demo. Është një llogari me para virtuale. Kështu që ju mund të tregtoni pa rrezik. Shumica e tregtarëve marrin përvojën e tyre të parë me këtë llogari duke praktikuar tregtitë e tyre të para. Llogaria është e dobishme për të marrë përshtypjen tuaj të parë për ndërmjetësin. Fillestarët dhe tregtarët e avancuar mund të përmirësojnë strategjitë e tyre pa rrezik.

Olymp Trade ofron një dhe llogari demo e pakufizuar. Si tregtar, ju mund të kaloni me një klikim midis demonstrimit dhe parave reale. Nëse ndiheni rehat, filloni të tregtoni me para të vërteta. Kushtet në këto 2 llogari janë të njëjta dhe nuk ka asnjë ndryshim.

Regjistrohuni në këtë formular më poshtë dhe merrni akses të drejtpërdrejtë në platformën e tregtimit: 

› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Hapni llogarinë tuaj reale dhe regjistrohuni

Me Olymp Trade, ju keni vetëm një llogari. Avantazhi është se ju mund të kaloni midis demo dhe parave reale me një klik. Thjesht regjistrohuni me emrin tuaj të plotë, emailin, numrin e telefonit dhe fjalëkalimin sekret. Ju mund të zgjidhni midis një llogarie në euro ose në dollarë. Përveç kësaj, ju mund të filloni të tregtoni drejtpërdrejt me para reale pas depozitimit. Sipas mendimit tim, së pari duhet të verifikoni llogarinë sepse vetëm ndërmjetësi mund të tërhiqet në llogaritë e verifikuara. Duhen vetëm maksimumi 10 minuta për të verifikuar llogarinë tuaj. Përveç kësaj, mund të aktivizoni disa veçori për më shumë siguri (foto më poshtë).

Olymp-Trade-llogari-verifikimi
Verifikimi i llogarisë Olymp Trade
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Llojet e llogarisë: statusi VIP dhe llogaria bazë

Më pëlqen që Olymp Trade u ofron disa tregtarëve një llogari VIP. Ju duhet të depozitim më shumë se 2000$ për statusin VIP. Tregtarët VIP marrin mbështetje më të mirë dhe më shumë edukim, si webinarët për tregtim. Përveç kësaj, ka menaxherë VIP që do t'ju ndihmojnë në çdo situatë dhe kufiri maksimal i tregtisë është më i lartë (5,000$).

Avantazhi më i madh është kthimi i lartë i 92% ose më shumë. Mundësia për të fituar para është më e lartë se në një llogari të rregullt. Si përfundim, unë rekomandoj përdorimin e llogarisë VIP për tregtim.

VIP-llogari-of-Olymp-Trade

Tërheqje të shpejtë dhe depozitim me Olymp Trade

Vetëm depozitim dhe tërheqë me mënyra të ndryshme pagese në pak sekonda. Depozita është po aq e lehtë sa edhe tërheqja. Sistemi i tërheqjes funksionon shumë shpejt dhe ato paguhen në më pak se 3 ditë. Ndonjëherë kam pritur për tërheqjen time vetëm 10 orë. Përdorni kartën tuaj bankare (MasterCard, kartë debiti, kartë krediti) ose një sistem pagese elektronike (Skrill, Neteller, Epayments, Yandex). Gjithashtu, ju mund të përdorni Bitcoin. Ndonjëherë mënyrat e pagesës varen nga vendi juaj.

Nuk ka tarifa të fshehura për transaksionet tuaja. Ky është një avantazh i madh për Olymp Trade.

Këto mënyra pagese janë në dispozicion: 

 • Kartë krediti (Visa/Master)
 • Skrill
 • Neteller
 • WebMoney
 • Bitcoin
 • Yandex
 • Qivi
 • pagesat elektronike
Olymp-Trade-metodat e pagesës
Menyra pagese
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Tarifat dhe komisionet Olymp Trade

Olymp Trade nuk ngarkon asnjë tarifë për depozitat, tërheqjet dhe tregtimin e tregtimit me kohë të caktuar. Ndonjëherë mund të ndodhë që mënyra juaj e pagesës kërkon një tarifë të vogël. Forex Trading është një komision i vogël tregtimi i ngarkuar. Kjo tarifë varet nga situata e tregut dhe aktivi. Ju mund të shihni transparente tarifën e tregtimit në platformë.

Si përfundim, nuk ka tarifa të fshehura, dhe Olymp Trade është një nga ndërmjetësit e paktë që nuk ngarkon asnjë tarifë për depozitat dhe tërheqjet.

Bonusi dhe kushtet

Olymp Trade ofron një sërë bonusesh depozitash. Bonusi varet nga shuma dhe nga promovimet. Ndonjëherë ka promovime speciale për klientët e rinj.

Për shembull, ju bëni një depozitë prej 1000$ në llogarinë tuaj dhe aktivizoni bonusin prej 100%. Tani ju merrni bilancin prej 2000$ dhe 1000$ është para shtesë e dhuruar nga ndërmjetësi. Tani mund të tregtoni me më shumë rrezik dhe para për të përmirësuar fitimin tuaj. Duket shumë e lehtë, por duhet të jesh një tregtar i suksesshëm dhe fitimprurës.

Shumica e ndërmjetësve kanë kufizime për ofertat e tyre të bonusit si qarkullimi i vëllimit të tregtimit. Jo kështu me Olymp Trade. Ju mund të tërhiqni paratë dhe fitimin tuaj në çdo kohë, por nuk është e mundur të tërhiqni bonusin. Si përfundim, bonusi mund të përdoret për të fituar fitim shtesë, por nuk mund të tërhiqet.

Fakte rreth bonusit:

 • Olymp Trade ofron një bonus falas
 • Nuk ka kufizime në gjendjen e llogarisë suaj
 • Ju nuk mund ta tërhiqni bonusin
 • Bonusi mund të përdoret për të bërë fitim shtesë
 • Lexoni më shumë rreth Kushtet e bonusit Olymp Trade
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

A lejohen robotët dhe tregtimi i automatizuar me Olymp Trade?

Kujdes:

Robotët dhe mjetet e automatizuara të tregtimit nuk lejohen me Olymp Trade. Nëse ndërmjetësi zbulon se po përdorni tregtimin e automatizuar, llogaria juaj mund të ndalohet përgjithmonë pa paralajmërim.

Në internet, do të gjeni shumë robotë ose robotë të ndryshëm Olymp Trade. Nga përvoja ime, këto sisteme janë të rreme dhe ata përpiqen të vjedhin paratë tuaja. Unë rekomandoj të mos provoni kurrë ndonjë strategji ose sistem të automatizuar që do të gjeni në internet pa ndonjë statistikë të provuar. Pra, është lajm i rremë që mund të përdorni një robot me Olymp Trade.

Olymp-Trade-robots-janë-fake-lajme

Olymp Trade nuk lejon që robotët dhe mjetet e automatizuara të mbrojnë klientët e saj sepse ka shumë mashtrues me sisteme automatike tregtare. Si përfundim, nuk duhet të përdorni kurrë ndonjë robot Olymp Trade ose bot të automatizuar.

Webinarët, Strategjitë dhe më shumë – edukimi Olymp Trade

Arsimi ofrohet për tregtarët fillestarë dhe me përvojë me tregti me kohë të caktuar dhe tregtim në Forex. Mësoni më shumë rreth strategjive të reja, lajmeve ekonomike dhe psikologjisë së tregtarëve. Gama e arsimit është shumë e madhe. Ju mund t'i shihni webinaret e fundit si video në qendrën e edukimit. Nuk i kam parë ende të gjitha videot sepse ka shumë informacion.

Avantazhi është se të gjithë mund të përdorin qendrën arsimore. Thjesht krijoni një llogari demo dhe mësoni se si të tregtoni me sukses. Filloni të tregtoni me para virtuale dhe kur të ndiheni rehat, mund të depozitoni para reale. Fitoni dollarë të fortë me njohuritë e duhura.

Olimp-Tregti-arsim
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Mbështetje dhe shërbim për tregtarët

Një tjetër pikë e rëndësishme e këtij rishikimi është mbështetja dhe shërbimi për tregtarët. Nga përvoja ime, mbështetja është shumë konkurruese dhe funksionon shpejt. Tregtarët patën një sërë mundësish për të bërë pyetje. Para së gjithash, mund të përdorni FAQ-të (pyetjet e bëra shpesh). Gjithashtu, kontakti i drejtpërdrejtë përmes chat-it dhe telefonit është i mundur. Një avantazh tjetër është se ndërmjetësi mori menaxherë të mirë-arsimuar të llogarive për Llogaritë VIP. Ato janë personalisht të disponueshme për klientët më të mëdhenj. Si përfundim me më shumë se 8 gjuhë të ndryshme, mbështetja është e besueshme dhe e rekomandueshme.

Fakte rreth mbështetjes: 

 • Mbështetje 24/7
 • Menaxherët e llogarive
 • Mbështetje e shpejtë dhe profesionale
 • Më shumë se 8 gjuhë të ndryshme
 • Trajnim Vip
› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Cilat vende janë në dispozicion?

Siç u përmend më parë, mbështetja flet më shumë se 8 gjuhë të ndryshme. Gjithashtu, faqja e internetit është e disponueshme në më shumë se 13 gjuhë. Por eshte Olymp Trade legal në vendin tuaj?

Të ndërmjetësi përpiqet të përmirësojë shërbimin e saj për klientët ndërkombëtarë duke marrë më shumë punonjës shërbimi shtesë. Tregtimet me kohë fikse dhe Forex Trading po rriten me shpejtësi në mbarë botën, por ka disa vende ku Olymp Trade nuk ofron shërbimin e tij:

Këto vende janë të ndaluara: Bashkimi Evropian, SHBA

Azia dhe Afrika janë rajoni me rritjen më të shpejtë për tregtinë me kohë të caktuar. Shumë tregtarë pyesin: Është i ligjshëm Olymp Trade në Indi? - Po kjo është. Nuk ka kufizime për tregtimin binare në Azi, Indi dhe Afrikë. Broker përpiqet të përmirësojë shërbimin e tij në këto vende.

Vendet me rritjen më të shpejtë janë: 

 • Tajlandë
 • Indi
 • Nigeria
 • Gana
 • Afrika e Jugut
 • Filipinet
 • Malajzia
 • Indonezia
MBËSHTETJE:OPERON:TELEFONI:ADRESË:
Telefon, Bisedë, Email24/7+27 (21) 1003880 – Cape Town, Afrika e Jugut
+54 (11) 59175747 – Buenos Aires, Argjentinë
Suite 305, Griffith Corporate Center PO box 1510, Beachmont, Kingstown, St. Vincent and the Grenadines.

Krahasimi i Olymp Trade me ndërmjetësit e tjerë binarë

Midis ndërmjetësve të tjerë binarë, Olymp Trade performon shumë mirë. Ne i kemi dhënë këtij ndërmjetësi binar plot 5 nga 5 yje. Fatkeqësisht, kthimi është vetëm deri në 90%, që është më e ulët se Pocket Option dhe IQ Option. Megjithatë, kjo kompensohet më shumë nga bonuset e larta të ofruara në çdo depozitë. Olymp Trade është i rregulluar mirë dhe me të drejtë zgjedhja e parë për shumë njerëz kur bëhet fjalë për tregtimin binare. Ne mund të rekomandojmë patjetër Olymp Trade.

1. Olymp Trade2. Pocket Option3. IQ Option
Vlerësimi: 5/55/55/5
Rregullorja:Komisioni Ndërkombëtar FinanciarIFMRRC/
Opsionet dixhitale: popopo
Kthimi:Deri në 90%+Deri në 93%+Deri në 100%+
Asetet:100+100+300+
Mbështetje:24/724/724/7
Përparësitë:Bonusi 100% i disponueshëmOfron tregti 30 sekondashOfron gjithashtu tregtim CFD dhe Forex
Disavantazhet:Jo të gjithë treguesit e tregtimit janë të disponueshëmDepozita minimale më e lartëNuk disponohet në çdo vend
➔ Regjistrohu me Olymp Trade➔ Vizitoni rishikimin Pocket Option➔ Vizitoni rishikimin IQ Option

Shihni më shumë alternativa në krahasimet tona kundrejt ndërmjetësve të tjerë:

Përfundimi i përgjithshëm i rishikimit tonë: A është Olymp Trade real? – Mashtrim apo një ndërmjetës i besueshëm? – Adresa më e mirë për tregtarët e rinj

Olymp Trade është interesant për fillestarët dhe tregtarët e avancuar. Si përfundim, është një ndërmjetës shumë i besueshëm për tregtitë me kohë të caktuar dhe tregtimin në Forex. Kompania ofron një shërbim shumë të mirë që nga viti 2014. Kam testuar platformën në detaje për t'ju ofruar një reagim të mirë. Më duhet të përmend se platforma ju jep ekzekutimin më të mirë për tregti, dhe ju mund ta personalizoni atë siç dëshironi.

Zakonisht, rendimenti/kthimi për llogaritë normale është midis 75 – 95%. Varet nga aktivi dhe tregu që po tregtoni. Përndryshe, ju mund të merrni një kthim më të lartë me llogarinë VIP. Për momentin, Olymp Trade është një nga më të mirët Brokerat në internet për tregti private. Nuk vura re asgjë të keqe gjatë këtij shqyrtimi.

Përparësitë e Olymp Trade:

 • Kompani e rregulluar
 • Filloni tregtimin me vetëm 10$
 • Llogari demo falas
 • Platformë shumë e mirë dhe profesionale tregtare
 • Tregtoni tregti me kohë të caktuar dhe Forex në një platformë
 • Tërheqje dhe depozitim të shpejtë
 • Arsim falas për tregti të suksesshme

Olymp Trade është një nga adresat më të mira për tregti me kohë fikse. Fitoni një fitim të lartë në një horizont të vogël me një kompani të rregulluar.

› Regjistrohu falas me Olymp Trade tani!

(paralajmërim rreziku: Kapitali juaj mund të jetë në rrezik)

Pyetje të shpeshta në lidhje me Olymp Trade:

A është i sigurt Olymp Trade?

Po, nga këndvështrimi ynë, Olymp Trade mund të konsiderohet i sigurt. Platforma është anëtare e Komisionit Ndërkombëtar të Financave (IFC) dhe gjithashtu rregullohet prej tij. Tregtarët mbrohen nga një fond kompensimi prej 20,000 €. Ky është një avantazh i madh i ndërmjetësit. Kompania ka qenë në treg për disa vite dhe është vendosur si një platformë e besueshme dhe e besueshme.
Ekziston një vlerësim i favorshëm që thotë se Olymp është një ndërmjetës i besueshëm pasi fondet e klientit mbrohen nga kufizimet, standardet KYC, parandalimi i mashtrimit dhe veçori të tjera. Kur dikush krijon një llogari, ai duhet të kalojë një procedurë vërtetimi të njohur si KYC. Kjo brokerim është regjistruar edhe në Finacom, një nga organizatat e autorizuara që asiston klientët në mbrojtjen e fondeve të tyre.

A mund t'ju bëjë Olymp Trade të pasur?

Po, duke vendosur tregti të sakta në kohën e duhur dhe duke bërë fitime mund të bëheni të pasur. Kjo funksionon si në Olymp Trade ashtu edhe në ndërmjetës të tjerë të rregulluar. Megjithatë, duhet thënë se opsionet binare tregtimi nuk është një skemë e pasurimit të shpejtë. Është gjithashtu e mundur të humbni para. Në fund të fundit, qëllimi është të gjeneroni një tepricë për të rritur kapitalin tuaj. Nëse fitoni njohuri tregtare dhe vendosni vazhdimisht tregtitë e duhura, mund të fitoni shumë para me Olymp Trade.

A është i ligjshëm Olymp Trade në Indi?

Po, mund të tregtoni me Olymp Trade kur jeni në Indi. Platforma ofron gjithashtu shërbimet e saj tregtare në shumë vende të tjera.

A është Olymp Trade i mirë për tregtim?

Nga këndvështrimi ynë, Olymp Trade është një platformë e mirë për tregtim. Ka më shumë se 100 asete në dispozicion. Për më tepër, ai ofron ekzekutim shumë të shpejtë të porosive dhe një ndërfaqe miqësore për përdoruesit. Mbështetja e klientit është e disponueshme 24/7 dhe depozitat dhe tërheqjet funksionojnë pa asnjë problem, duke e bërë atë një platformë të shkëlqyer. Në përgjithësi, tregtia Olimpike performon mirë në krahasim me ndërmjetësit e tjerë. Olymp Trade nuk është një mashtrim.

Si mund të tërheq para në Olymp Trade?

Ju mund të tërhiqni para nga llogaria juaj Olymp Trade duke klikuar në skedën "Tërheqjet" në seksionin kryesor. Më pas do t'ju duhet të zgjidhni metodën tuaj të preferuar të tërheqjes.

A është Olymp Trade e ligjshme apo jo?

Mund të konkludojmë se, Po, tregtia Olymp është një ndërmjetës i ligjshëm dhe i besueshëm. Sipas testimit dhe vlerësimit tonë, Olymp Trade është ndër ndërmjetësit më të mirë për të investuar në tregti me kohë të caktuar dhe FX. Në këtë artikull, ne demonstruam të gjitha veçoritë dhe funksionalitetet. Tani keni një kuptim të mirë të sistemit dhe pse mund të regjistroheni.

Olymp Trade ofron mundësi të shkëlqyera tregtimi për tregtimin e opsioneve dhe FX në një platformë të vetme. Programi është zhvilluar me mjeshtëri dhe i thjeshtë për t'u përdorur si për tregtarët fillestarë ashtu edhe për ata me përvojë. Ju mund ta ndryshoni grafikun për të pasqyruar teknika të ndryshme. Një përfitim tjetër i firmës është se ju mundeni filloni tregtimin me një investim $10. Për më tepër, investimi më i ulët për transaksion është thjesht $1.